Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Jadziu bardzo dziękuję ;:196 Jak na razie faktycznie była to ostatnia wizyta u lekarza (przynajmniej tego) - niestety nie dostałam innego antybiotyku ;:185 Pani doktor stwierdziła że jeśli faktycznie powodem dolegliwości są leki na gruźlicę, jedyne co mogę zrobić to przeczekać :evil: Po ostatnim antybiotyku stan jelit trochę się ustabilizował, nie jest to normalne funkcjonowanie, ale już się nie pogarsza. Zostało mi jeszcze 5 tygodni przyjmowania antybiotyku na gruźlicę, miejmy nadzieję że to wystarczy - jeśli tak, potem praca układu pokarmowego w krótkim czasie powinna wrócić do normy ;:108 A jeśli chodzi o Milusia to mam na bieżąco wieści z nowego domku, świetnie się zaaklimatyzował, coraz bardziej się lubią z kotką w tym samym wieku ;:215 Starsza kotka dzięki temu ma więcej spokoju, maluchy zajmują się sobą nawzajem ;:224
Kasiu dziękuję ;:196 mnie też to zdziwiło że Miluś tak lgnął do ludzi, działkowe kotki to zazwyczaj dzikusy ;:185
Iwonko, Marzenko dziękuję ;:196 opisałam wszystko w pierwszej odpowiedzi dla Jadzi ;:108
Bea dziękuję ;:196 roślinę mateczną znalazłam, jednak żyje, na wiosnę planuję ją przesadzić ;:108 samosiejek nagietków będzie legion w kolejnym sezonie, przeganiają je tylko rudbekie i firletki siejące się już od wielu lat, spróbują pewnie dognać maczki kalifornijskie ;:224
Małgosiu dziękuję bardzo ;:196 jeśli wszystko pójdzie dobrze, do pełni szczęścia brakuje mi 5 tygodni ;:131 Niepokoi mnie że jeszcze trochę kaszlę, ale teraz wynika to raczej z podrażnienia (np. kurzem lub ostrym zapachem) niż z czegoś zalegającego w płucach. Bardzo szybko łapię też wszelkie infekcje i czasem trudno odróżnić co powoduje dany symptom ;:131 A o Milusiu napisałam w pierwszej odpowiedzi dla Jadzi :)

Znowu dłuższa przerwa w publikowaniu na forum, tym razem wywołana natłokiem spraw i zabieganiem ;:131 O Milusiu i moim stanie zdrowia już napisałam w odpowiedziach dla Jadzi i Małgosi, więc nie będę się powtarzać. Pierwszy zaplanowany wyjazd na działkę się nie udał, pogoda była do niczego i przyszło do mnie wezwanie z ZUS-u na kolejny dzień - w ostatniej chwili, wysłali je na zły adres ;:223 Na szczęście wszystko poszło dobrze, chociaż sprawę z adresem muszę nadal załatwić. Na działkę pojechałam innego dnia, ale jeszcze nie obrobiłam zdjęć, więc dzisiaj ciąg dalszy poprzednich. Już niedługo zakończę sezon, autobus jeździ tylko do piątku 15.11, więc pewnie wybiorę się jeszcze raz lub dwa - a potem byle do wiosny :wink:

Dzisiaj 17.10, chociaż niektóre rzeczy nadal niezbyt się zmieniły. Kolejne z posadzonych roślin - jeden z pięciorników, liliowiec i mikołajek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwona koniczyna i biały nn - zebrałam trochę nasion, nadal nie wiem czy to jednoroczny czy bylina:

Obrazek

Obrazek

Typowe jesienne obrazki z działki, na ostatnim zdjęciu wisienka, na wcześniejszych czereśnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Ale urokliwe te widoczki jesienne :D A co to jest to śliczne białe kwitnące?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Igo dziękuję ;:196 no właśnie też nie wiem co to jest, było w mieszance kwiatów na łąkę kwietną.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Bardzo długo utrzymuję się u Ciebie liście a czereśni. U mnie już dawno nie pozostał po nich na drzewie żaden ślad. :(
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, to białe nn to jest smagliczka nadmorska. Jest to roślina jednoroczna, ale np. u mnie sieje się po całej działce i bardzo dużo siewek wiosną wyrzucam. Świetnie sobie radzi po przesadzeniu, tak że można ją spokojnie przenosić w przeznaczone dla niej miejsca. Nawet kwitnącą.
Pozdrawiam i zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko potrafisz wszystko co wokół Ciebie się znajduje tak ładnie nam pokazać...najzwyklejszy obiekt może stać się dziełem sztuki wszystko zależy kto weźmie do ręki pędzel...czy aparat fotograficzny! ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

;:3 Żółcienie i czerwienie piękne! U mnie na gałęziach ewentualnie ptak przysiądzie, tak to łyso. Kuruj się i zdrowiej Natalko szybciutko, aby już żadnych dolegliwości nie było ;:167 Pozdrowienia dla Milusia! Fajnie, ze nowa koleżanka przypasowała!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Piękne przebarwione drzewko.
I u ciebie widzę tą białą smagliczkę,Mam na nią chęć.Muszę kupić nasionka i posiać na wiosnę ;:173
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio przyszłam z rewizytą, nieraz podglądałam Twój Truskawkowy wątek. Wielka szkoda, że zdjęcia z pierwszej części są niewidoczne. Przepięknie potrafisz uchwycić to co najlepsze w roślinie, niby liść, jabłko, zwiędnięty pąk, a ile w tym uroku, tylko trzeba na moment przystanąć, spoglądnąć. My wszyscy tak ciągle w biegu na takie detale nie zwracamy uwagi, a Ty potrafisz to dostrzec ;:63
Czytam o problemach zdrowotnych, życzę dużo cierpliwości, optymizmu, pogody ducha,po trudach przyjdzie słońce ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio piękne fotki jesień na twoich fotkach jest taka artystyczna... masz talent i aparat cię słucha , teraz jesienią będę częściej zaglądać, gdy już ogród zaśnie zimowym snem ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Krzysztofie to zdjęcie z wcześniejszej wizyty, ale nawet podczas ostatniej było jeszcze trochę liści - mam działkę w lekkim "dołku" zawsze jest tam trochę cieplej niż przy wejściu do ogrodu ;:108
Lucynko dziękuję bardzo za identyfikację i informacje o roślince ;:196 zebrałam trochę nasion, ale dużo więcej widziałam na ziemi, więc siewek na wiosnę będzie dostatek :wink:
Marysiu dziękuję, staram się :oops:
Kasiu dziękuję bardzo ;:196 miejmy nadzieję że kolejny sezon rozpocznę już w zdecydowanie lepszym zdrowiu ;:108
Aniu dziękuję ;:196 smagliczkę bardzo polecam - w opisie rośliny czytałam, że lubi trochę więcej wilgoci, a u mnie rosła w najsuchszym miejscu na działce ;:224 Jest bardzo wytrzymała, szczerze polecam ;:333
Dorotko witam w moim wątku i bardzo dziękuję ;:196 zdjęcia w archiwalnych wątkach już raz wymieniałam, brak mi czasu by robić to ponownie ;:185
Ewuniu bardzo dziękuję i zapraszam serdecznie :wit

Znowu publikuję z opóźnieniem... Albo nie mam czasu, albo jestem zbyt zmęczona by robić cokolwiek, nawet pisać na forum ;:185 Jutro ostatni raz w tym roku jadę na działkę. Postaram się zrobić ostatnie zdjęcia poglądowe, a potem zostaje archiwum - wątku zdecydowanie nie zamykam, przez zimę mam zamiar nadrabiać zaległości forumowe ;:108

Dzisiejsze zdjęcia są mniej więcej sprzed tygodnia, od tego czasu prace posunęły się naprzód, ale większość jest nadal aktualna. Musiałam podzielić zdjęcia, dzisiaj lewa część działki patrząc z alejki. Na całym tym przekopanym obszarze był wiosną wysiany poplon, potem uprawiane warzywa, zostawiam go na zimę w ostrej skibie. Jedynie ten kawałek z pierwszego zdjęcia (razem z trawą za nim) będzie łąką kwietną w miniaturze - jest to najbardziej suche miejsce na całej działce, nawet trawa nie chciała tam rosnąć. Ścieżki są raczej tymczasowe, rośliny też pewnie zmienią miejsce. Jedynie rabatka z ostatnich zdjęć zostanie - w "dziurach" jest posadzonych trochę cebulowych, wiosną wysieję jednoroczne, później sukcesywnie będę dosadzać byliny. Wiem, powinnam robić odwrotnie, ale brak wody mocno mnie ogranicza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko ale masz pole do popisu :) Pięknie skopane i czyściutkie u mnie tylko malutki kawałek do kopania już zostaje przeznaczony na warzywka .Reszta bylinowo -krzewowo zagospodarowana. ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko przyjemnie spojrzeć na ogród z takiej perspektywy ;:167 . Ścieżkami się nie przejmuj :wink: same powstają z czasem...w miejscu do którego chcesz najszybciej dotrzeć. Też tak miałam, przejęcia pomiędzy rabatami powstawały przez kilka lat...ostatnia żwirowa ścieżka powstała w ubiegłym roku.
Łąka kwietnia ładnie wygląda, czekam na fotki w nowym sezonie ;:215 życzę też dużo zdrowia ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”