Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Aż głupio się powtarzać, że robisz piękne zdjęcia ;:224 Piękne to w zasadzie mało powiedziane. Rewelacyjne, pełne słońca, uroku i jakiejś niesamowitej magii. Podziwiam i gratuluję talentu! ;:138 Do wpisu zmusiły mnie moje ulubione rośliny - nagietki, eszolcja i motylki. Ilość nasion powala. Czy ta mieszka kwiatów łąkowych spełniła Twoje oczekiwania? Gdzie i za ile można takie coś kupić? Myślałam o wysianiu na nieużytkach w pobliżu RODu
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko piszesz, że nasion kwiatów masz sporo i dokupujesz warzywa, ale widzę tak jak ja idę po warzywa a zawsze jakiś kwiatek się przyklei ;:306 Przepiękne są takie łąki kwietne, ja się nimi zachwycałam w mieście...całe połacie terenu obsiane kolorowymi kwiatkami jak to ślicznie wygląda dużo lepiej od wygolonych trawników, które szybko zamieniają się w żółte nijakie tereny. Z ostatnich zdjęć zachwyciło mnie to z trawkami ;:333
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Sabinko dziękuję ;:196 też staram się nie podlewać w ten sposób - wodę regularnie dostają warzywa, inne rośliny sporadycznie, jeśli bardzo tego potrzebują, wtedy staram się je podlać raz a dobrze ;:108
Wiolu tak, groszek szerokolistny jest wieloletni i ma mniejsze wymagania niż pachnący - lubi dość lekką ziemię i słońce, ten który miałam rósł praktycznie samopas, nie nawoziłam go. Kwiaty ma w dwóch kolorach, różowym i białym, czasem powstaje też pasteloworóżowa wersja :D
Danusiu dziękuję bardzo ;:196
Lucynko no właśnie, ta obecna pogoda ;:124 do tego trzeba brać również pod uwagę to, że o ile powietrze bywa już całkiem ciepłe, ziemia jest wychłodzona, łatwo można się przeziębić grzebiąc w niej ;:185
Danusiu działka ma 600m2, ciężko mi powiedzieć dokładnie w jakiej jest odległości, ale dość daleko, tuż za granicami miasta. Też mam wymieszaną glinę z piachem, ale w wierzchniej warstwie jest przewaga piachu, dlatego woda szybko wsiąka. Staram się temu zapobiec nawożąc organicznie, w ostatnim sezonie zaczęłam nawet dosypywać wermikulit przy sadzeniu i kopaniu, już widać pierwsze efekty ;:108
Dorotko dziękuję ;:196 groszki różnią się odcieniem, zdarzają się nawet białe, ale niezbyt często - większość jest intensywnie różowa ;:108
Iwonko dziękuję ;:196 pewnie że to już ostatnie chwile, później będzie mi brakować tego spokoju :wink:
Marynko miejmy nadzieję ;:108
Marto dziękuję ;:196 nie sądzę żeby takie pismo coś dało, poza tym te ostatnie tygodnie miną szybko, a pogoda w chwili obecnej i tak by nie pozwoliła na działkowanie ;:185
Izo dziękuję bardzo ;:196 roślinki ze zdjęć nie są z mieszanki - nagietki to samosiejki z roślin które wysiałam już kilka lat tamu, raz wysiałam pełne, stąd ciekawy wygląd niektórych, natomiast maczki wysiałam w zeszłym roku, mieszankę kolorów oraz same żółte. Typowe nasiona na łąkę kwietną siałam jesienią - kupiłam na all.... i nie byłam zadowolona, strasznie dużo nagietków, mało innych roślin :evil: W jednym miejscu nasion mi zabrakło, więc dokupiłam te które pokazałam na zdjęciu, ale nie mam pojęcia co z nich wyrośnie ;:185
Marysiu dziękuję ;:196 te kwiatki (nasturcja) też były zaplanowane :wink: wczoraj robiłam porządki w nasionach i raczej już mi ich wystarczy, nawet biorąc pod uwagę to, że zwykle sieję za gęsto ;:224

Dzisiaj kilka ostatnich zdjęć z jesiennego folderu 2019r - październik i ostatnie listki na jabłoni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio to masz piękny areał.Nie dziwię się,że masz tyle pracy,tym bardziej,że do działki spory kawałek.Ja jeżdżę miejskim autobusem.
Kiedyś nie miałam tak dobrze.Prawie 3 km.piechotą albo rowerem,a teraz autobus zawiezie pod samą działkę.Zależy o ktorej wracam to i pod domem wysiadam. :D
.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Widzisz to dobrze zauważyłam różnicę, ja mam groszek o jaśniejszym odcieniu. Przywiozłam w zeszłym roku nasionka od kolegi, może będzie inny odcień kwiatów. Zastanawiam się czy ich już nie posiać do doniczki.
Teraz doczytałam jak jest duża Twoja działka, masz pole do popisu ;:108
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko, Twoja działeczka dwa razy większa od mojej. ;:215
Jeszcze ze trzy lata temu miałam ochotę kupić dodatkową działkę ;:108 , a w ubiegłym roku, gdy była do kupienia tuż za siatką, już nie chciałam. ;:131 Zniechęciłam się podczas walki M z rakiem, kiedy wszystko było na mojej głowie i cała robota na moich barkach. Jednak wiek robi swoje i ciężko byłoby mi utrzymać porządek na takim dużym areale, a nigdy nie wiadomo, kiedy znowu jakieś choróbsko dopadnie któreś z nas dwojga. ;:218
Jesienne obrazki raczej smutne, ale za chwilę znów będzie zieloniutko i różnobarwnie.
Byłam dzisiaj na działce i aż zaniemiałam, gdy zobaczyłam kwitnące rabatki. :roll: :shock:

Dobrego tygodnia, Natalko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Kiedyś też tak miałam, że autobus bliżej działki dowoził mnie tylko w sezonie i na dodatek tylko co któryś kurs tak jechał. Teraz jest zdecydowanie lepiej, ale i tak wolę polegać swoim rowerku niż na komunikacji miejskiej. Nie masz czego żałować, ziemia jeszcze zimna, pałce grabieją jsk tylko próbuje się coś zrobić, mokro- trzeba poczekać na bardziej sprzyjający czas. Wiosna coraz bliżej, może przyniesie ze sobą więcej słońca, którego wszyscy potrzebujemy. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Danusiu no trochę pracy jest, ale na forum jest wielu co ma dużo większe ogrody - najwięcej pracy będzie dopóki nie stworzę stałych rabat oraz nie zakończę prac porządkowo-budowlanych. Mam nadzieję że w tym roku uda się więcej zrobić niż w poprzednim ;:108 Przystanek też mam praktycznie pod domem i pod bramą ogrodu, jedynie do samej działki jest spory kawałek, bo ogród to tylko 2 alejki, ale bardzo długie.
Dorotko w kwestii siania groszku nie doradzę, ja zwalczam dziada, on się sieje sam ;:224 Miejsca faktycznie mam jeszcze sporo, z jednej strony mnie to cieszy, a z drugiej przeraża - nie wiem od czego zacząć :;230
Lucynko działki ROD zwykle mają 300-400m2, te dwie z jakiegoś powodu zawsze były użytkowane przez jedną osobę i niejako stanowią całość. Widziałam jak ładnie się już u Ciebie zrobiło :D
Iwonko dziękuję ;:196 jedynie żałuję że nie mogę zobaczyć działki, wiele bym nie narobiła ;:131 Jak na razie na początek marca prognozują lekkie ochłodzenie, ale co będzie, to się przekonamy ;:108

Znalazłam jeszcze jedne nie pokazywane zdjęcia poglądowe działki - sam początek listopada 2019r. Miałam zrobione też trochę późniejsze i przez pomyłkę opublikowałam najpierw tamte, więc teraz nadrabiam. Najpierw strona działki z domkiem i pięknie zieloniutki poplon, żyto ozime - tutaj będzie warzywnik w tym sezonie:

Obrazek

Obrazek

Druga strona działki - najnowsza rabata, te rośliny zostaną na niej raczej na stałe. Są tu m.in. chryzantemy, rudbekie, nachyłki, rozchodniki, mikołajek, czosnki i co tam jeszcze miałam pod ręką i dało się przesadzić. Z tyłu miejsce gdzie będę siać te wszystkie jednoroczne, ziemia już przekopana, posypana mączką bazaltową i zostawiona w ostrej skibie (poplon był siany wcześniej):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za przekopanym pasem rabaty które mam zamiar zlikwidować, wysiać na nich poplon i dopiero ponownie obsadzić. Większość tych roślin przesadzę, jedynie malinojeżyna jest nie do ruszenia ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Dotarłam wreszcie do Twego ogródka... muszę jeszcze sporo nadrobić (czyli doczytać), ale już teraz bardzo mi się podoba! Sporo pracy przed Tobą, ale jaka satysfakcja, gdy kolejny kawałek ziemi zaczyna wyglądać tak, jak powinien! :uszy Pozdrawiam cieplutko! Ika
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio, odniosłam wrażenie na podstawie zamieszczonych fotografii,że masz bardzo ubogą glebę.Czy tak jest w istocie ? Ja jak kupiłam działkę w ROD, a było to b. dawno - dawałam po 3 tony obornika
bydlęcego przez pierwsze lata .Poprawiłam strukturę gleby i łatwiej było przy kopaniu.Rośliny, też odwdzięczyły się po takim "masełku".
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio Ty tak sama kopiesz?Podobno żyto jest ciężko kopać.?
Myślę,że jak piszesz zrobisz rabaty,zasadzisz byliny to będzie mniej roboty jak byliny zaczną się rozrastać.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio masz pole do popisu, możesz sadzić wg swojego pomysłu. Zapytam czy Ty działkę przejęłaś po kimś, widać stare drzewa i wokół taka pustkę. a może to Ty już tak uporządkowałaś teren, na pewno mogłam czegoś nie doczytać z Twoich wcześniejszych wątków.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cóż to jest kilka lat dla ogrodu? Mój cały czas "powstaje" :;230 10 lat...
Ilość nasion imponująca ;:173
Piękne zdjęcia wspominkowe, zwłaszcza te z motylkami cudne ;:108 Na widok letnich owoców aż mi ślinka pociekła :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”