Truskawkowa działka cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Florianie dziękuję ;:196 jestem zdania że każda roślinka jest piękna i warta pokazania :D
Elżbietko one lubią duże, dobrze rozwinięte kwiaty, jasne lub różowe - siedzą zawsze na jabłoni, czasem na goździkach brodatych i piwoniach ;:108 żywią się pyłkiem, więc można je podziwiać bez wyrzutów sumienia :wink:
Izo dziękuję za identyfikację - jedne i drugie dostałam od sąsiadki, dlatego nie znałam nazwy ;:131
Olu u mnie było bardzo podobnie ;:108 działkę mam praktycznie za miastem, trzeba dość daleko dojechać, ale wynagradzają to piękne widoki :D

Kolejna porcja zdjęć z tej samej wizyty - szafirki armeńskie nareszcie zaczynają się rozkwitać, trochę to trwało ;:224 Z drugiej strony dzięki temu kwiaty dużej pozostają ozdobne, mogę więc im wybaczyć ślimacze tempo. Kwitną również w pełni niezapominajki, zaczyna kwitnienie zielona żurawka. Jej kolorowa koleżanka dopiero rozprostowuje listki, cieszy mnie jednak przede wszystkim to, że obie rosną, chociaż zielona dwa razy szybciej, ma również więcej kwiatów. Na koniec pokazywane już floksy kanadyjskie oraz prawdopodobnie firletka :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Cudowne! ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko , to mnie pocieszyłaś , że one raczej są nieszkodliwe dla ogrodu , więc niech sobie jedzą ten pyłek .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalko u Ciebie kwitną juz Firletki smółkowe, a moje dopiero się zbierają, Mocno dostały popalić w zimie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

O tak, kwitnące drzewa cudne, zwłaszcza w twoim wydaniu ;:173 A tulipanki jakie cudne ;:oj
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio , przez chwilę nie miałam czasy na śledzenie forym , a ty masz już nowy wątek ? Albo ty pędzisz , albo mnie nie było dłużej niż myślałam ;:224
Twoje zdjęcia zawsze można oglądać jak piękny album, każdą roślinkę potrafisz pokazać we wspaniały sposób ;:180
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Twój piękny ogród "buchnął" majem czyli kolorami niezliczonych gatunków roślin ozdobnych i jadalnych ;:138
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Loki dziękuję ;:196
Elżbietko wiem to z własnych obserwacji - nigdy nie zauważyłam by interesowały je liście, na kwiatach też tylko siedzą, albo właśnie wsuwają pyłek ;:108
Jadziu aaa, czyli one tak się nazywają - ano kwitną, zaskakująco ładnie jak na rośliny posadzone zeszłej jesieni ;:oj
Małgosiu dziękuję ;:196
Iwciu dziękuję ;:196 ano mam nowy wątek, planowałam otwarcie w nowym sezonie - trochę się opóźniło, ale już jest ;:215
Arku dziękuję ;:196

Już myślałam że nie pokażę dzisiaj tych zdjęć... Zepsuł mi się kabel od dysku zewnętrznego na którym je przechowuję ;:202 Na szczęście kryzys już zażegnany, mam nowy kabel ;:215

Zdjęcia z wczoraj - irysy niedługo buchną kolorami ;:215 I już wiem że nie wszystkie są żółte :tan Trochę trzeba będzie to towarzystwo rozsadzić, miejscami zrobiło się za gęsto... Zaczynają też żarnowce za płotem, postaram się tam przejść z aparatem - to zawsze niesamowity widok ;:3 Na dokładkę kilka kwitnień i zapowiedzi oraz rozchodnik który przelazł od sąsiada. Jest całkiem ładny, ale muszę uważać by nie udusił mini hosty rosnącej obok ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

U mnie iryski jeszcze bez pączków.
Zarnowce piękne. W mojej okolicy nie rosną.Nie mam takich pięknych widoków. :(
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Floksy kanadyjskie są sliczne, widziałam dzisiaj w naturze u koleżanki :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Żarnowce uwielbiam! :D Dzisiaj u mnie było apogeum kwitnienia...coś niesamowitego w duecie z azalią pontyjską... :heja

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Aniu no zobacz, jaka różnica - u niektórych sąsiadów irysy już kwitną, u mnie lada chwila pierwszy się rozwinie ;:3 żarnowce też pierwszy raz zobaczyłam właśnie tam, w innych miejscach ich nie ma ;:185
Karolinko to prawda ;:108 tutaj sporo osób je ma, kiedy coś się bardzo mnoży to potem "wędruje" z działki na działkę ;:224
Marynko a jakiego masz, bo nie pamiętam? Żółtego?

W tym sezonie roślin sąsiadów staram się nie pokazywać w wątku, i muszę przyznać że trochę utrudnia mi to życie. Po prostu bardzo szybko kończą mi się tematy, w tej chwili pokazałam już prawie wszystko co rośnie/kwitnie na Truskawkowej. Trzeba więc być kreatywnym, co zobaczycie w jednym z kolejnych postów. Natomiast nie mam zamiaru rezygnować z pokazywania "dzikich piękności" czyli zwyczajnie chwastów. No powiedzcie, czy ten glistnik jaskółcze ziele w promieniach popołudniowego słońca nie jest piękny? Albo lśniące, jeszcze niedojrzałe nasiona traw i schowany w nich mniszek? Może takie rośliny są zmorą ogrodnika, jednak nawet walcząc z nimi na co dzień potrafię docenić ich urodę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka cz.2

Post »

Natalio jak najbardziej pokazuj dziką florę, a nawet i faunę. W myśl zasady "każda potwora znajdzie swego amatora" znajdą się i tacy (w tym ja), którzy z chęcią pooglądają ciekawe zdjęcia choćby perzu ;:108.
Bo uważam, że nie ma brzydkich roślin, mogą być tylko źle zrobione zdjęcia - a Twoje zdjęcia są bardzo ciekawe - więc cykaj, pstrykaj, fotografuj :)

;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”