Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariuszu to chyba taka sama lilia jak moja i dziękuję sprawdziłam jak podałeś u mnie nazwę.
Morze nasze polskie bardzo lubię o każdej porze roku ;:333 No i arbuzika też miałam równie wielkiego jak Ty :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz zrób przerwę w pracy . Zakopałeś się na działce ? co u Ciebie nowego rośnie ? ;:138
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witajcie :)
Miło, że do mnie zaglądacie. Ja też zaglądam, podpatruję co się u Was dzieje, ale jakoś tak weny nie mam na pisanie :) Dzisiaj za oknem deszcz, w końcu pada ;:138 przynajmniej trochę ziemia wchłonie.
Na działce większych zmian nie ma, na poletku uprawnym wysiałem poplon, kwiaty już przekwitły, pousuwałem część uschłych nasadzeń na rabatach, przepieliłem też je trochę. Teraz tylko czekać aż poplon wyrośnie i zostanie mi przekopanie. W planach też mam rabatę kwiatową przy chodniku, tzn. chcę ją trochę zmienić i nadać wyglądu :)
Na końcu wstawię kilka zdjęć, częściowo zaległych, ale pokazywać za bardzo nie ma co.

Elu[pela11] ano co prawda to prawda, jesień też ma swoje plusy :) ja już w wirze pracy, że nawet nie pamiętam, że urlop miałem :)

Alicjo[Alicja125] niestety trzeba czekać rok masz rację :)

Gosiu[Margo2] u mnie dopiero teraz pada, wcześniej praktycznie nic... no ale jakoś to przebolałem, zobaczymy wiosną co będzie :)

Aniu[anabuko1] powiem Ci, że właśnie u mnie ciężko z tym zacienionym miejscem na hosty :) ale będę myślał nad tym ;:108

Aniu[anna1946]
cieszę się, że hortensję odżywają, przykro tylko, że tak pogoda zadziałała i drzewo padło, oby więcej takich sytuacji nie było ;:162 muszę przyznać, że wezwałaś mnie do napisania, bo nie wiem czy bym odpowiedział już, jakoś tak nie wiem nie mogę się zebrać :)

Bogusiu[bwoj54] nie ma za co przepraszać :) wiadomo jak to z nami ogrodnikami i naszym czasem. swoje clematisy nabyłem u pana Marczyńskiego w e-clematis i powiem Ci, że jak na razie jestem bardzo zadowolony. Ogród daje mi dużo radości, ale pracy w nim też sporo, a ja chciałbym wszystko na raz, a tak się nie da :)

Marysiu[Maska] arbuzik był wyśmienity :) a po morzu zostały już tylko wspomnienia :)

No to teraz trochę wspomnień :) poniżej poplon, który siałem na dwie tury.

Obrazek

Obrazek

Zbiory też były oczywiście, ale to już wspomnienia :) moja marchew i pomidorki.

Obrazek

Obrazek

Ostatnie kwitnienia w moim ogrodzie poniżej ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Ale Ci pięknie marchew wyrosła ;:215 Pomidorki też niczego sobie :D A te chryzantemy to takie wieloletnie czy jednoroczne, bo strasznie "zachorowałem" na nie i coraz bardziej mi się podobają ;:224 Jeśli wiesz jaka to odmiana tej różowej to napisz :wink:
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz jeszcze chryzantemy i astry długo pocieszą kolorem. ;:215 Nie narzekaj, że nie ma co pokazywać. :wink:
Warzywnik pięknie uprzątnięty. ;:138 Też wysiałam gorczycę i już ładnie się zieleni.
Jak się chce mieć kawałek ziemi, to i ciężka praca, i radość. ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Masz fajne niskie odmiany chryzantem czy je podcinałeś czy one tak same z siebie niziutkie .Dzisiaj na małym skrawku po usunięciu naci ogórkowych i pomidorów też wysiałam poplon, jednak nie wiem czy to nie nazbyt późno.Fajne plony zebrałeś Mariuszu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mogę parę marchewek zabrać z Twojej działki ? i parę kwiatków do dzbanuszka ? Pięknie masz, nie dziwię się, że nie masz czasu na wpisy . Podzielę się swoimi skarbami ....
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Ale miałeś świetne pomidorki.I jakie wielkie!
To za sprawą tego poplonu ??
Roze ładne.
I piękna różowa, a może biskupia chryzantemka ;:215
I jeszcze inne zaraz pięknie rozkwitną i będę cieszyć.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj Mariuszu,ogródek częściowo pięknie wysprzątany,a chryzantemki i asterki teraz zajmą czołowe miejsce i znowu będzie kolorowo w ogródku,ja jeszcze nie zaczęłam w ogrodzie robić żadnych porządków ,więc zaległości mam ogromne ,ale teraz są grzyby na etapie ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariuszu , masz rację , że nie można robić wszystkiego na cito i zbyt wiele od siebie wymagać bo człowiek nie traktor i nie wszystko pociągnie . Robotę trzeba szanować i rozłożyć ją sobie w dłuższej perspektywie żeby się nie przeforsować .Ja już się tego nauczyłam i wszelkie większe prace rozkładam sobie na kilka sezonów Masz dużo niskich chryzantem , jak zakwitną to pokaż proszę kolory .Podziwiam Twoje clematisy , mam ich ciągle zbyt mało .Jesień też u Ciebie ładna . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariuszu przygotowania do zimy idą pełną parą, plony zebrane a nawet spożyte :D Ładnie kwitną jesienne kwiaty, pogoda dopisuje. Szkoda tylko że dni na działkach coraz krótsze. Jak kiedyś miałam działkę to wrzesień był końcem sezonu, spotykaliśmy się jedynie na kiełbaskę i ;:304
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Lubię jesień za jej kolory i zapachy. Ale jak pomyślę o porządkach w ogrodzie, a zwłaszcza w warzywniku... :evil: Ty masz widzę już zdecydowaną większość za sobą. Ja w sobotę chyba wykopkami marchwiowymi się zajmę i poszukam chętnego do przekopania poplonu, a to najtrudniejsza część pracy. To szukanie chętnego :D :lol:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj widać że u Ciebie praca wre u mnie z powodu grypy wszystko stoi i czeka. Z czasem to ja Cie rozumie i to bardzo, sama mam z tym kłopot ciągle mi go brakuje dopiero w zimie będzie lepiej. Pozdrawiam Zycze miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”