Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Masz już pierwszą kwitnącą różyczkę ;:oj ? Niesamowite jak w tym roku wszystko szaleje ;:138
Sztuczny domek, jak widać murarkom się spodobał. Większość miejscówek jest już zamknięta. Bardzo pracowite te pszczółki ;:63
Tulipanów masz sporo, ale tak jak i ja tylko po parę sztuk. Jednak przy niewielkich działkach inne rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę. Przynajmniej u mnie, bo nie potrafię się zdecydować, które podobają mi się bardziej.
Jest kolorowo, jest ślicznie :heja
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz przykro mi co Ci się przydarzyło. Jeśli mogę cie pocieszyć, to Ty zostałeś oszukany przez obcą osobę a ja wpuściłam i zatrudniłam przy remoncie osoby mi znane i też zostałam oszukana.
Nie gnęb się tym, bo zdrowie jest najważniejsze. Mogę Ci tylko życzyć, bo meble w końcu zdobiły Ci działeczkę albo zwrot kasy. Pomyślnego rozwiązania problemu. Co na to policja i prokuratura?
Gdyby złodziejom ucinano ręce to by nie kradli. Nasze prawo ich broni i chroni.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Większość domków zajęta przez owady ale jeszcze sporo wolnych pozostało. Tulipanki masz cudne szczególnie te białe z czerwonymi maziami .Co to za odmiana ??? a ta kwitnąca róża kim jest ???? czy to raczej przytulony tulipan do różanych listków :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Iwonka[Iwonka1] to nie różyczka, to tulipan :) tylko schował się w listkach róży :) no ja też nigdy nie mogę się zdecydować hihi i dlatego ma tyle rodzajów :) bo każde mi się podobają i chcę je mieć :)

Alu[Biedronka641]
dziękuję z miłe słowa, widzisz nawet znajomi nas mogą oszukać... eh masz rację jakby rękę ucięli to by się oduczyli :)

Jadziu[JAKUCH]
strzał w dziesiątkę ;:138 to tulipanek :) teraz już dziurek dużo mniej :) prawie wszystkie zaklejone :) te tulipanki z maziami to hmmm nie pamiętam, albo kupowałem je w jakimś miksie, jak będę na działce to sprawdzę, bo powinienem mieć opakowanie ;)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Ja też się dałam nabrać na kwitnącą różę :D Mariuszu bogato na działce w rośliny a murarki mają piękny domek!
Czy to sławojka stanęła? bardzo potrzebny obiekt na działce ;:333 Miłego majówkowania :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Przykro mi :( To z pewnością nie twoja wina, przecież w dzisiejszych czasach nagminnie się kupuje przez internet, sama robię w ten sposób większość zakupów... Po prostu miałeś pecha i tyle. Mam jednak nadzieję, że odzyskasz swoje pieniądze...
Tulipany masz przepiękne ;:215 Z pewnością choć troszkę poprawiają ci humor ;:173
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz :wit No ja też się nabrałam na tę różyczkę :;230

Wychodek ;:215 a na marginesie to Wiesz dlaczego nazywa się go sławojką (jak określiła to Marysia)?

W latach 20. XX wieku minister spraw wewnętrznych Felicjan Sławoj Składkowski był propagatorem, a może nawet i autorem kampanii, która miała za zadanie wprowadzić do każdej chłopskiej zagrody drewnianą wygódkę jako plan minimum w kraju dźwigającym się po rozbiorach i po wojnie, ponieważ na założenie kanalizacji na prowincji nie było funduszy.
Ale myli się ten, kto myśli, że chłopi przyjęli to z entuzjazmem. Nakaz ten był przez nich bojkotowany, dziwili się, co to za wymysły ministra, bo przecież na co im wygódka, skoro można w pole chodzić.... jak to się robiło od wieków. A wychodek z serduszkiem nazwano prześmiewczo właśnie sławojką.

A murarek to Ci zwyczajnie zazdroszczę, ale tak w dobrym tego słowa znaczeniu ;:63

Pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariusz, pięknie kwitnące tulipany ;:215
A te hoteliki dla murarek pierwsza klasa. No i sławojka też niczego sobie, nie ma co ukrywać na działkach ROD to podstawa ;:333
Ogród wygląda zupełnie inaczej, niż na początku Twojej zielonej przygody, widać jak dużo pracy włożyłeś ;:108
Tak trzymać ;:136
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Maniolek, no dobra, powiem to. Zakochałam sie w tych białych, pełnych tulipanach. Rób co chcesz, ale podaj mi adres, gdzie je można nabyć ;)
Co to pechowej transakcji: mogłabym cie pewnie zdrowo przelicytować w temacie, niestety. Wszystko jest dla ludzi, portale aukcyjne również, tylko czasami trafia się tam na świnie.

Jak się robi domki dla murarek? Skąd wziąć materiał na rurki? Jakie tyczki się na to nadają?
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariuszu Twoje tulipany mnie oczarowały.. Warto było tyle czekać . Te pełne są samowiedne piękne. ;:138 Każdy kolor mi się podoba. I masz kilka tych samych odmian co ja :D Sławojka bardzo elegancka . Sama taką posiadam ale dobudowana do ściany budynku gospodarczego, w czasach gdy nie było mojego domu, tylko stary bez kanalizacji i w sumie mniej luksusową :D
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

No i widzisz jak ładnie się u Ciebie zrobiło . Sama bym powiesiła u siebie domki dla murarek , ale nigdzie na nie nie natrafiłam . ;:202 Dlaczego w nowym przybytku nie ma serduszka tylko dziurka ? :;230
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Jak zwykle przegapiłam otwarcie kolejnej części wątku. To wszystko przez natłok prac ogrodowych. Susza u mnie straszna, a chwasty mimo wszystko rosną szybko. Ja nie wiem skąd one tę wodę czerpią.
Co do oszustwa- trochę to pewnie potrwa ale jest szansa, że wszystko skończy się pozytywnie dla ciebie. My z mężem byliśmy w gorszej sytuacji. Fałszywe dane, konto bankowe na jakiegoś "słupa", telefon nieaktywny jak tylko oszust dostał pieniążki. Sprawę zgłosiłam na policji (mąż się wstydził).I mimo, że policjant mówił, żeby nie robić sobie nadzieji, to okazało się, że oszukanych zostało więcej osób. Oszust nie działał sam tylko z kolegami i sprawa z urzędu trafiła do sądu.Jeszcze nie zakończyło się postępowanie, tzn.w zasadzie wyroki już były ale składałam odwołanie od wyroku i sprawa została oddana do ponownego rozpatrzenia.
Życzę i tobie pozytywnego zakończenia. A innych oszukanych zachęcam do składania zawiadomień na policji. Bo to nic nie kosztuje.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

maniolek pisze:wizja początkowa była taka, że mam być na niej mało pracy a dużo relaksu
jestem, jestem Mariuszu, bo bardzo mnie ciekawi - jak to wygląda ;:306
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”