Wymarzona działka Oli i Irka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Alicjo, Sylwio u nas w miejscowości było fajne złomowisko - ile cudów tam kupiliśmy za grosze ;:167 niestety już zamknięte :cry: a w pobliskim miasteczku byłam i nic tam nie ma ;:222

Co dzień między deszczem a słońcem coś udaje się porobić ;:138
Szwagier zbił mi małą skrzynię i już obsiana fasolką szparagową w trzech kolorach ;:224

Obrazek

Mam 4 takie skrzynki po jabłkach, 2 już prawie gotowe. Przeszlifowałam, pomalowałam, jeszcze dam włókninę i gotowe, będą na fasolkę szparagową tyczną ;:167

Obrazek

Dynie już ładnie wschodzą ;:167 Czekam jeszcze na arbuzy, melony i ogórki - ogórki szczególnie nie udają mi się siane prosto do gruntu.

Obrazek

Kupiłam też śliczne pelargonie i stokrotki a córcia wybrała sobie poziomkę w donicy.
Poziomki są 3 pokaźne sadzonki, na jesień rozsadzę do 3 doniczek.

Obrazek

Obrazek

Jutro jadę po ziemię bo brakło ;:333 czekają jeszcze na wsadzenie sadzonki mięty, maciejka, buraki liściowe, patisony żółte, i cukinia okrągła no i te pelargonie oraz stokrotki ;:167

Od niedzieli pokazuje u nas wielkie ocieplenie ;:3 zobaczymy, gdybym się akurat obrobiła fajnie było by już wyciągnąć leżak ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Edit: 9 maja 20221r.

Wczoraj dowiozłam ziemi i udało się prawie wszystko zrobić ;:224
Kupiłam na ryneczku jeszcze 2 szt. truskawki zwisającej, rozsadę selera naciowego, melisę, 2 ostre papryczki - bo moje marne ;:222
Czekam teraz na ten piękny słoneczny dzień ale coś się nie zapowiada :;230 na razie 9 stopni i słonka nie widać ;:145

Jak to jest, że co dzień coś się robi i zawsze myślę, noo jak to zrobię to już będę mieć wszystko zrobione ;:224 a tu na drugi dzień nowe rzeczy się przypominają ;:173 i nowa praca ;:333

Po moich wysiłkach tył domu wygląda tak: ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To lecę wypatrywać tego słonka co by z kawą zdążyć :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, porządne poty sobie narzuciliście. Tyle skrzyń i skrzynek przygotować i je obsiać czy obsadzić roślinami, to nie lada wyczyn. ;:138 ;:138 Mnie by się nie chciało. ;:171
Bogactwo rozmaitych roślinek też zadziwia. ;:111 Będę trzymała kciuki, by wszystko Wam się udało wyhodować, byście mogli cieszyć podniebienie i oczy. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Lucynko (płocczanka) - żadne tam poty, robiłam sobie powoli dzień po dniu ile mi się chciało. Mam to szczęście, że w chwili obecnej nie muszę pracować - zwolniłam się w końcu po 16 latach ze stresującej pracy i od roku odpoczywam. Tak naprawdę marzyłam o tej wiośnie i o tym co będę mogła zrobić ;:167 A do tego M za granicą to jest to też sposób na samotność ;:4

Wystarczyło paręnaście dni i wszystko pięknie wychodzi z ziemi ;:138 szpinak, fasolka szparagowa i tyczna, buraki liściowe oraz słonecznik ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W tunelu foliowym rosną już pomidorki wsadzone parę dni temu ;:167

Obrazek

Obrazek


Do ziół jednorocznych ściągnęłam pomysł z "Gardeners World" ;:333 Bardzo mi się to podoba :D

Obrazek


Papryczki ostre ładnie się zapowiadają, teraz żałuję że nie kupiłam więcej sadzonek - moje za późno siałam i nie urosły ;:222

Obrazek


Wszystko wygląda smakowicie ;:92 i nie mogę się doczekać degustacji ;:138 a takie smakołyki już jemy :D

Obrazek

U nas deszczowo - ale to dobrze bo wszystko aż zielenieje :wit
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Witaj Olu :wit
Zajrzałam do ciebie i wsiąkłam na dłużej, bardzo lubię oglądać powstawanie ogrodu od początku. Tempo prac macie szybkie, dużo już udało wam się zrobić. Bardzo ciekawe rozwiązanie z płotem i różnicą poziomów. Będę kibicować w dalszym urządzaniu przestrzeni, robi się coraz ładniej. I cieszę się, że uprawiasz warzywka, wszystko już pięknie rośnie, życzę dobrych plonów.
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, świetny pomysł z tymi konewkami! Bardzo kreatywnie.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Sylwia Clio1 - dziękuję ;:173

Ostatnie tygodnie to istny kocioł: przyjazd M a więc robienie czegokolwiek na szybko w domu i wokół domu, komunia córki, choroba babci i pobyt w szpitalu, choroba taty i również pobyt w szpitalu przez 3 tyg. :( ehh powoli się prostuje..

W skrzyniach prawie wszystko pięknie rośnie ;:138 co prawda podlewane co dzień ;:173 gdyż zwłaszcza ostatnio u nas upały ;:3
Bardzo ładnie udała nam się rzodkiewka, z pierwszego siewu zjedliśmy i teraz jemy z drugiego ;:oj nigdy nie siałam II tury - w sumie nie wiem czemu, myślałam że się nie uda bo za ciepło a tu proszę wystarczy podlewać ładnie co dzień. No i kupiłam jeszcze paczuszkę nasion na III turę w sierpniu.

Obrazek

Teraz zajadamy się truskawkami, nadmiar mrożę gdyż w końcu kupiliśmy piękną nową 200 litrową zamrażarkę ;:138

Obrazek

Więc wpadłam w szał mrożenia :;230 i mam już czereśnie, rabarbar, lubczyk, szpinak i szczaw no i truskaweczki teraz a za niedługo to będą i jagody ;:333

Muszę poczytać co u was, bo się stęskniłam za forum ;:4

Na dobranoc piwonia Paula Fay i Władysława ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Pełnia lata ;:3 gorąco i upały aż nie chce się nic robić ;:224
Roślinki więdną więc co wieczór podlewam bo deszczu u nas ani widu ani słychu ;:131

Było tak:

Obrazek

A jest tak:

Obrazek

Z warzyw jestem bardzo zadowolona ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z kwiatków niewiele mam do pokazania, przewyższa u mnie kolor zielony, nawet jak coś zakwitnie to przez upały szybko przekwita :roll:
Zaczynają się liliowce ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Ja też jestem zadowolona z warzyw ;:108, oprócz tych, które obgryzła sarna ;:306
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Warzywa pięknie rosną - jest ;:3 i sporo deszczu z czego się cieszę bo nie muszę podlewać nic oprócz w foliaku.
Dynie ładnie się zapowiadają ;:138 nie miałam gdzie wysadzić sadzonek to wymyśliłam że tam gdzie nie ma jeszcze tarasu ;:306 a ziemia tam licha, sam piach prawie wysypany - ale dałam pod każdą dynię kompostu i dokarmiałam pokrzywówką :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje clematisy bylinowe ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Lipcowe Liliowce ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Warzywka pięknie rosną, będą fajne plony. Dynie super ;:215 A liliowce ;:138 same cudeńka - co jeden to ładniejszy ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”