Wymarzona działka Oli i Irka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

W zeszłym roku jakoś przed jesienią , od strony mojej mamy postawiliśmy taki mur z betonowych przęseł.
Nie jest to może za piękne ;:173 ale było po 1 szybkie (postawili w jeden dzień) po 2 mieliśmy tam metr niżej niż mama więc robi za opór a po 3 nie było też drogie :wink:
Trochę teraz żałuję, że nie pomalowaliśmy tego muru na brązowo ale oczywiście było na szybko bo M wyjeżdżał a jeszcze chciał zrobić te palisady i przywieźć ziemi żebym mogła wsadzić kwiaty przed zimą.
A tydzień temu powstała druga taka rabata ;:138
Pomiędzy nimi są schody które planujemy zrobić w takich płytkach drewnopodobnych.

Było tak
Obrazek

Obrazek

Jest tak ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam was w ten słoneczny u nas dzień ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, przyszłam do Ciebie z rewizytą i widzę, że również tworzysz swój ogród od podstaw ;:108 Bardzo fajne rabaty już stworzyłaś i pewnie wkrótce będą kolejne. Będę zaglądać i kibicować powstawaniu ogrodu. Jak się udały ubiegłoroczne zbiory warzyw, bo widziałam w skrzyniach warzywka?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu,, przyszłam i ja przywitać się z Tobą w Twoim wątku. :wit :wit
Widzę, że tworzysz ogród w zasadzie od podstaw. ;:333 Dużo przed Tobą ciężkiej pracy, ale przecież "Nie od razu Kraków zbudowano". ;:108
Powoli osiągniesz zamierzony efekt, a ja z przyjemnością będę Ci kibicowała. ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Jeszcze możesz te przęsła pomalować :lol:
Rabaty ładne ;:167
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Witaj serdecznie w niedzielne popołudnie piękną masz rabatkę marzenie ;:oj cos takiego bardzo mi sie podoba i kiedyś myślę o tym. Pozdrawiam miłego dnia :D
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

dorotka350 Witam Cię Dorotko w moim wątku :wit
Marzą mi się kolejne rabaty jak piszesz, ale niestety mam związane ręce jak to się mówi i do jesieni żadna nie powstanie ;:185 Wzdłuż ogrodzenia nie mogę robić bo będzie wymieniane a wokół domu też nie bo elewacja najszybciej na jesień ;:222
Warzywa w skrzyniach średnio się udały, w jednej skrzyni miałam lichą ziemię więc nic w niej prawie nie urosło, w drugiej udały się buraczki, selery i pietruszka naciowa - por trochę gorzej a w trzeciej fasolka szparagowa która przerosła więc nie pojedliśmy i rzodkiewka która poszła w kwiat ;:3
Skrzynie już obsiane w tym roku jestem na miejscu więc lepiej dopilnuję. Zeszłoroczna pietruszka już dawno odbiła i podjadamy.

płocczanka :wit jaki to paradoks, że powstaje ogród od podstaw a grzebię w ziemi od ponad 10 lat :;230 tylko że te "ziemie" były w różnych miejscach - ta jest już ostoją ;:167
Pracy się nie boimy - wręcz ją uwielbiamy ;:173 szkoda że taka licha pogoda tej wiosny ;:222

kasia100780 - jak się czegoś nie zrobi od razu to potem znika w czeluści innych kolejnych prac ....

Witaj Alicja125 :wit Te rabaty są specjalnie na podwyższeniu. Po 1 nie muszę się tak schylać :;230 po 2 mamy pieska dosyć dużych gabarytów i ów niesforny piesek a w zasadzie suczka wszędzie wlezie jak taran i wszelkie murki są dla niej lekką blokadą i wtedy omija, oczywiście nie zawsze ale jednak sporadycznie tam sie wepcha ;:173

Dziś u nas słonko na przemian z deszczem a do tego tak wieje wiatr że nie da rady nic robić. Trochę fotek umili ten czas :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Ładnie u Ciebie, coraz ładniej. Fajna ta nowa rabatka, taka uporządkowana. Lubię takie miejsca, chociaż u mnie to taki miszmasz, że głowa boli. A skrzynie warzywne super!!!
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Clio1 dziękuję ;:168 ładnie bo i wiosna coraz ładniejsza ;:3 ale masz rację, lubię uporządkowane rabaty - średnio sobie radzę z haosem i w życiu i w ogrodzie :;230 tak mam i nic tego nie zmieni ;:124

Wysiałam już dynie, od lat wsadzam gotowe sadzonki do gruntu - ze względu na długi czas dojrzewania dyń - jak zwykle siałam pazernie :oops: a może któraś nie wzejdzie .. ;:173

Obrazek

Miodunki już kwitną ;:167

Obrazek


Edit: 26.04.

Pognało mnie dziś na dwór mimo chłodu i deszczu przeplatanego ze śniegiem ;:222
Za inspiracją Moniki powyciągałam balie i kany. Zostały porządnie umyte i czekają teraz na kwiatki które do nich kupię.
W białej balii będą zioła. W zeszłym roku wsypaliśmy do niej ziemi i upss nie szło jej przenieść :;230
W tym roku szukałam pomysłu na coś lekkiego żeby przenieść do koszenia itd. no i wymyśliłam że w tej balii zrobię taką "grządkę na zasadach permakultury". Jak myślicie może być? Dałam: kartony, suche patyczki, trociny, suszki od truskawek, słomę - na to przyjdzie kompost i ziemia ogrodnicza ;:224

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak się trochę ociepli jadę po zioła i jakieś kwiatki bo sama jednorocznych nie sieję.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Dobry pomysł z tym wyścieleniem balii. Ja stawiam na docelowe miejsce (przynajmniej tak mi się wydaje :;230), sypie ziemi, żeby właśnie było ciężko przed wiatrem i złodziejami ;:172

Muszę też posiać dynie ;:108 Może jutro się uda.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Fajnie to wymyśliliście z tymi betonowymi przęsłami, przy tej różnicy poziomów chyba nic innego nie zdałoby egzaminu. Podwyższone rabaty bardzo pomysłowe. Psica się przyzwyczai i nie będzie tam wchodzić.
Roślinki już ładnie rosną i kwitną ;:215 milo popatrzyć ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, w ogrodzie są już wiosenne kwitnienia i od razu robi się przyjemniej :D Super pomysł z balią ;:63 Grządka warzywna jak się patrzy. A co wysiałaś w skrzyni w tym roku?
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Witaj Kochana wiem jak to jest z pieskiem bo u nas tez jest i masz rację podwyższone grządki to dobra sprawa u nas goni miedzy nimi i tez mało kiedy wchodzi na nie. Ja już jedno rocznie mam posadzone tez kupuję z braku miejsca nie sieję. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Witaj Olu :wit wpadłam i ja do Ciebie, aby się przywitać i z przyjemnością będę podglądać Wasze poczynania :D a będzie co podziwiać ;:433 ;:433
Pozdrawiam cieplutko i pogoda dopisuje ;:3 ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”