Wymarzona działka Oli i Irka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Clio1 - Balie właśnie zakupiliśmy na złomie :heja i nie tylko balie można tam znaleźć ;:224 także nie czekaj tylko leć na zwiady jak masz blisko :D

Shalina - Witam Cię w moim ogrodzie :wit I ja mam nadzieję, że będzie co podziwiać ;:224 Wiosna zimna, na szczęście nie sucha (przynajmniej u nas) oby lato było łaskawe a nie upalne i suche ;:222 Dla ciebie śliczny Migdałek ;:167

Obrazek

Alicja125 - Znasz ten ból wobec tego, ale jak tu się gniewać na psiaka ;:173
Ja też nie sieję z braku miejsca, ale parę dni temu zrobiłam wyjątek i posiałam na ogródku do donic groszek pachnący i nagietki pełne żółte. Nie będę mieć nowych rabatek aż do jesieni to chciałam sobie zrekompensować w ten sposób :;230

dorotka350 - Naoglądałam się znów angielskich programów ogrodniczych i wymyśliłam że w tym roku posieję "co się da i w co się da" :;230 I tak 4 skrzynie obsadzone: rzodkiewką, marchewką, pietruszką, buraczkami, cebulą, koperkiem, sałatą, rukolą, kalarepką, porem i selerem. Jutro siostry mąż zrobi mi kolejną skrzynię gdyż mojego M nie ma :( w niej posieję fasolkę szparagową.
Jutro zajmę się też przygotowaniem skrzyń drewnianych (mam 4 na razie) - muszę je zeszlifować, pomalować i wyścielić agrowłókniną - tam pójdą ogórki długie, fasola tyczna i buraki liściowe.
W foliaku będą pomidorki ;:333 a dynie i cukinie to pokaże później gdzie wsadziłam ;:oj

jarha - No właśnie przy takiej różnicy poziomów nic innego nie przychodziło do głowy, a nie chciałam robić pięterek - jakos mi się to nie podoba, no i powierzchni do sadzenia by ubyło ;:202 a tak nie mogło by być ;:185

kasia100780 - nam zginęło tylko koło od taczki :;230

Obrazek

Balia gotowa :D Posiałam tam czosnek niedźwiedzi i szczaw, sadzonki to majeranek i tymianek. Mam jeszcze lubczyk i cebulę siedmiolatkę w innym miejscu ;:3

Obrazek

Clematisy ładnie puszczają ;:167

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Pięknie to robisz i ta balia super . Ja też poluję na taką , ale nie mam szczęścia udało mi się tylko tarkę zdobyć. Pozdrawiam życzę dobrej nocy.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Muszę bjakieś złomowisko wyczaić w pobliżu. Dziękuję za radę! ;:196
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Alicjo, Sylwio u nas w miejscowości było fajne złomowisko - ile cudów tam kupiliśmy za grosze ;:167 niestety już zamknięte :cry: a w pobliskim miasteczku byłam i nic tam nie ma ;:222

Co dzień między deszczem a słońcem coś udaje się porobić ;:138
Szwagier zbił mi małą skrzynię i już obsiana fasolką szparagową w trzech kolorach ;:224

Obrazek

Mam 4 takie skrzynki po jabłkach, 2 już prawie gotowe. Przeszlifowałam, pomalowałam, jeszcze dam włókninę i gotowe, będą na fasolkę szparagową tyczną ;:167

Obrazek

Dynie już ładnie wschodzą ;:167 Czekam jeszcze na arbuzy, melony i ogórki - ogórki szczególnie nie udają mi się siane prosto do gruntu.

Obrazek

Kupiłam też śliczne pelargonie i stokrotki a córcia wybrała sobie poziomkę w donicy.
Poziomki są 3 pokaźne sadzonki, na jesień rozsadzę do 3 doniczek.

Obrazek

Obrazek

Jutro jadę po ziemię bo brakło ;:333 czekają jeszcze na wsadzenie sadzonki mięty, maciejka, buraki liściowe, patisony żółte, i cukinia okrągła no i te pelargonie oraz stokrotki ;:167

Od niedzieli pokazuje u nas wielkie ocieplenie ;:3 zobaczymy, gdybym się akurat obrobiła fajnie było by już wyciągnąć leżak ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Edit: 9 maja 20221r.

Wczoraj dowiozłam ziemi i udało się prawie wszystko zrobić ;:224
Kupiłam na ryneczku jeszcze 2 szt. truskawki zwisającej, rozsadę selera naciowego, melisę, 2 ostre papryczki - bo moje marne ;:222
Czekam teraz na ten piękny słoneczny dzień ale coś się nie zapowiada :;230 na razie 9 stopni i słonka nie widać ;:145

Jak to jest, że co dzień coś się robi i zawsze myślę, noo jak to zrobię to już będę mieć wszystko zrobione ;:224 a tu na drugi dzień nowe rzeczy się przypominają ;:173 i nowa praca ;:333

Po moich wysiłkach tył domu wygląda tak: ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To lecę wypatrywać tego słonka co by z kawą zdążyć :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, porządne poty sobie narzuciliście. Tyle skrzyń i skrzynek przygotować i je obsiać czy obsadzić roślinami, to nie lada wyczyn. ;:138 ;:138 Mnie by się nie chciało. ;:171
Bogactwo rozmaitych roślinek też zadziwia. ;:111 Będę trzymała kciuki, by wszystko Wam się udało wyhodować, byście mogli cieszyć podniebienie i oczy. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Lucynko (płocczanka) - żadne tam poty, robiłam sobie powoli dzień po dniu ile mi się chciało. Mam to szczęście, że w chwili obecnej nie muszę pracować - zwolniłam się w końcu po 16 latach ze stresującej pracy i od roku odpoczywam. Tak naprawdę marzyłam o tej wiośnie i o tym co będę mogła zrobić ;:167 A do tego M za granicą to jest to też sposób na samotność ;:4

Wystarczyło paręnaście dni i wszystko pięknie wychodzi z ziemi ;:138 szpinak, fasolka szparagowa i tyczna, buraki liściowe oraz słonecznik ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W tunelu foliowym rosną już pomidorki wsadzone parę dni temu ;:167

Obrazek

Obrazek


Do ziół jednorocznych ściągnęłam pomysł z "Gardeners World" ;:333 Bardzo mi się to podoba :D

Obrazek


Papryczki ostre ładnie się zapowiadają, teraz żałuję że nie kupiłam więcej sadzonek - moje za późno siałam i nie urosły ;:222

Obrazek


Wszystko wygląda smakowicie ;:92 i nie mogę się doczekać degustacji ;:138 a takie smakołyki już jemy :D

Obrazek

U nas deszczowo - ale to dobrze bo wszystko aż zielenieje :wit
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Witaj Olu :wit
Zajrzałam do ciebie i wsiąkłam na dłużej, bardzo lubię oglądać powstawanie ogrodu od początku. Tempo prac macie szybkie, dużo już udało wam się zrobić. Bardzo ciekawe rozwiązanie z płotem i różnicą poziomów. Będę kibicować w dalszym urządzaniu przestrzeni, robi się coraz ładniej. I cieszę się, że uprawiasz warzywka, wszystko już pięknie rośnie, życzę dobrych plonów.
Clio1
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 kwie 2021, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Olu, świetny pomysł z tymi konewkami! Bardzo kreatywnie.
U mnie... Sylwia
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Sylwia Clio1 - dziękuję ;:173

Ostatnie tygodnie to istny kocioł: przyjazd M a więc robienie czegokolwiek na szybko w domu i wokół domu, komunia córki, choroba babci i pobyt w szpitalu, choroba taty i również pobyt w szpitalu przez 3 tyg. :( ehh powoli się prostuje..

W skrzyniach prawie wszystko pięknie rośnie ;:138 co prawda podlewane co dzień ;:173 gdyż zwłaszcza ostatnio u nas upały ;:3
Bardzo ładnie udała nam się rzodkiewka, z pierwszego siewu zjedliśmy i teraz jemy z drugiego ;:oj nigdy nie siałam II tury - w sumie nie wiem czemu, myślałam że się nie uda bo za ciepło a tu proszę wystarczy podlewać ładnie co dzień. No i kupiłam jeszcze paczuszkę nasion na III turę w sierpniu.

Obrazek

Teraz zajadamy się truskawkami, nadmiar mrożę gdyż w końcu kupiliśmy piękną nową 200 litrową zamrażarkę ;:138

Obrazek

Więc wpadłam w szał mrożenia :;230 i mam już czereśnie, rabarbar, lubczyk, szpinak i szczaw no i truskaweczki teraz a za niedługo to będą i jagody ;:333

Muszę poczytać co u was, bo się stęskniłam za forum ;:4

Na dobranoc piwonia Paula Fay i Władysława ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Pełnia lata ;:3 gorąco i upały aż nie chce się nic robić ;:224
Roślinki więdną więc co wieczór podlewam bo deszczu u nas ani widu ani słychu ;:131

Było tak:

Obrazek

A jest tak:

Obrazek

Z warzyw jestem bardzo zadowolona ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z kwiatków niewiele mam do pokazania, przewyższa u mnie kolor zielony, nawet jak coś zakwitnie to przez upały szybko przekwita :roll:
Zaczynają się liliowce ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Ja też jestem zadowolona z warzyw ;:108, oprócz tych, które obgryzła sarna ;:306
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Warzywa pięknie rosną - jest ;:3 i sporo deszczu z czego się cieszę bo nie muszę podlewać nic oprócz w foliaku.
Dynie ładnie się zapowiadają ;:138 nie miałam gdzie wysadzić sadzonek to wymyśliłam że tam gdzie nie ma jeszcze tarasu ;:306 a ziemia tam licha, sam piach prawie wysypany - ale dałam pod każdą dynię kompostu i dokarmiałam pokrzywówką :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje clematisy bylinowe ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Wymarzona działka Oli i Irka

Post »

Lipcowe Liliowce ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”