Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuniu , no to po ogrodzie będzie rozchodził się nie tylko zapach kwiatowy , super zakup , będzie smacznie i zdrowo . ;:138
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam pięknie miłych gości ,wędzarni jeszcze nie pokażę ,bo jak to w życiu bywa nic nie może być takie proste ;:223 ,niestety po odklejeniu taśmy okazało się ,że drzwi są trochę wgniecione ,więc ja za telefon do sklepu w którym kupiłam ,panowie przeprosili i w poniedziałek ma przyjechać druga ,a tą zabiorą ,więc nawet nie wyjęliśmy ją z pudła,bo nie było takiej potrzeby ,pracownik firmy przewozowej jak wiózł ja do sklepu uszkodził i zakleił podarty karton w tym miejscu taśmą swojej firmy,w sklepie też tego chyba nie otwierali i nie sprawdzili ,nam dali oryginalnie zapakowaną i poszło,mam nadzieję ,że w poniedziałek już będzie wszystko dobrze ,dzisiaj wiatry u mnie ogromne ,o ogrodzie nie było mowy ,ale za to wczoraj i dzisiaj siałam pomidorki ,więc coś mam do przodu i myślę ,że będą rosły ,mam teraz wielką opiekę nad nimi.

Justynko,musisz się uzbroić w cierpliwość tak jak ja i czekamy do poniedziałku,ja też się cieszę z cebulek lilii,pozdrawiam ;:168

Martusiu,lilie gdzieś wcisnę ,bo nie mam innego wyjścia ,ale najbardziej mnie rozczuliłaś jak napisałaś ,że Twoja babcia ma na imię Waleria ,bo moja też tak miała na imię i mam w ogrodzie cudowne piwonie przywiezione od najukochańszej mojej babci Walerii,często głaskam jej płatki i wkładam do niej całą twarz ,jej cudowny zapach i mięciuśkie jak jedwab płateczki przypominają mi ją ,kochała mnie nad życie ,pozdrawiam ;:196 ,ależ się rozczuliłam

Aniu,,wędzarnia jest na miarę 21 wieku i trzeba z takich nowości korzystać tym bardziej ,że ciągle jest na wszystko mało czasu,a my dokładamy sobie coraz więcej pracy,lilie nowe wzbogacą ogród w kolory ,a tamte to martagonki ,dziękuję za miłe słowa,pozdrawiam ;:168

Natalciu,my już tak mamy ,że z każdej roślinki bardzo się cieszymy ,pozdrawiam ;:168

Dorota mam nadzieję ,że następna będzie dobra i będą na święta swoje wyroby ,już nie mogę sie doczekać ,z lilii też sie cieszę ,pozdrawiam ;:168

Beatko,witaj ,tak dawno Cię nie było ,fajnie ,ze wstąpiłaś ,pustynniki warto mieć bo są piękne ,jak im spasuje to będą się rozmnażać i będzie ich więcej,masz rację ciągle mnie nosi i ciągle coś wymyślam ,pozdrawiam ;:168

Iwonko,myślę ,że w poniedziałek już pokażę ,z lilii też sie cieszę ,czasem lilie odpoczywają i nie ma ich a na następny rok jest ich dużo i pięknie zakwitają ,ale dokupić zawsze można bo to nas bardzo cieszy,pozdrawiam ;:168

Marysiu,oj pamiętam te niezliczone słoiki ,no i też byłam w Busku,lilie kupiłam na placu Imbramowskim ,będę trzymać kciuki ,żebyś dzielnie przetrwała ten tydzień ,ja dzisiaj wysiałam pomidorki ,teraz pragnę ,żeby zdrowo rosły ,teraz już nie dawaj tego świeżego gołębnika pod roślinki bo jest już za ciepło ,ale rozłóż na folii gdzieś w tyle ogrodu ,niech się wywietrzy dobrze i wtedy podsypiesz pod roślinki ,pozdrawiam i czekam na Ciebie ,bo trzeba wykopać krzewy i jest dobry czas ;:196

Maryniu,wiem jak to jest jak się ma mało miejsca a tyle by się chciało ,ale Ty i tak jesteś rewelacyjna w układaniu swoich roślin i mieścisz je świetnie i bardzo dużo ,nawet nie wiadomo,że działeczka nieduża ,pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:196 ,może u Ciebie tak bardzo nie wieje ,bo u mnie ogromnie

Basiu,ta lilia bardzo mi się podoba ,dla mnie jest oryginalna ze swoimi pylnikami zakręconymi i długimi jak rzęsy wiewiórki z Disneya, takie mam z nią skojarzenie ;:306 ,pozdrawiam ;:168

Elżuniu, teraz moje zapachy będą się troszkę mieszać ,ale to nic ,bo tak już mi się marzyły własne wyroby,że musiałam sobie ją kupić ,a zapach się wywietrzy ,powiedziano mi w sklepie ,że ona mniej dymi niż grill bo pracownicy mają je u siebie ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta miałam zeszłego roku tę piękna firletkę od Ciebie https://images89.fotosik.pl/136/a7d45f4f90eeee1c.jpg niedawno w niedalekiej odległości od niej zobaczyłam takie siewki, czyżby to ona mi się rozsiała może rozpoznasz po liściach https://i.imgur.com/csTM2Kq.jpg
Trzymam kciuki, aby wędlinka się udała, przed pierwszym wędzeniem ja bym wędzarnię na pusto przepaliła.
Każdy roślinny zakup nas cieszy, z nowym sezonem nowe kwiaty ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam i zapraszam dzisiaj na letni spacerek,bo wczoraj już było za późno ,miło będzie jak wstąpicie .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

szałwia Plumosa
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witaj Martuś. Spacerek po takim ogrodzie to sama przyjemność. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia wędzarni i opinie. Moje cebulowe posadzone w różnych miejscach ogrodu , znikły. Sadziłam w koszyczkach ale i to nie pomogło. Jak Ty sadzisz cebulowe?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Przykra historia z wędzarnią ;:222 mam nadzieję że z tą następną będzie już wszystko dobrze ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Pięknie, te róże pachną przez monitor.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witaj Martusiu ;:196 Przepięknie, jak zwykle w Twoim kwiecistym raju. ;:138 Wieczorem zagoszczę na dłużej i napiszę na priv. Pozdrawiam cieplutko ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Jaki cudny ten powojniczek w objęciach srebrnego świerku https://images89.fotosik.pl/136/2efded2e2b879bb9.jpg
Martagony uwielbiam, nie mogę się ich doczekać, chociaż nie mam ich jeszcze tak dużo jak Ty. Są przecudne i jak zakwitną, to z trudem się od nich odrywam. Lilia Henryi jest przecudnej urody, ma dwie, ale fatalnie posadzone. Zanim wypuszczą kły będę musiał je przenieść, bo tam zmarnieją.
Spełniłaś swoje marzenia o wędzarni. Troszkę szkoda, że dostała Wam się uszkodzona, ale na szczęście firma nie miga się od wymiany ;:108
Spacerować można po Twoim ogrodzie bez końca, ostróżki niesamowite ;:oj Chociaż to samo można by powiedzieć o większości Twoich roślin. Pozdrawiam cieplutko ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuniu te kępki przebiśniegów i ranników są przecudne ;:173 Wierzba smocza to u ciebie już niezłe smoczysko ;:224 Ja swoją chcę wyprowadzić na drzewko, ale nie wiem czy mi się uda. Masz może jakieś doświadczenie w tym temacie?
Zawsze gdy oglądam zdjęcia wspominkowe trudno mi uwierzyć, że naprawdę było tak cudnie, a potem znów dziwię się, że tak szybko minął kolejny sezon...
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martusiu cóż to za piękności ...na 9 zdjęciu obok czyśćca i na 3 od końca, po lewej stronie ? Jestem pod wielkim wrażeniem całości ogrodu, ale różaneczniki, azalie , irysy ...bajeczne ;:138 Zainteresowało mnie bardzo wykorzystanie liści kapusty, obierek z marchwi na rabatki. Ja też wykorzystuję , ale najpierw składam je na kompostowniku i przerobionym kompostem nawożę . Doskonała kondycja i tak intensywny wzrost to chyba zasługa też gołębiego obornika .Pozdrawiam cieplutko ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Dobry wieczór Martuś
Przede wszystkim gratuluję zakupu lilijek, następnie wypasionej wędzarni - mnie też bardzo wkurza jak mam takie niechciane niespodzianki po rozpakowaniu, ale życzę żeby od tej pory było już tylko lepiej i wędzarnia sprawdzała się jak złoto.

Oczywiście niezmiennie jestem zafascynowana Twoim ogrodem, a te ostróżki przyprawiły mnie o zawrót głowy z podziwu.
No i oczywiście pierwsze zwiastuny wiosenki ;:215

U nas zimno, wieje, co trochę pada - pogoda nie sprzyja pracom na działce. Mimo to trochę już zrobiłam, a trochę jeszcze przede mną. No cóż, trzeba ćwiczyć cierpliwość.

Serdecznie pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, moja Babcia nie żyje od 32 lat, sama jestem babcią, a ciągle Ją wspominam ze wzruszeniem. Wychowała mnie od trzeciego miesiąca życia. To Ona zaszczepiła we mnie miłość do kwiatków, zawsze sadziłyśmy wiosną bratki i goździki brodate wokół różowych floksów, tojadu, irysów syberyjskich i bródkowych. Te nazwy poznałam po latach, bo oprócz bratków, wszystkie miały potoczne nazwy: kupczaki, kurki, chodaczki i lilijki. Wzięło mnie na wspomnienia słodko-gorzkie.
Twoje ogrodowe piękne i radosne! Wiosnę nam wichry przegoniły na razie, to jeszcze troszkę powspominajmy te ukwiecone, skąpane w słońcu rabaty!

_______________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”