Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta,kwiaty cudne, kącik pod katalpami uroczy, ale największe wrażenie zrobiły na mnie maliny. Bardzo lubię te owoce.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, jak pięknie w Twoim ogrodzie ;:oj Pogoda rozpieszcza ciepełkiem roślinki to chce się im kwitnąć! Dalie mają cudne kwiaty, a najbardziej podoba mi się ta żółta z morelowymi przebarwieniami i pustym środeczkiem ;:oj Dawno, dawno temu miałam dalie, ale wtedy mało wiedziałam o nich i jak pewnej deszczowej jesieni omal nie wyzionęłam ducha targając w błocie potężne karpy, to więcej ich nie posadziłam! Teraz wiem, że nie musiałam wyciągać w całości, wystarczyło część z każdej.
Martuś, jak to robisz, że masz tak pięknie kwitnące jeżówki o tej porze? Moje są już takie wyblakłe! I róże piękne, mają jeszcze tyle kwiatów!
______________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś :wit
I u ciebie widzę winogron obrodził ;:108
A ten biały rozchodnik jest śliczny.Białego w ogóle nie mam.... narzie.
Kilka ostatnio kupilam.Ale takich o ciemnawych listach :)
Twoje dzielżany są prześliczne, wielkie,
A moje takie same a jakieś bidki ze 3, 4 gałązki.Ale kwiatki mają :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

U Ciebie wszystkiego na bogato ;:oj ..ogród jak zwykle kipi kwieciem i barwą!Widać wszędzie Twoją dbałość o rośliny i ogród!Żadnych mizerot u Ciebie nie uświadczy... ;:333 ;:138

miłego weekendu Martuś! ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Wreszcie wynurzyły się z ogrodowego gąszczu moje ulubione zające ;:oj
Oj, będzie winogronowa rozpusta. Dżemy z nich są pyszne, zajadałam się nimi w ubiegłym roku :tan
Czy pod zawilcami japońskimi jest Cassandra? Jeśli to ona, to zdecydowanie ciemniejsza niż moja i kwiatków ma dużo więcej. Moja już mnie wkurza i nie wiem, czy nie pójdzie pod topór ;:222
Właśnie przed chwilą zlałam malinowy sok do buteleczek :heja Co prawda zaledwie do sześciu, ale zawsze to lepsze niż nic ;:108
Już się nie mogę doczekać widoków Twoich suszonych grzybków. Cóż to będzie za uczta dla wszelkich zmysłów ;:65
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta serdecznie gratuluję ;:138 zasłużona nagroda, piękny ogród, a jego właścicielka o szczodrym sercu.
Rodzinka zajęcza jak zawsze mnie zachwyca.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

:wit
Winogron jest w tym roku u mnie też bardzo dużo i zastanawiam się co ja z nimi będę robić . Wina nie stawiam bo u nas nikt tego nie pije ciekawa jestem czy dżemy są dobre z winogron . Nigdy nie robiłam . Już mam nowe chciejstwo mianowicie dalie są piękne i długo kwitną tym samym zdobią długo ogród :D
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto ogród u Ciebie jeszcze tętni życiem :) wszystko pięknie kwitnie. Widzę, że dostatek winogron w tym roku wszyscy mamy :) będzie trzeba jakieś winko zrobić :) Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Wcale nie widać, że nic nie robisz w ogrodzie
Gdybym nie podlewała miesiąc miałabym pustynię.
Jeżówki cudowne
U mnie rosną, ale słabo.
Zresztą jak wszystko, bo przez piaski ile bym nie lała wszystko przecieknie.
Ile kobieto Ty masz energii
Jaka szkoda, że ja tak nie mam :roll:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Chyba się uwzięłyście na mnie z tym hibiscusem bagiennym, gdzie nie zajrzę to mnie nim kusicie ;:224 Kiedyś dostałam od brata na urodziny dwa, ale żaden nie przetrwał zimy, więc sie trochę do nich zraziłam. Jednak gdy widzę u was te ogromne talerze to moja wola (i tak niezbyt silna :wink: ) okropnie słabnie ;:223
Nie mam pojęcia skąd ty na to wszystko bierzesz sił i ochoty :D Pracy w takim ogromnym ogrodzie musi być mnostwo i jeszcze do tego takie ilości przetworów... Podziwiam ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś gratulacje. ;:196 Patrząc na cudnie ukwiecony ogród, ciągle się zastanawiam, jak Ty to ogarniasz. Pełna spiżarnia, cudne dalie, róże i cała reszta. ;:215
Star Dust od Ciebie pięknie się rozrósł. ;:108
M uśmiercił 150 ślimaków. ;:180 U mnie kilka, to już wydaje mi się, że plaga. ;:306
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Jestem znowu z Wami ,smutno mi było,bo nie mogłam nic pisać ,ani nic poczytać ostatnich wpisów,bo burza bardzo uszkodziła mi sprzęt i nie miałam internetu i jakoś nic się nie kleiło ,żeby sie dowiedzieć co się stało,ale dopiero dzisiaj rano dał radę przyjść pan od internetu ,telewizji i telefonu ,bo nic nie było i okazało się ,ze wszystek sprzęt mam zepsuty przez burzę i nie miałam internetu w związku z tym byłam odcięta od świata ,ale dzisiaj przywiozłam nowy sprzęt i już internet mam i mam telefon,ale jeszcze telewizor nie działa ,bo jeszcze jedną skrzyneczkę musimy podpiąć ,w ogrodzie pracy mnóstwo ,nie wiadomo co najpierw robić ,maliny systematycznie dojrzewają ,więc i zrywanie co dwa dni i przeróbka ,pomidorki też do zebrania i chyba już trzeba powoli wszystko likwidować ,ale pomidorków jeszcze dużo zebranych do konsumpcji i przerobu,a dużo też jeszcze na krzaczkach .

Marysiu,zające rzeczywiście zmęczone mają miny ,ale ja jeszcze bardziej zmęczona :uszy ,grzybów na razie nie ma to robię zaprawy ,jeszcze szczaw mam do przerobienia bo go sobie posiałam i ładnie urósł ,muszę przynieść pokrzywę do suszenia ,przerabiam dalej pomidory i maliny,no po prostu końca nie widać ,a poza tym miliony spraw do załatwienia ,pozdrawiam ;:196

Beatko,zające też uwielbiam bo takie inne jak zauważyłaś ,dzielżany zapisz ,żeby nie zapomnieć ,a rabaty z białymi roślinami zawsze dobrze wyglądają ,pozdrawiam i pięknych dni lata życzę ;:168 ;:168

Eluś,pracuję i pracuję i końca nie widać ,z winogron zrobię trochę dżemiku ,bo jest pyszny ,a reszte zjemy ,ja uwielbiam ,rozchodnik rozmnaża sie bez problemu ,więc można zrobić z niego dużo roślin ,pozdrawiam ;:168

Ewa, malin ogromna ilość dalej dojrzewa ,więc robię soki i kompociki na zimę ,wszystko się przyda ,świeże też wsuwamy bo też lubimy i dżemiki z malin zrobione ,pozdrawiam ;:168

Martuś, pogoda piękna i teraz codziennie coś pada ,więc i podlewa ,dalie uwielbiam ,więc nie za dużo ,ale mam ,jezówki już trochę kończą kwitnienie na ten okres ,ale i widzę ,że i nowe zaczynają i te białe z zielonym środkiem pięknie kwitną ,róże powtarzają kwitnienie to też jakoś wyglądają ,pozdrawiam ;:168

za chwilę dalszy ciąg moich z Wami rozmów :uszy :uszy
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Aniu,dzielżany bardzo łatwo się rozmnaża przez podział na wiosnę i bez problemu zrobisz większą kępkę ,z rozchodnikiem jest podobnie ,winogronem się obżeramy ,wszyscy lubimy ,no i zrobię dżemik ,ale nie mogę zdążyć z tym przerobem ,pozdrawiam ;:168 .

Maryniu,gdzie tam u mnie na bogato ;:306 ,ogród co prawda bardzo kwitnie przez cały rok,ale jest tak zwyczajnie ,kwitnie dość obficie bo roślinki mają co jeść ,więc rosną ,a nieraz i nie mam czasu ich dokarmić i się opóźniam ,ale staram sie jak mogę ,pozdrawiam ;:196

Iwona,zające są bardzo lubiane i ja je lubię ,świetnie się mają ,rozpusta winogronowa jest codziennie ,dżemiki na pewno zrobię,bo też lubię .pod zawilcami jest Cassandra ona jest u mnie w półcieniu ,a nawet można powiedzieć ,ze w cieniu i myślę ,że gdyby miała więcej słońca byłaby piękniejsza ,ja co drugi dzień zlewam soczek malinowy do buteleczek i właśnie dzisiaj zlałam 9 buteleczek i tak powoli przybywa tych buteleczek ,będzie na zimę pod dostatkiem ,oj na grzybkach jeszcze nie byłam ,u mnie byłam z mężem raz ,ale po tych górach i wąwozach trudno mi chodzić ,a w świętokrzyskim nie ma jeszcze grzybków i wcale nie wiadomo ile ich będzie ,w tamtym roku to dopiero był wysyp,aż śnią mi się po nocach ,pozdrawiam ;:196

Dorota dziękuję, zające już są to teraz może sobie kozy kupię ;:306 ,pozdrawiam :wit

Joasiu,u mnie też dużo winogron ,będą też takie różowe o dużych owocach ,już dojrzewają ,też wina nie robimy ,no może by można było zrobić ,ale ja już nie dam radę wszystkiego zdziałać ,dżemy są pyszne i na pewno zrobię ,ale ileż można zrobić dżemów i ile można ich zjeść ,dalie warto mieć w ogrodzie bo są naprawdę cudne ,pozdrawiam :wit

Mariusz, ogród jakoś sobie radzi ,roślinki fajnie kwitną ,winogronowy mamy przesyt,ale zajadamy je codziennie ,może damy radę ,żeby tylko ptaszki się nie zwiedziały,pozdrawiam :wit

Gosiu Margo2,naprawdę nie mam czasu nic robić w ogrodzie ,od początku sierpnia grama wody kwiatuszki ode mnie nie dostały,mają to co deszcz czasem napada,chyba mnie już energia opuściła,muszę odpocząć ,co za dużo to niezdrowo,pozdrawiam ;:168

Gosiu clem3,hibiscus jest u mnie juz parę lat i doskonale zimuje i sobie radzi ,tylko jest żarłoczny ,jak dostanie obornika to pięknie na wiosnę rośnie i potem pięknie kwitnie ,jak jest pierwszą zimę u ciebie to okryj go na zimę gałęziami z choiny,ja też nie mam pojęcia jak dam rade tyle zrobić ale jakoś się robi ,przetwory dalej przerabiam codziennie coś nowego jest zrobione i tak powoli przybywa ,pozdrawiam ;:168

Soniu dziękuję ,tyle mam pytań jak ogarniam tą robotę i sama sie nad tym zastanawiam i nie wiem jakoś samo idzie ,spiżarnia to zawsze moje oczko w głowie ,uwielbiam ją wypełniać ,już zaczyna pękać w szwach ;:306 fajnie,ze rozchodnik już się rozrósł one takie szybkie są ,mój mąż zawsze liczy te ślimaki ,bo pewnie chce się wykazać ;:306 ,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”