Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam,jestem dzisiaj z Wami ,tak mnie czas pogania ,że wieczorem padam i nie mam siły wieczorem nic pisać ,pogoda cudna ,w ogrodzie prace sprzątające trwają ,a i na grzybki biegam na miejscu ,bo w świętokrzyskim podobno nie ma ,ale i ja nie mam czasu tam jechać .

Aniu dzień spotkaniowy tak szybko minął i nastała codzienność i praca ,jeszcze raz praca,ale cóż by bez niej było,Aniu na fotografii na której stoimy razem od lewej Marysia -Maska,koło niej Kasia -mymysteryy,za nimi w środku Mirek -z,obok Kasi mąż Marysi -Maski Mareczek ,potem ja w bluzce w paski niebieskie ,w czerwonym polarze Irenka -rzepka ,za nią Dorota -korzom a ostania z prawej Beatka -whithedame .pozdrawiam ;:168

Joasiu,spotkania są rewelacyjne i zawsze za krótkie ,bo nam ciągle mało,rozmowom o roślinach nie ma końca ,ale my to bardzo lubimy ,Marcinki bardzo zdobią ogród o tej porze ,a zwłaszcza przy takiej pięknej słonecznej pogodzie ,sam miód w ogrodzie ,pozdrawiam ;:168

Mariuszu,takie spotkania zawsze są miłe,bo bardzo się polubiliśmy i rozmowom na wszystkie ogrodnicze tematy nie ma końca ,te kolorowe Marcinki i chryzantemy upiększają ogród i pięknieją w słonecznych promieniach ,pozdrawiam :wit

Bogusiu,lubimy się razem spotykać ,chociaż na co dzień nie mamy czasu ,to czasem w niedzielę potrafimy się razem spotkać wszyscy razem ,ogród pięknie wygląda zwłaszcza w promieniach słońca ,pozdrawiam ;:168

Gosiu-Margo2,forumki na pewno się znajdą ,tylko trzeba się dogadać ,my często sie spotykamy ,teraz coś zaczęłam sprzątać w ogrodzie ,ale od lipca nic nie robiłam ,ale na wiosnę miałabym za dużo do zrobienia ,wiec zaczęłam już teraz ,i ile zdążę to będzie jak znalazł ,pozdrawiam gorąco ;:168

Gosiu clem3 ,ja nie wiem czy to power,,tak jakoś samo idzie do przodu ,ale jak pomyślę to chyba dużo zrobiłam ,czasem też mnie niemoc ogarnia ,ale odpocznę i znowu się zbieram ,grzybków chciałabym mieć więcej ,ale nie ma za dużo teraz ,u nas trudne warunki do zbierania ,a w świętokrzyskie na razie nie jadę ,bo nie mam czasu ,a tam też bardzo sucho i nie ma grzybków,ale jakbym tam była dłużej to na pewno codziennie coś by się przyniosło i powoli by przybywało,byłam z mężem u nas i po tych górach i dolinach obeszliśmy i coś znowu znaleźliśmy ,więc powoli przybywa co nieco ,w ogrodzie zakwitły irysy i to chyba trzy kolory,więc jest kolorowo,pozdrawiam ;:168

Marysiu,chodzę trochę po lesie ,chociaż nie lubię u nas bo warunki są fatalne i ja nie mogę wyspindrać się pod górę jak zejdę do wąwozu ,myślę ,że z dyń też zjecie pyszną dyniową zupkę ,nie tylko kurki dostaną ,ja też sprzątam powoli w ogrodzie ,czasem jadę na grzybki u nas jak Boguś ma czas jechać i tak czas beznadziejnie szybko leci ,pogoda jest cudna ,chociaż gdyby popadało to może i grzybków byłoby więcej ,bo widać ,że chciałyby rosnąć ,ale mają za sucho ,pozdrawiam ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

tyle trzy dni temu znaleźliśmy z mężem pięknych prawdziwych grzybków.
Obrazek


Obrazek

Teraz co nieco z ogrodu ,zapraszam ;:180

Stipa brachytricha
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

pyszne żółciutkie jabłuszka
Obrazek


Obrazek

cytryniec chiński
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ścieżka zasypana liśćmi
Obrazek

Jastruń późny i owoce róży
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta ogród jak zawsze piękny, urzekła mnie ta trawka jej kłosy są w odcieniach fioletu czy zdjęcie tak przkłamało
https://images92.fotosik.pl/55/bfda0c1f6b2549c4.jpg
Grzybobranie udane, same prawdziwki, a mówią że grzyby tego roku nie rosną, to nieprawda, jak się ma swoje miejsca w lesie zawsze coś się w koszyku do domu przyniesie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto te grzybki takie jakbyś je narysowała nie prawdziwe na ten rok pozdrawiam ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, normalnie ślinotoku dostałam Obrazek jak zobaczyłam te prawdziwki, dla nich to pewnie bym była w stanie wspinać się, czy też na pupie zjeżdżać w wąwozach, uwielbiam takie widoki, sama prawdziwkowa młodzież.
Moje źródła w Świętokrzyskim też donoszą, že grzybów nie ma, liczę, że to się zmieni, pełnia jest 24 października , a podobno grzyby rosną na pełnię.
Ogród, jak zwykle masz piękny, duża róžnorodność gatunków sprawia, że o każdej porze roku coś tam kwitnie, nie byłam u Ciebie w zimie, ale wtedy na pewno dają popis iglaki, no i Twoje stroiki barwią ten wypoczynkowy dla ogrodników czas. :D

Pozdrawiam Irena
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam ,pogoda tak cudna dzisiaj była ,że radość było wyjść do ogrodu ,ciepło ,pachnąco i nawet kolorowo,aż serce się radowało i chciało się krzyczeć z radości :tan .

Dorota,ta Stipa jest cudną trawką i jej wiechy takie piękne jakie widzisz ,grzybobranie udane chociaż ja chciałabym więcej i więcej ;:306 a więcej nie ma ,ale gdybym miała więcej czasu to w końcu by się naniosło tych grzybków do domku :uszy ,pozdrawiam :wit

Tereso,to młode grzybki i gdyby było więcej deszczu to i grzybków było by dużo,bo po troszkę by się przyniosło i przerobiło na zimę ,pozdrawiam ;:196

Irenko,ależ się uśmiałam ,już widzę jak zjeżdżasz do wąwozu i wdrapujesz się do góry ,ja chodzę gdzie jest łatwiej ,może jeszcze będą grzybki w świętokrzyskim ,w ogrodzie cudownie świeci słoneczko i aż się wyjść z niego nie chce ,w zimie to iglaki stroją ogród i też jest pięknie ,a moje stroiki też lubię i może znowu będą jakieś inne jak mnie coś porwie do pracy,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś a ja dzisiaj spędziłam niedziele na wycieczce. M zabrał mnie do Bobolic, tam gdzie kręcono Koronę Królów. Jechaliśmy przez cudowne kolorowe lasy i to pełne grzybów, bo na poboczach stali ludzie sprzedający grzyby. Nieśmiało namawiałam Marka że może na grzyby, ale niestety strój i nastawienie było inne.
Twoje prawdziweczki najprzedniejsze...i mimo że bez wyjazdu to uzbierasz niezły zapas na zimę i przede wszystkim święta ;:215
Ogród bogaty w trawy i w liście, ale owoców moc i kwiaty jeszcze kwitną, piękną mamy jesień! Ja już nawet podlewałam rośliny, bo jedno co mi przeszkadza to niestety sucho jest.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś,widzę ,że też obfitujesz w grzybki i te szlachetne też!Jest bardzo sucho a one jednak się rozmnażają ,chociaż prawdziwki już są w połowie robaczywe . Ogrody powoli się zasuszają tym bardziej ,że jest brak deszczu.U Ciebie jest jeszcze co podziwiać !
Pozdrawiam. :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

U mnie też powoli liście śmiecą, część zbiorę, a resztę na rabatki popchnę, niech zimą się rozłożą. Kiedyś sprzątałam wszystkie liście, ale z czasem zrobiłam się leniwa.
Ja na grzyby nie chodzę, brakuje czasu, ale moja koleżanka grzybiara płacze, że w tym roku u nas z grzybami kruchutko. Coś tam przynosi, ale rok mało urodzajny.
Fajne te drewniane ptaszki :D
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Brawa za prawdziwki, piękności. Twój ogród jak zwykle w formie
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam wszystkich ,pogoda troszkę sie popsuła to znaczy jest trochę chłodniej i mniej słoneczka ,ale bez deszczu ,więc w ogrodzie znowu coś się posunęło do przodu przy sprzątaniu jesiennym ,chociaż liście jeszcze nie zgrabione ,ale coraz więcej roślin wyciętych .

Marysiu,bardzo Ci zazdroszczę takiej wycieczki ,my jakoś nigdzie nie możemy się wybrać ,wyobrażam sobie jak cudnie wyglądały w takim słońcu drzewa ,ale w poniedziałek i my wybieramy się z Bogusiem w świętokrzyskie .może nic nam nie stanie na przeszkodzie ,tak bardzo chcę tam być ,w ogrodzie kwitną chryzantemy i astry jesienne i jakoś jest uroczo,trawy też są wielką ozdobą ,jabłka jeszcze u mnie wiszą na drzewach , ja nic już nie podlewam w ogrodzie ,pozdrawiam ;:196

Bożenko,jak mam możliwość jechać na grzybki to zawsze jadę ,u nas co prawda nie lubię chodzić po tych górach i dolinach ,ale jak nie mam wyboru to cóż poradzić ,deszczu też u mnie nie ma ,może coś jutro będzie ,pozdrawiam :wit

Gosiu,ja liście dam do kompostownika ,bo ziemia liściowa jest super ,u nas tez z grzybami krucho ,w porównaniu z poprzednim rokiem ,ale coś trzeba zbierać bo uwielbiam grzybki i pyszne z nich potrawy,te ptaszki nie drewniane tylko ceramiczne ,mam je od siostrzenicy męża ,która ma pracownię ceramiki artystycznej ,pozdrawiam ;:168

beatawroc,witam w moim ogrodzie i mojej kuchni i dziękuję za miłe słowo ,z cytryńca możesz zrobić pyszne nalewki ,dżemy i soki ,więc wszystko co robisz z pozostałych owoców ,jest to owoc o pięciu smakach i nalewki są rewelacyjne ,pozdrawiam i zapraszam znowu ;:168

Edziu,uwielbiam grzybki zbierać ,robić z nimi , jeść i częstować gości ,ogród jeszcze jakoś wygląda a zwłaszcza teraz jak już jest trochę wysprzątany,pozdrawiam :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Teraz coś z mojego ogrodu .

Fasolka "Piękny Jaś" ,cała miska wyłuskana ,ale to jeszcze nie wszystko ,tyle mam tak przy okazji,bo cel wysiania paru fasolek był inny.
Obrazek

Biały aster jesienny przywieziony z Anglii w tamtym roku ,zakwitła piękna chmura drobnych białych kwiatuszków
Obrazek


Obrazek

obok białego niebieski aster też przywieziony z Anglii razem z białym
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jesienne róże dla wszystkich odwiedzających
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Astry rzeczywiście są przepiękne.
Ja z takich nietypowych mam ,,Lady in Black", który właśnie zdobi rabatę z trawami i jesiennymi kwiatami.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”