Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

O fiu, fiu!!Takie wielkie drzewo powaliło.
I szkoda i dobrze,że wielkich strat nie porobiło ci Martusiu.
Na pewno ładnie coś zaprojektujesz w tym miejscu. ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta szkoda drzewa, dobrze że nie osunęło się na dom. Dawno nam tak nie wiało, pogoda nie rozpieszcza, a my takie wyrywne do prac ogrodowych, tak by się już chciało wiosennych klimacików.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martusiu szkoda drzewa, a najbardziej tej pracy która Was czeka! Usunięcie tego wykrotu będzie nie lada wyczynem. Ławeczkę musisz postawić teraz w innym miejscu albo ustawić obok parasol :D Nie wspomnę że było to dobre miejsce w cieniu dla roślin które przybywały do Ciebie wraz z gośćmi ;:306
Na ostróżki zasadzam się od jakiegoś czasu, ale chyba muszę znaleźć jakąś szkółkę żeby widzieć co kupuję.
Czy pod ostróżkami jest jakiś ślazownik? z białymi kwiatuszkami...jakieś ma inne listki :wink:
Ciekawa jestem co tam słychać u wędzarni ;:306 Pozdrawiam i do rychłego spotkania ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, współczuję tego wypadku z jodłą ;:131 U mnie podobna rośnie, między moim i sąsiadki domem... Myślałam, ze to bezpieczne, że jodła jako jeden z nielicznych iglaków korzeni się w głąb korzeniem palowym, a tu widać różnie bywa. Może pomyślę, czy jej nie przyciąć i nie ryzykować :?
Ślicznie wygląda przedwiośnie u Ciebie ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam miłych gości ,dopiero przed chwilą panowie przyjechali naprawić przyłącz ,trwało to prawie cały tydzień ,jak nie miałam internetu ,może powoli nadrobię zaległości ,u mnie w ogrodzie powolutku roślinki się rozwijają ,,na parapetach pomidorki pięknie pokazały kolanka ,a dzisiaj już stoją na baczność ,pięknie wykiełkowały,ślicznie rosną też wysiane z nasion od Doroty- korzom takie słoneczka -Gazanie .Parówki wieprzowe robione na próbę już zjedzone ,wyszły pyszne ,a dzisiaj robimy parówki cielęco -wieprzowe ,bo takie mi się umyślały ,no i zrobimy kiełbaskę cielęco wieprzową po raz pierwszy ,szynka ,baleron i boczek peklują się ,będą wędzone pod koniec tygodnia ,więc jak widać praca wre ,oprócz kuchni jest i ogród ,jodła w większości przerobiona ,do korzenia i kawałka pnia potrzeba ciągnika ,ale do tego przyjedzie sąsiad ,no i w ogrodzie przewrócony jeden świerk ,teraz mieli się mięsko na kiełbaski i parówki :uszy na polu zimno to prawie robota w domku mile widziana ,pozdrawiam wszystkich ;:196

Joasiu,cieszę sie ,że spacerujesz,będą zdjęcia wędzarni i nawet parówek ,ja mam bardzo mało cebulowych ,tulipanów prawie nie mam .wszystko zjadają myszy,nie będę ich więcej żywić ;:185 ,pozdrawiam ;:168

Natalko,wędzarnia już wymieniona i pierwsze wędzenie ogrodowe już było :wit

Edziu,w realu dopiero ogród pięknie pachnie ,czasem trzeba iść za zapachem ,żeby się dowiedzieć co tak cudownie go wysyła ,raz największą niespodziankę zrobiła nam akacja ,która roztoczyła tak cudowny zapach ,ale trudno ją było zidentyfikować ,bo nikt nie popatrzył do góry ,że to tam jest tyle pachnących kwiatów ,pozdrawiam :wit

Bogusiu,witaj,miło,że jesteś ;:196

Iwonka 1,to świerk srebrny invwersa tak otulił różowego powojnika ,martagony fajnie przyrastają, co roku jest ich więcej.wędzarnia wymieniona bez problemu i już wypróbowana ,parówki wyszły świetne ,tak lubię parówki a w sklepowych największe dziadostwo jest mielone ,a u mnie piękna cielęcina i szynka wieprzowa ,dzisiaj na próbę będzie pierwsza kiełbaska wędzona ,pozdrawiam ;:196

Gosiu clem3 ,wierzb smoczych mam więcej w innych miejscach,,ja nie prowadzę wierzby na pniu,ale zawsze można eksperymentować ,ja też czasem nie wierzę ,ze tak było w ogrodzie jak to teraz widze na zdjęciach,pozdrawiam ;:196

Ciąg dalszy będzie ciut później .
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Jestem znowu ,kiełbaski się wędzą to mogę coś napisać ,bo zaległości mam dużo .

Bogusiu,na 9 zdjęciu to kalmia szerokolistna ,chyba o nią Ci chodzi to krzewinka lubiąca kwaśną ziemię jak azalie ,a ta druga fotografia to chyba jarzmianka ,nie wiem czy dobrze odgadłam ,świeże liście kapusty i obierki oprócz ziemniaczanych daję na rabaty,ale na miejsca puste np tam gdzie będą dalie ,lub tam gdzie robię nową rabatę ,między rosliny też wykładam ,ale muszę je widzieć ,zeby ich nie przywalić ,i to wtedy gdy nie ma śniegu,poza tym cała reszta idzie do kompostownika ,ale już dużo mniej mam do wywożenia z kompostownika ,gołębi nawóz też robi swoje ,ale trzeba uważać ,bo rośliny przenawożone azotem tak bujnie rosną w zieloną masę ,że wylegają,źle zimują ,często przemarzają ,mało kwitną ,a nam chodzi o kwiaty,więc nawożę przynajmniej raz w sezonie ogród nawozami potasowo fosforowymi ,wystarczy raz ,bo dużo w moim ogrodzie kompostu kapuściano-kalafiafiorowego,a te liście też bogate w potas i fosfor ,pozdrawiam ;:196

Beatko,wędzarnia wymieniona bez problemu,przyjechała śliczniutka i już nawet uwędziła parówki wieprzowe,dzisiaj wędzą się cielęco -wieprzowe i zwykłe kiełbaski też takie ,pogoda u mnie bardzo zmienna ,jedno drzewo kończymy sprzątać ,ale w ogrodzie leży drugie przewrócone ,pozdrawiam ;:168

Martusiu,ja u swojej babci spędzałam każde wakacje i myślę ,że miłość do przyrody też mam w spadku od babci,w jej ogródku królowały piwonie, herbaciane róże szczepione przez pustelnika ,białe lilie św.Józefa ,floksy i dalie ,też jej już nie ma około40 lat,ale w mojej pamięci jest zawsze ze mną ,pozdrawiam ;:168

Elżunia ,oj tak najpiękniejsze dzieciństwo to wspaniałe babcie ,moja babcia też była prababcią ,bo ja jako najstarsza wnuczka miałam już dzieci ,dziadkowie mieli pobielany domek ,co roku babcia go bieliła wapnem z siwką do krochmalu i był taki jaśniutko niebieski,był taki jak w piosence Zdzisławy Sośnickiej "Dom,który mam" i malwy też były i dzikie wino na kawałku ściany od strony północnej,cudowne są takie wspomnienia ,pozdrawiam ;:196

Justynko,jodła nie zrobiła żadnej szkody,ogrodzenie całe i dom z balkonami też nie uszkodzony,dobre anioły strzegły naszego bezpieczeństwa ,na miejscu tej jodły posadzę coś małego ,może hortensje ,albo coś na pniu z małym parasolem ,pozdrawiam ;:196 .Obrazek

Muszę na chwilę przerwać pisanie ,ale wrócę tutaj ;:65
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martusiu,dobrze,że drzewo nic nie zniszczyło,bo straty mogły być bardzo duże,ławeczka też cała ,ale cienia nie będzie na kawkę więc założymy kapelusze ;:306 ,pozdrawiam ;:168

Iwonka 0042 w ogrodzie też jest świerk przewrócony ,nigdy tak sie nie wydarzyło chociaż i wiatry były ale ważne ,ze dom cały i ogrodzenie i nawet ławeczka ,pozdrawiam ;:168

Bogusiu,to prawda ,najważniejsze ,że nikomu nic się nie stało i nic się nie uszkodziło,chociaż przeżyliśmy horror ,a najbardziej dzieci ,bardzo się bały,nie wiedzieliśmy gdzie się w domu schować i co się dalej stanie ,pozdrawiam ;:168

Anetko,ta jodła była piękna ,lubię jodły bo to zdrowe drzewa i takie dostojne ,ale już się pogodziłam ,bo o wiele gorzej mogło się to wszystko skończyć ,pozdrawiam ;:168

Iwonka 1,też tak uważam ,że nic sie gorszego nie stało,jodła spadła na drugi zjazd na posesję ,jeszcze wszystkiego nie sprzątnęliśmy bo musi przyjechać ciągnik ,więc jeszcze trochę bałaganu jest ,ale po troszkę damy rade ,wszyscy pracują ,wiec czas musimy jakoś sobie ustawić ,pozdrawiam ;:168

Natalciu,jodła poleciała w dobrym kierunku więc nikomu nic sie nie stało, ;:168

Mariuszu,ziemia jest wyrwana około 1m ,tego tak na zdjęciu nie widać,jodła był olbrzymia i też myślałam ,że ma mocniejszy system korzeniowy pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Ale się wystraszyłam tą jodłą. Mam identyczną przed domem. U mnie, gdziekolwiek by upadła, spowodowałaby straty. Teraz nie wiem, czy nie ściąć czubka, ale jak to bedzie wyglądało?
Czytam o Twojej niechęci do ogrodu i myślę, że po prostu jesteś nim zmeczona.
Masz tak duży teren do obrobienia, a jeszcze robisz masę dodatkowych rzeczy
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marcia dawno mnie u ciebie nie było... a tu taka strata ;:131 szkoda ... była piękna, wiem że z pewnością sobie poradzisz z zagospodarowaniem miejsca, ale nim się przyzwyczaisz do pustego miejsca troszkę czasu musi minąć. Zdrówka i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

:wit Martusiu

Wiało strasznie i u mnie, bardzo współczuję z powodu straty takiej pięknej Jodły, dobrze,że nikomu nic się nie stało, teraz pracy dużo ze sprzątaniem ale tak jak moi przedmówcy piszą na pewno pięknie zagospodarujesz teren.
Wyroby mięsne Cię wciągnęły, kiedyś mój nieżyjący już dziadzo robił pyszną kiełbaskę. Pozdrawiam ;:3 życzę pogody i zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

No to widzę i czytam Martuś, że przeszliście chwile grozy ;:202 Na szczęście nic się nikomu nie stało i szkód nie narobiło. Szkoda pięknego drzewa, ale jak sama napisałaś w tym miejscu posadzisz z pewnością nie mniej piękną hortensję.

Skoro wędzarnia działa to czekam cierpliwie/niecierpliwie na fotorelację.

Czytając wspominki o Babciach tak mi się jakoś ciepło na sercu zrobiło, przy okazji wspomniałam także swoje kochane Babcie, bo Dziadków niestety nie miałam okazji poznać.

No to teraz podobnie jak Marysia masz Martuś kawałek ziemi odzyskanej do zagospodarowania.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrej pogody ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam ,jestem znowu po krótkiej przerwie ,pracy u mnie tyle ,że wieczorem po prostu padam ,dzisiaj kisiliśmy kapustę ,posadziłam bratki w koszykach ,żeby przed domkiem kwitły śliczne kwiatuszki i kupiłam 2 krzaki agrestu ,porzeczki czerwonej i jeszcze cebulki lilii ,więc mam co robić w ogrodzie ,a jeszcze trawy mam nie ścięte ,może jutro coś nadrobię .

Joasiu,szkoda tej pięknej jodły ,ale trudno,najgorsze,że na nic nie mamy czasu i robota stoi w połowie zrobiona ,ale najważniejsze ,że nikomu nic się nie stało,pozdrawiam ;:168

Elżuniu,niestety pracy przy usunięciu i posprzątaniu wszystkiego jeszcze dużo,bo ciągnik jeszcze nie przyjechał,żeby wyciągnąć ten olbrzymi korzeń i kawałek pnia .Wyroby własne pyszne ,już pałaszujemy kiełbaski i parówki a jutro idą do wędzenia szyneczka ,baleron i boczuś ,pozdrawaim ;:196

Wojtku,czy taki jesteś roześmianym ogrodnikiem ,nie mamy powodu do lamentowania ,bo to nic w porównaniu do wielkich nieszczęść ,z pracą przy sprzątaniu też się powoli uporamy,pozdrawiam :wit

Kasiu,to prawda,że bardzo lubiliśmy tą jodłę i ptaszki miały w niej swoje gniazda ,nawet dzikie gołąbki się w niej osiedliły ,ale najważniejsze ,że nikomu nic się nie stało i nie ma większych szkód,pozdrawiam ;:168

Marzenko,drzewo było piękne ,ale już nie ma ,miejsce się zapełni innymi roślinami ,różne sytuacje trzeba zaakceptować ,pozdrawiam ;:168

Aniu,drzewo już pocięte ,jeszcze tylko ciągnik musi wyciągnąć olbrzymi korzeń ,to będę zagospodarowywać ,pozdrawiam ;:168

Dorota,opatrzność nad nami czuwała,że to drzewo nikomu i niczemu nie zrobiło szkody ,bardzo mam dużo roboty w ogrodzie ,muszę się tak na poważnie zmobilizować ,pozdrawiam ;:168

Marysiu,oj pracy mamy dużo ,i nikt nie ma czasu jak zwykle ,ławeczkę można zawsze przenieść ,ale nie wiem gdzie ,ostróżki przecież są u mnie, jakie są to są ,możesz sobie coś zabrać ,to jest ślaz ,śliczny on ci jest ,wędzarnia działa i cięgle pracuje ,bo ja mam teraz wędzarniczego bzika ;:306 a ogród czeka ,mam nadzieję ,ze sie szybko spotkamy ,bo krzewy trzeba kopać ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11288
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto witaj! ;:196 we wiosennym maratonie ogrodowym nie jesteś osamotniona i tym się pocieszaj! ;:7 Każdy z nas dokonuje wyborów i pracuje w miarę potrzeb no i tyle na ile mu sił i chęci starcza !A przeciwności...kto ich nie ma... Alleluja i do przodu! :D
Życzę powodzenia w ogarnięciu wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć! :D

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”