Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Fajnie, że pokazałaś swój lasek brzozowy, bardzo go lubię ;:173
Ale dyniowisko ;:oj Ja sobie w tym roku posiałam kilka ziarenek dyni ozdobnych, nawet że ładnie wzeszły i nawet obdarzyły mnie kilkunastoma sztukami :lol: Twoich pewnie by wystarczyło dla całego wojska :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam wszystkich gorąco tyle czasu mnie tu nie było,nie wyrabiam tej jesieni ,ale przygodę z pomidorami już zakończyłam ,wszystko zebrane ,przerobione ,dzisiaj ostatni gar uduszonych pomidorków jutro pójdzie na przecier i do słoiczków ,sporo pomidorków ususzyłam ,czego nigdy wcześniej nie robiłam ,już zalane oliwą ,pięknie wyglądają ,moja spiżarnia już nie chce niczego pomieścić ;:306 ,a ja dalej coś bym jeszcze przerobiła :;230 ,ale teraz może na grzybki ,już raz byłam z Marysią ,ale na krótko ,dzisiaj znowu zebraliśmy 4 kg malin ,końca ze zbiorami nie widać .

Marysiu,już raz miałam wszystko zepsute przez pioruny,cóż poradzić ,ogród dalej radzi sobie sam bo ja zajęta wszystkim innym :uszy ,dyń jest sporo,więc będzie co wywozić i przerabiać ,ja jeszcze nie zaczęłam nic z nich robić ,zostawiam na potem ,fuksje i u mnie pięknie rosną ,Marysiu ja chyba muszę tak robić ;:306 ,pozdrawiam ;:196

Aniu,tak moja fuksja jest inna niż Twoja ,więc może na wiosnę się wymienimy,moje pięknie się rozrosły,na zimę możesz okopczykować i przykryj gałązkami jodły lub świerka i możesz kartonem do góry nogami,moje ładnie przezimowały ,ale nigdy nie wiadomo jaka będzie zima ,pozdrawiam :wit :wit

Kasiu,pewnie i u Ciebie spiżarnia zapełniona ,lasek ma może 7 lat ,tak dokładnie nie pamiętam bo czas tak zwariowanie leci ,moje katalpy przy placyku są szczepione na pniu,żeby tworzyły ażurowy dach,a od dołu jest tylko 2 metrowy pień ,pozdrawiam ;:168

Bożenko,ja nie bardzo chcę chodzić po górach na grzybki ,bo przerażają mnie wąwozy i góry,a w świętokrzyskim nie było jeszcze prawdziwków dużo,może jeszcze pojadę ,pozdrawiam ;:168

Asiu,traw mam sporo i wszystkie są cudowne ,dyniowe plony bardzo galante ,będzie ich przeróbka ,ale po grzybobraniu,pozdrawiam

Gosiu,przetwory już mają się ku końcowi ,chociaż ciągle coś mnie jeszcze kusi zrobić ,tylko spiżarnia przeładowana ,w ogrodzie jeszcze nic nie robiłam i chyba czas sie zabrać za niego ,ale nie powiem bo ładnie kwitnie i nic sobie nie robi z mojej nieobecności,chociaż codziennie go oglądam jak idę po owoce ,warzywa albo do kompostownika ,pozdrawiam :wit

Eluś ten rok przeszedł sam siebie z plonami ,ja nie nadążam zrywać i przerabiać i dalej końca nie widać ,wszystko prosi weź mnie ,wsuwam co mogę ,ale i tak nie daję rady,a też nie lubię marnowania ,pozdrawiam ;:168

Ewciu,w tym miejscu jest szczególny mikroklimat i możesz sie w nim wspaniale czuć i ja lubię przysiąść na ławeczce i czerpać cudowną energię ,pozdrawiam ;:168

Gosiu clem3,lasek to też moje ulubione miejsce w ogrodzie ,moje dynie są pysznie jadalne ;:306 ,nie sieję ozdobnych ,jakoś mi nie potrzebne i boję się ,żeby się nie pokrzyżowały z jadalnymi ,nie wiem ile ich będzie ,ale nieraz mam ich bardzo dużo ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Jestem dzisiaj ,żeby włożyć trochę zdjęć i wszystko poszło gdzieś w świat i cała moja praca znikła muszę wstawić wszystko od nowa ;:223


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fuksja bylinowa,pięknie się rozrosła
Obrazek

Obrazek

cudownie teraz zakwitł pięknym i dużym bukietem Jastruń późny
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś :wit
Zaczynam spacer dzisiaj od twojego ogrodu :)
A tyle jeszcze pięknych kolorów i kwitnień , które bardzo radują serce i oczy :)
Ale ten biały floks mocno szpiczasty, fajny inny. :)
A co jest za trawa z nim na zdjęciu ??
Chyba taką samą mam :)
Cleome piękny kolorek .U mnie gdzieś przepadły.
Twój hibiskus bylinowy jest cudny, i kolorek i chyba kwiat ma wielki ? Mój czerwony już przekwitł.A białawy jeszcze kilka pączków ma.
Fuksja śliczna .Duża. ;:215
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martusiu melduję się i u ciebie :wit
Zaglądam po cichu,ale od czasu do czasu pozostawię ślad po sobie :wink:
Zaglądam cichaczem i podziwiam twój cudny ogród ;:167 ;:167 ;:167
Ja nie umiem zajrzeć na forum nie zaglądając do ciebie i kilku innych cudnych ogrodów,które od początku są dla mnie bardzo ważne i warte uwagi.Cieszę się,że mam taką możliwość i czynię to z ogromną przyjemnością.Masz tyle dobroci w swoim ogrodzie ,że ja odwiedzając dużo się jeszcze uczę i poznaję nowe roślinki,dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Nie jestem tak szczegółowo wymienić co mi się podoba bo po prostu wszystko mi się strasznie podoba ;:108 ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś jaki śliczny ten jastruń ...nie mam go ;:185 U mnie strasznie szybko wszystko przekwita białe rozchodniki już zszarzały :wink: Jakoś straciłam chęć do zbiorów i wszelkich przetworów, właściwie to nawet w ogrodzie niewiele robię, jedynie wyrwane chwasty rzucam kurkom a te france nawet jajek nie noszą....odpoczywają, ale po czym? przecież nie robiły żadnych przetworów :;230
W nocy lało, a w dzień już nie i w południe zaświeciło słonko. Trzeba było zmienić garderobę na cieplejszą. bo od jutra mamy jesień :uszy Pozdrawiam jesiennie ;:196
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto, spacer po Twoim ogrodzie, o każdej porze roku sprawia dużą przyjemność i zawsze czymś mnie zaskoczy.Pozdrawiam serdecznie ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam ,dzień był ładny i w miarę ciepławy ,ale nie byłam w ogrodzie bo w domciu miałam pracę i trochę leniuchowałam ,ale ususzoną paprykę zmieliłam w termomiksie i już jest w słoiczkach pyszna mielona i własna ,przetarte też ostatnie pomidorki i też schowane ,więc znowu coś do przodu,ale martwią mnie grzybki bo teraz coś ich nie ma ani u mnie ,ani w świętokrzyskim.

Aniu witaj,tak mój ogród jeszcze ładnie miejscami kwitnie ,ten biały floks to floks plamisty Delta ,jakiś spóźniony ,albo powtarza ,ta trawa to jedna z niższych traw Yaki Yume ,Cleome u mnie szaleją ,kwiaty mojego hibiskusa bylinowego olbrzymie są jak talerze ,z fuksją możemy się na wiosnę wymienić ,Twoja też śliczna ,pozdrawiam ;:168

Beatko,cieszę się ,ze jesteś ,jakoś chyba mało Cię tutaj,miło ,że do mnie zaglądasz czasem ,ale też sie i odezwij ,bo wygląda jakby Cię w ogóle nie było :uszy i tak jakoś tęskno za Tobą ,roślin jest ogromne morze i nie możliwe mieć wszystkiego,ale jeżeli coś daje radę w naszym klimacie to zawsze warto to mieć ,pozdrawiam ii zapraszam znowu ;:168

Marysiu,jastruń jest cudny ,warto go mieć w ogrodzie i kwitnie wtedy gdy mało roślin już kwitnie ,chociaż u mnie dużo jeszcze różnych kwiatów ,bo są i dalie i Cleome i astry i nawet irysy zakwitły,ja w ogrodzie nic jeszcze nie sprzątałam ,bo nie mam kiedy ,kurki jak odpoczną to na święta się pewnie wykażą ,wiem ,że się na nie denerwujesz,ale na pewne sprawy nie mamy wpływu :uszy u mnie dzisiaj piękne słoneczko było i nawet dość ciepło i rześko ,jutro powinnam nazrywać pokrzyw i kurdybanku do suszenia ,ale nie wiem czy nie pojadę na rydze ,bo teraz Boguś mówi ,że są podobno,pozdrawiam ;:196

Lodziu,miło,że spacerujesz ,a czym teraz zaskoczył Cię mój ogród,kwitnie jeszcze co nieco ale nie domyślam się o co chodzi ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

inna odmiana
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i grzybki nazbierane w świętokrzyskim
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś grzybki nazbierane a tak się martwiłaś....teraz na pewno ruszą bo popadało. ;:168
Dalie cudowne i cała reszta oczywiście też a ptaszki na patykach jak z odpustu z lat dziecięcych. Taka moda może wracać bo są bardzo fajne te ozdoby. Ciekawe gdzie je dostałaś.
;:196
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witaj Marta
Zazdroszczę takiego grzybobrania . Chyba musimy gdzieś dalej pojechać bo wczoraj byłam z mężem w lesie i znaleźliśmy aż dwie sztuki . Dziś w nocy mocno lało to może się pokażą .
Czy dalię to się kupuję na wiosnę jakieś karpy ?? bo chcę zakupić na przyszły rok i nie wiem co i jak .
U Ciebie jeszcze kolorki królują w ogrodzie u mnie już szaro i ponuro.
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

No proszę jakie udane grzybobranie miałaś Martus ;:333
Cleome faktycznie co szaleją. ;:215
Zimowity jeszcze piękne.
A dalie to masz dopiero slicznosci ;:108
Jeszcze cieszą. Ale slyszlam że wkrótce temoeratury w nocy mają spaść do 1 stopnia
To już może być po daliach. A ja je też bardzo lubię. I dwie nawet mi jeszcze nie zakwitly. I chyba już nie zdążą :cry:
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marcia dalie piękne jak pędzlem malowane, a grzybków całkiem sporo... podobno i w moim lesie są, ale ja liczę tylko na dobrych sąsiadów w kwestii grzybów... Z kula niezbyt wygodnie zbiera się grzyby, a do tego ta rekonwalescencja po półpaścu idzie powoli, ale nie zazdroszczę... niech grzybki wyjdą Wam na zdrowie ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”