Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś ogród jak zawsze przepiękny, bujna roślinność i zawsze coś nowego się wypatrzy.
Podziwiam ciebie, że masz czas na wszystko i na ogród i na dom i na zaprawy, jesteś super women.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam gorąco wszystkich odwiedzających mój ogródek ,ja ostatnio bardzo nie miałam czasu ,bo chciałam zostawić ogród kwiatowy i moje pomidorki w jak najlepszym stanie porządkowym ,no i jeszcze mnóstwo przetworów miałam do zrobienia ,i jeszcze zdążyłam jechać u mnie niedaleko na grzybki i powiem ,że pierwsze zbiory już za mną ,a dzisiaj już jestem w sanatorium w Busku Zdroju i od jutra zaczynam leżeć w siarkowych wodach i będę chodzić na różne masaże ,żeby się zregenerować i odpocząć :uszy .Zdjęć mam dużo więc po kolei będę pokazywać mój pięknie kwitnący ogród,mam nadzieję ,że czas mi na to pozwoli .

Iwonko,ja tylko chwalę moje kwitnące i pachnące kwiatuszki,bo one naprawdę potrafią oczarować i bastaObrazek ,pierogi z wiśniami są pyszne i warto je zrobić i się nimi zajadać ,to to różowe pod makami to przymiotno,pozdrawiam ;:196 ,mam nadzieję ,że spędzasz miły urlop u nas na południu ;:65

Ewciu,ażurowy cień pod katalpami jest rewelacyjny,ja jakoś mam spokój z mączlikiem i mszycy też nie mam ,słoików zrobiłam sporo ,ale już musiałam wyjechać i teraz jestem gdzieś bliżej Ciebie ,więc poruszam się bardzo szybko :uszy i teraz nadrabiam zaległości,pozdrawiam ;:196

Szyszunio,witaj i spaceruj ,no i wracaj ;:65

Dorota,lubię pełną spiżarnię chyba wiesz o tym ,jabłek nie przerabiam ,bo są cały rok nasze polskie ,zostawiłam w ogrodzie tyle pysznych jabłuszek ,ale już nie zdążyłam nawet pojeść ,trochę wzięłam ze sobą ,wracam do domku za 2 tygodnie i nie wiem czy jeszcze będą ,pozdrawiam :wit

Marta,więc zaproszenie aktualne ,tylko się odezwij w danym czasie ,zdjęć zrobiłam sporo ,to teraz mam chwilkę czasu to pokazać i mam nadzieję ,ze mi się to uda ,pozdrawiam ;:168

Aniu,tawułki teraz pięknie kwitną i zdobią nasze ogrody ,kącik pod katalpami fajnie nam służy ,wszystkie forumowe spotkania odbywają się pod nimi ,pozdrawiam ;:168

Gosiu,lubimy ten kącik i super sie tam siedzi ,no i widać prawie cały ogród dookoła ,pozdrawiam ;:168

ciąg dalszy za moment.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marysiu,urobiłam się przed wyjazdem jak wół ,bo jak wrócę to już pewnych owoców nie będzie ,zostawiłam w ogrodzie pyszne jabłuszka i nic z nich nie zrobiłam bo nie zdążyłam nawet pojeść ,robiłam wiśnie i brzoskwinie i zaczęłam aronię z maliną ,Boguś powiedział,że będzie zbierał jeżyny i on zrobi z nich kompociki ,pomidorki zostawiłam pięknie zadbane ,może wytrzymają 2 tygodnie beze mnie ,nie zostały same, jest z nimi Boguś ,więc ma podlewać ,zrywać ,jak zaczną więcej dojrzewać to przerobić też umie ,dzisiaj przywiózł mnie do Buska z koleżanką i już od rana zabiegi ,cieszę się ,że Agusi smakują te kompociki ,na pewno są pyszne i zdrowe i nie piją chemii ,a jakież to ważne dla naszego zdrowia ,miło czytać ,ze towarzyszę w Waszym domku,ja też nie lubię mięty i z niczym ją nie jadam i wody z miętą tez nie lubię ,ale pyszne mięsko w sosie miętowym to jedyna potrawa w której jem miętę ,w ostatnie dni robiłam codziennie do nocy ,przetwory i pierogi i gołąbki ,żeby Boguś miał co jeść ,nawet na grzyby pojechaliśmy i pierwsze zbiory prawdziwkowe w tym roku już za nami,i już 2 słoiczki w masełku uduszone są już w zamrażarce i trochę główek też jest ususzonych ,zadzwonię ,może jutro po południu po zabiegach ,pozdrawiamObrazek

Lodziu,jestem od dzisiaj w sanatorium ,odpoczywam i się odnawiam :uszy ,bluszczyk pielęgnuj,bo jest bardzo wartościowym zielem ,ja już ususzyłam parę słoiczków ,w aptece zielarskiej jest straszne siano ,a ja mam zieloniutki i czyściutki,pozdrawiam ;:168

Teresa,dziękuję za miłe słowa, starałam się stworzyć ogród kwitnący ,funkcjonalny z różnymi zakątkami a jednocześnie prosty w formie,przyjechałam dzisiaj ,jestem zmęczona ale myślę ,że odpocznę ,mam ze sobą sporo zdjęć to będę je wstawiać ,a przy okazji będę w ogrodzie ,pozdrawiam ;:168

Soniu,no mój ogród nie jest tak pięknie utrzymany ,jest rustykalny ,wiec i chwasty mają w nim swoje miejsce :uszy ,każda z katalp ma swoje skarpetki w maleńkim ogródeczku tylko z różnych roślin ,katalpy pięknie kwitną ,pięknie pachną i dają miły ażurowy cień ,myślę,że odpocznę tutaj i skorzystam z cennej siarki i wszelkich masaży ,pozdrawiam ;:196

Basiu,przetworów trzeba robić tyle ile jest potrzebnych i ile jest swoich owoców,ja co prawda dokupuję owoce,których nie mam a chcę z nich przetwory ,dżemiki robiłam z truskawek ,wiśni i brzoskwiń ,spiżarnia powoli mi się zapełnia ,jak będzie pełna to pokażę ,nie wyobrażam sobie ,żeby nic nie zrobić do spiżarni ,naprawdę warto zamknąć słoneczne lato w słoiczkach,i w zamrażarce w postaci pysznych przetworów, pierogi musiałam zostawić ,ale jak wrócę to sobie zrobię ucztę z pierogów ,bo jest ich dużo w domciu,pozdrawiam ;:168

Ewuniu,dziękuję ,staram się ,żeby zdążyć ze wszystkim i lubię robić to co robię ,no i robię co chcę a nie co muszę i może dlatego coś mi wychodzi ,pozdrawiam ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Posyłam parę zdjęć,bo mam malutką przerwę ,niech mi ich ubywa ,więc zapraszam na spacerek ,w następnej przerwie zaglądnę do Waszych ogrodów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Mato wypoczywaj , w pięknym Busku , korzystałam z niego rok temu , czułam się super , i mysle tam ponownie wrócić.
Ogród pięknie kwitnie w bieli , którą bardzo lubię , mój mak jednak nie kwitł , ze względu na suszę nie wyszedł.
Igły kleopatry też piękne , miałam długo żółtego nie wiem co się stało , ale teraz nie kwitnie i jest coś marny ,muszę go przypilnować. A więc
wypoczywaj i wracaj z nowymi siłami. ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Przyjemnego pobytu i efektywnej kuracji Martusiu! ;:196
Ogród zaczeka , samo niebo go podlewa co chwilę ,rośliny nawet nie zauważą , że właścicielka do wód się udała! :D
Miłego dnia i dobrej pogody! ;:168
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam ,dzisiaj pierwszy dzień zabiegów minął w miarę dobrze,a ja troszkę potem odpoczywam ,troszkę piszę tutaj ,byłyśmy też na zakupach w miasteczku ,bo każda z nas coś zapomniała ,trochę tęskno za ogrodem i pomidorkami i rodzinką ,ale wytrwam dzielnie ;:306 .

Teresa,ja też tutaj byłam rok temu ,jestem teraz trzeci raz pod rząd i jak tylko zdrowie pozwoli to znowu przyjadę ,bo świetnie sie czuję po siarkowych zabiegach i różnych fachowych masażach ,mak powinien kiełkować bez problemu ,igły Kleopatry zasil dobrze ,dodaj kompostu ,żeby nie były głodne ,wypoczywam i się odnawiam intensywnie ;:306 ,pozdrawiam ;:196

Maryniu,dziękuję , kuruję się bardzo intensywnie ,a wody siarkowe są rewelacyjne,więc na pewno pomogą ,moczę się w nich codziennie ,u mnie w ogrodzie nic dzisiaj nie padało tak mnie poinformował mąż ,ale nie jest ogólnie tak źle ,podlewał tylko pomidorki ,jakoś sobie radzi ,pozdrawiam ;:196

Zapraszam do ogrodu na spacer ,no i pokażę troszkę moich przedwyjazdowych poczynań .
Obrazek

krwawnik
Obrazek

krwawnik i szałwia Plumosum
Obrazek


Obrazek

Pajęcznica liliowata
Obrazek


Obrazek

Ołownik
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz pokażę co już zrobiłam na zimę to jest oczywiście ciąg dalszy ,bo truskawkowe przetwory pokazywałam .
Obrazek

wiśniowe dżemiki
Obrazek


Obrazek

wiśniowe kompociki
Obrazek

brzoskwiniowe kompociki
Obrazek

brzoskwiniowe dżemiki
Obrazek

kompociki z czarnej porzeczki
Obrazek

kompociki z czerwonej porzeczki
Obrazek


Obrazek

nasze tegoroczne grzybobranie w 2 dni przed wyjazdem do Buska
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto, po takich przetworowych wyczynach - sanatorium , to wspaniała rzecz jaka Ci się przytrafiła.
Jestem pełna uznania ;:180 Miłego,owocnego pobytu ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, dzięki ;:196 Oczywiście dam znać! Jak bywałam w Krakowie częściej, to nie wiedziałam nic o forum! I nie wiem czy to dobrze, że się tu znalazłam, bo odkrywam tyle pięknych kwiatów, które chciałabym mieć, a miejsca brak! Piękne pustynniki, martagony gdzieś muszę wsadzić! Bodziszek śliczny, jarzmianki zachwycają delikatną budową kwiatów, maczki takie puchatki :D
Morwy ;:92
_____________________
Pozdrawiam! Marta
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuniu , mądra jesteś kobitka , że coś robisz dla siebie ,praca , dom , ogród , obowiązki , to w zasadzie nasza codzienność i często w tym codziennym młynie zapominamy o sobie , więc cieszę się razem z Tobą , że udało Ci się wyjechać i zregenerujesz się po całym nie lekkim przecież roku . Odpoczywaj , masuj się , mocz w siarce i wracaj jak nowa . Ogród jak zwykle piękny , bogaty w różnorodność roślin , kwiatami odpłaca się swojemu ogrodnikowi .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto regeneruj siły, nabieraj energii, zabiegi na pewno wzmocnią. Życzę tam miłego towarzystwa.
Kompociki, dżemiki na pewno smaczne, mój kompot rabarbar- czereśnie- truskawki rewelka :!:
Ogród jak zawsze zachwyca, ja moge go oglądać cały czas, wspominam wtedy jak spacerowałam po nim.
Krwawnik cudeńko ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta to tylu przetworach teraz sobie odpocznij. . A ogóry kisiłaś i konserwowałaś? Ja też przetwarzam co się , trochę zamrażam. Ogród nam podlewa, to spokojnie odpoczywaj i regeneruj . Miłego pobytu.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam wszystkich milusińskich ,dni upływają mi na masażach i kąpielach w wodach zdrojowych ,fajnie jak tak się ma ktoś człowiekiem zająć fachowo ,więc odpoczywam intensywnie .

Lodziu,kuruję się i odpoczywam ,jestem tutaj co roku prywatnie ,po prostu na urlopie ,termin wybieram sobie sama tylko trzeba to zrobić z wyprzedzeniem ,ogród i pomidorki zostały pod okiem męża ,bo nie chce jeździć,chociaż też jest na urlopie ,to jestem o wszystko w miarę spokojna ,pozdrawiam z Buska Zdroju ;:196

Martuś,myślę ,że dobrze,że tutaj sie znalazłaś ,masz nowe zwariowane na zielono towarzystwo ;:306 ,odkrywasz nowe piękne roślinki,masz z kim pogadać ,tylko do ciebie nie można wejść i zobaczyć Twojego ogródka ,musisz to zmienić,pozdrawiam ;:168

Eluś,tak robię już od trzech lat ,bo zamiast gdzieś indziej na urlop,(zawsze gdzieś jeździliśmy)teraz jadę do Buska Zdroju i korzystam z tutejszych dobrodziejstw ,sztab ludzi się mną zajmuje ,jestem pod dobrą fachową opieką ,czas jest super wykorzystany,jestem bardzo zadowolona ,bo same siarkowe wody już dają tyle zdrowotności :uszy ,ogród został pod opieką męża ,ma czas bo też ma urlop i zaparł się ,że zostaje w domu ;:306 a ja z koleżanką tutaj przyjechałam ,pozdrawiam i buziaczki ;:196

Dorota,odnawiam sie intensywnie ,jestem z koleżanką i to nam wystarcza towarzysko ;:306 ,kompociki i dżemiki wyszły rewelacja ,a zwłaszcza z wiśnią i brzoskwinią ,mieszane kompociki też są pyszniutkie ,ogród został bardzo kwitnący ,ale podobno u nas bardzo leje ,tutaj nie ma tyle deszczu ,dzisiaj nic nie padało do tej godziny ,ja jestem w sanatorium do 28 lipca włącznie ,tak mam zabiegi ,dopiero po południu wracam do domciu,pozdrawiam :wit

Ala,właśnie odpoczywam intensywnie i korzystam z czego mogę ,wody zdrojowe są rewelacyjne na poprawę naszego zdrowia ,ogórków jeszcze nie kisiłam ,bo później wysiałam ,ale ładnie rosną i jak wrócę to pewnie będą do kiszenia ,mój mąż sie nimi teraz jak i pomidorkami opiekuje ,nie mam żadnych przepisów na jakieś sałatki jarzynowe do słoików na zimę ,a chyba przydało by mi się coś zrobić ,bo wygoda jak są potem gotowe ,pozdrawiam z Buska Zdroju ;:168

Lecę już na masaż ,miałam krótką przerwę :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”