Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Skoro tak miło zapraszają to koniecznie trzeba skorzystać :D Jak zawsze pospacerowałam z największą przyjemnością ;:108 Nawet nie wiadomo czym się najbardziej zachwyciłam :wink: Piwonia zakwitła ostatnia, ale za to jaka piękna ;:173
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Spacer po Twoim ogrodzie to dla mnie czysta przyjemność,która mogłaby sie nie kończyć ,na jesień kupiłam kilka czosnków i już wiem że czosnek Krzysztofa mam ale coś żółkły mu liscie .On tak ma czy to jakieś niedobory?
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto hej! ;:196 oglądam jak zwykle z przyjemnością Twoje ogrodowe obrazki i niezmiennie się zachwycam bujnością i ogrodowym przepychem! :tan ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Pospacerowałem sobie Marto po Twoich ogrodowych ścieżkach, które przepełnione są niesamowitymi kwitnieniami :) pracy sporo Cię to kosztuje, ale efekty są niesamowite ;:63 ;:63 ;:63
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam ,na chwilę mnie nie było bo coś zapracowana jestem i padam wieczorem ,no i teraz mam małe zaległości ,bo tak licznie spacerowaliście po moim ogrodzie ,dziękuję bardzo wszystkim odwiedzającym ,wczoraj wieczór nareszcie trochę podlało ,więc dzisiaj nie musiałam podlewać ,chociaż za wiele ziemia nie nasiąkła ,ale zawsze to coś .

Bożenko, ja nie mam czasu iść do lasu teraz ,a na rynku w Wadowicach jest tylko czerwony kozak ,mój ulubiony na świeże zupki ,gdyby było więcej deszczu to i wiecej grzybki by się ruszyły,pozdrawiam ;:168

Kasiu,Katalpa jest strojna do dnia dzisiejszego,a zapach roznosi się obłędny ,żagli nie szyłam ,tylko ucięłam z metrażu odpowiednią długość i przywiązałam do rurek i to wszystko,pozdrawiam ;:168

Beatko,miło,że tak fajnie odbierasz mój ogród ,aż mi radośniej na twarzy ,dziękuję ,ta żółta piwonia to chyba Itoh i chyba Bartzella ,oryginalna tabliczka się zapodziała ,ale trzymała kwiaty najdłużej z żółtych i kwiaty były największe ,u mnie trochę padało wczoraj wieczór ,a groźna burza nas ominęła na szczęście ,deszcz jeszcze by sie przydał taki spokojny i dłuższy ,ale my możemy sobie chcieć ,pozdrawiam ;:196

Marysiu,tak sie cieszę ,że mnie odwiedziłaś i piłyśmy kawkę razem ,zawsze mamy tyle do gadania ,że ciągle nam brakuje czasu na wszystko,ogród bardzo kwitnie od wiosny ,ale ciągle inaczej ,więc zobaczyłaś go jeszcze w innej fazie kwitnienia ,a zwłaszcza katalpy dawały popis i dalej dają a zapach dzisiaj wieczorem był bardzo intensywny ,pomidorki też rosną ,żeby tylko były zdrowe ,już apteczkę mam przygotowaną ,ale jutro może opryskam Polyversum ,bo na razie nie widzę powodu dawać chemii ,oby tak było jak najdłużej ,pozdrawiam ;:196

Eluś,siadaj i nie odchodź,bo katalpy nadal cudnie kwitną i cudnie pachną ,jedno drzewo opuściło swoją dużą gałąź pełną kwiatów do samych stóp ,to taki ukłon dla nas ,żeby piękniej się zaprezentować i pokłonić pięknie ,jakież to miłe ,moje rośliny często kwitną później jak w innych ogrodach,pozdrawiam ;:168

Iwonko,mój ostrogowiec dość duży ,pewnie mu dobrze u mnie ,niech się rozmnaża ,nawet go nie obcinam ,żeby się rozsiał ,u mnie kalmie bez problemu zimują ,a też mam mrozowisko ,goździki kamienne bardzo lubię i inne goździki też lubię ,wiec sa w moim ogrodzie ,pozdrawiam ;:196

Dorota,u mnie jest bardzo mało deszczu i ziemia bardzo przesuszona ,nie jest to dobre ,owoce nic nie narastają ,a ja nie jestem w stanie wszystkiego podlewać ,podlewam tylko systematycznie pomidorki ,a reszta musi sobie jakoś radzić co prawda roślinki bardzo się męczą i to widać,ostrogowiec zostawiłam ,żeby sie rozsiał ,pozdrawiam :wit

za chwilę ciąg dalszy ,żeby mi nic nie uciekło :uszy
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Czytam, ze u Ciebie w końcu spadł deszcz.
Pochwalę się, że u mnie też.
Mój ogród również musiał radzić sobie sam.
Podlewałam tylko pomidory w szklarni, ogórki i kilka świeżo posadzonych roślin.
Na szczęście obyło się bez strat, mam nadzieję, ze u Ciebie również.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Ewuniu,jakoś tak uzbierało się tych kwiatuszków,i ciągle coś kwitnie ,więc w ogrodzie radośnie , kolorowo i pachnąco,piwonii też mi przybywa ,a ta żółta to Itoh ,masz rację ,pozdrawiam i zapraszam znowu na spacerek ;:196

Soniu,Semiplena to olbrzymia róża i wymaga miejsca i podpór solidnych ,nie wiem jakie masz te margerytki ,bo są takie odmiany ,zeby tylko wziąć pieniądze i nigdzie nie będą dłużej jak rok lub dwa (też takie miałam ) ,teraz mam te najzwyklejsze i one doskonale sobie radzą i się sieją i mogę Ci takich posłać ,uważam ,ze spokojnie sobie sobie poradzą u Ciebie ,pozdrawiam ;:196

Aniu,pod czosnkiem jest różowa tawułka ,czosnek Krzysztofa ma największe kwiaty ,wychodzą ogromne kule ,które cudownie się zasuszają do flakonu na całą zimę ,katalpa ma tak cudne kwiaty i taki zapach ,ze warta jest miejsca w każdym ogrodzie ,pozdrawiam ;:168

Teresa, miło,ze przyjemnie sie u mnie spaceruje ,roślin jest sporo ,więc ciągle coś kwitnie ,goździki kamienne obowiązkowo muszą być w moim ogrodzie ,cieszę się ,ze roślinki ładnie sie przyjęły i kwitną ,przecież nie mogą mnie zawieść ,pozdrawiam ;:168

Ewo Pashmina,jest dużo takich roślin których nie mam ,bo chyba nie da się wszystkich mieć :uszy moje margerytki to takie zwykłe i one są i są i bardzo sie rozmnażają, inne wymyślne odmiany też znikły i nawet sie o nie już nie staram ,jarzmianki super rosną u mnie ,pozdrawiam i pięknych dni życzę ;:168

Ewciu ewarost,rozsiądź się proszę wygodnie i upajaj się zapachem katalp,bo jest obłędny a i cień dają przyjazny ,dobrze,ze wnusio Cię odwiedza ,bo przecież tyle radości wprowadzają do naszego życia nasze wnuczki ,pozdrawiam ;:168

Gosiu,korzystaj ze spacerów po ogrodzie w słoneczku i cieniu bo wszystko jest dostępne ,piwonie już przekwitły ,chociaż jeszcze jakaś biała kwitnie ,ale są inne dostępne kwiatuchy ,pozdrawiam ;:168

Tereniu tencia,miło się czyta ,że spacer po moim ogrodzie to przyjemność ,paja mi się śmieje zadowolona ,nawet nie zauważyłam ,czy mój czosnek Krzysztofa ma żółte liście ,rośnie w gąszczu innych roślin i tylko pały ma na wierzchu ,pozdrawiam ;:168

Maryniu dziękuję, miło piszesz jak zwykle ,po takich wpisach chce się pracować dalej w ogrodach ,tworzyć nowe zakątki i sadzić nowe roślinki ,pozdrawiam ;:196

Mariuszu,fajnie ,ze spacerujesz,bo bardzo lubię gości ,ścieżek dużo to i gości zmieści się dużo a roślin kwitnie sporo a i zapachów dla nikogo nie zabraknie ,rośliny są tak nasadzone ,żeby jak najmniej było pracy jak już się rozrosną,pozdrawiam :wit :wit

Madziu,deszczu u mnie jak na lekarstwo ,ale cieszę się ,ze cokolwiek padało,też tylko podlewałam pomidorki i ogórki w gruncie ,nawet warzywnik i dynie musiały sobie radzić ,myślę,że strat też nie będzie ,owoce agrestu są drobniejsze ale trudno ,nie da się mieć wszystkiego ,bo to jest nie do obrobienia ,może jeszcze troszkę nam popada,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

No proszę Martusia weszła na FO!! ale miałaś tyle odpisywania, że czasu na zdjęcia nie wystarczyło!
Martusiu wiesz, że ja bardzo chętnie bywam u Ciebie! Byłoby więcej czasu, gdyby nie mecz...zresztą nie warto było :;230 Teraz z wyjazdami może być różnie więc pozostają kawki na odległość, bo jest tyle tematów do omówienia...co kwiatuszek, pomidorek to temat ;:162
Ogród odkryła tym razem moja córka, zauroczona wstawiła zdjęcia na FB i tam katalpy już się kłaniają ;:173 Podziwia Cię bardzo za czas i pracę włożoną dla niebanalnego efektu ;:215
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś dziękuję, że chcesz sie podzielić. ;:196 Mam zwykłąmargerytkę i rzeczywiście ma najokazalsze kępy. Mam też Crazy Daisy z własnego siewu. Przez kilka lat rosły w duże kępy, ale chyba się wyrodziły, bo coraz biedniejsze. Pewnie trzeba wysiać od nowa.
Miłych chwil w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto, wiele z Twoich zdjęć jest nadal niedostępnych ;:145
U mnie nadal bardzo sucho, tylko mży i wieje- co jeszcze bardziej potęguje wysuszanie gleby :(
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś cudne kłosy, ;:oj czy to pustynnik? Słaby ze mnie znawca roślin. ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”