Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś mój Maciek też urodził się 27 maja :D A ja widziałam na FB prawdziwki znalezione dzisiaj na południu Polski ;:215 Dobrej nocy ;:196
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Sezon grzybowy uwielbiam bo kocham je zbierać ;:138 nie przepadam jeść ;:306
U Martusi kolorowo, pięknie ;:167 Odbyłam cudny spacer :wit
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witaj Marto ;:196

Piwonia Top Brass zdobyła moje serce. Muszę na nią zapolować. U Ciebie jeszcze kwitną rodki a moje już dawno przeszły do historii. Podsunęłaś mi pomysł na obwódkę z pierzastych goździków. Lubię jak ogród pachnie. Zaczyna się czas róż, szkoda, że Twoje podjadają sarny. Podziwiam zorganizowanie w pracach ogrodowych. :wit
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto po powrocie do Twojego pięknego ogrodu z pewnością znajdziesz nowe kwitnienia i poczujesz nowe zapachy ;:333 ...Mam nadzieję, że sarny nie wróciły w międzyczasie... ;:oj
Zapewne będzie nowa sesyjka z ogrodu...
Miłego dnia ! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Jak to dobrze, że jesteś zadowolona z wycieczki w świętokrzyskie. Teraz czas na grzyby majówki, do prawdziwków jeszcze czas.
Miałam trochę wyrzuty sumienia jak dawałam Ci pomidorki. Od dziś mogę spać spokojnie, zobaczyłam jak moje gruntowe rosną w siłę i zielenieją, mało tego są zawiązki pomidorków (pod folią jeszcze ich nie ma) także u Ciebie na pewno tez są ok.
Irysy z falbankami są piękne, ten biały z lawendową obwódką dla mnie naj... :!: :!:
Życzenia dla solenizanta ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Oj, przykra sprawa z tymi sarnami :( To smakoszki jedne, tyle zieleni wokół, a im się kwiatów zachciało :twisted:
W ogrodzie masz przepięknie, jeszcze nie zdażyłam nazachwycać się rh i irysami, a ty już zapodałaś taką dawkę piwonii, że oczy wychodzą :wink:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto, nadrobiłam cały bieżący wątek i jestem pod wrażeniem, jak zawsze spacerując po twoim ogrodzie ;:180 Zawsze coś wypatrzę, coś nowego mnie zaskoczy i zachwyci.
Lasek brzozowy świetny, bardzo klimatyczny. Też kupiłam brzozy ale jeszcze czekają na posadzenie.
Czosnek niedźwiedzi zapisany na zakupy jesienne. Nie dość że użyteczny to fajnie wyglądają te białe kwiatki. A jak się jeszcze wysiewa, to dla mnie skarb.
Bardzo interesująco wygląda rdest pod iglakiem. Właśnie sobie takie trzy sadzonki nabyłam i dziś zamierzam posadzić. No szału na początek nie będzie ale już widzę jak mnie zachwyci z czasem.
Jak zawsze podziwiam pracowitość ;:180
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

To szałwia już ci tak kwitnie? ? ;:224 ;:224
Róże piękne
Hosty z zurawkami wyglądają Cudnie.
A jaka duża kolekcja irysow. Te fryzowane.to prawdziwe cudeńka ;:215 .
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto nie piwoniowo ale wcale nie mniej uroczo w tym Twoim ogrodowisku ;:215
Na takim obszarze to można poszaleć.

Wyobrażam sobie też te zapachy, które teraz tam dominują, a aromat piwonii w takiej ilości musi być wręcz oszałamiający.
U mnie niedaleko od tarasu altany sąsiadka ma posadzony piwoniowy szpaler i siedząc tam sobie mogę napawać się aromatem tych pięknych kwiatów.

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Piękne iryski
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam gorąco ,bo bardzo ostatnio jest gorąco,deszczu nie ma a ja z wężem w ręce na tym słoneczku opalam się codziennie ;:3 .

Marysiu ,ależ zbieg okoliczności ,a Ty też jesteś majowa tylko nie wiem z którego dnia ,grzybki są bardziej w górach u nas rosną pocieki ,lub pociechy ,tak je nazywają u nas ,ale ja ich nie zbieram a jakieś pojedyncze prawdziwki też się już pojawiły ,nie mam czasu chodzić u nas na grzyby ,warunki trudne ,góry i wąwozy ,dziękuję :uszy ,pozdrawiam i buziaczki ;:196

Kasiu,ja też kocham zbierać grzyby ,ale i robić i jeść pyszne dania też uwielbiam ,fajnie ,że wpadłaś i pospacerowałaś ,wiem jak bardzo nie mamy czasu na nic ,wszystko biegiem musimy załatwiać ,pozdrawiam ;:168

Ewo,Top Brass warto mieć ,jest cudna ,olbrzymia i pachnąca kula ,z lekkim różem dużych płatków i białej kuli ,potem cała bieleje ,bardzo lubię goździki ,zmieszczą się na kraju rabaty ,tak cudownie pachną i fajnie komponują się z innymi roślinami ,ja na razie mam mało róż,a potem nie wiem co z nimi będzie ,z wielkich ilości róż,pokażę niewiele ,pozdrawiam ;:196

Maryniu,nowe kwitnienia są ,ale ja wieczór po takich gorącach padam ,zdjęć zrobiłam sporo i nie mam siły ich obrobić ,sarny podczas naszej nieobecności nie weszły do ogrodu,mąż zrobił różne odgrodzenia z siatki i może nie mogą wejść ,pozdrawiam ;:168

Dorota,pomidorki dadzą radę ,żeby tylko ich ślimaki nie zjadły ,albo grad nie zniszczył ,irysów mam jeszcze więcej ,śliczne są ,taki ich lubię ,życzenia przekazałam ,a grzybków jeszcze nie ma ,bo wielka susza ,a czasem w maju zbieraliśmy w świętokrzyskim piękne prawdziwki,pozdrawiam ;:168

Gosiu,bardzo przykra sprawa z tymi sarnami ,marzyłam o ogrodzeniu,żeby mi już nigdy nie dokuczały ,teraz go mam i sarny dalej mi wyżerają co lepsze z ogrodu ,piwonii będzie jeszcze dużo ,to dopiero początek był pokazany,pozdrawiam ;:168

Jolu witaj ,fajnie ,ze wpadłaś do mojego ogrodu i troszkę pospacerowałaś ,czosnek niedźwiedzi to chyba dopiero na wiosnę trzeba kupić ,bo teraz już zanika i wyjdzie dopiero na wiosnę ,rdest jest świetną rośliną i super komponuje się z innymi roślinami ,pozdrawiam ;:168

Aniu,to kwitnie szałwia siedmiogrodzka ,irysków też troszkę u mnie przybyło,różne mam kąciki i taki hostowo -żurawkowy też jest ,pozdrawiam :wit

Beata,jak w każdym ogrodzie tak i w moim rosną różności i wszystko czaruje swoim wdziękiem ,wiec trzeba wszystkie kwiatuszki docenić bo bardzo się starają i wszystkie są piękne ,zapachy naprawdę są obłędne ,jak ja uwielbiam ten okres ,teraz zaczynają kwitnienie cudnie pachnące jaśminy,więc zapachów będzie jeszcze więcej ,pozdrawiam ;:196

Marzenko,fajnie ,ze wpadłaś i podobają się irysy :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Znowu zapraszam na spacerek ,a roślinki będą różne ,bo może same piwonie by się znudziły ,a przecież wszystkie kwiatuszki bardzo się starają .

Obrazek

Obrazek

storczyk ogrodowy ,obuwik
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

100letnie piwonie od mojej babci Walerii
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


cudna kula Top Brass
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marta piwonie piękne ale duże ;:138 za obuwika. Znasz odmianę? Jak dla mnie to Ulla Silkens. Porównaj sobie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”