Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Witam wszystkich miłych gości ;:196
Ostanie dni tamtego tygodnia były zajęte z robieniem pierogów i innych dań, dla syna , który zakończył urlop w Polsce i i zawieźliśmy go na lotnisko i ,,i smutno znowu,,ciszej, Znowu zostaliśmy sami z mężem i ze starszym synem .
Ale przyszła sobota i znowu sporo prac w w ogrodzie ;:108 ;:108

W sobotę wreszcie posiałam w warzywniku warzywka.Na razie 1/3.
( rzodkiewka, cebula,cebula siedmiolatka, buraki, koperek, sałata,groch, trochę fasolki szparagowej i pory)Za tydzień może następne warzywka.
Posadziłam ze 40 cebul mieczyków, z 7 dalii, eukomisy,, przycięłam lawendę ( bo wcześniej nie zdążyłam tego zrobić )
Reszta lilii tez posadzone.
Posiałam część aksamitek.
Wykopałam guzikowca, przesadziłam na moja " poczekajkę ".A w to miejsce poszła hortensja Silwer dolar.
posadziłam nowo kupioną różę Gizelkę przy siatce.Chyba może być ??
Obrazek

Huśtawka zawieszona,Ale nie wiele jeszcze było chwil na relaks na niej.

Rabarbar dłoniasty też już posadzony do gruntu.
I nie wiem czy dobrze, czy nie ??
Obrazek
A i nową rabatę zaczęłam robić,i zrobiłam.
Tylko upiększenia zostały na ten weekend :D

Jaś i Małgosia zatrudnieni na nowy sezon 2018 :)
Obrazek
Moja wiosna coraz ciekawsza ;:167
Obrazek
Nie pamiętam co to za roślinka ??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zaraz będę szczegółowo odpowiadać ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

gosia_lublin-Gosiu Witam krajankę !
Tej pracy,,, to mam zawsze więcej niż moich możliwości,,Ale cóż pomału pomału i coś może się obrobię.Ten weekend też był pracowity.
A twój watek ?? Pokaż nam swój ogród .Nowa działka,, Same radości. Fajnie,że ci kwitną już roślinki.
Ja też jak zaglądam do innych to często rozpoznaję swoje roślinki NN.
Zapraszam oczywiście częściej .
Aguss85-Agnieszko Dziękuję .Tutaj na Dębowym jest niepowtarzalny klimat.Śpiew ptaków, klekot bocianów..Tak fajnie,że sąsiadka je karmiła, teraz możemy cieszyć się ich widokiem.
Wieczorne koncerty żabie też są urokliwe. :D
korzo_m-Dorotko Cieszę się,że jesteś u mnie.Wiosna dużo spóźniona w tym roku u mnie.Ale już nadrabia i cieszy.:)
Oj tego harowania to jest,,,i jeszcze będzie chyba tak z majem, , bo plewienie zaraz dojdzie.
Oby tylko dać radę fizycznie.Ja wieczorem też padam jak mucha. ;:306 swoim niebie ??Dziękuję za mile słowa. ;:196 Masz już boćka nad swoim niebem ??
Babciabenia-Bożenko ; Kasia100780; Biedronka641-Alu ; apus-Basiu
Witajcie!! Dziękuję bardzo za miłe słowa. ;:196

April-Jolu Do wymuskania jeszcze daleko.Ale pracuję, pracuję i nie wiem czy coś widać.
Czasami mam wrażenie,że ni przede mną ni za mną :roll:
Rabarbar dłoniasty dłoniasty kupiłam jako kłącze na Gardenii.Mam pierwszy raz.Posadziłam go właśnie do gruntu.Ale nie wiem czy nie pośpieszyłam się ? Nie wiem jaką mam odmianę.Nic nie było na etykiecie, tylko rabarbar dłoniasty.
clem3-Małgosiu; plocczanka-Lucynko Witajcie !
To prawda, fajnie,że sąsiadka karmiła boćki,Teraz klekoczą i latają nad naszym niebem.Piękny widok.
Sama nie wiem, czy tyle rabat to mi potrzeba.ciągłe tylko będę dłubała przy nich :?
Maska-Marysiu Cieszę się,że do mnie zajrzałaś.
Tak boćki lataja nad naszym ogrodem -też :)
Ogród otwarty.Zapraszam częściej . ;:173
silversnow-Olu Dziękuję bardzo za tak miłe słowa. ;:196
Lubię zbliżenia i roślin i owadów i ptaków.Ale jak na razie mało czasu mam na zwierzątka.
Ale na roślinki już znajduję,,, może jeszcze nie tyle co chciałoby się.Ale coraz lepiej będzie,,, chyba...
Miodunka u mnie spora, to chętnie podzielę się z tobą.oże na ten weekend uda mi się ukopać roślinki.I w poniedziałek ci wysłać.
Tak sobie myślałam.A czy się uda,,zobaczymy. :uszy
Proszę podaj mi adres na PW.

Kwitną drzewa,,,zaczynają ..piękny czas i widoki, prawda ??
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Powojnik atragene już się szykuje do kwitnienia :D
Obrazek
Na resztę odpowiem za niedlugo :D
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Witaj Aniu i u ciebie piękna wiosna tulipanki urocze.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Iwonko1 Witaj!!
Jestem, jestem...jakoś z wiosną po mimo,że prac dużo i zawsze coś do tyłu jak u mnie.Ale i wątku nowego i kontaktu z wami się chcę , oj bardzo chce.
klekot boćków i one same tak coraz fruwające, kołujące,,, to piękny widok.Cieszę się,ze go mam .
no i ta wiosna, tak,wreszcie cieszy. ;:167
pela11-Elu Moje miodunki jakoś dobrze rosną.Nie przykładam do nich większej uwagi.Nawet chyba się wysiały obok.
O, to też masz widoki i muzykę bocianią.To cudne ptaki i widoki,
Co nowego ??
Same prace ;:183 Mąż deko w sobotę porządkował.ale czasu miał na to 2 godziny,To taka kropla w morzu poczynań.
Obrazek

A mi oprócz różnych prac zachciało sie nowej rabaty.Jakby mało ich było.I tak potem pół dnia obrabiam je.No to sobie jeszcze dołożyłam tyrania ;:306
Obrazek
I zrobiłam
Obrazek
Jak rośliny podrosną będzie ładniej. Dziś też kupiłam białe kamyczki to jeszcze na weekend wyłoże i pomaluję na biało dzban,,i takie kosmetyki :)
Obrazek
Za siatką już inny widok jak rok temu.Wielkie drzewa ścięte.
Obrazek
Kaczka poszła do trawki
Obrazek
Ptaszki będą pilnowały nowej rabaty.
2 nowe róze jeszcze nie posadzone.Czekają w doniczkach.
Obrazek

Marzenko06 Witaj!Cieszę się,że o mnie pamiętasz i odwiedzasz. ;:108 ;:108
Wiosna się rozwija i kwitnień będzie coraz więcej.Co mnie bardzo cieszy.
Jak żurawkami moje po zimie ?
50 % ładnie przezimowało.A 50 % jakieś tylko kilkuty stoją.Może poodbijają.A jak twoje ??

Fiona też korzystała ze słoneczka
Obrazek

eukomis-Halinko witaj!!
Wiosna u mnie była dużo spóźniona .Ale wreszcie się rozkręca i cieszy.
Zapraszam częściej. ;:173

Przegląd tulipanowy ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Witaj Aniu,oj posiedziałam długo w twoim ogrodzie ,bo tak tu przytulnie i miło ,cisza i kwiaty każdego urzekną ,bardzo lubię tutaj przesiadywać ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu w końcu i do Ciebie przyszła wiosna .Praca wre i to widać. Rabatki jeszcze bez dużych roślin , ale już elegancko przygotowane.. Hiacynty w tylu kolorach, Cudowne tulipany I Jaś z Małgosią na straży .A to dopiero początek. :) Nie mogę się doczekac tego co będzie dalej :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Dzień dobry Aniu! Jak zwykle po mistrzowsku zaczęłaś wątek mnóstwem nadzwyczajnych zdjęć i do tego bocian na dobrą wróżbę.
Macie tam raj, a widzę, że się powiększa! ;:oj

Rabatka wyszła cudnie, pasuje do Twojego ogrodu. Cudowne miejsce ten Twój Dębowy. ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu roślina której nie pamiętałaś nazwy to podagrycznik variegata :wink: I ja go kiedyś miałam, ale jak zaczął wyrastać w innych miejscach szybko się go pozbyłam...mam uraz do podagrycznika ;:306
Dobrze że została Wam w domu drugi syn i dlatego warto mieć więcej dzieci. My mamy troje (Ty chyba też?) i zawsze któreś nam towarzyszy ;:4 Jak się wiedzie córci na wymarzonych studiach? Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu nowa rabata ;:215 Ptaszki się zadomowiły.
Ja tak dzisiaj myślałam czy powiększać stare rabaty czy robić nowe ;:173 ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

koziorozec-Martuś Dziękuję ;:196
Oj, przyjemnie czytać taki miłe słowa po trudnym weekendzie i dzisiejszym długim, ciężkim dniu pracy. :roll:
Martuś wcześniej pytałam o ten rabarbar dłoniasty.Możesz mi poradzić w tej kwesti ??Bo jestem zielona.Mam go pierwszy raz od lutego. :)
silversnow-Olu ;:196 Cieszę się tą wiosna. Cieszę się naprawdę na twoje miłe słowa.Miód na mój zmęczony dzień.Chociaż nie maiłam czasu wszędzie jeszcze zajrzeć.Ale wiesz praca,,, i sama w ogrodzie w tym roku, to długo ze wszystkim.
Och, wiesz,że i fotografię lubię .ale zbytnio i na nia nie było dużo czasu.Ale po niedzieli ide na tydzień urlopu
, to może ogarnę i zaległości i domy dwa. bo tez tyły straszne.I pamiętam o tobie.Cały czas jakoś pamiętałam, ;:108
Tulipanów jeszcze będzie więcej.Jaś z Małgosią pilnują już.Ale i w tym roku trochę ozdób chcę porobić,Będzie może czas i na malowanie, przemalowania itp.
Shire-Moniś Dziękuję, dziękuję i witam z przyjemnością ;:196
" bocian na dobrą wróżbę " to ???
Raj na razie jest to tyrania :roll: mam
Rabatka jeszcze nie jest ukończona.Mam juz zakupione białe kamyczki na wierz .I dzban będzie pomalowany na biało.A chyba i ptaszki deko białą barwą czerknę :)
Maska-Marysiu Dziękuję ci moja skarbnico wiedzy. ;:196 podagrycznik variegata mam posadzony pod winogronem i pod garażem, to niech ta sobie rośnie. W razie czego i ja będę się go pozbywać.
To prawda, bardzo cieszę się ,że mam tą moją trójkę dzieci.Jeszcze ten starszy syn- piernik z nami.Ale teraz cały rok i dalej z chorobami ,ale grunt ,że już i w końcu idzie do dobrego.
Córcia o dziwo i bardzo dobrze ,że po tych 2 latach przerwy z nauką radzi sobie bardzo dobrze.Dobrze wszystko zaliczyła.I uczy się dalej dobrze.To cieszy ogromnie.a pomyśleć,że byłam taka zła na nią ,że przedłużyła sobie wakacje na 2 lata.Teraz mi wstyd. :oops:
Kasiu100780 Tobie też główka nieustanie pracuje,Tyle nowych obowiązków i jeszcze zmian chcesz.Ale to bardzo dobrze.Człowiek żyje.
Pozdrawiam serdecznie ;:196


Jagoda kamczacka też kwitnie :)
Obrazek
Obrazek
Drugi mój ciemiernik,,,miał być Czerwony a jest biały,,taki jak mój pierwszy. :roll:
Obrazek

Szału to u mnie w pierwiosnkach nie ma.Kilka na krzyż.Te co w poprzednich latach kupowałam w supermarketach, nawet śladu po nich nie ma. ;:185
Obrazek
Gęsiówka kaukaska
Obrazek
Nowe 2 powojniki jeszcze w doniczkach.I nie mam pojęcia gdzie je posadzę.Tak to jest z chciejstwami :)
podpórkę pomaluję na biało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aga72
100p
100p
Posty: 180
Od: 18 lip 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu, ja z tych co rzadko tu bywają z braku czasu. Chyba nawet nie wpisałam się nawet u Ciebie. Pamiętam za to Twoje piękne powojniki i ich niesamowite portrety, hosty które też bardzo lubię i to że masz zupełnie nowy ogród do zagospodarowania. Czeka Was dużo pracy, ale też mnóstwo frajdy. Masz już duże doświadczenie, wiesz co lubisz i czego chcesz i myślę, że ten nowy ogród to dopiero będzie piękny. I tego Ci Aneczko życzę, jak najwięcej radości :) Będę kibicować ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

:wit Aniu! Widzę piękną wiosnę na pięknych zdjęciach! ;:138 ;:138
Nowe rabatki nie tylko dodadzą Ci roboty, ale też urody działeczce i radości Tobie. ;:215
A pani kotka jaka grzeczna!!! ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aga72 witam cię bardzo miło. ;:196
O proszę i jeszcze moje hosty pamiętasz ?
To naprawdę musiałaś zaglądać wcześniej.Dziękuję.A ty z jakiej strony Polski jesteś ??
O, Znam to bardzo dobrze,, mi ostatnio chyba na wszystko brakuje czasu.Już pokładam wielkie nadzieje na wyprowadzenie tyłów na zbliżający się urlop tygodniowy :)
Nowy areał i przeraża i cieszy.Dużo pracy,,, tak mnóstwo.I to prawda, każdy kształtuje to po te rośliny , które lubi.Ale druga część ma być inna , już nie tak kwiatowa.
Zapraszam bardzo serdecznie częściej ;:196
Obrazek
plocczanka-Lucynko wiosna jest cudna,Zwłaszcza po tak długiej i śnieżnej zimie jak u nie była w tym roku.tylko wszystko mam do tyłu.
:roll: No właśnie,,,nowe rabaty , nowe prace,, sama nie wiem czy dobrze robię. ;:108
Oj Ffiona jest zawsze grzeczna ;:306
Berberys Maria takie teraz mocno seledynkowy :)
Obrazek
Mój szczególny kwiatek - Kotka Fiona syjam tajski :D



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”