Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Ty nie musisz jechać do Wojsławic, masz tyle pięknych liliowców ;:138 zresztą nie tylko , masz masę bylin i pięknie to teraz kwitnie ;:138 nawet hibiskusy , u mnie też już zaczynają :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu znasz nazwę tej dalii którą pokazałaś na tej stronie. Cudo po prostu ;:167
Jęczmień pięknie komponuje się z roślinkami. To taki fajny zapychacz. Zbierasz nasionka z niego ?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu, nie wiem, od czego zacząć, bo wszystko mnie w Twoim ogrodzie zachwyca. ;:138
Śliczne lilie, liliowce, jeżówki, rudbekie, dalie - fantastycznie sfotografowane!!! ;:433 ;:433 ;:433
Nawet trawki, za którymi nie przepadam, robią wrażenie. ;:215
Widać dobrą rękę Ogrodniczki. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Moje ukochane maki u Ciebie kwitną, fioletowy i ciemny pełny są piękne. Też wysiałam w tym roku dwie odmiany, mało co wzeszło i teraz jakoś stoją w miejscu (u mnie za lekką glebę mają). Łudziłam się, że chociaż jeden, czy dwa zakwitną i będą rozsiewać się same, bo wtedy lepsze efekty dają.
Liliowce nadal pięknie kwitną, a pomyśleć, że kiedyś za nimi nie przepadałam :wink: Tak samo z mikołajkiem, co na niego spojrzę to zaczynam się przekonywać do tej rośliny. Niedawno w bukiecie imieninowym miałam jego gałązkę i bardzo mnie zauroczył. A jak u Ciebie oglądam, to tak fajnie komponuje się z innymi bylinami.
A znasz może nazwę dalii z różową obwódką płatków? Przepiękna jest.
Jeżówki zachwycające ;:167
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu, znowu zrobiłam sobie miły spacer po Twoim ogrodzie ;:3 . Widać, że ma się świetnie, przetrwał okres bezdeszczowy i teraz z całą mocą pokazuje wszystkie uroki. Tyle kwiatów na raz! Masz tam po prostu piękny busz! Czytałam u Alicji, że miałaś chrapkę na Abrahama Darby ale się nie udało. Według mnie nic nie straciłaś. Ta róża zmusza mnie do rozmyślań z widłami w rękach, bo niby zdrowa, niby piękny kwiat, niby pięknie pachnie ale pokrój krzewu nie zachwyca, po deszczu nie kwitnie a to, co zakwitło po deszczu wygląda jak ubogi krewny innych róż. W tym roku przekonał mnie tym, że bez zabezpieczenia przezimował a ponieważ lato było akurat suche więc kwiaty były ładne. Ale gdzie mu tam do Charlesa Austina! To dopiero jest pancerna róża.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16978
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Kochani bardzo dziękuję za odwiedziny i wpisy. ;:196
Miło mi ,że mnie zagladacie nawet gdy ja czasu nie znajduje. :roll:
Przczytalam uważne wasze posty.
Ale dziś dzień był intensywny. Prawie cały W Warszawie
Jutro odpowiem wam szczegółowo. ;:108


Liliowce ;:167 ( Zdjęcia z telefonu )
Daring Deception ??
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Liliowiec Torid ??
Obrazek
Liliowiec Summer Wine
Obrazek
Ten ma bardzo duże kwiaty
Obrazek
Obrazek
liliowiec Baja ??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu nie mam głowy do pisania, wybacz! ;:168 Milina tnę za radą koleżanek z Fo wczesną wiosną wszystkie gałęzie na krótko. Wtedy się zagęszcza, a kwitnie na końcach pędów. Tnij na takiej wysokości jaką chcesz mieć.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu po Twoim ogrodzie można chodzić cały czas. Mnóstwo kwiatów i tyle kolorów. Kolorowy zawrót głowy, ale tak jest fajnie.
Bardzo mi się podoba oprócz przepięknych liliowców, rudbekii, funkii i pozostałych przecudnych ujęć kwiatów duże zdjęcie motyla. To nie jest tak łatwo zrobić takie zdjęcie. ;:63 ;:63 ;:63
Zdolna z Ciebie ogrodniczka i Pani fotograf (jakoś fotografka mi nie pasi :;230 )
Ależ kobieto Ty masz czas i siły aby robić tyle zdjęć i codziennie coś pisać i wrzucać na forum. ;:433 ;:433 ;:433
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Anusia u ciebie jak zwykle ogrom kwitnień które zachwycają. ;:138 Cudnie!!!
A jeżówka Butterfly Kisses po prostu powaliła mnie na kolana. ;:167 Tak pięknie się rozrosła. U mnie to chyba nie mozliwe.
Ślimaki pilnują aby mi roślinki za dużo miejsca nie zajmowały.... ;:306 Ja aktualnie na urlopie, wczasujemy się nad morzem, to ani nie wiem co tam się dzieje w ogrodzie....Buziaczki dla ciebie, kochana. ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Aniu, chryzantemy są w jednej doniczce , ale cwanie posadzone , czyli każdy kolor osobna gałązka i tak urosły i kapitalnie wyglądają . Jest 5 kolorów , nadal kwitną i rozwijają kolejne pączki i kwiatki są coraz większe. Jeden gatunek tylko kilka kolorów, dlatego sa jednego wzrostu , wyglądu...kupiłam kolejną identyczną doniczkę ( w Tesco za 10 zł) bo tak mi się podoba. Możliwe ,ze przetrwa w piwnicy do nastepnego roku :) Milina mam już 3 lata i prowadzę na pniu. Wiosną przycinam do 3 oczka, czyli mocno i pięknie rośnie i kwitnie. Kupiłam kwitnącego :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16978
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Ingis05-Krysiu Nie wiem czy wszystkie moje ciemne liliowce pokazałam. Chyba nie. No nie wszystkie kwitną w jednym czasie.
Ed Muray jest naprawdę bardzo ciemny. Płatki ma mniej wywiniete do tyłu. Ale jest piękny. Tak,taki jak na zdjęciu. ;:108
korzo_m-Dorotko Dziękuję. Teraz jest mnóstwo pięknych kwitnien;liliowce,lilie , jezowki ;dalie,trochę jeszcze róże ,hortensje,mieczyki też i dalie zaczynają. Hostel nawet mało pokazuje bo lilii i liliowcow jest dużo. Rudbekie kwitną długo i owady ja uwielbiają.
Jęczmień grzywiasty tylko w tych klosach fajnie wygląda. Rośnie w koszu z cannami. Na drugi rok posieje to do gruntu może nie będzie się tak wykładał.
karolacha-Karolinko Oj za daleko ,za daleko mam do tych Wojslawic jak dla mnie . Ubolewam nad tym bardzo. Jechać trzeba by było noclegiem. A to już droższa impreza. Niestety.I mnie to bardzo duuzo jest bylin. Lubię je. Dzięki nom ogród zawsze jest żywy i inny.
Hibiskusy w tym roku wcześnie zakwitaja.
Już vwudxuakam nylonowe mają małe pączki. :D
Z tego to się cieszę. Bo ona nie zawsze zdążyły wykwitnac,bo często ja przymrozki latały. Może W tym roku będzie inaczej :?
tulipanka -Wiolu Niestety nie znam nazwy tak dalii. Moje dalie w 80 % to nn .
Jęczmień Rośnie w donicy z canna. I sam się tam wysiada. Nie zbierałam nasion niego.
polcczanka-Lucynko Takie słowa dla ogrodnika są bardzo ważne. ;:196
Teraz jest czas szczególny I bogaty w kwitnienia lilii,liliowcow, jezowek i innych. .
A i dalie I mieczyki wkraczają. ;:108
Ja za trawkami nie przepadalam. A wczoraj kilka różnych przywiozlam. Stoją jeszcze nie posadzone.
alana -Alu Mączki kwitną. Ja nimi dopiero się cieszę ze 2 czy 3 lata .Może jeszcze twoje zakwitną ??
Liliowce to ja bardzo lubię.
Ja kiedyś za trawami nie przepadałam . A teraz zaczynam je zaciągać do ogrodu. :D
Mikolajka kupiłam przez przypadek. I teraz to lubię. Ładnie wygląda z innymi roślinami. Może zaczął się wysiewać .to nadmiar siewek usuwam.
Niestety nie znam nazwy tej dalii
Jezowki są cudne. ;:167
Jeszcze jedna odmiana chodzi mi po głowie. Ale nie mogę jej dostać.


Obrazek

Lilie ;:167
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
C.D.n. ..
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

Cudne lilie pachnąco masz teraz w ogródku Aniu .Tak lubię mnóstwo kolorów i i zapachów bo każda roslina wydziela specyficzny zapach .Teraz dostana trochę dokarmiania z nieba , to ze zdwojoną mocą zakwitną wszystkie różyczki w powtórce i nie tylko różyczki floksy również. Masz cudne kolory liliowców
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16978
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki......cz.3.- Aktualny

Post »

kania-Kasiu Bardzo i iło,że zechciałaś spacerować po moim ogrodzie.
cóż ze 2 czy nie raz 3 razy podlewałam, jak tego deszczu nie było.Nie było wyjścia, szkoda było roślin.
Wiesz, jak to jest, jak dużo rożnych roślin się podoba i dużo roślin się chce.??To ciągle się je zaprasza do ogrodu.
Tak, miałam chrapkę na a Abrahama Darby.Ale skoro tak o niej piszesz, to już nie myślę o niej.A w sumie to u nie nie bardzo tak większość rośnie i kwitnie tylko kilka pięknie.To zniechęca do róż. :roll: Charlesa Austina nie mam.
Maska-MarysiuMoja ty skarbnico wiedzy.Dziękuję za te wieści o przycinaniu milina.Spróbuje i ja tak go przyciąć :)
irpam-Irenko To miło mi,że chcesz chodzić po moim ogrodzie.Kwiecia rożnego teraz jest mnóstwo.
Róże tylko nie wszystkie mi się udają.a raczej połowa nie udaje.
Cocmosy z różanki wszystkie wywaliłam.
Owadzie zdjęcia to ja bardzo lubię :)w ogóle lubię fotografię.I robię dużo zdjęć. :D
Czas na forum , nie jest zawsze duży,ale trochę jest, ciągnie tu jak magnez. ;:108
karolacha-Karolinko Ty to zawsze jakieś rarytaski znajdziesz.W jednej doniczce tyle kolorów chryzantemmek. ;:224 ;:224
Dziękuję za wieści.O to tearz takie w Tesco były ??
Dawno tam nie byłam.Ciekawa jestem czy u mnie jeszcze są.:?
Widziałam twojego milina.Fantastycznie prowadzony. ;:63
JAKUCH-Jazdizu Kwitnąco u nie jest dużo, bo i liliowców sporo, lili, jeżówek,Hortek nawet teraz jeszcze nie pokazuję, bo szkoda miejsca.Jak lilie znikną i liliowce będzie czas i na hortensje. Pachnąco jest bardzo, bardzo.I to ja uwielbiam.Flokswe zapachy też. ;:167
U mnie połowa róż nijakich, to nie wiem ja będą kwitły ponownie.Niektóre to jeszcze pierwszym kwitnieniem dopiero kwitną.

Liliowce
Obrazek
Crismos Pirate
Obrazek
liliowiec Arctic Snow
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

-- 18 lip 2018, o 22:35 --

Róże
Obrazek
Leonardo da Vinci
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Deep Impression
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”