Pierwsze koty za płoty IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Lodziu, już mi się strasznie chce podziałać na działeczce. Ale nie zimą ;:185 Marzy mi się wiosna radosna.... Skoro jednak jest to marzenie w tej chwili niedościgłe, to z przyjemnością oddaję się innym czynnościom, które również sprawiają, że cieszy się moja dusza :heja
Sezon był bardzo długi i pewnie dlatego nie mam uczucia, że zima trwa bez końca. Tym bardziej, że i na parapecie zaczynają już kiełkować siewki, mam się czym zająć, czego doglądać. Za chwilę będę wysiewać kolejne roślinki, potem je pikować- nowy sezon mogę uznać za rozpoczętyObrazek

Obrazek

Jadziu, to tylko z heliotropami jestem taka wyrywna, inne nasionka spokojnie jeszcze sobie leżakują, a nawet, wstyd się przyznać, jeszcze nie wszystkie wydobyłam z kwiatostanówObrazek Za niewielką chwilkę będę siała rozplenicę Majesty, bo ona też potrzebuje dużo czasu, żeby wyrosnąć na urodziwą pannę. Te nasionka mam już przygotowane, muszę jeszcze tylko poszukać, komu je obiecałam i szybciutko wysłać, by i inni mieli szansę się nią zachwycać.
Z chęcią sobie jeszcze poleniuchuję, chociaż akurat w tym tygodniu nie będzie to łatwe, bo bardzo jestem zarobiona. Ale za to weekend znowu mam wolny, to już drugi w tym miesiącu. Ja to mam szczęścieObrazek Może uda mi się wreszcie uporządkować nasiona i wysłać zamówienia. O Tobie również pamiętam i pysznogłówka cytrynowa poleci do Ciebie ;:196

Obrazek

Aniu, całe szczęście, że nie jestem perfekcjonistką, a i do pedanterii mi daleko. Dzięki temu nie mam wyrzutów sumienia, że zamiast coś zrobić, to sobie leżę i czytamObrazek
Co prawda takie podejście chyba pojawiło mi się wraz z upływającymi latami, ale ja sobie to chwalę. Już nie myję okien przed lub po dyżurze, tylko znajduję czas, kiedy mogę to zrobić na spokojnie. Za nic jednak nie chciałabym, żeby doba się wydłużyła. Wystarczy mi tyle godzin, ile ma ;:108 Dzięki temu już niedługo będę mogła z radością wpaść w ramiona mojego ulubionego faceta, MorfeuszaObrazek

Obrazek

Iwonko, pszczół w tym roku było tak dużo, że już nie dawałam rady przy nich siedzieć. To nie był szum, tylko huk ;:oj Przypatrywałam im się chwilkę, ale na miłe chwile przy kawusi, siadałam gdzie indziej. Są jednak takie milusie, że już nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez ich towarzystwaObrazek

Obrazek

Dorotko, śniegu leży tylko odrobina, ale i mrozy nie za duże, chociaż bardziej odczuwalne, niż jeszcze kilka dni temu. Dzisiaj świeciło słonko i jak po powrocie z pracy poszłam na spacer z Kaprysem, to już nawet wydawało mi się, że lekko przygrzewa ;:oj A to przecież oczywisty znak, że wiosna jest tuż, tuż ;:306 Czas pozostały do jej nadejścia umilimy sobie sianiem i marzeniami o naszych ogrodach.
U mnie też nigdy nie ma winowajców i okazuje się, że to ja jestem wszystkiemu winna, a chłopaki to czysta niewinnośćObrazek
Ogródek pod balkonem rzeczywiście miałam, ale to już stare dzieje. Byłam pełna zapału, myślałam, że każdemu zależy, żeby otoczenie było przyjemne dla oka. Sadziłam, siałam, pieliłam.....Sąsiedzi nawet z aprobatą kiwali głowami, co jednak nie przeszkadzało im wyrzucać przez balkony i okna petów, puszek a nawet kwiatów z wazonów. Po jakimś czasie miałam dość i teraz pod balkonem rośnie tylko bez i kalina.

Obrazek

Basiu, jest już prawie koniec stycznia, sezon ogrodowy rozpocznie się lada chwila. I znowu będziemy z przyjemnością orać w ziemi by było jeszcze bardziej kolorowo, chociaż czasami wydaje mi się, że to już niemożliwe ;:224 Nie mogę się już tego wszystkiego doczekać: słońca, ciepła, szumu wiatru i śpiewu ptaków. Na szczęście w moim działkowym otoczeniu jest niewielu takich, którzy dźwięki przyrody wolą zamienić na grające radio.
Kokony murarek już zimują na działce i mam nadzieję, że w kwietniu znowu się wyroją i będę mogła się nimi zachwycaćObrazek

Obrazek

Natalko, to dzięki forumowym koleżankom zaczynam sianie tak wcześnie. Jeszcze niedawno ani mi było w głowie sianie, na rynku kupowałam sadzonki i tylko musiałam je posadzić na działce. Teraz sieję bez umiaru, a potem rozdaję, również bez umiaruObrazek

Obrazek

Mariusz, już pora rozprostować zastałe kości i zrobić coś, żeby latem było nam przyjemnie patrzeć na kolorowe ogrody, a wiadomo, że samo się nie zrobiObrazek

Obrazek

Marysiu, moje heliotropy wzeszły bardzo szybko i to z moich własnych nasion :tan A w ubiegłym roku się na mnie wypięły i musiałam siać jeszcze raz. Teraz je doświetlam, a nawet nie tylko ja, bo eM też się zaangażował i jak mnie nie ma, to włącza nad nimi żarówkę ;:oj
Tyłeczek Ci się spodobał? Prawda, że apetyczny ;:306 ?

Obrazek

Danusiu, wiosna coraz bliżej, dzień zrobił się zauważalnie dłuższy- takie drobiazgi, a taką sprawiają nam przyjemność. A właśnie miły pan z telewizji zapowiedział ocieplenie od poniedziałku ;:oj Wiosna idzie, Panie sierżancie ;:63

Obrazek

O kilku tygodni mamy w domu nowego lokatora. Filip dostał od Magdy ślimaka afrykańskiego, albinosa. Na razie jest niewielki, ale docelowo ma być olbrzymem większym od ludzkiej dłoni. Filip nad nim skacze, a ja dostałam zakaz karmienia go, w obawie, że mogłabym przygotować mu pyszną solankęObrazek

Obrazek

Do miłego ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Nareszcie, Iwonko, uczciwie karmisz nasze oczy pięknymi zdjęciami swoich ślicznych kwiatuszków. ;:138 ;:138
Niesamowity jest ten ślimak - albinos! ;:215 Czy to taka rasa, czy wybryk natury?
Zimą mnie też nie kręcą wypady na działkę, od przypadku do przypadku tylko tam zaglądam i jedynie dla sprawdzenia, jak mają się moje zimujące roślinki. ;:7 Nie lubię zimowych obrazków, gdy nie ma śniegu, a u mnie nie ma. :( Są natomiast mrozy. Może niezbyt dotkliwe, bo nie przekraczające ośmiu stopni poniżej zera, ale jednak... A ponieważ we dnie ostre słońce głaszcze swymi promieniami zziębnięte roślinki, nocami zaś dla odmiany mocno chłodzą mrozy, to raczej im się to nie podoba. ;:185
Moje heliotropy za chwilę będą wymagały pierwszego pikowania, a zasiane eksperymentalnie maleńkie ilości gazanii i celozji wzeszły już trzeciego dnia i rosną jak wariaty. ;:306 Wiadomo, że nic z nich nie będzie, ale przynajmniej wiem, że nasiona mają niesamowitą siłę kiełkowania. ;:108
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Iwonko pyszną solankę albo niebieskie kryształki...albinos olbrzym? a jak u niego z rozmnażaniem?
Moje pudełeczko z heliotropem stoi na południowym oknie i jak sobie nie poradzi to trudno! :wink:
Niestety wiosna daleko w perspektywie raczej mrozy! Pozdrawiam ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Przez moment pomyślałam, że to jakaś Twoja nowa potrawa :D Wylewająca się biała pianka ze skorupki.... :;230 Tak skojarzyłam z bombonierkowymi ślimakami z Lidla :D Uważaj na siewki, żeby ślimaczkowi na obiad nie dali. A jak ma imię?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Lucynko, to gatunek ślimaka, Achatina Tiger Albino. Muszla może mieć nawet 25-30 cm, a ważyć mogą do 500g ;:oj
Czym dokarmiasz heliotropy, że już będziesz je pikować ;:oj ? Moje jeszcze ciągle maleńkie, ale dzielnie dają sobie radę. Ja tak na próbę wysiałam pysznogłówkę cytrynową i też nasionka mają moc.
U mnie takich mrozów na szczęście nie ma, zaledwie 2,3 stopnie na minusie. Chociaż teraz zerknęłam na termometr, a tam -5, a noc dopiero się zaczyna ;:202

Obrazek

Marysiu, rozmnaża się podobno bardzo łatwo, ale na szczęście do tego potrzeba dwóch osobników. Samotnik będzie składał puste jajeczka, które trzeba usuwać. Z niebieskimi granulkami, nie miałabym chyba nawet wstępu do domu, a co dopiero, żeby się do niego zbliżyć :;230
Eeee, wcale nie tak daleko ta wiosna. Byleby tylko się tylko nie ślimaczyła ;:306 , to nadejdzie ani się obejrzymy.

Obrazek

Małgosiu, zapewniam Cię, że są tacy, co pamiętają moje próby przygotowania winniczków jako smakowitej potrawy. Winniczki były oczywiście samodzielnie zebrane na łące ;:202 Porwałam się na coś takiego tylko raz, cały proces przygotowań był żmudny i mało apetyczny i od tej pory zjadam ślimaczki, które przygotował ktoś inny.
A ślimak ma na imię Gacuś, taki ślimak z kreskówki :tan

Obrazek

Lecę spać, bo jestem dziś z tym na bakier, a jutro niestety znowu do pracy. Muszę nadrobić ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Jak sobie niektórzy ślimaki fundują to jak się ma nie ślimaczyć :;230 :;230
Właśnie pytam bo gdzieś pisali, że jajka ślimaków to najdroższy kawior ;:oj ale jak puste to chyba nie :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Iwonko masz dobrą pamięć ;:196 a ja sie przyznam bez bicia ,ze całkiem zapomniałam o tej pysznogłówce .ŁOOOOO matko takie to to trzymać w domu oślizłe, ale podobno dobre jako krem nawilżający do twarzy ten ich śluz ;:108 Trza byłoby wypróbować :;230 Dobrze ,ze mamy jeszcze szansę na wspomnienie sezonu bo nie wiadomo co będzie od marca ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Ślimak olbrzym ;:oj , oj ciekawa jestem jak urośnie, no ciekawy okaz ;:oj , jak Jadzia pisze, podobno śluz na cerę do twarzy dobrze wpływa, to będziesz mogła zbierać , a potem rzucimy się na zamówienia ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Witaj :wit . Lepiej uważaj na tego swojego albinosa bo gotów Ci wszystkie kwiaty zjeść :;230 . Miejmy nadzieję, że jednak będzie posłuszny i będzie jadł tylko to co na swoim talerzyku :lol: . Swoją drogą ciekawy prezent dostał Filip , ja nigdy takiego nie dostałam ;:224 . Ha a jednak pamiętam jak dostałam żabę ;:138 . Oj to było chyba z 10 lat temu :lol: . Żaba ta była taka specjalna do terrarium a nie polna . Rzekotka żabia z tego co pamiętam, bardzo ładna ;:108 . Od młodych lat mam taką ksywkę " żaba" , która trzyma się mnie po dziś dzień i mój obecny mąż a wtedy jeszcze chłopak chciał tak nawiązać do przezwiska i kupił mi tą żabę ;:131 . Żaba niestety pozostała tylko wspomnieniem a moja ksywka żyje nadal :;230 . Cudne tulipanki ;:138 . Już nie mogę doczekać się wiosny i mam nadzieję, że forum będzie ciągle z nami . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Iwonko, uwielbiam Twoje opowiastki przeplatane zdjęciami. Czyta się Ciebie i ogląda z ogromną przyjemnością. Ślimak super. A dziewczyna Twojego syna ma super pomysły!
Ja heliotropów w tym roku nie sieję, ogródek mam tyci, a innych kwiatów tysiące. Za to biorę się za kobeę i spróbuję z pelargonią.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Iwonko no to masz teraz zwierza, a dziewczyny widze doradzają Ci jak tylko mogą, nawet śluz masz sobie zbierać i dla urody zostawiać hehe ;:224 ciekawie nie powiem :)
Wspominki super, tylko czekać aż się ociepli.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Z takiego dużego albinosa to tylko "pieczeń" ;:306
Jakież piękne tulipany.Jestem nimi zachwycona.Też coś tam dosadzałam.Tulipany bardzo mi się podobają.
Dziś byłam w ogrodniczym.Sprzedają begonie i nasiona na razie bez cen.
W B...pierwiosnki kolorowe i białe ciemierniki.
U nas leży śnieg i świeci słońce. :heja
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty IV

Post »

Iwonko Piękne fotki. te kolory i tyle w nich słońca ;:215 No to masz egzotycznego lokatora... widzę że papryczka mu smakuje . Kiedyś byłam w sanatorium i moja współlokatorka miała właśnie takich dwóch koleżków, a czy on teraz nie powinien spać?
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”