Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu u mnie nareszcie zaczęło padać. A równocześnie dosyć mocno się ochłodziło. Dzisiaj popodwiązywałam swoje lilie drzewiaste i kilka innych wysokich roślin, bo wiatrzysko chwilami było/jest dość mocne. Mam nadzieję, że nie połamie mi tych moich piękności, bo bym się chyba zapłakała.

"...Liliowce pająki to grupa odmianowa, a nazwa używana powszechnie dlatego wydawało mi się, że pisząc na FO pisze zrozumiale, a tu jest jedna którą to jeszcze zastanawia..." - zawsze lubiłam być nietuzinkowa ;:306

Wielki ;:180 za serducho wkładane w ogród, czego świadectwem są zdjęcia, ale też ciepło i miłość do niego bijąca z Twoich opisów.

Dziękuję bardzo za życzenia, które z całego ;:167 odwzajemniam i ;:196 za taką piękność, którą mnie obdarowałaś .
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam z podlanego wiejskiego ogrodu!

Wieczorem najpierw wiało potem lunęło i tak spokojnie przez parę godzin nawodniło trochę ogród. Rano niektóre rośliny opite, ale na szczęście nie strzaskane więc mam nadzieję wstaną. Teraz pogoda nie może się zdecydować jaką być Obrazek
Przed deszcze w gorącym słońcu Obrazek oberwałam resztę jagody kamczackiej, suszonych truskawek, jeden krzak agrestu i wiśnie po czym udałam się do chłodnego domu i miałam zajęcie na parę godzin nim owoce wylądowały w słojach i rondlach. Po raz pierwszy robię dżemik z jagodą kamczacką i już czuję że będzie pyszny w połączeniu z agrestem.

Julciu ja też jestem zadowolona z kwitnienia róż, szkoda tylko że tak szybko przekwitają, bo te pierwsze kwitnienia są najładniejsze. Nowe kurki w pierwszym dniu śmiało wypruły na wybieg i potem nie umiały wrócić, a wyłapywanie nabawiło ich chyba stresu, bo teraz siedzą w kurniku i nie ruszają się. Na osiem kurek jedna zintegrowała się i śpi na grzędzie a pozostałe zbite w tłumek na słomie. Trudno zrobić im ładniejsze zdjęcia, bo nie wychodzą więc coś zrobiłam ale nie jestem zadowolona, bo kurnik bielony wiosną wygląda ładniej :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest jedna typowa biała, złota lub ruda jak kto woli i 5 czarnych ze złotymi lub białymi piórkami na kołnierzu. Jest jeszcze 3 młode w drugim kurniku, ale młodsze od kupionych.
Z tego co czytałam dalej z deszczu nici więc życzę podlewania z góry i pozdrawiam Obrazek

Małgosiu z tego co pisze Ania na wyspie żniwa za pasem więc wszystko się zgadza. Tylko ja mam śliwki żniwiarki i one są jeszcze całkiem zielone ;:222 Lilia jest taka jak miała być, określona jako rarytas ale dla nas jest raczej dziwadełkiem. Róże chwalimy i podziwiamy w tym sezonie wszyscy, a Nahema wcale nie jest ogromna, u mnie to przeciętnej wielkości róża, bo ją tnę a wiosną niestety dość nisko. Nie okrywana wymaga niskiego cięcia, ale w kwitnieniu jej to nie przeszkadza.
To dla Ciebie taki żniwnik z siewu

Obrazek

Tereniu współczuję intensywnego wysiłku...ale kto nie tyra ten nie ma Obrazek Czyli w Waszych stronach truskawki obrodziły?
Może Twoją różę opanował przędziorek, bo czytałam że atakuje ;:134 Dobrze że ogród podlany, bo taka gorąca pogoda sprzyja niektórym szkodnikom. Dziękuję za miłe słowa i życzę z serca odpoczynku Obrazek i posyłam ucałowania ;:196
Tereniu taka okrywówka nn dla Ciebie zdrowiutka!

Obrazek


Aniu jak robiłam pierwsze większe zamówienie to zwracałam uwagę na wszystko, a przede wszystkim na temperaturę, wygląd, zapach. Potem zamawiając pojedyncze egzemplarze głównie na wygląd czasem jak u kogo się zachowuje. Teraz pewnie wymagania względem zamawianych róż wzrosłyby ale już kiepsko z miejscem w części ogrodowej, a dalszej nie chcę zagospodarowywać ;:185 bo dbać trzeba, a sił coraz mniej.
Może taka lilia?

Obrazek


Zuziu Nahemie obcinam przekwitnięte kwiatki i kwitnie cały sezon ;:333 Posadzona w słońcu cudownie pachnie, bo jak rosła w półcieniu to raz pachniała a raz nie ;:131 Floksy mam różne wcześniejsze i późniejsze więc pewnie będą długo kwitły. U mnie też się ochłodziło ale rankiem odpowiadało mi to rześkie powietrze. Ściskam ;:168
Taki inny floksik


Obrazek


Isiu ogródki nam podlało i mamy mniej pracy, trawka się zazieleni ale pewnie i chwasty ruszą ;:306
Browalia amerykańska jakoś kiepsko w tym roku kwitnie

Obrazek


Beatko uwielbiam Cię za Twoją nietuzinkowość Obrazek
Rano po deszczu poszłam zlustrować moje wysokie lilie, ale na razie jest ok! Drzewiaste mają mocne pędy a te drugie lekko pochylone pewnie się wyprostują. Moje jeszcze mają tak mały pąk, że muszą się podkarmić na grządce więc nie wolno im się łamać ;:302
Kiedyś opiekowałam się rodziną, dziećmi a teraz mam ogród bo dzieci nie lubią nadopiekuńczości Obrazek
A może po prostu teraz mam czas dla siebie i robię to co chcę :tan
Dziękuję za Twoje życzenia i tyle miłych słów, że aż mi się pycho śmieje do laptopa i odwzajemniam życzenia radości z ogrodu i z rodzinki Obrazek
Lubisz lilie, to dla Ciebie Lancon!


Obrazek


Gailardię mam dzięki Dorotce, bo u mnie jest najwyżej dwa lata. Dorotko nie wyrzucaj siewek...biorę wszystkie ;:180
Obrazek

Powojnik od Bożenki Babci Beni kwitnie ;:180

Obrazek

Cudna hosta od Ewy Kory! ;:180

Obrazek

i zakwitnie roślinka od Eli Peli ;:180
Obrazek

Dziękuję że mnie odwiedzacie, mimo że ja coraz rzadziej bywam w zaprzyjaźnionych ogrodach. Miłego piątku ;:4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Kolejne róże I lilie piękne. ;:215
Lankon bardzo no się podoba. Ale na wiosnę nigdzie jej nie trafiłam żeby kupić. :roll:
Marysiu Ty znasz się na wszystkich roślinach.
Zobacz proszę co to ja mam w liliowcach ??
Ziele ??czy roślina jakaś ogrodowa ??
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu! :wit ...Tej Browalii amerykańskiej zupełnie nie znam...pierwszy raz ja widzę...
Sliczna ta lilia Lancon..tez ja kupowałam i czekam az zakwitnie..bo nie wiem gdzie ja wsadziłam :oops: ...Mam nadzieje ze zakwitnie.
Dzisiaj z samego rana poszłam sprawdzić co na działce po wczorajszym wietrze i deszczu...ale ok...tylko fasolę mi połozyło bo wyjatkowo wysoka wyrosła jak na karłowa...ale mysle ze wstanie....Zrobiłam troche nowych fotek..ale musze je zrzucić na kompa i lekko obrobić to coś
nowego pokaże...U mnie znów sie chmurzy...moze cos dopada...Miłego dnia! ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam Maryś podziwiam Lancom-moja padła na obiad nornicy. Szaliczek masz długi to i na nowe róże miejsce byś znalazła tylko jak podziwiać gdy daleko od okien. Kurecki, kurecki... miałam myśli aby też kupić tylko to trzeba się znać a ja niestety .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj, Marysieńko kochana! ;:196
Właśnie się zorientowałam, że gdzieś mi po drodze umknęłaś, zrobiłam więc w tył zwrot i oto jestem. :tan
Jestem i podziwiam cudną lilię 'Lancon' ;:215 i tę pełnokwiatową, ;:215 śliczne różyczki ;:215 tudzież inne pięknie kwitnące roślinki. ;:138
Czytam, że spadło Ci tyle wody z nieba, że planujesz kilka dni bez podlewania. Fantastycznie! ;:63 ;:63
Zajrzałam dzisiaj na działkę w celu zorientowania się, jaka jest u mnie sytuacja po deszczu. Po deszczu to tak na wyrost powiedziane, niczego bowiem ten wczorajszy deszcz nie poprawił, pod gęstszymi roślinami nadal sucho. Zrobiłam dołek dla sprawdzenia nawodnienia. Pół centymetra wilgoci, głębiej sucho, a przed deszczem zdążyłam już całą działkę porządnie zlać wodą z węża. :oops: Tylko się zdenerwowałam i z takim wisielczym humorem wróciłam do domu. ;:145
Zrobiło się zimno, wietrznie i...słonecznie. ;:223 Nie tak miało być. ;:185

Nowe kurecki posiadasz! ;:303 Że kurnik niewyględny... cóż, powieś w nim jakieś kilimy, postaw kwiatki w doniczkach, podściel perskim dywanem, a kurnik stanie się salonem. Tylko czy kurkom się podoba i za potrzebą będą wychodziły do toalety.... ;:306 ;:306
Dobrego weekendu, Maryś. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit

Pięknie w ogrodzie szaliczkowym, tyle różnych cudeniek kwitnie ;:138
Róża Nahema boska i jeszcze pięknie pachnie ;:167 bardzo takie lubię :D
Liliowce,maczki,floksy, lilia Lancon ;:138

Marysiu jak nazywa się róża pustaczek na pierwszym zdjęciu na str. 46? Urocza ;:108

Pozdrawiam i cieszę się,że deszczyk nawiedził Twoje strony ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu jak się cieszymy bo mamy ogrody podlane.
Siewek dostaniesz ile tylko chcesz, ostatnio szykowałam Iwonce. Nawet nie wiesz ile ja gajlardii wyrzucam, miałabym łąkę, a tego nie chce aby mi zdominowała inne roślinki. Szkoda, że ta wysoka rozsiewa się na potęgę , niska jest taka ładna i z nią nie mam tego problemu. zbieram nasionka sieję i z niskiej robi się wysoka.
Piękne nowe lokatorki kurnika, co jedna to ładniejsza.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam!

Pada od rana, co jakiś czas spokojny rzęsisty deszczyk :D
Wczoraj wyplewiłam warzywnik, wzruszyłam glebę i podwiązałam pomidory w gruncie. Niestety w skrzyni nie mogę ich puścić na żywioł co dało rok temu ogromny plon, bo dosadziłam im melony :wink: Dzisiaj miałam w planie obrywać agrest, ale deszcz pokrzyżował moje plany i jedynie dokończę marmoladki już w rondlach.

Aniu mam kilka tych lilii, ale rosną wśród innych roślin i jest rok że mam ich dużo, a jest rok że kwitnie jedna. Jak się uda znaleźć kopiąc cebule to się podzielę, ale to oczywiście po kwitnieniu.
Zagadka rozwiązana!
Dla Ciebie kolejne kwitnące liliowce


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Isiu podlewa mi kolejny dzień ale na spokojnie. Fasolka też mi się położyła, ale ją że tak powiem okopczykowałam i stoi ;:215 Wydaje mi się że po tym deszczu wszystko w oczach rośnie.
Browalia to roślina jednoroczna, sporo ich wysiałam tej wiosny ale ślimaki większość załatwiły i zostało niewiele chociaż mam niebiesko na niektórych grządkach ;:223
Lancon na pewno się ukaże! Miłej soboty ;:168
Dla Ciebie Shakespeare, uwielbiam go za kolor!


Obrazek

i motylkowata Sally Holmes


Obrazek

Obrazek


Ewciu a ja mam odczucie że coś mi tą lilię roznosi po grządce, bo pierwsza była w pojemniku a po kolejnych latach na pewno zakwitła poza nim. Przed oknem mam mało ciekawy widok po zapadającym się zbiorniku szambowym nic tam ładnego nie sadzę. Dopiero po kanalizacji i przeznaczeniu zbiornika na wody z rynny zagospodaruję teren, ale on głównie jest w cieniu drzew moich i sąsiada ;:222 Kurecki polecam!
Dla Ciebie mam floksy!

Obrazek


Obrazek

i...może jak wpadniesz do B. to coś ukopiemy?
Obrazek


Lucynko A już myślałam, a nawet się bałam o Twój ogród w Płocku a tu ledwo podlało. Nie nerwuj się jeszcze podleje, zawsze lepiej niż nawałnica. ;:168
Kurki ładniej wychodzą na zdjęciu na zielonej trawce, ale te pewnie hodowane w kurniku to tam się czują bezpiecznie...kiedyś wyjdą i odkryją zaletę wolności! Uśmiałam się z twojej wizji ;:306
Deszczyku i wypoczynku, żeby sfatygowane łapki doszły do kondycji sprzed podlewania ;:196
Czytałam, że masz za dużo białej jarzmianki i ja swoją chyba ;:124

Obrazek
i masz taką malinową malwę mnie podobają się kwiatki, a innym strasznie smakuje bo cała podziurkowana ;:306


Obrazek


Obrazek

Krysiu dziękuję za miłe słowa! nie wiem o która różyczkę pytasz i jedyna która mi się skojarzyła, to ta co dedykowałam Dorotce, a to od niej róża i niestety nn, jak inna to wklej link :D Deszczyk pada i cieszy, a nawet to że zrobiła się chłodniej. Jest czym oddychać i może kwiaty zwolnią przejrzewanie?
Posyłam serdeczności ;:196
Dla Ciebie mam akanta i coś ze skalniaka...paskuda opuncja, która nie kwitnie :wink:



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko oj jest radość podwójna rośliny podlane i nie tracimy tak szybko kwiatów, szkoda że róże w większości obcięte i czekam na kolejne kwitnienie. Na siewki się już cieszę, bo to radosne kwiatki. Ja kilka nasion posiałam ale nie wiem czy sadzonki przetrwały najazd ślimaków ;:223
Kurki miały być czarne i są tylko nn :|
Dla Ciebie pysznogłówki...wiem że lubisz!

Obrazek

i taka róża rozmnożona przeze mnie ale nie wiem co to za jedna.
Obrazek

i radość! wiele razy sadziłam kotulę, tym razem przetrwała zimę i zakwitła...niepozornie, ale jak cieszy!

Obrazek

Miłej soboty i całego weekendu dla wszystkich odwiedzających!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7958
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu
Podziwiam i cudnego ''Shakespea'ra'' i prześliczne floksy, liliowce bajeczne :D
Dołączam do grona posiadaczy podlanych ogrodów. :D
Ciekawe kompozycje dżemowe tworzysz, - agrest z jagodą kamczacką, u nas nie do zrobienia bo ten drugi zielony :lol: Choć jagódki zamroziłam ;:224 My mamy osobno dżem jagodowy i truskawkowy.
Ten drugi właśnie się zagęszcza. :lol:
Kureczki sympatyczne, lecz trochę zestrachane na razie. Mam nadzieję ,że się oswoją i będą u Was dobrze czuły :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu!..dziękuję za piękne róże..Tę pierwszą chętnie bym przygarnęła :D ..może uda Ci się ukorzenić patyczek albo ja bym spróbowała?
..wprawdzie nie robiłam tego nigdy..ale czas spróbować...Widzę niedaleko mojej działki taka biała która bardzo wpadła mi w oko już w ubiegłym roku...i planuję zdobyć legalnie lub nielegalnie patyczek i spróbować ukorzenić bo kwitnienie ma śliczne....
A malinową malwę mam identyczna tzn i kwiaty i dziurki w liściach...zastanawiam sie kto lub co ją tak dziurkuje ..bo to jest co roku
Obrazek

Obrazek

Ciesze sie że Ci jeszcze ładnie podlewa...u mnie już nie pada ..tylko pochmurno z przebłyskami słońca...tylko chłodno...
Własnie w telewizji prognozują ocieplenie od poniedziałku...tak na fajna letnia temperaturę 25-27 stpni..To miłego weekendu! ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu tak bardzo mi się ten czas skurczył ostatnio. Nie myślałam ze człowiek może być tak rozdarty między chęcią poprawy swojej sytuacji zawodowej a chęcią całodziennego dłubania w ziemi :D .Niecały tydzień zaległości a tyle cudów u Ciebie . Piękne róże, niesowite liliowce i floksy w tak nowych dla mnie kolorach, malwy, pysznogłówka ( mam maluszka ..ma już pąki ) , gailardia. powojniki. Bardzo zaciekawiły mnie kaktusy w ogródku . Marysiu sporo na moim kursie mówi się o adaptacji maluszków w nowe przedszkolno - żłobkowe warunki i mam skojarzenie z Twoimi kurkami. One zdecydowanie też przechodzą proces przystosowania do nowego miejsca. :D Powolutku polubią swój nowy dom .Deszczyk w tym tygodniu podlał nam ogródki. Kolorowo jest , wieć ..oby tak dalej :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, dziękuję za nazwę sadźca.
Malwy już ci kwitną ?? I pysznogłówki ? :shock:
Oj u mnie jeszcze nie.
Liliowce coraz piękniejsze.Lankonem dalej się zachwycam ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”