Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu bardzo dobrze, że idzie ku lepszemu, tak ma być ;:215
Ty masz specyfik na ślimaki, a ja wg Twoich rad przestałam się nad nimi rozczulać, walka trwa ostro.
Śliwek zazdroszczę, moje węgierki powoli nabierają kolorku, dużo ich spada, a tak się nimi cieszę bo to dopiero drugi raz od posadzenia 8 lat temu owocują.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, nieustająco mam na uwadze powrót do pełnej sprawności Twojego M, pamiętając o nim zawsze podczas porannego i wieczornego rytuału religijnego. ;:167 ;:167 Cieszę się, że idzie ku dobremu. Będzie bardzo dobrze. ;:333
Ogród kolorowy i pachnący, piękny, ;:138 ;:138 mimo że Ogrodniczka zajęta innymi sprawami.
Kaczuchy to jednak przesympatyczne stworzonka, ;:168 a loczek wróci na swoje miejsce. ;:108

Pozdrawiam i Tobie spokoju życzę, ;:167 ;:196 a p. Markowi szybkiego powrotu do pełni sił i zdrowia. ;:97 ;:97
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu zdrówka dla męża, teraz to już będzie tylko lepiej :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu,fajnie ,że sobie pogadałyśmy,śliweczkowe drzewka kupię bo miałam ,ale jakoś nie trafiłam na pyszne i wyrzuciłam ,jeszcze dwa drzewka zawadzają i też wylecą ,dobrze,że najgorsze chwile macie za sobą i życzę zdrowia ,pozdrowienia dla wszystkich ;:196
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam nocną porą, czytam i nie dowierzam, Twój eM po operacji .Cieszę się że wszystko wraca do normy a Mężowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Robota mnie goni i jak zwykle czasu mi brak . pozdrawiam.
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu..cieszę się że M już po operacji, wszystko na dobrej drodze..teraz będzie jak nowo narodzony :D . Uważaj jak dojdzie do pełnej sprawności aby nie przejął całego ogródka bo będziesz się nudzić ;:oj . U mnie wysyp golasów a ja codziennie po kilkanaście morderstw popełniam :;230 . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam w słoneczny poranek!

Wczoraj wrócił upał i duchota. Zbieram ostatnie borówki amerykańskie i śliwki renklody morelowe, ale w oddali żółkną uleny i zaczynają fioletowieć duże węgierki.
Nadal kwitną niektóre liliowce i pachną lilie, pojawiają się powtórne pączki na różach. Jednak przeżyłam dzisiaj największe zaskoczenie jak z okna kuchni zobaczyłam TO!


Obrazek


Po wielu wielu latach jest pierwszy kwiat wisterii! ;:63 Na potwierdzenie, że dziwne to lato!

Ewuś dziękuję!Obrazek O tej starej śliwie opowiadali sąsiedzi że ich teraz już dorosły syn mający własnego synka uwielbiał kompoty w tej śliwy. Po przycięciu trochę owocowała, ale w tym roku bez żadnych chorób i szkodników dała nam przedsmak niegdysiejszego owocowania. Liliowiec to Catherine Woodbury przesadzony ładnie się rozrasta i długo kwitnie ;:215

Gosiu Bardzo dziękuję! Tak dzisiaj wraca do domu i mam nadzieję że będzie rozsądny ;:333
Ogród już taki późnoletni, ale jeszcze kolorowy chociaż deszcze mocno go sfatygowały.

Basiu dziękuję Obrazek

Agnieszko bardzo dziękuję, będzie już tylko lepiej Obrazek Mój m nie jest gorszy bo powiedział...po co po mnie przyjedziesz, wezwę taksówkę i wrócę sam odbierzesz mnie na miejscu ;:306 ale ja jak to baba zaczęłam przewidywać różne okoliczności...i uległ.
Ależ on nie tyle ma wymówki co nie kręcą go moje kwiaty a nawet warzywka, dobrze że choć winorośl go kręci ;:306

Dorotko mnie też cieszą śliwki na pewno będziemy wspominać wiele lat ten sezon. Nic się nie zmarnowało, bo wszyscy chętnie brali i przetwarzali na różne sposoby, ale to jeszcze nie koniec. Duża śliwka węgierka szczepiona przez ojca kolegi ciągle chorowała i spadała przed dojrzeniem, ale w tym roku obsypana i zdrowiutka Pierwszy raz spróbuję przetworów z uleny bo do tej pory było tyle co do pojedzenia.
I ja się cieszę że idzie na lepsze, bo wcześniej jak wiesz w głowie krążą różne myśli Obrazek

Lucynko serdeczne Bóg zapłać ;:196 Wiesz jak ważne z biegiem lat staje się zdrowie naszych bliskich szczególnie jak zostaje w domu we dwoje. Ogród żyje własnym życiem jedynie zmobilizowałam sie w sobotę i skosiłam trawę, a tak to po powrocie jedynie z córkami zbierałyśmy owoce, które zabierały i przetwarzały, bo mnie już tak dużo nie trzeba.
Kaczorek pewnie po pierzeniu odzyska ładną szatkę :uszy Dziękuję za pozdrowienia i życzenia dla Marka ;:167 Również Was serdecznie ściskam i życzę dużo zdrowia ObrazekObrazek


Kasiu dziękuję Obrazek i mam taką nadzieję że już tylko lepiej będzie!

Martusiu na pewno znajomy sadownik poradzi odmiany pysznych śliwek i za parę lat zaspokoisz apetyt, teraz drzewa szczepione wcześnie wchodzą w owocowanie ;:215 Miałyśmy w tym półroczu trochę nerwów związanych ze zdrowiem, ale wszystko dobre co się dobrze kończy! Odpoczywaj i nabieraj nowych sił, bo sezon ogrodowy trwa i będziesz potrzebowała dużo sił! do usłyszenia pozdrawiam ObrazekObrazek

Irenko obydwie mamy wyremontowanych mężów ;:168 Koniec bólu dostali nowy komfort życia ;:215
Moja miła Irenko a kiedy Ty miałaś nadmiar czasu, odkąd Cię znam masz go zagospodarowany po ostatnią minutkę Obrazek

Zuziu wszystko dobre co się dobrze kończy ;:168 ... Oj Kochana to mi nie grozi, bo mój M nie jest aż takim miłośnikiem uprawiania ziemi. Ja już jedno opakowanie specyfiku wysypałam i jest ich coraz mniej ale teraz w podeszczowej glebie szaleją nornice...jak nie urok, to... ;:145 Pozdrawiam mObrazek

Jak głowa zaprzątnięta była myślami to brałam aparat i w ogrodzie najlepiej się odpoczywa, każda chwila tam spędzona odstresowuje!

Uwielbiam te kwiatuszki! Kiedyś M przywiózł mi nasiona z Irlandii w pierwszym roku uprawiania ogrodu tutaj, bo myślał, że u nas takich nasion nie ma :lol:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten liliowiec jest właściwie beżowy!


Obrazek

To Lilia Papuzia 'Pink Parrot Cariba' , obserwuje ja od paru dni, bo bardzo jestem ciekawa kwiatu! Niestety jest jeden.

Obrazek


Obrazek

Belamkanda
Obrazek


Obrazek

Obrazek

żurawina
Obrazek

guzikowiec
Obrazek

Leycesteria pewnie zawiąże w tym roku nasiona
Obrazek

Klip Dagga
Obrazek

Naparstnica rdzawa


Obrazek


głąbigroszek!


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek



i dzisiaj!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie floksy obecnie kwitną....kilka jeszcze milczy :|

Obrazek


Obrazek


Pięknego dnia i dobrego tygodnia!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu witaj specjalistko od pięknego nieba. :wink:
Piękne miło,liliowce.
Kolekcja floksow imponująca. Ja na razie ich nie dokupuje. Czekam aż dwa nowe pokażą kwiaty. I wówczas będę wiedziała jakie mam. :)
Guzikowiec kwitnie już pięknie. Ja swój przesadzilam wiosną. Na jego miejsce posadziłam hortensje. I widzę, ze guzikowiec na mnie się obraził i w tym roku nie zakwitnie. :wink:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Piękna kolekcja floksów ;:167
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu :wit . Wszystkiego dobrego dla Twojego eMa ;:196 . Dla Ciebie sporo siły do opieki nad Nim ;:108 . U mnie dzisiaj leje od południa a miałam cały dzień działać ogrodowo ;:223 . No niestety plany nie wyszły :roll: . Za to rośliny porządnie się napiją i tylko to mnie pociesza. Dzisiaj przerabiałam cukinię i ciekawe co mi z tego wyjdzie ;:131 . Ty w robieniu przetworów masz doświadczenie a ja na razie próbuję ;:333 . Lilie i liliowce cudne ;:138 . Bardzo kolorowo tam u Ciebie ;:215 . Pozdrawiam i udanego tygodnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu floksy pływające, super je zaprezentowałaś, śliczne odmiany ;:215
Owoców w tym roku pod dostatkiem, ja cierpię na nadmiar jabłek, już je dajemy na kompost. Nikt nie chce papierówek, a zaczynają spadać inne odmiany.
Musze Ci Marysiu powiedzieć, że mam rudbekie od Ciebie radość ogromna. Rosło takie coś dziwnego, już miałam wyrwać, myślę jakiś chwaścior, a wczoraj widzę nabrzmiałe pąki kwiatowe, tak się cieszę :tan :tan Na pewno trzeba będzie ja przesadzić, nie przewidziałam, że jest taka wysoka i rozłożysta.
Glicynia zaskoczyła, może moja w końcu zakwitnie, mam ją już z 5 lat i żadnego kwitnienia do tej pory.
Duchota wróciła, skwar dziś okropny.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Maryś ;:167 dziękuję za piękny wschód słońca, potrzebny dzisiaj był mi.
Kurki dorodne już są.
Urocze kwiatki z nasion z Irlandii a wiesz jak się nazywają.?
Piękny masz botanik.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit Maryś! Jakie cudne zdjęcia wychylającego się zza chmury słoneczka! ;:138 ;:138
Podziwiam kolekcję floksów, duuużo ich uzbierałaś, ;:303 a donosisz, że to jeszcze nie wszystkie. :roll:
Ja mam dziewięć odmian floksów i wystarczy, ;:124 bo tak wściekle się rozrastają, że wkrótce opanują połowę działki. ;:oj
Lilie, liliowce tudzież wszystkie inne kwiatki, spośród których wiele kompletnie mi nieznanych, zdobią ogród i cieszą oczy Ogrodniczki oraz Gości. ;:138 ;:138 ;:138
Kurecki, jak widać, też mają się świetnie ;:333 i zapewne hojnie obdarowują domowników smacznymi jajeczkami. ;:215

Ukochanego zapewne masz już pod swoimi opiekuńczymi skrzydełkami. ;:108 Niech Wam Bozia da zdrówko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”