Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

A moja dziewanna austriacka pędy ma dwa, a teraz nawet wypatrzyłam trzeci wybijający z ziemi :heja Rdzawe mam trzy i chyba ze cztery, które zakwitną w przyszłym roku. Ale chyba na wszelki słuczaj chyba zbiorę nasionka i wysieję kilka, coby mi ich nie zabrakło.
To ja myślałam, że liliowce się tak zapylają między sobą, a to tego trzeba się uczyć ;:202 Ale jak trzeba, to się nauczę, z przyjemnością :heja Te Twoje są cudne, i ten, co go lubisz i ten fiołkowy ;:oj
Wreszcie i u mnie popadało, na pewno porządnie dmuchnęłaś w moją stronę chmury, bo padał przez dwa dni. Dziękuję ;:196 :heja
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Zajrzałam do znanego ogrodu , pięknie jak zawsze i podziwiam te wspaniałości. :wit
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam niedzielnie!

Dzień spędzony rodzinnie...na zbiorach. Pozbyłam się czarnej porzeczki i większości pierwszych śliwek, większości ale część jeszcze wisi na drzewie Obrazek
Dzisiaj pierwszy dzień, w którym nie spadła żadna kropla deszczu.
Wykopałam już czosnek i jestem z niego zadowolona chociaż nie spodziewałam się tego po wysokości! Główki sa spore i właściwie powinno mi wystarczyć do wiosny, jedynie dokupię coś do sadzenia, żeby odnowić materiał nasadzeniowy :D
W następnym tygodniu planuję już coś przekopać i obsiać gorczycą, a ja będzie to się okaże, bo tydzień zacznie się raczej nerwowo :wink: Jutro jedziemy jeszcze po zaopatrzenie do Krzeszowic a potem kierowca idzie do remontu :D
Alu mój M to jedynie wino i nalewki...nastawia, ale z piciem gorzej Obrazek
Ewuniu jak można przegapić kwitnienie liliowców ;:oj kiedy one takie śliczne i często pachnące. Mam parę drzew śliwkowych, na które też czekałam cierpliwie i w tym roku cierpliwość została nagrodzona.
To jeden z najpiękniejszych miesięcy dla ogrodów. Zapraszam i pozdrawiam serdecznie!

Tereniu ja też stoję w kuchni i napełniam słoiki i tak już będzie do jesieni. Nie mam dużo miejsca, bo piwniczka mikro ale ile pomieści to poustawiam, bo nie wiadomo kiedy znowu będzie taki obfity rok i szkoda żeby coś się zmarnowało. Ucałuj Borówczankę...pamiętam jak mój wnuczek był mały i na innej działce ogołacał borówkę amerykańską, a potem siedział w maliniaku :D Pozdrawiam Cie serdecznie ;:196

Marysiu floksy zaczynają kwitnąć, ale one nie lubią siąpiącego deszczu :wink: Liliowce zresztą też. Śliwek mam dużo, bo je bardzo lubię a sąsiedzi jakoś nie mają Obrazek Właściwie jedni mieli papierówki co do mnie leciały to tak okroili drzewo, że żadna gałąź do mnie nie dochodzi :wink:

Ewciu ja tam sobie nie krzywduję i kocham klęski urodzaju....dużo bardziej niż wiosenne przymrozki :D Pracy przede mną jeszcze sporo, a i chyba trzeba będzie dokupić słoików ale co tam niech martwią się ci co nie mają Obrazek Liliowce powoli przekwitają...niestety strasznie to lato szybko mija i już wyraźnie dzień krótszy.

Basiu nie przejmuj się ja nie mam ani soku malinowego ani ketchupu. Maliny mam tylko jesienne a pomidory jeszcze zielone, dopiero zjadłam pare sztuk. Najszybciej dojrzewała Beta i dziwiłam się że nie zawiązuje więcej owoców dopóki do pierścienia nie wpadł mi cały wąż skur....zjadły mi chyba pomidora od spodu ;:124 Śliweczki to upycham ciasno w słoiku i na górę daje cukier, pasteryzuję w piekarniku i do góry dnem po wyjęciu! Powidła zrobię z węgierek, damaszek nie mam ale zrobiłam dwie ciekawe kompozycje. Śliwki,cukier, czekolada gorzka i wanilia, a druga śliwki, wiśnie, agrest, cukier, kardamon i cynamon...pyszne wyszły! Ściskam ;:196

Agnieszko nasiona naparstnicy muszą przemarznąć to posiej przed zimą tylko zaznacz żeby nie przekopać a jak nie wyjdą poślę jak mi siewki jakieś wyjdą bo na razie mam jedną :D Niestety aronia mnie też powaliła w większości leży na ziemi, ale w smaku jeszcze nie jest dobra chociaż czarna. Szpakom jednak podchodzi ;:134 U mnie sporo floksów jeszcze nie ma pączków więc też będą długo kwitły co mnie cieszy.
Niedziela za nami miła i rodzinna, zatem dobrego tygodnia bo przydałby się nam obu ;:196

Ewelinko jak Cię długo nie było! no ale siła wyższa. Dziewczynki pewnie mają śliczny pokoik :D Ogród masz zadbany i tak obsadzony że trudno go zapuścić! Niebieska hortensja jest u sąsiadów, ja w takich nie gustuję...wole naturę a nie poprawianie jej. Dzięki za miłe słowa i życzenia! Dla Ciebie dobrego tygodnia ;:168

Iwonko ja chyba swoją przesadzę, a wysiane nasiona dały rozety które wsadziłam w innym miejscu tylko że trochę mnie niepokoją, mają jakieś włoski podobne do omszonej...czy to możliwe żeby się skrzyżowały? ;:202
Rdzawej Marta nie pozwoliła zbierać nasion tylko dopiero po zimie rozsiewać więc możesz wiosną wysiać. Liliowce trzeba konkretnie zapylić, a potem zabezpieczyć zapylony kwiat. Jeszcze chyba powinno się wiedzieć co czym zapylać, ale to już wyższa szkoła jazdy. Jeden z zapylanych wyszedł zwykły żółty i pójdzie w mniej reprezentacyjne miejsce. Dmuchałam i dzisiaj na szczęście wydmuchałam ;:196

Irenko jak miło że jesteś, a tak dawno Cię nie było ;:196 Mam nadzieję że wszystko u Ciebie w porządku.

Parę kwiatków i spadam do spania!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsze chryzantemki!
Obrazek

i jedyny arbuz piętrowy! Obrazek


Obrazek

Kolorowych snów ;:19
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, czego jak czego, ale tych własnych owoców to Ci zazdroszczę.
Przynajmniej wiesz, co jesz. :)

U mnie też już zaczynają kwitnąć chryzantemy.
Od kilku dni mamy duże opady deszczu, to może część roślin jeszcze odbije, bo sporo powysychało mimo podlewania.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Aż czuję zapach tych lilii ;:167 Piękny lipcowy ogród. Śliweczek bym pojadła, ja planuję żółtą renklodę posadzić, bo uwielbiam je.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit
Marysiu jak widzisz można przegapić, jestem tego dowodem :oops:
działka, dom i zaprawy i braknie mi czasu, a wieczorem to mi się już nic nie chce
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu :wit
Slicznosci te twoje róże. Mam do nich słabość. ;:173
A i liliowce kolejne piękne. I duże kępy już masz. To i widoki ładniejsze. Zaciekawiła mnie ta pierwsza rozyczka. Taka piękna zaroweczka. :D
A co to za odmiana ?
Marysiu pisałaś u mnie I przecięciu milinu. A jak go przyciąć ??
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Lilie obłędne. ;:oj Mam co roku chrapkę na nie, ale sama nie wiem trochę się obawiam, że nie wykopię na czas. A te co zimują mi w gruncie od lat to nie są takie piękne. ;:185
Arbuzy miałam aż trzy, to znaczy flance, ale nie urosły, zaczęły zamierać, pomimo że podlewałam, rosły na kompoście. Nie będę więcej próbowała, ....a przynajmniej tak mi się wydaje ;:224
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu,cudowny ten liliowiec z bordową gardzielą i obwódką ,wszystko tak pięknie kwitnie ,a mnie nie ma ,dobrze,że są Wasze ogrody i mogę bez ograniczeń spacerować ,podziwiać cudne kwitnienia ,ogród masz przepełniony roślinami ,jest pięknie ,pozdrawiam z Buska i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, jakie piękne lilie! ;:138 ;:138 Uwielbiam te kwiaty i dla mnie to one są królowymi lata. ;:215 A jeśli jeszcze pachną, to zawsze znajduję sobie miejsce tam, gdzie ich zapach dociera najpełniej. ;:63
U Ciebie już bezdeszczowo...A u mnie kilka razy w ciągu doby porządnie dolewa, jest parno i duszno, bo temperatury wysokie.

Mam teraz mnóstwo nieprzewidzianych zajęć, ponieważ młodzi sąsiedzi wyjechali na dwa tygodnie, zostawiając nam pod opieką działkę i psa oraz polecenie zbierania dojrzewających owoców. ;:7 No to zbieramy i muszę przerabiać na zimę, bo żal zostawić na zmarnowanie. ;:124 Zastanawiam się, kto będzie spożywał te wszystkie dżemy, soki czy musy, skoro już mi zapowiedziano, że nic słodkiego mam nie robić. ;:306
W dodatku u syna remont i M będzie musiał zastąpić gospodarzy w dopilnowaniu ekipy, :oops: młodzi na urlop dopiero we wrześniu na podróż poślubną.

Dobrego tygodnia, Marysiu i zdrówka dla M. ;:97 ;:97 Dla Ciebie również. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu śliczne lilie.
Zazdroszczę arbuzów.
Chryzantemy już, oj ;:oj czyżby jesień nadchodziła?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu ;:128 . Podziwiam twoje piękne lilie a także liliowce , piękne to kwiaty..nie wyobrażam sobie działeczki bez nich ;:224 . Może nawet dobrze że się troszkę ochłodziło, przystopowało szybkie przekwitanie ;:173 . Widzę że siedzisz w przetworach, ja także choć sama mam zaledwie trzy drzewa owocowe w tym jedno młode nie owocujące jeszcze ;:306 . Sąsiedzi aż proszą aby zrywać owoce ;:173 . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Piękne liliowce , w ogóle masz dużo roślin ;:63 Wreszcie widzę co u mnie rośnie -arbuz. Nie wiedziałam co to , myślałam ,że taka pękata cukinia, lecz gdy zerwałam i spróbowałam to jednak nie cukinia :lol: Nie pamiętam abym w tym roku siała a jest ;:306
U mnie takie białe chryzantemki tez już kwitną . A w ogóle to dzisiaj pada. Mnie nie szkodzi bo dalej mam sucho i nie będe musiała podlewać bo na rachunkach zbankrutuję, ale rolnicy muszą chleb zebrać . :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”