Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam serdecznie w kolejnej 38 części Wiejskiego ogrodu, a gdyby ktoś miał ochotę zajrzeć do poprzedniej części to zapraszam .
Ponieważ zawsze liczyłam się ze zdaniem moich forumowych przyjaciół za ich namową zamykam tzn zrywam z zimą i otwieram nadzieję na wiosnę!
Ze wzruszenia za wcześnie wysłałam tą wiosnę i muszę uzupełnić wstępny post.

Mój ogród jeszcze nie przypomina wiosennego szaliczka, ale ja już go widzę oczami wyobraźni i skupiam się na krokusikach, które ładnie się rozrastają na jednej z najnowszych grządek.

Ubiegły rok był pełen nieoczekiwanych wydarzeń. Po wysianiu nasion na rozsady dostałam skierowanie do sanatorium i wszystko byłoby dobrze gdyby nie spóźniona wiosna, która pokrzyżowała opiekę nad młodymi roślinkami. Niby zostawiłam wszystko pod opieką, ale wiadomo jak to jest gdy głównego opiekuna braknie. Połowa roślin uschła, kwoka której na żywioł podkładały inne kury jajka na 10 sztuk wysiedziała jedno kurczątko i tak mniej więcej wyglądała ta moja wiosna. Wróciłam prawie na początku lata i cieszyłam się tym co miałam. Kiepsko było z papryką, bo posadzona przed wyjazdem do doniczek znalazła się pod opieką jedynie ślimaków. Obrodziły jedynie pomidory i najlepiej te ostatnie niby nieudane flance posadzone w polu. Z drzew nie było żadnego plonu, bo kwietniowy i majowy przymrozek załatwił kwiaty. Na szczęście przyroda o nas jednak dba i krzewy dały obfity plon! Obrodziły borówki, porzeczki i agrest. Sporo też było truskawek i nie było najgorzej z dostawą witamin do organizmu.
Kiepska wiosna pozbawiła róże prawie całkowicie części nadziemnej i startowały w większości od zera. Niektóre dzięki temu kwitły tylko raz w sezonie, gorzej kwitły też inny byliny bo i lato było dziwne :wink:
Zima jak zwykle przychodzi ostatnio późno wręcz po świętach Bożego Narodzenia, ale w tym roku to już całkowicie przegięła i domroziła nam w lutym i marcu. Może gdzieś na górze nastąpiło jakieś przekręcenie w naturze i kalendarz trzeba zmienić?
Nie mniej jednak nie zrażona dalej sieję co się da w domu już od końca stycznia, a od lutego to już siałabym wszystko i oczywiście kończy się to różnie. Powinnam to spisać, ale jedyne co zapisałam to nie siać za wcześnie, bo nie mają szklarniowych warunków nie będę miała wczesnego kwitnienia a jedynie straty w nasionach.

Przede mną nowy sezon ogrodowy, parapetowy to już mam niejako za sobą, teraz czekam na sianie pod osłoną w tunelu a potem na wszystko to co wiosna przyniesie w ogrodzie :D

Teraz trochę zdjęć :D




Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Św Fiakriusz strażnik mojego ogrodu!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam wszystkich gości piszących i tylko podglądających do Wiejskiego Ogrodu, bo bez Was nie byłoby wątku ;:180
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

No melduję się wiosennie :wit
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Ależ niespodzianka :) Przywołuj, czaruj, rób co chcesz ale niech w końcu przyjdzie tytułowa wiosna ;:196
Pozdrawiam
Ewa
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, no to chlup pod tą wiosnę, co się skrada i bawi się z nami w ciuciubabkę ;:196 ;:136 W środku jest winko grzane, bo u nas śniegu napadało i to solidnie. ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam w wiosennym wątku, zgodnie z życzeniem odwiedzających, żeby już nie było na mnie...że przez ten tytuł zima nie odchodzi ;:306

Małgosiu muszę nawiązać do poprzedniego Twojego wpisu ;:168 rzeczywiście namieszało się w tym roku nad morzem. Bywałam w grudniu, marcu, kwietniu i nad morzem śniegu nie widziałam ;:oj To jednak jeszcze nic gorzej z chorobami, biedny szkrab nie może się cieszyć morzem nawet zimowym! Tobie polecam serię lamp na zatoki na pewno panie znajdą wolny termin, a jak nie to w sąsiednim sanatorium w czasie zabiegów Adasia. Utulam i życzę Wam zdrowia Obrazek

Ewciu calka jak to nie pomoże to ja już nie wiem :wink: Tak czy siak witaj z wiosnąObrazek


Małgosiu ;:304 no to pod ten śnieg Obrazek Pod nieproszonego gościa :D U mnie 10 st. i rano deszcz a potem tylko błoto zostało.

I z poprzedniej części:

Ewelinko dziękuję ;:196 Coś czuję, że to kolejna dziwna wiosna jak rok temu. Doskonale Cię rozumiem, że temat kur jest Ci obcy :D Mnie jednak po ucieczce z miasta marzyły się własne kury i jajka. Początkowo miało być 5 sztuk, ale to tak potwornie wciąga, że nie wiem na czym się skończy ;:306 Pozdrawiam świątecznie :wit

Agnieszko a to się porobiło! Wszystkie mieszkające blisko morza macie zimę właściwie cały czas. Nawet na południu tyle śniegu nie było ;:185 U mnie ciepło +10 st i nawet słońce się pokazało ;:3
Śliwa od początku miała kolce, ale wszystkie młode gałęzie są po prostu upierdliwe od nich. To ta śliwa https://www.starkl.pl/liwa-wi-niowa-164230/ . Taką z bordowymi liśćmi i mirabelkę też mam, ale one nie mają kolców. Wyglądała na zdjęciu ślicznie no i to określenie stara odmiana mnie skusiły :wink:
Już bywały zajączki ze śniegu na tym FO ;:306 Obrazek

Zuziu pamiętasz jak minionej wiosny nie mogłaś się doczekać wyjazdu na działkę? i popatrz znowu tak się dzieje...to jakaś masakra. Po zimie tęsknisz za ogrodem i zamiast spędzać w nim wiosnę to zaczyna się zima ;:223 Na chwilę zapomnijmy o pogodzie i spędźmy spokojnie święta, a potem może nagle coś się odmieni? Pozdrawiam Obrazek
Ewciu ewarost i u nas są rolnicy eko, ale jeden potentat daje w d... nie raz go goniłam bo robił opryski w środku dnia gdy pszczoły urzędowały w ogrodzie. Na szczęście ja mam dostawcę ziarna i ziemniaków, który na oborniku wszystko uprawia, bo hoduje byki na sprzedaż...no to cykl zamknięty :D Najgorsi są ci nienażarci :wink: Dziękuję i wzajemnie spokojnych rodzinnych świąt dla Was ;:4 Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Melduję się i ja w nowej części :wit
Tak, tak, ten tytuł zaczaruje wiosnę ;:138 ;:3 Piękne zdjęcia i te werbeny nabite kwiatuszkami to są najpiękniejsze, jakie dotąd widziałam ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Jestem i ja Marysiu :wit
Razem przywołamy wiosnę :)
Śliczne wspominki.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu melduję się i ja :wit :D może nie piszę najczęściej, ale czytam od deski do deski ;:4
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu zaznaczam nowy wątek, aby mi nie umknął. Masz rację zeszły rok był dla naszych roślin dziwny, oby ten był dużo lepszy.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, a Ty stale młoda.... Dopiero 38 wiosnkę odliczasz ;:215
Życzę Ci byś ten sezon ogrodowy bardzo sobie chwaliła.
Niech te wszystkie pory roku będą w swoją porę. ;:3
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Wiosna, ach gdzie Ty.... Może uda się przywołać.
Madzia również zap. oskrzeli i antybiotyk. Mam nadzieję, że to już ostatnie choroby na ten sezon. Piękne zdjęcia, a Świętemu jaki kaktus towarzyszy ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu ;:65 i ja - przyłączam się do czarowania wiosny. Jestem pewna, że nowy tytuł się sprawdzi ;:108

Życzę Tobie cudownej wiosny ;:196
Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Jak wiosna to i ja zaglądam :D Czaruj Marysiu dobrze czaruj, bo już dosyć mam tej pluchy...
Pierwiosnek wspominkowy cudowny ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”