Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam!

Słoneczko wróciło i cieplej od razu. Wczoraj koło południa wręcz mrozem powiało w plecy, na szczęście krótko i do popołudnia już się rozbierałam z kolejnych warstw. Rano przyszła pomoc z siłą i mam porządnie wbite kołki przy młodych drzewkach, a niektóre wręcz naprostowane. Potem zajęłam się warzywnikiem i to co na teraz jest posiane, reszta zakryte czeka na fasolkę i flance. Poprawiłam stare odeskowania, wyplewiłam co trzeba w warzywniku, ale niestety ogród opanowuje podagrycznik...więc walka, walka, walka! Kaczki uzyskały wolność i śpią na zewnątrz, a przede wszystkim mogą korzystać z większej wody.

Mariuszu dziękuję! narcyzy chyba łatwo się krzyżują, bo widzę co roku w moim poletku jakiś nowy kwiatek! Korona jak pisałam niestety jest kapryśna i żarłoczna więc warto znaleźć odpowiednie miejsce :D

Julianie sporo prymulek mam z marketowych doniczek ale i kilka kupiłam, bo bardzo je lubię. Nie wiem ile mam odmian narcyzów, bo nie wiem czy inny wygląd oznacza nową odmianę, ale każdą inność fotografuję Obrazek Narcyz, o którego pytasz to narcyz pachnący Rip Van Winkle. Słoneczka życzę :wit

Oleńko ja sobie wyobrażam Twój ogród kwiatowy po paru latach ;:215 Na pewno prześcigniesz nas w odmianach i kolorach, bo pokazałaś że masz rękę do kwiatów...o serduszku już nie wspomnę ;:4 Mnie akurat trafił się pomocnik i skopał kawałek ale wybrać chwasty muszę sama, bo na wsi mają wiarę że wszystko odwrócone się rozłoży..puk puk! odwrócony perze nigdy się nie rozłoży :uszy Przesyłam uściski i życzę pogodnej wiosny ;:196

Zuziu wsadź oczęta w orbita, bo żonkile powoli przekwitają a Twój ogród ma przecież tyle zalet :D Tulipany botaniczne wcześniej kwitną, bo te wysokie dopiero pierwsze się przebarwiają pąki. Deszczyk niech pada bo o tej porze niezbędny do kiełkowania warzyw. Życzę jak najszybszej przeprowadzki i oczywiście internet weź ze sobą, Pozdrówka ;:168

Aniu wiosna wybuchła i cieszy, ale tak też szybko pewnie kwitnienia odchodzą...cóż!!
Tulipanki to botaniczne i posadzone w jesieni 2016 było po 10 cebulek, nie wszystkie tak szybko się rozmnażają.
Pogoda z powrotem piękna! :wit

Ewelinko nikt nie ukrywa, że oprócz wzmożonej pracy wolimy przebywać do późna w ogrodzie i cieszyć się roślinami ;:167 Długo zasadzałam się na piwonie koperkową aż w końcu jest bo zawsze bałam się maleńkiej roślinki za duże pieniądze ;:131 Ja już pierwsze nawozy rozprowadziłam i podlało, ale przydałoby się jeszcze! Pozdrawiam ;:168

Lucynko skoro Twoja działka ma sporo wilgoci to Tobie dużo słonka życzę ;:3
Ochłodzenie miałam chwilowe i wraz z opadem znad Sahary ....a dziwiłam się co to na meblach ogrodowych leży ;:202 ociepliło się i dzisiaj jest cudnie, ale ja muszę w miasto!
Miłego ogrodowania w miarę możliwości ;:196

Małgosiu ostatnio na północy zmienił sie klimat, ale co tam u mojego kolegi w Illinois, który zawsze miała wczesną wiosnę do dzisiaj sypie śniegiem ;:oj To jest pech! Miodunka to taka odmiana ;:168

Misiu chyba rzeczywiście coś się w klimacie zmieniło....nie narzekam! dziękuję! czyli moje wysiłki nie idą na marne ;:168

Z rannym słonkiem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu od motyczki ;:196
Obrazek

Julciu odbija!

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zamiast saren


Obrazek

kaczki uwolnione od kur!


Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

teraz to poczułam- ten cudowny powiew wiosny ;:138 Maryś, jak Ty tego zajca wyłapałaś i zrobiłaś mu zdjęcie, to ja nie wiem, może był jakiś zrelaksowany i statyczny, ale jak ja je widzę, to zawsze są w ruchu :) Wiem, ze w ogrodzie masz zawsze pod ręką aparat, ale mimo wszystko- brawa za refleks ;:138
U mnie też jest już ten etap w warzywniku, ze czekam aż urosną sadzonki i przyjdzie maj, bo wszystko już posiane. Narcyzki piękne, ale i korony- Marysiu jak ona pachnie, naprawdę jest nieprzyjemna w zapachu? Zdania sa podzielone i ja już nie wiem, trochę się boję śmierdzących kwiatów :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Tak sobie patrzę na Twój ogródek i widzę, że wszystko to, co u mnie jest dopierow pączkach (albo i nie), to u Ciebie już kwitnie ;:oj Naprawdę wszystko nabrało niesamowitego przyspieszenia. Sezon na sok z brzozy skończył się po zaledwie dziewięciu dniach ;:202
Dzisiaj ze zdumieniem zobaczyłam, że jak się zerknie za okno, to drzewa są już spowite zieloną mgłą. Nareszcie coś się zmienia.
Narcyzy, żonkile, wszystkie takie są cudne. Taki mają intensywny kolor, że w ogrodzie nie da się ich nie zauważyć :tan
Kaczuchy dajć Ci nadzieję na przychówek? Pociesznie muszą wyglądać takie malutkie, wyprostowane kaczuszki ;:oj ;:65
Jesteś szybsza od zająca, Marysiu ;:63
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Kaczusie jak zawsze mnie zachwycają, dobrze że odzyskały ogrodową swobodę.
Trzeba mieć wiele szczęścia aby uchwycić zajączka, od razu wiem z kim pracowałaś , na pewno leśnicy powiedzieli jak się przyczajać ;:306
Wczorajsza pogoda kapryśna, za to dziś po mgle słonce grzeje mocno.
U mnie też podagrycznik się pokazał, to zemsta sąsiada ( faktycznie mam go od sąsiadki, przelazł pod płotem ;:145
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, szczęściaro, masz możliwość obserwować takie cudowne wschody słońca! ;:138
A ogród kwitnie na pełnym gazie, zupełnie jakby to już wiosna była. :tan :tan A może jest? ;:7
U mnie trudno zgaść, bo jakoś malutko kwiecia. ;:222 No ale zieleni już nie brakuje, to może też mam wiosnę, tylko trochę onieśmieloną...... ;:218 ;:218
Widzę, że wybrałaś się na bezkrwawe łowy i nawet upolowałaś zajączka! ;:138 ;:138
Dużo ;:3 Ci życzę i ciepełka, byś nie musiała kilku warstw na siebie nakładać. ;:108
Buziaki. ;:79 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu...prawdziwa piękna wiosna ;:215 , nie tylko kolorkami można się delektować ale piękną soczystą zielenią. Brawa za upolowanie w obiektywie zająca ;:63 , dla mnie takie widoki są rarytasem. Czasem widuję wiewiórki skaczące po drzewach ale jeszcze nie teraz. Pięknej pogody i dużo ;:3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu fajnie ze odbija ;:168
Podziwiam Twoją wiosnę , żonkile tradycyjnie zachwycają.
Pogodnego dnia ;:167
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam serdecznie!

W pełni oddana ogrodowi zupełnie się zatracam i dopiero ból fizyczny każe mi przerwać i wracać do domu :D
Przeraża mnie uciekająca wiosna, przekwitające kwiaty w sposób wyjątkowo przyspieszony. Niby piękna pogoda ciepła, słoneczna jest pożądana to jednak pozbawia nas rozkoszowania się kwitnącymi wiosennymi kwiatkami. Nie dość, że przekwitają już narcyzy to zaczynają pierwiosnki! najpierw te lekarskie.
Dzisiaj rozkwitły tulipany wczoraj jeszcze w zielonym pąku. Trzy lata temu kwitły trzy różne odmiany, które dwa lata temu wszystkie zakwitły na czerwono-żółto, a w tym roku wszystkie są jednakowo czerwone ;:oj Może uda mi się znaleźć zdjęcia z lat ubiegłych w wolnej chwili to pokażę ;:oj

Agnieszko aparat mam szczególnie rano, bo wschód słońca, bo światło jest naj....bo w końcu sarny, ale tym razem był pasztecik ;:306 Wcale tak szybko nie uciekał, ale przede wszystkim był ogromny! to pewnie dorosły samiec ...a może za ciężki na szybką ucieczkę ;:306
Korony cesarska ma specyficzny zapach...powiem szczerze czosnkowy, mnie on nie przeszkadza! Czuć ją od wyjścia z ziemi aż do uschnięcia. Kiedyś nie lubiłam zapach floksów ale teraz wręcz je lubię ;:218

Iwonko właśnie o tym piszę wyżej. Na pewno to co widziałaś u siebie w pączkach dzisiaj już przekwita ;:306 Jak tak dalej pójdzie to w czerwcu będzie szczyt kwitnienia róż. Masz rację drzewa jedne obsypane kwieciem inne zielenią ...przyroda zapiernicza jak ten zając na miedzy ;:306
Na pewno małe kaczątka są cudne, ale czy ja mam na nie warunki ;:oj

Dorotko leśnicy nauczyli mnie na pewno mądrego podejścia do przyrody, ale i pokazali smak potraw z dziczyzny ;:333
Kaczki na razie nie wypuszczam, bo jutro jedziemy na cały dzień z domu i nie chcę żeby były samopas.
Podagrycznik ma z dwóch stron, a jako że ogród wąski to wyobrażasz sobie jaką walkę prowadzę ;:134

Lucynko ej Ty ! żartownisiu! pewnie że jest wiosna...wiosna to nie tylko jest na Twojej działce! Kwitną krzewy, drzewa owocowe ...jest cudnie :D
Szkoda że to tylko takie łowy, bo pasztet z zająca czy comber zajęcy to dania najprzedniejsze ;:215
Lucynko życzenia się spełniły...upał nie tylko pozbawił mnie kilku warstw ale wręcz zgonił z ogrodu, muszę uruchomić kapelusz ;:202
Ucałowania dla Płocczanki ;:196

Zuziu wiosna szaleje, a w słońcu wygląda uroczo. Wiewiórki to po moim ogrodzie szaleją jesienią, a orzechy chowają gdzie się da, mamy też łasice i różniste zwierzątka...ale one też teraz pchają się do miasta.
Pogoda piękna ;:3 ale upał pozbawia nas tak szybko kwiatów :wink:

Julciu pisz co Tobie zniknęło, bo teraz da się podzielić roślinki a od przyszłego tygodnia może i głowę będę miała. Jeszcze jutro mam trudny dzień :(
Ucieszył mnie ten kiełek w róży ;:196


Pył znad Sahary

Obrazek



Obrazek

to tulipany o których pisałam!

Obrazek

sałatka w donicy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jutro jestem w Zakopanem, ale niestety z powodu smutnej uroczystości dlatego życzę miłego piątku i do soboty! :wit
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Maryś niesamowite już kwitnie Ci Brunera czy ja się mylę, moje ledwo z ziemi wychodzą. ;:131
Ciężki jutro będziesz miała dzień ...przytulam. ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Misiu tak! kwitnie brunera, ułudka...no po prostu kwiatki oszalały...kwitną na wyścigi. Tak wrócą wspomnienia, bo matka będzie razem z synem ;:167 Dziękuję ;:4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu pył znad Sachary ma super zasięg, bo i u nas wiatr go zawiewa, kwiaty kwitną na wyścigi. U mnie kępkami, a u ciebie całymi łanami, ja jeszcze czekam na babcine narcyzy (od Ani - wsiania), bo dopiero zapączkowane ;:333
Bezpiecznej podróży ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Tak myślę, że zapasze czosnkowy mi przeszkadzał nie będzie, a urody koronom odmówić nie sposób, już się ciesze na jesienne zakupy :tan Też kocham takie widoki, jak kwitną drzewka i te wszystkie kwiaty cebulowe. Wychodzę co rano i mnie ogarnia euforia ;:138 Aż się chce robić, nawet jak już sił brakuje ;:138
A może te tulipanki to takie, co zmieniają kolor, mam kilka takich :) Może jeszcze się odbarwią?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu jest przepięknie. W Twoim królestwie narcyzów pojawiły się inne cudowności. Tulipany prześliczne . I te czerwone i pomarańczowe .Błękitne niezapominajki , hiacynty, szafirki . Prześliczny jest Twój ogród. Niesamowity. Tylko - masz racje. Wiosna ucieka. U mnie zakwitają ostanie tulipany. Za szybko przychodzi lato. I sucho okrutnie.. Ja dostałam jednak prezent od nieżyjącego już dawno Dziadzia .Studnie ;) W tym roku Tata ją uruchomił. Woda głębinowa, czyściutka. Nasze roślinki nie oschną z pragnienia, ale deszczówkę nadal będę zbierać .Spokojnego weekendu :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”