Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

U Ciebie jak zwykle cudownie.Deszcz pada to trzeba poodwiedzać zaprzyjaźnione ogrodniczki.
Dwukolorowe cynie to prawdziwy cud.Zagraniczne?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witajcie!
Wybaczcie moje myśli teraz coś innego zaprząta ale jakoś bez FO trudno żyć więc spróbuję coś popisać. Wyjść do ogrodu nie mogę, bo okropnie mokro...leje z niewielkimi przerwami od ponad 30 godzin. Dwie noce z rzędu deszcz, jak na chwilę przestał padać to się obudziłam ;:oj Woda stoi na ścieżkach. Lecą śliwki teraz te duże renklody morelowe ale i żniwiarki leżą pod drzewem, tylko takie mokre nie zbieram. Renklody zjadamy, a i syn ofiarował się i zabrał dzisiaj siatę do pracy. Przyszedł środek na ślimaki ale też czekam aż przestanie lać, bo to warunek do posypywania. Ślimaki ogromne znajduję co wieczór i rano ...ewidentnie łączą się w pary i zaraz będą składać jaja więc nie wiem czy nie za późno, ale mam tyle proszku że wystarczy na przyszły rok a jeszcze ponoć ma przyjść okrętem. Obrazek

Marysiu dlatego nie wycinam starych drzew, a nowe dosadzam. Ogród nie tylko z nazwy jest wiejski to wszystko pomieści. Są lata że owoców jest mniej, ale zawsze nam wystarczy, a i do spiżarni jest co schować. Borówkę amerykańską zaczynałam zbierać koniec lipca sierpień, a teraz do sierpnia będzie już po zbiorach. Więc i chryzantemy się spieszą. Ja na brak deszczu raczej nie narzekałam, ale deszcz leje i zniszczył wiele kwiatów.

Justynko nawet nie idę w pole ...leje! ale renkloda Ulena pewnie już żółcieje, bo w sobotę już moi próbowali, a drzewo oblepione śliwkami. Nie przejemy ale rozdawać będzie co!
Lilie wiem że kochasz i jeszcze trochę a będą rosły w Twoim ogrodzie ;:168

Ewuniu to jest sezon a w sezonie wszystkiego jest nadmiar! cieszmy się nim, bo już dzień jest coraz krótszy ;:168

Aniu napisałam w Ciebie jak ciąć milina ;:168 Nie wiem jak się nazywa różyczka, bo jest z ukorzenionego patyczka...chyba od Ewy Kory albo Marty Koziorożec może ona rozpoznają. obydwie przywiozły bukiety swoich róż i kilka ukorzeniłam.Jest cudna tylko przez deszcze krótko kwiat trwał :wink:

Małgosiu większość róż nie trzeba wykopywać, nie jestem specjalistką ale na pewno kilka mi się ładnie rozrasta bez wykopywania. Zajrzyj do wątku liliowego tam się wszystkiego dowiesz, a warto mieć te cudowne rośliny. U mnie teraz deszcz złachał kwiatki a lilie dzielnie sterczą i pachną goździkowo! Z arbuzami miałam to samo przetrwały te w tunelu tylko zawiązkami zajęły się ślimaki, a ten powieszony jest. Będę tylko musiała zainstalować siatkę żeby chciał wisieć ;:202

Martusiu ten liliowiec kwitnie pierwszy raz i kupiłam, dostałam parę liliowców ale jedynie poszły w liście a ten jeden zakwitł i cieszy Obrazek Ogród taki cudny ale taki mokry, wczoraj wyszłam na chwile tu musiałam się schować w tunelu a i tak wróciłam całkiem mokra. Ten monsun skoncentrował się chyba nad moją wsią ;:124
Dzięki i też posyłam buziaki do Buska Obrazek

Lucynko u mnie leje i leje! Wszystkie pojemniki przepełnione wodą a drzewa i krzaki wiszą przesączone wodą. Miałaś nic nie przetwarzać ale widzisz życie pisze własne scenariusze ;:306 Rozdasz i zużyjesz nie przejmuj się! zawsze znajdzie się amator domowych przetworów!
Rzeczywiście dzieje się u Ciebie, a ja trwam ale już jutro moment kulminacyjny ;:167 dziękuję kochana Obrazek

Kasiu dzień krótszy czyli lato przechodzi w drugą połowę, a chryzantemy takie letnie.
Arbuz jeden no może dwa i mam nadzieję że coś z niego będzie, bo miało być dużo i niestety znaleźli się amatorzy.

Zuziu Kwiaty tracą na urodzie przez nadmierne deszcze, zawsze musi coś pójść nie tak ;:222
Ja też rozdaję kto chce brać, na szczęście córki też przetwarzają owoce i pomagają zbierać, dzięki czemu niewiele się zmarnuje. Resztę może kurecki zjedzą ;:218 Pozdrawiam ;:168

Karolinko podobno opady maja być bardzo intensywne a w niektórych rejonach nawet groźne więc życzę żeby tylko woda Ci z nieba leciała. Arbuza może kupiliście przy okazji innych sadzonek...tak na próbę :uszy

Dorotko liczę na to że tak będzie chociaż na dopieszczanie przez niego ogrodu to już wcale ;:306 Ważne żeby chodził i nie jęczał z bólu, a ogród to ja już sobie sama będę uprawiać jak do tej pory. Czosnku już sporo się pojawiło więc kupisz bez problemu, tylko im wcześniej tym pewniej że to polski czosnek i najlepiej od koszyczkowych sprzedawców. Mój czosnek moknie zamiast schnąć ;:202

Beatko cynia to ze sprezentowanych nasion od Dominiki. Z Twoich mam chyba tego astra nocnego, a reszta kiepsko bo plaga ślimaków wiele siewek załatwiła ;:124 Z całych kęp czasem wyjdą pojedyncze uchowane kwiatki. Już mam na nich sposób, bo niebieskie granulki zjadły...i kwiatki też!

Tak było przed monsunem!

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Martusiu maleństwo od Ciebie kwitnie!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko to hortensja od Ciebie!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy nabytek jeszcze nie posadzona!
Obrazek

Dziesiątki motyli przeniosło się z lawendy na jeżówki
Obrazek

Obrazek

I coś na ząb!
Obrazek

Obrazek


Wybaczcie że mało piszę u Was, ale poprawię się już niedługo mam nadzieję ;:4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu teraz te drobniejsze kwiaty w większych grupach nadają ogrodowi kolorytu... Aż mi ślinka pociekła jak zobaczyłam ta Śliwę i to co z niej zebrałaś... Pycha ... U mnie własnie pada wiec ... do słoików czas Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu
Śliwusie przesympatyczne :!: Jakoś wcześniej wszystko w tym roku.
Przypomniałaś mi o naszych renklodach.
Ogród Twój wygląda pięknie, przynajmniej przed monsunem.
U nas to samo, potop dosłownie. Cała woda z okresu suszy zwaliła się na łeb. :roll:
Współczuję Marysiu domowych problemów, będzie lepiej na pewno. ;:196
Dobrze, że Syna i Synową macie w domu.
Mam nadzieję ,że tymczasowe problemy przeminą, podobnie, jak i chmury monsunowe :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu :wit . Tak czasem bywa, że trzeba się odrobinę wyłączyć forumowo ;:131 . Widzisz , gapa ze mnie, nawet nie doczytałam, że to nie Twoja hortensja :oops: . Na pewno jesienią i zimą będzie więcej czasu na forum . Pokój dziewczynek już prawie , prawie a ogród zarósł mi okropnie i rośliny mocno się zagęściły. Chwasty również się panoszą ale co tam ;:131 . Taki arbuzik wygląda bardzo niepozornie a za jakiś czas będzie smacznym owocem ;:215 . Śliwek zazdroszczę bo sama nie mam a takie bardzo lubię. Na pewno wpakujesz sporo do słoików i będziesz miała lato zimą ;:108 . Masz piękną kolekcję floksów ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu śliwek faktycznie masz ogrom, nie do przerobienia. Moja renkloda fioletowa zaowocowała po raz drugi ale owoce wszystkie sama zjadłam z nikim się nie podzieliłam, nie było czym ;:306
U Ciebie woda stoi, a moje piaski jeszcze nie mają dość, chłoną wszystko.
Jak mnie cieszy :heja że hortensja zakwitła, moja jeszcze się ociąga.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu,może te Twoje monsumowe przyszły do mnie? Lało całe wczorajsze popołudnie,a w nocy nie spałam, bo ulewa była taka jakiej dawno nie było ;:202 W nocy świata nie było widać z powodu ciemnicy i ścian deszczu. A rano kałuż za dużo też nie widziałam,wszystko wsiąka,tak było sucho. Dzisiaj znowu pada, ale muszę się wstrzelić w okienko bo mam plany ogrodowe.
Lilie ;:333
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu nie martw się, będzie dobrze ;:196
Śliweczki już podjadacie, u mnie jeszcze niedojrzałe.
Śliczna pergola i ta pomarańczowa lilia ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu :wit
Jakie te śliweczki apatyczne.N
Moja jedna wcześniejsza w tym roku nie ma śliwek.Ani jednej. :evil:
Ależ kwitnień masz na bogato ;:215
Te białe i fioletowe kłoski to przetaczniki ??
Te herbaciane lilie cudne.To trąbkowe ??
I floksy, jeżówki, hortensje, nawet chryzantemki już kwitnące widzę.
Pięknie w ogrodzie.Teraz trochę wytchnienia przez chłodniejsze dni i podlewanie z nieba. ;:173
Dobrego dnia życzę ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Śliweczki na talerzach bardzo apetycznie wyglądają, ale śliwa tak oblepiona owocami, to dopiero widok ;:oj Tyle ich ma, jakby korale jakieś założyła ;:63
Dyndający arbuzik też słodko wygląda i jak jest na takiej niteczce, to może ślimakom nie będzie się chciało uprawiać akrobatyki i zostanie dla Was?
Wszystko będzie dobrze, Marysiu. Z takim wsparciem, nie może być inaczej ;:196 Zdrówka dla eMa ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit Marysiu u Ciebie pewnie pogoda podobna jak u mnie leje od czterech dni non stop, u sąsiadów już podtopienia jak dobrze,że ja mieszkam na górze, ale w ogrodzie bardzo mokro :( właśnie wczoraj była wichura i złamała mi gałąź z pięknymi dużymi śliwkami ;:145 szkoda że nie zdążyły dojrzeć one są takie pyszne. Marysiu co to za piękne kwiatuszki na zdjęciu nad śliwkami czy to Heliotrop ? Przesyłam ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu śliweczek zazdroszczę :D
Moje jeszcze nie owocują .
Tak te ślimaki po takich deszczach wychodzą chmarami .
I chyba nam jesień szybciej przyjdzie w tym roku .
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu i po co pokazujesz swoje plony, wpadłam popatrzeć do Twojego ogródka i musiałam pojeść cichutko śliweczek :heja
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”