Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam serdecznie!
Minął kolejny piękny dzień, jakiego nie powstydziłoby się lato ;:3 Niedziela w całości poświęcona odpoczynkowi. Jedynie siedząc na ławeczce planowałam co jest do zrobienia...a jest wiele ;:oj

Beatko głupio to byłoby nie być w nowym wątku Obrazek a tak jest mi bardzo miło Cię powitać ;:168

Lisico ja wiem, że digitalisy i góry ...no może jeszcze koty to Twoje miłości ;:167 Ja takie góry wolę obserwować z daleka, zaś deptać po łagodnych Obrazek Jedynie właśnie moja Przyjaciółka przegoniła mnie np. na Nosala :oops: i po wielu innych miejscach w Tatrach.
Czy ja Ci nie przyrzekałam narcyzów, czy pytałam czy chcesz, bo SKS nie pozwala mi przypomnieć jak to było?
Wszystkiemu trzeba dać czas! te moje łany mają na pewno ok. 20 lat jak nie więcej, bo ja mam je już 13 a były w takim stanie jak je ujrzałam.
Lisico rzadko jest tak jakbyśmy chcieli...albo jest za zimno, albo za ciepło, albo za mokro ....za sucho? ;:306
Kaczuchy są pocieszne, a pani kaczka strasznie dziób drze! niestety tego zdjęcie nie może oddać a na filmiki jakoś czasu brak! Miło, że jesteś i bardzo dziękuję za odwiedziny Obrazek

Olgo nie mniej jednak nie ma aż takiej różnicy jak w minionych latach Obrazek

Tereniu ;:196 Tatry można rzec mam na co dzień, bo jak przewieje wiatr to widzę je w wielu miejscach z Krakowa czy z mojej wsi, ale samo Zakopane to bardzo klimatyczne miejsce. Zwyczaje, ludzie, atmosfera, wszystko co spotykamy jest....niespotykane gdzie indziej ;:167
Początkowo tak pracowałam można rzec do granic możliwości, ale teraz staram się zachować rozsądek. Wolę codziennie po trochu niż utyrać się w jeden dzień, a na drugi odpoczywać :uszy Dobrze, że masz pomoc bo ja niestety nie bardzo...czasem M coś skręci czy przykręci. Pozdrawiam Tereniu Obrazek


Małgosiu miło mi że nie tylko kwiatkami się czarujemy, ale i miejscami które warto odwiedzić...tylko może nie w długie weekendy Obrazek Wiesz co tam się będzie działo ;:oj
Raz w życiu byłam na pogrzebie cioci mojego M, pani po 90, która przeżyła wspaniale swoje życie i do końca była samodzielna z doskonałą pamięcią, jedynie ze słuchem miała kłopoty. W trzy dni po wylewie odeszła z tego świata, a ponieważ odejść i tak trzeba to jakoś radośnie patrzyłam na jej życie i koniec.
Małgosiu życzę Ci wspaniałej wycieczki w nasze góry! Obrazek


Beatko ;:196 Miło mi że podoba Ci się w moim ogrodzie to fragment gdzie można zboczyć z głównej ścieżki, bo niestety ogród jest długi wąski więc brakuje mi zakamarków Obrazek
Moja rodzinka lubi góry i każde z dzieci miało czas wędrowania również ze mną, co miło wspominam. Mieliśmy z M podzielony czas wakacyjny z dziećmi, ponieważ M pracował w branży, która miała sezon właśnie w lecie to jeździł z dziećmi na ferie zimowe, a ja na wakacje letnie. Częściej jeździliśmy w góry niż na morze, ale morze też bardzo lubimy ObrazekKwiecień całkowicie zwariował! wieczorem szalały w ogrodzie chrabąszcze....majowe! ;:oj
Dziękuję za miłe słowa, rzeczywiście lubię prace w ogrodzie, to moja pasja ;:167
Życzę Ci Beatko wspaniałego tygodnia ;:196

Justynko czyli zaczynasz od ogrodu? Czy tej ziemi nie zmarnują budowlańcy?
Łany narcyzów już są wspomnieniem ...wszystkie suche!
Udała Wam się pogoda na wyjazd Obrazek

Basiu jak to w życiu Obrazek
Ogród robi się coraz bardziej kolorowy, a kwitnące drzewa owocowe sprawiają że gęba się sama śmieje :D Naprawdę jest cudnie ;:215

Lucynko rewelacyjna pogoda nas przywitała, każdy zaopatrzony w coś ciepłego raczej się rozbierał niż ubierał. Masz rację dobre zdrowie to podstawa, bo na cóż nam srebro i złoto jak się nie da mieć 20 lat to przynajmniej cieszmy się dobrym zdrowiem :tan
Dziękuję i życzę Ci dobrego i pogodnego tygodnia ;:196

Mariuszu w stolicy wypada bywać od czasu do czasu, a to przecież też jest stolica Obrazek
Za miłe słowa pod adresem ogrodu dziękuję ;:180


W ogrodzie kwitnie coraz więcej kwiatów, drzew i krzewów, a słońce świeci od świtu do zachodu


Obrazek

bez koralowy szaleje!

Obrazek



Obrazek

Obrazek

kwitną ostatnie narcyzy
Obrazek

te z Tymczasowego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

różne derenie rozmnażane z patyczków!

Obrazek

Obrazek



Obrazek


kwitnie kurdybanek i barwinki
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wyrosła mi taka hybryda orlika
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze dla miłośników Tatr takie dwa zdjęcia z samego Zakopanego!

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim dobrej nocy!
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu,ogrodowe kwitnienia aż zapierają dech ,to niemożliwe ,żeby w kwietniu tyle roślin tak bardzo kwitło,a w tamtym roku sypał śnieg,ja też mam jeszcze duzo do zrobienia ,ale niestety jeszcze wysyłam ,więc na ogród mam czas od czwartku,uwijam się jak w ukropie ,ale to nic nie daje i tak nie zdążam ;:306 ,pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu woda ze studni jest pompowana rano do wielkiej 100 litrowej beczki i japonki. Stoją one na słońcu obok studni. Podlewam wieczorami, jak jest już podgrzana jego promieniami :D Prześliczne zdjęcia gór . Bardzo mało podróżowałam w swoim życiu. Gdy byłam dzieckiem były pieniądze, ale byli też chorzy Dziadkowie i nie jeździliśmy na wakacje, bo Rodzice musieli z Nimi być, a my z Bratem nie chcieliśmy wyjeżdżać na kolonie z obcymi dziećmi. Potem już Dziadków nie było, ale brakowało kaski na częste wyjazdy, a ostatnimi laty wszystko co mam wydaje na rośliny i środki pomocne w ich pielęgnacji, wiec wycieczki odpadają, ale nie narzekam , bo to mój wybór :D W Zakopanem byłam jednak kilka razy, bo jeździłam kibicować Adasiowi Małyszowi na Wielkiej Krokwi w trakcie Puchar Świata w Skokach Narciarskich . I kocham to miasto . Ale koniec mojej prywaty. Masz piękne pierwiosnki i szafirki.Bardzo podoba mi się również kurdybanek i barwinki. Co to za kwiaty na dwóch ostatnich zdjęciach? Przepiekane zachody słońca. Oj ale się rozpisałam.. Spokojnego nowego tygodnia Marysiu ;:167
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu..piękne narcyze, pierwiosnki i cała reszta a do tego pięknie kwitnące drzewa owocowe , niech ten czas trwa i trwa. ;:128 Zachwycam się także widokami gór , dla mnie to rzadkość. :wink: Są plany na łykend majowy..Kraków i Zakopane, niestety pogoda się pogarsza i łykend zostanie odwołany na inny czas. Pozdrawiam. ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Epimedium nigdy na żywca nie widziałam, w mojej okolicy są chyba mało popularne ;:202 Ale na zdjęciach jest takie śliczne ;:oj Małe, delikatne kwiatuszki. One są bardzo maleńkie?
A bez koralowy widziałam ostatnio na targach i od razu pomyślałam sobie o Tobie :tan
Taką cudną fotkę zrobiłaś żółtemu narcyzowi, że dłuższą chwilę trwało zanim się zorientowałam, że to nie magnolia ;:oj ;:306
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu ;:167

Zdjęcie "dla miłośników Tatr" biorę do serca i gorąco dziękuję!
Dobrze mnie znasz: Digitalisy, góry i koty + ........... (jeszcze kilka wielkich miłości) - to trafny opis mojej natury.
Czy zauważyłaś, jak wiele osób powierza Ci swoje bardzo szczere, osobiste przemyślenia i komentarze ?
To nie przypadek, to mógłby być opis Twojej natury - otwartej, serdecznej i bardzo przyjacielskiej ;:167 ;:167

Marysiu, narcyzami byłabym zainteresowana, ale boję się poprosić, bo.... chciałabym tylko kremowe. Zaraz spadnie na mnie surowa krytyka z Twojej strony, ale ... (wstyd się przyznać) nie lubię żółtych. Wiem, wiem, to dziwactwo, wybrzydzanie, snobizm, fixum-dyrdum, ze wszystkim się zgodzę.
Więc dziękuję serdecznie za dobre chęci, niech mam za swoje i sama szukam narcyzów, które nie są żółte! :twisted: :twisted:

Twój ogród zachwyca różnorodnością. Mój o tej porze jest surowy, bardziej krajobrazowy niż ogrodowy. Szaleć zaczyna dopiero latem i jesienią.
Pozdrawiam serdecznie!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

To jakaś kraina obfitości u Ciebie ;:oj ;:167 Wszystko, co kwitnie, to kwitnie tak bogato!
Zdjęcia Tatrzańskie bardzo piękne.Jednak wysokie góry to są majestatyczne. Ja lubię tak z daleka je podziwiać, bo na wycieczki w góry to mam za duży lęk wysokości i problem ze schodzeniem :lol: Ale spacerek po jakiś łagodniejszych lubię, nie powiem.
Orlik- hybryda bardzo ciekawy, a chyba będzie kwitł :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, my wyjeżdżamy za tydzień tzn,w sobotę.
Teraz wszystko szybko zakwita i jeszcze szybciej przekwita, ja czekam na lilaki - kocham ;:167
Dziś przywożą czarną ziemię, udało się załatwić - jedynie koszty transportu(też nie tanie) - robią drogi, a ziemia z żyznego pola. Na razie będzie składowana na połowie działki, a po budowie, rozplanowana naokoło budynku.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu ten pył jest paskudny 3 x musiałam myć taras ;:185
Przed chwilką mieliśmy burzę, to chyba wszystko zmyła.
Śliczne masz kwitnienia ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, zdjęcia z Tatr, cudowne ;:oj już tęsknię za nimi, zachody słońca ;:333
Ogród, pełen kwiatów a bez koralowy czy zapach jego liści nie jest podobny / po roztarciu/ do liści czarnego bzu :?:
Masz dużo gatunków kwiatów,niektórych nawet nie znam :oops: i przypuszczam , że pracy przy nich masz sporo ,życzę dużo sił ;:4
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu piękne zdjęcia gór, dawno nie byłam w Zakopanym, z chęcią bym pojechała.
Jak Natalia była mała, jeździliśmy co rok, a nawet dwa razy w roku :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

:wit Marysiu!
Ależ cudne to zdjęcie! ;:138 Taki tajemniczy, nostalgiczny obraz, niemal egzotyka! ;:215 Coś wspaniałego!!! ;:138 ;:138

Obrazek

Twój ogród wspaniale kwitnie! Bez koralowy, zupełnie mi obca roślina, śliczny! ;:333
Tobie kwitną ostatnie narcyzy, ;:63 a moje dopiero co zaczęły. Nieliczne wprawdzie, ale też cieszą.
Dereni nie posiadam - za mało miejsca, choć bardzo mi się podobają, toteż z przyjemnością podziwiam je m.in u Ciebie. ;:108
Szafirki kocham za ich niebieściuchny kolor, kurdybanek ma ładne kwiatuszki (miałam go na działce, ale gdzieś wybył), barwinek podziwiam u sąsiadki i u Ciebie, :roll: Twoje pierwiosnki ciągle śliczniutkie, ;:215 a co kwitnie na dwóch ostatnich fotkach?
Ciekawa jestem kwiatków orlikowej hybrydy, a widoczki z Tatr urzekające! ;:215 ;:215
Zachodzące słoneczko też stwarza nastrojową atmosferę. ;:63
Niech więc słonko zawsze tak pięknie wschodzi u Ciebie i zachodzi, a pogoda pozwoli na pełny rozkwit Twojego ogrodu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu,pięknie kwitnie ci ten bez koralowy,tyle kwiatów wydał ,żeby zadowolić Ciebie i nas ,narcyzki jeszcze kwitną u Ciebie ,u mnie tylko chyba te pachnące babcine zostały ,reszta juz przekwitła,wieczór troszkę u mnie popadało przy małej burzy,ale to bardzo niewiele na taką suszę ,pozdrawiam i buziaczki ;:196 zmykam do łóżeczka bo już padam :uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”