Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Cebulowe coraz pewniej wyłaniają noski z ziemi i u mnie. Przebiśniegi zaczęły pokazywać delikatne kwiaty. Wiosna wchodzi do ogrodów na całego ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Ostatnio pogoda nie sprzyja nam za bardzo ;:222 . Ubiegłej nocy mieliśmy najprawdziwszą burzę z piorunami ;:oj . Wiało okropnie i do tego padał bardzo mocny deszcz ;:222 . Na szczęście w ciągu zeszłego tygodnia miałam okazję nieco popracować w ogrodzie . Przycięłam już hortensje bukietowe i niektóre krzewy . Przesadziłam też kilka iglaków. Wycięłam co zbędne i spaliłam resztki roślin. Powoli zabieram się za przeróbki tylko czekam aż ziemia obeschnie po tych opadach . Muszę zmienić jedną rabatę przed domem a drugą całkowicie zlikwidować. Z niecierpliwością czekam na prawdziwą wiosnę ale prognozy nie są zbyt optymistyczne. Marzec chyba nie powali nas temperaturami no ale cóż :roll:. Poczekamy - zobaczymy .


Obrazek

Obrazek


Seba otóż to! Chyba każdy wolałby normalną zimę i od marca normalne przedwiośnie a nie takie dziadostwo . Niestety wpływu na to nie mamy i pozostaje nam przywyknąć do tej pogody. Ciężko sprzątać resztki roślin w taką pogodę no ale jak ktoś bardzo chce to jest to wykonalne :lol: . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Wiolu z tym wiatrem to chyba masz rację. W zeszłym roku było to samo , pamiętam :roll: . Nic mnie tak nie irytuje jak ten wiatr z pól. U nas w dodatku ma się gdzie rozpędzić zanim wpadnie na działkę . No nic, może za 6,7 lat doczekam się żywopłotu , który mnie osłoni . Planuję początkiem marca sadzić żywopłoty od tamtej strony pól ;:108 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Aniu zima nie zima, wiosna pewnie też wiosenna nie będzie . Znając życie pewnie w kwietniu zrobi się od razu skwar :roll: . No dobra, może nie będę za bardzo wybiegała w przyszłość. Będzie co będzie i musimy to przyjąć na klatę . Pozdrawiam :wit .

Obrazek


Soniu nikomu nie pasuje ta pogoda i co tu począć . Musimy cierpliwie czekać na prawdziwą wiosnę i łapać każdą ładniejszy dzień . Również udało mi się popracować w zeszłym tygodniu i przycięłam hortensje :heja . Oby do wiosny, pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Krysiu owczarki niemieckie są piękne i mądre ;:108 . Warto mieć psa bo wprowadza do rodziny sporo energii i miłości . Wiosną rzeczywiście jest co robić w ogrodzie ale uwielbiam to i już z niecierpliwością czekam na bardziej sprzyjającą aurę. Hortensje bukietowe już przycięłam :heja . Do tego inne krzewy również . Nic im nie będzie nawet jak jeszcze przymrozi odrobinę. Noski coraz śmielej wychodzą z ziemi ale jest ich dużo mniej niż rok temu . koda. Pozdrawiam :wit .



Obrazek


Marysiu jak czytam to każdy aktualnie narzeka na pogodę. Niestety nie mamy na nią wpływu więc musimy się tym pogodzić i działać mimo wszystko wtedy kiedy dni są ładniejsze. Również przesadziłam już kilka roślin i przycięłam niektóre krzewy . W zeszłym tygodniu miałam chwilami całkiem niezłą pogodę i trzeba było to wykorzystać. Z tym zdrowiem to różnie bywa ostatnio. Chora niby już nie jestem ale taki pseuda katar chwilami mam ;:222 . Mój eM niestety rozchorował się mocniej i kisi się w łóżku - gorączka, dreszcze ogólne osłabienie itd. Eh szkoda gadać :roll: . Dziękuję za życzenia i również życzę zdrowia :wit .

Obrazek


Agnieszko kłopot z psami mam ale to głównie przez to, że nie mamy trawnika. Wiem, że to sytuacja przejściowa więc nie przejmuję się tym tak bardzo. Częściej muszę sprzątać i odkurzać no ale cóż . Mam nadzieję, że szybko uda się założyć trawnik i wtedy sytuacja na pewno trochę się poprawi. Sama jestem ciekawa moich tulipanów i całej cebulowej reszty. Wszystko wskazuje na to, że znowu będzie wszystkiego o połowę mniej . Pozdrawiam .

Obrazek


Moniko po ciepłym styczniu rośliny trochę się pospieszyły . Aktualnie pogoda paskudna - wieje, pada i to chyba chwilowo ostudzi zapędy cebulowych . Czekamy na poprawę pogody, pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jakie piękne psie mordki ;:167
Psiaki brudzą i z tym każdy, kto kupuje sobie psa powinien się liczyć. Zawsze mówię, że albo ktoś ma porządeczek, albo zwierzaki w domu. Poza tym na takie śliczności nie można się gniewać. Słodkie są obie ;:108
Wiosna jest coraz bardziej widoczna, te niebieściuchne krokusy bardzo mi się spodobały. Jestem ciekawa jak będą wyglądały w pełnym rozkwicie ;:oj
I tak jesteś szczęściara, że możesz już poszaleć w ogrodzie. Każda najmniejsza czynność powoduje, że jest czyściej i mniej do sprzątania w najbliższej przyszłości.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak na razie prognozy długoterminowe faktycznie nie są zbyt optymistyczne, ale kto wie, może jeszcze się zmienią ;:131
Piękna wiosna już u Ciebie, coraz więcej kolorów ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj.
Niby każdy już czuje tą wiosnę i zaczyna ją być widać w przyrodzie, to jednak wlecze się to niemożliwie.
Ja też staram się wykorzystywać co ładniejsze dni, bo jest co robić.
W ogrodzie już widać coraz więcej. Pierwsze cebulowe chcą już kwitnąć, tylko żeby tego słońca było trochę więcej.
A te twoje psie mordeczki ;:167 ;:167 ;:167
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko w nowym sezonie :wit Za oknem ponuro więc pozwoliłam sobie pochodzić po Twoim poście. I od razu nastrój mi się poprawił :D Ależ u Ciebie pięknie , tyle kwiecia. ;:oj Każda pora roku taka kolorowa :tan :tan Mimo tak dużej ilości roślinności nie ma u Ciebie "bałaganu", każdy zakątek pięknie rozplanowany. ;:138 Jestem pełna podziwu dla Ciebie ile pracy musisz włożyć aby taki elegancki efekt uzyskać ;:180 I do tego piękne zdjęcia robisz ;:167
Serdecznie pozdrawiam i życzę w nowym sezonie obfitego kwitnienia ;:97
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko przecudne masz psiaki i piękne zwiastuny wiosny w ogrodzie. U mnie dopiero pierwsze "szczypiorki"wychodzą z ziemi.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko i my mamy w planie wysiać pas trawy w ogródku, czekam tylko na lepszą pogodę.Burza i do nas zawitała.
Sporo deszczu spadło.Dzisiaj 10 stopni na plusie, ale pochmurno.Wczoraj nie wytrzymałam i przycięłam hortensje delikatnie, bo one jeszcze młode i różę na pniu.
Krokusy pięknie rozświetlają i zaczynają czarować ;:63 Liliowce się budzą, jest się czym cieszyć :uszy
Piach się niesie do domu, już się o tym przekonałam.Pewnie wycierasz łapy swoim psiakom?

Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

O, matulu, jakie cudniaste psiury ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Wiosenkę też masz śliczną - takie kwitnące krokusy to u mnie nieprędko będą widoczne, bo wciąż zbyt zimno ;:218
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Z tymi szczęśliwymi psami to wiem jak jest... Ja wracam szczęśliwa, psy jeszcze bardziej i tylko em znacznie mniej, gdy musi czyścić samochód (niestety nie mam blisko łąk) 8-)
Cudne te twoje psice ;:108 Już nie sposób odróżnić, która jest młodsza.
Krokusy i u mnie już zakwitły, ale hiacynty na razie siedzą cicho :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko cudne te psie mordeczki ;:167 Masz rację co do psów a właściwie to w ogóle zwierzęta umilają nam życie domowe. Ileż to razy obserwowaliśmy zachowanie naszych pupili zamiast oglądać jakiś program. Ogród wysprzątany wygląda wiosennie mnie niestety znowu pogoda krzyżuje plany, bo jak nie deszcz to śnieg i w ogrodzie zapanowało błoto ;:222 Życzę zdrowia i ciepłej wiosny :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale psice już duże.....piękne towarzyszki waszej rodziny....
W ogrodzie już zaczyna się robić wiosenne.
U mnie dziś cały dzień śnieg sypał. Na przemian z deszczem i słoniem....
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ja też wolę normalne zimy i normalne ciepłe i szybkie wiosny w marcu.
Oby w tym roku ta wiosna była ładna i szybka.
Twoje oznaki wiosny już napawają radością. :D
Świetne i ładne pieski. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”