Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 75  
Autor Wiadomość
ewelkacha88
 Tytuł: Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 14:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Agnieszko dzięki a w tym zdaniu jest sporo prawdy ;:224 .

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu w zeszłym roku miałam mnóstwo tulipanów Exitic Empire a do tego różowe Upstar i fioletowe Purple Prince i Purple Pion. W tym roku nie kwitło prawie nic ;:145 . Dobrze, że niezapominajka się wysiała i nie było całkiem pusto.

Obrazek

Lucynko dziękuję za dobre słowo ;:196 . Zapowiada się mnóstwo roboty dookoła domu ale wszystko powoli do przodu. Na razie nie szalejemy, czekamy na ogrodzenie a potem na kostkę. Jak już będzie kostka, będziemy mogli wyprofilować ostatecznie działkę i końcem sierpnia wysiać trawę. Jesienią na pewno posadzę jakieś rośliny ale budżet mocno uszczuplony więc na szaleństwo nasadzeń nie będę mogła sobie pozwolić . No nic, co się odwlecze to nie uciecze podobno ;:224 . Pozdrawiam .

Agnieszko -Aguss85 na pewno masz większą wiedzę niż ja odnośnie drzew owocowych więc wierzę na słowo, że brzoskwinia nie jest bezproblemowa. W sumie nie mam parcia na owoce a bardziej chodziło mi o piękne kwitnienie. Różowe kwiaty nie są tak często widziane jak białe. Trzeba się jeszcze dokształcić w tym temacie. Magnolii mam na ten moment 5 i na razie na tym zakończę zakupy. Teraz pasuje by przetrwały u mnie i za kilka lat pokazały swój urok. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko cebulowa rzeka fajna ale szkoda, że nie kwitnie tak co roku . Magnolii mam już 5 i sama jestem ciekawa jak będą sobie u mnie radziły ;:138 . Oby za parę lat pokazały cudne kwiaty. Pozdrawiam .

Zuza bardzo dziękuję za tyle komplementów. Lubię mieć kolorowo, może miejscami nawet za bardzo ;:306 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Magnolia Susan i Emilka :D .

Obrazek

Wiolu tulipany faktycznie nie wypadły tak źle ale mogło być lepiej :lol: . Tulipanowe luki uzupełniła na szczęście niezapominajka . Aa tak, szaleństwo planowania i sadzenia przede mną ale trzeba będzie nieco zmienić styl . Tzn mam na myśli to, że muszę sadzić więcej krzewów,drzew, iglaków a mniej bylin. Mam zabylinowany cały ogród a tej objętości krzewów na razie nie widać. Mam nadzieję, że za kilka lat to trochę się wyrówna. Pozdrawiam .

Mariuszu nam też podoba się domek w nowej odsłonie. Kolor zdecydowanie lepiej komponuje się z moim kolorowym misz-maszem. Podpiwniczenie zrobimy ale na pewno już nie tego roku . W zasadzie to i tak inwestycji jak na jeden rok będzie sporo także nie mogę narzekać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu-PEPSI dziękuję ;:196 .W zasadzie nie planuję tego jakoś szczególnie tylko sadzę :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda mój warzywnik z okna . Podzieliłam go na dwa prostokąty a chodzik jest z płyt betonowych. Na razie szału nie ma ale wierzę, że coś tam urośnie. W tunelu rosną sałaty . Warzywnik czeka jeszcze na swój płotek z drewna i na aksamitki dookoła.

Obrazek

Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Bazyla
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 14:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko jak fajnie oglądać że tyle się u Was dzieje. Kwitnienia przepiękne. Niestety i ja dołączam do klubu rozczarowanych kaprysami cebulowych. Ale cóż, bez nich też nie wyobrażam sobie wiosny w ogrodzie. Jednak najpiękniejszym kwiatuszkiem tym razem jest bezapelacyjnie Emilka.
Uwielbiam oglądać Twój ogród.
Życzę udanej majówki i serdecznie pozdrawiam ;:196

plocczanka
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 22:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko, z ogromną przyjemnością spaceruje się po Twoim pięknym ogrodzie. ;:138
Deszczyk ożywił roślinki, którym i przed podlaniem niczego nie można było zarzucić. ;:108 U mnie ciągle bezdeszczowo. ;:223
Tyle powojników już u Ciebie kwitnie bądź jest gotowych do otworzenia pąków. ;:215
Z tulipanami, niestety, jest ten problem, że po roku część albo znika, albo rośnie tylko w liście. ;:145 Tak się dzieje z tymi nowymi odmianami. U mojej sąsiadku nie tylko nie giną tulipany, ale z roku na rok jest ich coraz więcej, ale są to stare odmiany w dwóch kolorach: czerwone i żółte. ;:303
Ślicznie wygląda 'rzeka' szafirków na brzegu rabaty, a po przeciwnej stronie błękit niezapominajek! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko i udanego weekendu majowego życzę. ;:196 ;:196

Zapomniałam: Emilka fantastycznie prezentuje magnoliowe drzewko. ;:63

ewelkacha88
PostNapisane: 1 maja 2019, o 20:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie :wit .

Dzisiaj można było popracować w ogrodzie bo pogoda dopisała ;:138 . Co prawda po południu padało kilka razy ale na szczęście kilka godzin było słonecznie. Głównie plewiłam chwasty i usunęłam też sporo niezapominajki, która dusiła inne rośliny. Przesadziłam też kilka roślin i podsypałam w końcu róże , lilie i co tylko się dało. Późno to nawożenie ale wcześniej nie miałam na to czasu. :oops: . Jutro kontynuacja prac o ile nie będzie deszczu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beatko miło czytać takie rzeczy, dziękuję ;:196 . Mam sporo zastrzeżeń do swojego ogrodu i niewykluczone, że sukcesywnie będę robiła spore zmiany. Muszę wprowadzić więcej objętości do ogrodu ale to już chyba mówię kolejny raz :lol: . Prawdziwa rewolucja zacznie się jesienią albo wiosną przyszłego roku. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko deszczyk był bardzo potrzebny i już widać ogromną zmianę w roślinach, stały się żywsze i jędrniejsze :heja . Szkoda, że te stare odmiany tulipanów występują tylko w tych kolorach ;:131 . Akurat czerwony i żółty nie są moimi ulubionymi :;230 . Gdyby tak były różowe i białe ;:224 . Dziękuję i wzajemnie, pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i udanego wieczorku życzę :wit .

plocczanka
PostNapisane: 1 maja 2019, o 22:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Śliczne zestawienie: niebieskie irysy i różowe tulipany plus wszechobecna zieleń. ;:138 ;:138 ;:138
Woda z nieba to jednak niezwykle ożywcze lekarstwo dla roślin, ;:215 a u mnie posucha i nie zanosi się na zmianę. ;:223
Niech Ci teraz ;:3 poświeci i rozwinie kolejne kwiatuszki.
Dobrej majowej pogody Ewelinko i zdrówka. ;:167 ;:196

tulipanka
PostNapisane: 2 maja 2019, o 19:01 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Ewelinko, Twoje wiosenne rabaty wręcz kipią kolorami. Jest pięknie a będzie jeszcze piękniej gdy zagospodarujesz nowy teren.
Super ze kupiłaś już magnolie. Piękna modelka prezentuje jedną z nich :lol:
Deszczyk był bardzo potrzebny. Roślinki pewnie ruszą ale i chwasty niestety też, ale cóż zrobić. Taki urok ogrodnictwa :D
Piękne zdjęcie tęczy. W tym roku jeszcze u nas nie widziałam :D

stasia_ogrod
PostNapisane: 2 maja 2019, o 19:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I mnie ta tęcza zachwyciła ;:oj a najbardziej bajeczne kolory na rabatkach, brodzące w oceanie niezapominajek. ;:215
Świetnie wypełniają wszelkie pozimowe luki na rabatkach a nadmiar z łatwością można usunąć.Tylko pozwólmy się im rozsiać a nigdy nie wyginą. ;:63
Córcia z wdziękiem prezentuje przepiękną magnolię , rośnie Ci Ewelinko wspaniała pomocnica. ;:433
Trzymajcie się zdrowo,może weekend nie będzie tak zimny jak prognozują i spędzicie go rodzinnie w plenerze. ;:196 ;:3 ;:3

Maska
PostNapisane: 2 maja 2019, o 19:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Ewelinko! ale bogactwo roślin wiosennych...piękne szafirki, tulipany, narcyzy a teraz doszły jeszcze iryski ;:63 Powojniki już Ci kwitną....to jakieś wczesne odmiany! Musze przyznać, że masz kawał ziemi do zagospodarowania więc nie protestuj tylko włącz M do prac. Emilka chyba lubi ogród, bo jest w nim cudownie kolorowo! Życzę miłego majowego weekendu i pozdrawiam :wit

Bufo-bufo
PostNapisane: 2 maja 2019, o 21:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewelino ;:7 Jeśli lubisz różowy kolor (jasny róż) to zachęcam Cię do rozejrzenia się jesienią za tulipanami strzępiastymi, mam je najdłużej ze wszystkich (tj ponad 10 lat).

isia60
PostNapisane: 2 maja 2019, o 22:05 
200p
200p

1 szt.
Ewelinko!
Pieknie i kolorowo u Ciebie...lubię tak i to chyba widać na moich zdjęciach...Chociaż u Ciebie widze miejscami jeszcze lużne miejsca i nie mam na myśli
nowej części....Jest super i czekamy na ciag dalszy.Pozdrawiam! ;:168

Pashmina
PostNapisane: 2 maja 2019, o 22:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Ewelinko ;:196

U Ciebie zawsze jest na co popatrzeć. Zachwycam się niezapominajkam i bardzo podoba mi się obwódka z szafirków. Reszta też przecudna. U mnie niestety magnolie lubią przemarzać, może u Cieie będzie im lepiej.
:wit :wit :wit

clem3
PostNapisane: 2 maja 2019, o 22:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewelinko Exotic Emperor zawiodły, ale rabata i tak pięknie wygląda ;:63 Niezapominajkowe łany przeurocze. Wstyd się przyznać, ale ja te cudne niebieskości nabyłam sobie dopiero w zeszłym roku :oops:
Nowe magnolie powiadasz? Ja się troszeczkę do nich zniechęciłam w tym roku, ale pewnie zanim zacznę obsadzac nową działkę już o tym zapomnę i jakieś zaproszę :lol:

apus
PostNapisane: 4 maja 2019, o 18:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Uwielbiam niezapominajki, wiem, że wszędzie się wciskają, ale dzięki nim jest tak... majowo ;:167 Nic tylko podziwiać

ewka36jj
PostNapisane: 5 maja 2019, o 11:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko - oglądam Twój barwny ogród z prawdziwą przyjemnością. To takie fajne multi-kulti. Tyle kolorów i odmian wiosennych! Ja ciągle czekam na kolory i kwiaty, te co mam, to tylko namiastka. Jedyne co mi obrodziło, to niezapominajki, a z 50 żonkili pozostały 2. Pozdrowienia dla pięknej córci!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1041 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 75  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Halinka, Pau_12, PEPSI, plocczanka, stasia_ogrod i 105 gości