Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 66  
Autor Wiadomość
pelagia72
 Tytuł: Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 00:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko
Pięknie wiją się przy ścieżkach wstęgi kwiatów :D
Lubię pastele. Takich narcyzów jeszcze nie widziałam.
Fajnie ,że pokazujesz zdjęcia z rewolucji :D
Nieustająco podoba mi się stodoła i ceglany obiekt z ustawionymi i powieszonymi pojemnikami z kwieciem :D

nifredil
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 01:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelina, najlepsze co możesz robić to fotografowanie ogrodu w trakcie tego typu prac. Nie ma to jak wyciągnąć za kilka lat takie zdjęcia i wstawić z opisem przed i po ;:oj Ja strasznie żałuję, że nie robiłam zdjęć. Miałam za domem łąkę pokrzyw i chrzanu. Dosłownie... ale wtedy człowiek nie myślał w tych kategoriach. Wtedy to był wstyd robić zdjęcia takiemu.. no powiedzmy to sobie otwarcie, chwastowemu śmietnikowi..
Trzymam kciuki za rewolucję. Mam nadzieję, ze minie ci w miarę szybko, a potem już tylko radość z sadzenia na nowym terenie ;:168

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Igala
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 13:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Twój piękny ogród to tak dodaje splendoru że nawet taka wielka rewolucja wygląda zupełnie ok.
Trzymam kciuki aby wszystko poszło szybko i dobrze ;:333 ;:167

maniolek
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 14:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewelinko sporo pracy przed Wami, ale widzę, że już częściowo poplanowane terminy i będzie szło z górki :wink: Areał super, będzie co sadzić, tylko pozazdrościć może nie tyle pracy co późniejszego efektu :)

hortensjomanka
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 18:08 
100p
100p

1 szt.
Ewelinko ależ się u Ciebie zadzieje ;:oj o ho, ho :heja . Te inwestycje pt " raz na całe życie" zawsze dają popalić i psychicznie i fizycznie i finansowo, ale cieszą najbardziej ;:215 . Trzymam mocno piąstki zaciśnięte aby wszystko szło zgodnie z Waszym planem ;:162
Jak Psica kochana się czuje? Pomaga antybiotyk? Szczere głaskano jej posyłam, bo wybrażam sobie jak się męczyć musiała przez to uczulenie. Niech szybciutko zdrowieje

Annes 77
PostNapisane: 11 kwi 2019, o 18:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko ale u Was się dzieje :) Sporo mas teraz zajęć, wszystkiego doglądnąć.
Spory areał ziemi masz do zagospodarowania.Już widzę oczyma wyobraźni jak będzie cudnie.Ziemia obok cudnego budynku z czerwonej cegły, na który nie mogę się napatrzeć ;:167

clem3
PostNapisane: 12 kwi 2019, o 09:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewelinko no niestety tak to już jest, że najpierw trzeba nabałaganić, żeby później było pięknie :wink: Za to ile będzie miejsca na nowe nasadzenia :D
Wiosna piękna u ciebie ;:215 Trochę zmartwilaś mnie tymi tulipanami Exotic Emperor, bo jesienią ich sobie dokupiłam, choć przyznam, że moja ich pierwsza kępka ma już trzeci rok i nadal ładnie kwitnie.

Bazyla
PostNapisane: 12 kwi 2019, o 11:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko trzymam kciuki za jak najmniej bolesne i odczuwalne niedogodności związane z remontem, oby przeszedł jak najszybciej i jak najsprawniej. Ślicznie w tym Twoim ogrodzie, a szafirkowy szpaler przeuroczy. Co do tulipanów to też widzę ubytki z posadzonych wcześniej, a z tych posadzonych na jesieni też już wykopalam i wyrzuciłam trochę bo były chore. Więc podejrzewam, że i ja się wylecze z nich w najbliższym czasie. Przynajmniej częściowo.
Serdecznie pozdrawiam ;:196

dorotka350
PostNapisane: 14 kwi 2019, o 18:46 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Ewelinko, wielka rewolucja u Ciebie i na razie jest bałagan, bo musi być przy tego typu pracach. Ale wszystko powoli ogarniecie, a potem to już będzie bajecznie ;:215
Masz ogromną ilość hiacyntów i wyobrażam sobie jaki zapach roznosi się dookoła. Co prawda trzeba pewnie położyć się plackiem, żeby go poczuć, ale oprócz zapachu jest wesoło i kolorowo ;:108

maniolek
PostNapisane: 19 kwi 2019, o 23:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Pewnie praca wre i nie ma czasu na nic, a jeszcze święta :) Życzę wytrwałości Ewelinko w dążeniu do celu z nowym terenem i oczywiście Wesołych Świąt :)

ewelkacha88
PostNapisane: 20 kwi 2019, o 08:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie :wit .

Z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy chciałabym złożyć Wam Wszystkim życzenia ;:4 .

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary,
radosnych spotkań przy wielkanocnym stole,
oraz smacznego święconego jajka.
Wszelkich pomyślności i łask Bożych .

Skoro już jestem pasuje mi napisać kilka słów co tam u mnie :oops: . Jak poprzednio teraz też żyjemy na szybkich obrotach ale na szczęście pierwsze etapy prac są już prawie za nami. Panowie zrobili nam piękną podbitkę i otynkowali domek ;:138 . Zostało jedynie położenie kamienia elewacyjnego przed domem i dokończenie cokołu frontowego. Co prawda stare podpiwniczenie psuje efekt końcowy no ale niestety tego roku nie damy rady tego zrobić. Ważniejsze jest ogrodzenie i kostka ;:108 . W każdym razie dom zyskał na tej metamorfozie . Udało mi się już ogarnąć po majstrach i powiem, że obyło się bez większych szkód. Niektóre tulipany ucierpiały ale od razu ścięłam je do wazonu, także nie ma tego złego. Aktualnie odpoczywamy a na święta wybieramy się do rodziny więc właściwie nic nawet nie muszę robić. Po świętach ruszamy z dalszą pracą. Em montuje mi powoli kompostownik więc będzie gdzie wyrzucać odpady roślinne ;:138 . Poza tym zaplanował sobie zrobić mi drewniany płotek wokół warzywnika ;:138 . Kupił sobie chłopak maszynę do drewna i szaleje :;230 . Oby tylko zapał szybko się nie wyczerpał :;230 . Razem z Emilką wysiałyśmy już sporo warzyw, posadziłyśmy kwiaty do donic na balkonie. Powoli robi się pięknie :heja . W szale prac miałam czas na jeden wyjazd i kupiłam sobie 3 magnolie - Betty, Susan i jedna nn za to z białym kwiatem i obstawiam, że to będzie magnolia japońska. W planach mam jeszcze kupić dwie :lol: . Poza tym ogród rośnie i cieszy oczy. Na chwasty staram się nie patrzeć . Pokażę Wam kilka zdjęć a odpowiedzi w kolejnym poście ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit .

ewelkacha88
PostNapisane: 20 kwi 2019, o 09:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marysiu jak na razie konkretnych planów co do rozmieszczenia rabat nie robiłam . Aktualnie trzeba skupić się na innych sprawach a na rabaty będzie czas . Plany są ale jak to ostatecznie wyjdzie to się okaże . Mąż zaczyna mi się wtrącać w rabaty więc może być różnie :;230 . Pozdrawiam :wit .

Soniu na szczęście sprzątanie po robotnikach już za mną. Myślę, że było całkiem znośnie i wielkiego nieporządku nie zostawili. Cola już doszła do siebie i po ranach nie ma śladu. Pozdrawiam ;:196 .

Agnieszko właściwie ja lubię ciężką robotę ;:108 . Prace z łopatą, kilofem czy młotem 5-cio kg mi nie straszne . Kącik relaksu będzie i warzywka też a na sad niestety braknie miejsca . Jeśli uda się nam kupić kilka arów po sąsiedzku to wtedy będzie sad . Tak na dobrą sprawę 10 arów to wcale nie jest dużo ;:185 . Sam podjazd z chodnikiem zajmą nam około 200 metrów kw. do tego warzywka, miejsce na grilla, basen, huśtawki itd. Teren nie jest płaski więc w dwóch miejscach chcąc nie chcąc mam spadki i skarpy a tego nie mogę wykorzystać inaczej jak tylko posadzić rośliny. Mimo wszystko działka zapowiada się fajnie i za kilka lat mam nadzieję, że będzie to już widać. Pozdrawiam ;:196 .

Iwonko sporo hiacyntów posadziłam jesienią a te z poprzednich lat wyszły w okrojonym składzie. Szkoda, że te rośliny cebulowe tak szybko znikają . Człowiek wyda kupę kasy i zmarnuje kupę czasu na sadzenie a potem roślin ubywa. Faktycznie za nami sporo prac , w tym tych najbardziej ciężkich jak zbijanie betonów czy odkopywanie fundamentów przed domem. Przed nami jeszcze dużo roboty ale ta powinna być już bardziej przyjemna :wink: . Pozdrawiam :wit .

Lucynko dziękuję, zdrówko najważniejsze i na pewno przyda się go teraz dużo ;:196 . Prace przesuwają się powoli do przodu i choć nie widać tego jeszcze na dokupionej działce to i tak jestem zadowolona . Jak tylko uporamy się z ogrodzeniem i kostką to weźmiemy się za ostateczne równanie terenu, sianie trawy i zakładanie rabat ;:108 . Pozdrawiam .

Agnieszko-pelagia72 pastele są bardzo przyjemne dla oka to fakt ;:215 . Nazwy narcyza nie pamiętam ale gdybym poszukała to pewnie bym znalazła. Aktualnie jest kolorowo i rośliny wdzięczą się do słoneczka. Czekam na kolejne spektakle w tym czosnków, które uwielbiam a wyszło ich sporo tego roku. Pozdrawiam .

Sabinko poczekaj tylko na fotki 2013 a 2020 . Oby tylko Bozia dała i zdrówko było bo bez tego ani rusz . Faktycznie dobrze jest mieć zdjęcia z tego brzydkiego okresu bo za kilka lat je wyciągnę i zobaczę ile można zdziałać pracą . Pozdrawiam :wit .

Igo witaj :wit . Dzięki za dobre słowo . Wszystko idzie powoli w dobrym kierunku a to najważniejsze .

Mariuszu na pewno jest co robić ale na szczęście te najcięższe prace są za nami, teraz będzie już z górki :;230 . Przyjdzie mi poczekać na efekty swojej pracy w postaci bujnego ogrodu ale myślę, że warto czekać.

Małgosiu dzieje się, dzieje i czasu mi brakuje na wszystko. Piesek już w porządku . Antybiotyk szybko zadziałał i rany szybko zaschły i się zagoiły. Niestety Cola jest alergikiem i ma bardzo wrażliwą skórę. Jeszcze nie raz przyjdzie mi się martwić .Pozdrawiam :wit .

Aniu działka wydaje się spora ale już narzekam, że miejsca mi braknie na wszystko co chciałam posadzić :;230 . Gdyby ten teren był tylko pod rabaty to spoko a tak będzie tam jeszcze musiało się zmieścić mnóstwo innych rzeczy. Damy radę i mam nadzieję, że za kilka lat będzie to jakoś wyglądało. Pozdrawiam .

Małgosiu-clem te tulipany, które posadziłam jesienią zakwitły . Nie masz się co martwić na zapas bo ja myślę, że u mnie tulipanowy pogrom to wina gryzoni. Znalazłam sporo dziur i tam cebulowe najbardziej ucierpiały. Exotic Emperor miał na forum dobrą opinię więc nie powinno być tak źle. Pozdrawiam :wit .

Beatko szafirkowa rzeczka to było moje małe marzenie , które się spełniło. W dużej grupie robią największe wrażenie. Tulipany na pewno będę dosadzała ale już na pewno nie z takim rozmachem . Są inne piękne i wdzięczne rośliny . Pozdrawiam .

Dorotko zapach hiacyntów piękny ale tak jak piszesz trzeba leżeć na trawie albo przynajmniej kucać ;:306 . Prace powoli idą do przodu więc nie ma co narzekać. Damy radę to przetrwać i to mnie pociesza, że przecież ten bałagan nie będzie trwał wiecznie. Pozdrawiam ;:196 .

Mariuszu nazbierało się wszystkiego bo nie dość, że prace, święta to jeszcze dzieci, przeróżni lekarze itd , itp. Jakoś daliśmy radę więc nie jest źle. Zaraz trzeba przygotować święconkę i lecieć ją poświęcić. Dziękuję i wzajemnie, dużo zdrowia i spokoju . Pozdrawiam .

Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz wszystkiego dobrego .

stasia_ogrod
PostNapisane: 20 kwi 2019, o 09:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko jak cudnie u Ciebie ;:oj rzeka tulipanów, szafirków i hiacyntów rozsiewających cudowne aromaty. ;:138 ;:138
Trawniczek równiutki jak dywanik a dom po renowacji zyskał na wyglądzie.Musieliście się napracować ... brawo Wy. ;:433 ;:433
Fajnego masz stróża, przysiadł i pilnuje nowo zakupionych skarbów. ;:306 ;:215 A Emilka dzielnie pomaga mamusi. ;:167
My również Święta spędzamy u rodzinki , zatem kochana niech i dla Was będą radosne i pełne rodzinnego ciepła ...Wesołego Alleluja. ;:79

Bazyla
PostNapisane: 21 kwi 2019, o 14:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewelinko to miło czytać dobre wieści że panowie pracę wykonali dobrze i jesteście zadowoleni. Pochwały dla Pana eMa za zaangażowanie w prace ogrodowe.
A z okazji Świąt Wielkanocnych życzę zdrowia i spokoju oraz radosnej, rodzinnej atmosfery, wesołego Alleluja ;:196

Beaby
PostNapisane: 21 kwi 2019, o 17:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ewelinko - ilość cebulowych zachwyca! Pięknie i bardzo kolorowo.
Pochwalę też kolejny raz tę Twoją lawendę - świetnie jej u Ciebie.
Ojejku, gdyby rabaty zależałyby tylko ode mnie to pewnie miałabym zupełnie inaczej w ogrodzie niż jest. Ale też muszę się liczyć ze zdaniem innych. Zatem życzę dobrych pomysłów ogrodowych ze strony męża. ;:215
Wszystkiego najlepszego! ;:3

Maska
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 10:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewelinko domek zyskał na urodzie, ale i ogród nie ucierpiał ;:333 Trawnik wykoszony to tak jak dom wysprzątany, a ja będę dopiero po świętach z kosiarką spacerować. Łany tulipanów, hiacyntów i szafirków śliczne aż się buzia śmieje do nich :D Mówisz że będzie konkurencja w ogrodzie, nie buntuj się! bo pomoc przy tak dużym areale będzie potrzebna. Miłego świętowania i mokrego Śmigusa Dyngusa :wit

anabuko1
PostNapisane: 23 kwi 2019, o 21:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
:wit
Ależ ogrom tulipanów u ciebie. Różne kolorki. Wszystkie piękne. Ogród aż kipi od nich.
Ile Ty ich posadzilas ?
Moje starsze mało już kwitną. Tylko te Stare odmiany I nowo posadzone na hesieni6.
Ale pewnie te na drugi rok już nie zakwitną. :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1109 ]  Idź do strony nr...        1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 66  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Annes 77 i 36 gości