Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pięknie działacie. Cudnie to wszystko wygląda. :)
Co do żywopłotu, to ja tez proponuję coś innego- może pęcherznica, jednokolorowa albo naprzemiennie czerwona i żółta? Zimą zgubi liście fakt, ale od wiosny do jesieni będzie bardzo dekoracyjna, a ona szybko rośnie i ładnie się zagęszcza po przycinaniu. A może ligustr przyjazny dla pszczół?
\
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj u mnie pochmurno i od czasu do czasu pada deszcz . Temperatura o ponad połowę niższa niż przez ostatni czas ;:131 . Niestety musimy się przyzwyczaić. Widzę spory odzew odnośnie mojego serbowego " żywopłotu" i pasuje to wyjaśnić ;:108 . Użyłam złego sformułowania bo chodziło mi o coś innego.

Dziewczyny -Jagodo, Madziu i Moniko chyba źle się wyraziłam i dość niejasno. Nie chcę sadzić drzew wielkich z natury i corocznie je przycinać aby stworzyć gęstą ścianę. Do tego mam Szmaragdy. Chodziło mi raczej o szpaler z 6/8 sztuk ;:108 . Powodów jest kilka. Po pierwsze nie chcę mieć wszędzie Szmaragdów bo będzie dość monotonnie . Poza tym to strona północno- zachodnia skąd wiatry wieją okrutnie i chcielibyśmy się osłonić, najlepiej czymś wysokim. Nie chcę wnikać w pokrój serbów , raczej będą naturalnie rosły. Ewentualnie za kilkanaście lat gdyby wyszły bardzo na boki mogłabym je odrobinę korygować. Chciałabym w tamtym miejscu wysoką osłonę całoroczną .



Małgosiu- PEPSI koła mamy po znajomości ,cena bardzo atrakcyjna. Grzechem było nie skorzystać ;:224 . Co do buka - fakt jest piękny i myślałam o nim ale czy na tle czerwonej cegły będzie go w ogóle widać?? W końcu jest bordowy ;:224 . Pewnie zdecyduję się na jakiegoś iglaka o płaczącym pokroju a buka posadzę gdzie indziej. Właśnie przyszło mi do głowy, że na tle domu wyglądałby korzystnie bo elewacja jest jasna. Pozdrawiam :wit .


JagiS tak jak pisałam wyżej nie planuję kaleczyć drzew radykalnym cięciem . Mam świadomość, że to wielkie drzewa ale są też smukłe i mimo wszystko nie zajmują bardzo dużo miejsca. O zacienienie działki się nie martwię bo to jest wystawa zachodnia a raczej już nawet północno- zachodnia. Poza tym odrobina cienia w lato się przyda ;:108 . Bardziej mnie martwią 10 metrowe brzozy od strony południowej rosnące u sąsiadki. Na pewno dają więcej cienia niż ewentualnie serby w przyszłości. No nic, nie jest to jeszcze decyzja ostateczna ale raczej zdecyduję się na kilka sztuk ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Madziu tak jak pisałam wyżej nie chcę wszędzie sadzić szmaragdów bo to już będzie przesada. Chcę też posadzić inne iglaki a do tego w tamtym miejscu działki potrzebujemy wysokiej osłony od wiatrów, kurzu z pól itd. Wydaje mi się, że świerk serbski będzie dobrym rozwiązaniem. Nie sypie się tak jak świerk zwyczajny , nie jest podatny na ochojnika . Poza tym ma piękny pokrój. Kilka sztuk na pewno nie jest takim złym pomysłem. W każdym razie dziękuję za rady ;:196 . Pozdrawiam :wit .


Moniko tak jak pisałam wyżej , odpadają wszelkie rośliny liściaste. Tamto miejsce prosi się o wysoki zimozielony parawan chroniący nas przed tym okropnym wiatrem . Na parawany liściaste będę miała inne miejsca w ogrodzie . Planuję np delikatnie zakamuflować warzywnik żeby nie było go tak widać od strony furtki. Myślałam właśnie o takim niewysokim 100-120 cm wąskim parawanie z ligustru.



Lecę ogarniać ogród bo przestało padać :wit , pozdrawiam .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko niezmiennie podziwiam lawendowego marcinka, cudny. ;:oj
Prace brukarskie ładnie wykonane i świetnie poprowadzone ścieżki, podestami łatwo przejedziesz wózkiem i chodzić też lżej niż po schodach. ;:215
Oba pieski na C, :) dobrze że się polubiły i cieszą się własnym towarzystwem.
Jutro biegam z Antosiem, postaram się zrobić zdjęcie moich serbów, żeby Cię utwierdzić w dokonanym wyborze. ;:108
Niech dziewczynki nadal cieszą się dobrym zdrowiem, ;:167 uściski dla wszystkich. ;:4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, dużo pracy włożono, ale dzięki temu otoczenie domu prezentuje się bardzo estetycznie ;:333 , a ogród jak zawsze zadbany ;:303 , wypielęgnowane roślinki zdobią i cieszą. ;:215
Teraz już dwie sunie biegają po ogrodzie i towarzyszą Wam w codziennym życiu. Dobrze się z sobą dogadują, co cieszy i jest dobrym prognostykiem na zaś. ;:138 ;:138
Zdrówka Wam życzę i jeszcze wielu w miarę ciepłych dni. ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, kawał pracy włożyliście w działkę. Wygląda niesamowicie ;:oj Na pewno był pot i łzy, ale teraz pozostaje najprzyjemniejsza część - obsadzanie i dopieszczanie. Genialnie obserwować, że tyle się dzieje, poczuć ten powiew świeżości, bo u mnie totalna stagnacja. Sporo planów, a potem eMa wywiało za granicę w połowie wakacji i wrócił mi w połowie października.. wszystko jak stało tak stoi, a momentami chce się człowiekowi płakać, bo miało być inaczej, a życie napisało inny scenariusz.. No ale.. życie. Kibicuję wam z całego serca ;:196 ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko dawno mnie nie było, bo brak powiadomień utwierdził mnie w przekonaniu, że nie ma Cię w wątku...a tu takie zmiany! Ogromne zmiany na korzyść ;:63 Teren ogrodzony, płot drewniany bardzo mi się podoba, a roboty brukarskie rewelacyjne. Dobrzy fachowcy ;:333 Ogród już powoli zasypia, ale nie widać zaniedbania jak piszesz. Dobrze, że zmniejszyliście warzywnik bo to miejsce wymagające szczególnej troski, a przy tak bogatym ogrodzie i intensywnym życiu byłoby to niełatwe. Niedosyt czuję tylko brakiem zdjęć drugiej suczki :D
Życzę realizacji dalszych zamierzeń i serdecznie pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, bardzo dużo pracy za Wami i już jest pięknie. nawet jakbyś posiała tylko trawę.
Wiem, że tak nie będzie ;:224

Brukarz się spisał, bardzo podoba mi się połączenie kostek. Fajny efekt. Odpocznij przez zimę, bo wiosna nadchodzi hihi. ;:172
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit
Cudownie! Nie dość, że masz już duży ogród cieszący oko kwiatami i krzewami, to jeszcze tyyyyle nowego miejsca na nowe projekty ;:oj ;:167
Psiaki przesłodkie Obrazek Gdybym osobiście miała tyle miejsca, co Ty, to w moim przypadku na dwóch z pewnością by się nie skończyło, plus kilka innych futrzasto-różnych przyjaciół Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko :wit
Działania u ciebie na szeroką skalę.
Ścieżki bardzo mi się podobają.
Koła swietne. Widziałam dużo kompozycji kwietnych z nimi.
No jeszcze jak obsadzisz drzewami i pójdzie trawka to już będzie piknie.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

U Ciebie roboty na wszystkich frontach, ogród pięknieje z dnia na dzień. Brawo, brawo! Będzie cudnie. :D
Podobnie jak Magda odradzam Ci sadzenie świerków. Nic pod nimi nie urośnie, tylko łyse klepisko będziesz miała. Ja swoje trzy wywalilam bez żalu.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Za mną kolejne pracowite dni. Co prawda w poniedziałek przelotnie padało ale dało radę w wolnej chwili cokolwiek zrobić. Trochę ogarnęłam ogródek i wycięłam co straszyło. Korzystam póki mogę jak dziewczyny są w szkole i ciągle kształtuję teren, głównie skarpę gdzie ziemi jest za dużo i trzeba ją wywieźć gdzie indziej. Dzięki temu nadmiarowi ziemi obok warzywnika powstaje "półka" z niewielką skarpkę. Każdy metr w poziomie jest dla mnie na wagę złota także robię co mogę . Mój eM wraca z pracy jak już jest praktycznie ciemno więc nie za bardzo może mi pomóc. Dzisiaj w nocy był u mnie lekki mrozik bo -5 także rano sporo roślin wisiało smętnie. W przyszłym tygodniu pogoda ma być dla nas łaskawsza więc na pewno dalej będę działać :heja .


Obrazek

Soniu ten aster dość wolno przyrasta ale będę pamiętała o Tobie i podzielę się . Z prac brukarzy jestem bardzo zadowolona ;:215 . Rozmawiali z nami w każdej sprawie i przedstawiali swoje pomysły. Po za tym wzięli pod uwagę niepełnosprawność Weroniki i stąd te podesty ;:108 . Wszystko tak żeby było ładnie i funkcjonalnie. Z przyjemnością obejrzę Twoje serby bo mają już kilka lat i na pewno już są spore. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko sporo tego roku udało się zrobić ale głownie to zasługa ekip , które pracowały. No dobra, my też mieliśmy swój niewielki wkład ale głównie finansowy ;:131 . W przyszłym roku będziemy mogli się wykazać przygotowując ziemię pod wysiew trawy , sadzenie żywopłotów itd. Najbardziej przeraża mnie ten etap z trawą . Na takim obszarze to chyba trzeba robić etapami. W dodatku czy psy nie wydrapią mi nasion ?? Mam sporo wątpliwości jak to zrobimy no ale jakoś trzeba . Pozdrawiam i dziękuję ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Sabinko życie czasami potrafi pokrzyżować nam plany ale nie ma tego złego. Na pewno przyjdzie czas na Twoje rewolucje ;:108 . Ten rok uważam za udany bo sporo udało się zrobić chociaż to głównie zasługa ekip budowlanych ;:131 . Teraz tak na prawdę pole do popisu dla nas. Wiosną kolejne prace przed nami . Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Marysiu młoda suczka albo śpi albo biega i ciężko ją złapać na fotkach ;:224 . Obiecuję poprawę w tej kwestii. Szczerze mówiąc chyba cieszę się z tego końca sezonu bo sporo się działo i trzeba w końcu odpocząć . Wiosną ruszymy z dalszymi planami . Wkurza mnie już ta goła ziemia i przydałaby się trawa . Na rabaty będzie też czas. Pozdrawiam serdecznie :wit .


Obrazek

Obrazek


Agnieszko nam również podoba się takie połączenie kostek i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Jak tylko dojdzie trawa ( i rabaty oczywiście ) to będzie jeszcze lepiej. Już nie mogę doczekać się tego etapu tworzenia rabat, sadzenia, przesadzania itd ;:138 . Masz rację, zimą trzeba odpocząć bo wiosną kolejne wyzwania przede mną. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Katiusha witam Cię w moich skromnych progach :wit . Mówisz, że mam duży ogród ;:224 ?? Wiesz , powiem Ci, że to powiedzenie, że " apetyt rośnie w miarę jedzenia " jest absolutnie słuszny. Marzy mi się jeszcze z 10 arów na część tylko użytkową - sad,warzywnik, maliny, truskawki itd. Wtedy byłabym już absolutnie spełniona ;:108 . Co do futrzaków to mamy też dwa koty ale na razie nie planujemy powiększenia liczby zwierząt. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Aniu nie mogę doczekać się aż będziemy mieli trawę zamiast tej gołej ziemi . Wiosną na pewno część rabat obsadzę ale powoli bo budżet mocno mamy uszczuplony po tegorocznych inwestycjach ;:131 . Zimą trzeba odkładać. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Wandziu świerki chciałam posadzić na skarpie a pod nimi nie będzie raczej nic więc mi to nie przeszkadza. Widziałam świerki serbskie na żywo i są piękne. Myślę, że jednak zdecyduję się na kilka sztuk ;:131 . Z tegorocznych inwestycji jestem ogólnie zadowolona. Wiosną działamy dalej. Pozdrawiam .



Pozdrawiam i cudownego słoneczka życzę oraz spokojnego weekendu .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina,
jeżeli świerki serbskie chcesz posadzić od północnego zachodu, przy skarpie, a przed nimi ma być tylko trawa, to uważam, że jest to jeden z lepszych wyborów.
Za kilka lat będziesz miała piękny szpaler.
Pamiętaj tylko, że w przeciwieństwie do większości iglaków lubią one co najmniej obojętną, a najlepiej zasadową, dość ciężką i żyzną glebę.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko dopiero teraz widzę, jak Szmaragdy pięknie urosły, niedługo zasłonią ścianę sąsiada. ;:215
Widzę, że rura do wody wystawiona, będzie Ci łatwiej podlewać. ;:108 Jeszcze dodatkowe dziesięć arów byś chciała. :shock: Podziwiam, ale taki pracuś, jak Ty pewnie by to ogarnął bez problemu. ;:180
Madzia przypomniała, że serby nie lubia kwaśnej ziemi. Swoim przed sadzeniem zbadałam pH i trochę dolomitu podsypałam. U mnie nierówno rosną, bo sadziłam różne, ale już powoli wyrównują wysokość. Mam dziesięć sztuk. Te od północy na tle sosny, mają około 5 metrów, ale słabo widać wysokość na zdjęciu.
Uściski dla wszystkich. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”