Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko - cudne te Twoje róże, aż kipią kwiatami. ;:167
Ładne iryski, ja na swoje czekam z niecierpliwością bo nie tak dawno posadzone więc to będzie premiera w moim ogrodzie z niektórymi.
Ja zamiast wrzosów preferuję wrzośce. Są ozdobne przez cały rok, szczególnie zimą i wczesną wiosną, co jest dla mnie cenne w ogrodzie.
Ale ostatnio wyczytałam, że są wrzosy, które nie wypadają zimą, muszę je poszukać w sprzedaży.
A żywopłot z kosodrzewiny jest za skromny? Zero wymagań, można strzyc aby zagęścić.
Wyższa irga też jest cudna na żywopłoty.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Od kilku dni jest u mnie dość zimno a do tego nocne przymrozki, marznący deszcz i mgła ;:222 . Nic przyjemnego ale kiedyś musiało się to w końcu zacząć ;:131 . W ogrodzie już nic nie kwitnie, dominują odcienie brązu ;:108 . Gdzieniegdzie na różach i berberysach wiszą kolorowe owocki . Sezon dobiega końca ;:108 . Pozostało już tylko przygotować rośliny do zimy i cierpliwie czekać na wiosnę. Kopczyków jeszcze nie robię bo jest za ciepło ale myślę, że w grudniu trzeba będzie się za to zabrać. Zeszłego roku po raz pierwszy mocno okryłam delikatniejsze róże i jestem zadowolona z efektu dlatego zamierzam teraz zrobić to samo. Prócz kopczyków dostaną włókninę na pędy . Myślę, że warto się odrobinę wysilić . Dzisiaj kolejne wspominki.


Obrazek

Obrazek



Obrazek


Kasiu - Katiusha Gizelka ma podpory z bambusów więc tak całkiem na baczność sama to nie stoi ;:224 . Mimo wszystko ten bambus to dla niej za mało i wiosną muszę pomyśleć nad czymś solidniejszym. :wit .


Obrazek

Obrazek


Kasiu - Kania najstarsze moje róże mają już kilka lat więc już nabrały masy . Poza tym tamtej zimy po raz pierwszy okryłam niektóre róże i przezimowały całe ;:215 . Lo to wariat i już się głowię nad podporą dla niego :;230 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko konie pasą się na pobliskim pastwisku więc praktycznie za każdym razem na nie trafiam ;:108 . Czasami nawet podchodzą do mnie :lol: . Liliowce warto mieć bo pięknie kwitną a irysy to takie moje zeszłoroczne chciejstwo ;:224 . Zobaczymy co pokażą w przyszłym sezonie. Dziękuję i wzajemnie :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soniu sama nie wiem jeszcze na co się zdecyduję ale na pewno będą i graby i irga błyszcząca a cisy też chcę tylko może w innym miejscu. Mam całą zimę na zastanowienie ;:108 . Chciałabym posadzić kilka takich parawanów roślinnych więc różnorodność mile widziana ;:108 . Spacerki są przyjemne nawet podczas zimy, można odetchnąć pełną piersią . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko nie mam żadnego doświadczenia z wrzosami ani z wrzoścami ;:185 . Po prostu myślę nad kolorem na tej iglastej rabacie i tak mi wpadły do głowy. Czy je wykorzystam ? Nie wiem, zobaczymy co wymyślę zimą. Mam też kilkanaście irysów, które nie zakwitły mi tego roku i czekam z niecierpliwością na przyszły sezon. Kosodrzewina wygląda fajnie ale mi zależy na wąskich przegrodach a kosodrzewina wygląda ładnie jak jest w miarę naturalna czyli szeroka. Takie jest moje zdanie ;:108 . Irga zdecydowanie tak, czytałam o tej błyszczącej przebarwiającej się jesienią i chyba na nią się zdecyduję ale w innym miejscu działki. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę .
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jakie piękne piwonie ;:oj ;:167 Zakupiłam hektary włókniny zimowej, to także opatulę moje liliputki róże i kilka innych zieleninek ;:108
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne wspominki...urocza Gizelka, bardzo mi się spodobała ..choć dużo widać miejsca zajmuje więc u mnie nie zagości ale u ciebie w dużym ogrodzie ;:215 . Laguna moja w tym roku się nie spisała, zresztą jak inne róże...liczę że w przyszłym roku ozdrowieje ( w tym plamistość ją męczyła )..no i kwiatki nie będą się przypalać od słonka :wink: . Powiedz mi Ewelinko czy u ciebie też się przypalają, a może w półcieniu rośnie :roll: . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj kolejny pochmurny i mglisty dzień :roll: . Miałam czas na domowe porządki i na książkę ;:224 . Studiuję też wnikliwie róże bo planuję wiosną kupić trochę historycznych i przysłowiowych "terminatorek" ;:224 . Jeśli macie jakieś sprawdzone, niezawodne odmiany to śmiało piszcie ;:108 . Mogą nawet kwitnąć tylko raz byleby zjawiskowo :lol: .



Kasiu włókniną opatulam tylko kilka róż - w tym głównie pnące ;:108 . Reszta dostaje tylko kopczyk . Wiosną i tak większość rabatowych tnie się nisko a te co mają zielone pędy staram się kulkować. Przyznam, że ten zabieg na prawdę sporo daje i polecam ;:215 . Kupiłam dwa lata temu kilka piwonii i tak na razie nieśmiało pokazywały kwiaty. Może za rok będzie ich więcej ;:224 . Te byliny należą niestety do tych, które wymagają czasu zanim karpa się rozrośnie i będą bujnie kwitły ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Zuziu moje róże raczej też męczyły się z chorobami i do tego ze szkodnikami ;:222 . Mimo wszystko dały radę i jestem zadowolona biorąc pod uwagę, że w ogóle nie miałam dla nich czasu. W przyszłym roku bardziej o nie zadbam ;:108 . Laguna rośnie u mnie w pełnym słońcu i przyznam, że nie paliła jej kwiatów. Owszem, one traciły trochę kolor ale nie były spalone ;:185 . Tu po lewej na pergoli ;:108 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Polecam rosa rugosa w odmianach, np. Agnes, Ritausma czy Hansa.
Kwitną na okrągło, nie chorują, nie przemarzają.
Z róż botanicznych polecam także Harison's Yellow, jest zjawiskowa.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne wspomnienia na tą pogodę aż się chce wracać do lata ogladając te zdjęcia przepiekne. :D
Co to są ten gąszcz bialo fioletowych, z daleka przypoinaja mi orliki?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e8034b48b6fb74c8
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widzę, Ewelinko, że zaczynasz wspominać. ;:333
Piękne i bardzo kolorowe, zróżnicowane te Twoje wspomnienia. ;:138 ;:138
Słoneczka życzę ;:3 ;:3 , niech choć Tobie rozweseli świat. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Wspominki cudne ;:167
Wiem, że na piękne piwoniowe krzaczki przyjdzie mi poczekać Obrazek Mam tylko nadzieję, że się doczekam Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, ja tylko jednej zimy nie okryłam róż. Poczytałam kilka opinii, że starsze okazy powinny dać sobie radę, że kopczyki wystarczą itp.. tylko niestety nasze zimy są o wiele zimniejsze niż w centralnej Polsce. Straciłam wtedy kilka piękności, a niektóre startowały z dwoma lub trzema oczkami - reszta zmarznięta. Od tamtej pory choćby nie wiem co - okrywam. A skoro na poniedziałek zapowiadają -6 to przypuszczam, że jeszcze przed weekendem czeka mnie sporo pracy :roll:
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, oszałamiajacy masz ogród ;:oj wspomnienia z lata, róże fantastyczne , tyle wspaniałych roslin - nowe zapowiadają się ciekawie Te zmiany w zagospodarowaniu terenu, nowy chodniczek , rabata i nowa ozdoba ogrodu nadajaca rustykalny akcent... ;:oj
ZAZDROSZCZĘ ;:224
Psiaki, morduchny piekne, widzę, że się lubią i są śmieszne, fajne zdjęcia im zrobiłaś :D

Pozdrawiam cieplutko ! :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Słońce próbuje przebić się przez mgłę ale na razie nie daje rady ;:185 . Mam nadzieję, że w końcu wyjdzie ;:173 .


Eden Rose.

Obrazek


Madziu wszystkie trzy rogusy bardzo ładne natomiast botaniczna to niestety nie mój kolorek ;:224 . Jeszcze nie przekonałam się do żółtych róż ale może z czasem i do tego dorosnę. Póki co powoli przekonuję się do moreli i pomarańczy więc może i na żółty przyjdzie pora . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Igo witaj :wit . Pogoda faktycznie ostatnio mało optymistyczna i typowo listopadowa. Niestety tego roku zrobiłam bardzo mało zdjęć więc pewnie w połowie zimy nie będzie co pokazywać ;:131 . Tak , ten gąszcz o którym piszesz to orliki ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Przepiękny i olbrzymi powojnik Summer Snow.

Obrazek

Lucynko nie mam zbyt wielu zdjęć z tego sezonu ale coś tam się znajdzie. W taką marną pogodę odrobina koloru poprawi na pewno nastrój ;:224 . U mnie słoneczko walczy , więc może koło południa zobaczę je w końcu. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Kasiu kilka piwonii odziedziczyłam po poprzedniej właścicielce domu. Podzieliłam olbrzymie kępy i te ładnie kwitną ;:108 . Młodziki niestety powolutku ale to już wiesz ;:224 . Na pewno się doczekasz, pozdrawiam .


Lykkefund powoli zapełnia ścianę stodoły.

Obrazek

Sabinko nie pamiętam ale chyba jeszcze nigdy nie straciłam róży z powodu mrozów. Fakt, były momenty, że bardzo mocno przymarzły ale po cięciu odbudowały się. Rzeczywiście lepiej odrobinę się poświęcić i te delikatniejsze okryć . Mam kilka historycznych i te jeszcze nigdy mocno nie ucierpiały , dlatego posadzę ich jeszcze sporo. Może w końcu posadzę piękną Mme Plantier bo zbieram się chyba już ze 3 lata . Pozdrawiam ;:196 .

Karzełek Lavender Ice .

Obrazek


Asiu nie przesadzaj ;:173 . Upłynie jeszcze kilka dobrych lat zanim będę zadowolona z efektów ;:224 . Ogródek zmienia się nie do poznania ale jeszcze mnóstwo pracy przede mną. Uwielbiam ukwiecone ogrody a skoro mam nowe puste miejsca na rośliny na pewno to wykorzystam ;:183 .iaki są kochane i faktycznie się lubią . o to chodziło ;:333 . Pozdrawiam :wit .


Giardina ,na razie bardziej rabatowa niż pnąca .

Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witam ,cudny ogród ,ja taki własnie chce stworzyć z piękną różnorodną kwieciastą rabatą.Kupiłam w tym roku prawie 10 róż ,zrobiłam kopczyki ,mam nadzieję że coś przetrwa ,Eden Rose którą pokazywałaś własnie też zakupiłam .Zauwazyłam na jednej z2letniej róży na liściach czarne plamy ,czy to coś poważnego i czy jeszcze teraz prysnąc czy już na wiosnę?
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”