Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Hej Ewelinko przepięknie działka wygląda :) hortensje i trawy bardzo ładnie wyglądają ;:108 Jak dla mnie hortensje bardzo ładnie sobie poradziły, a te jeżówki przed nimi w kolorze seledynowym bardzo fajnie się komponują :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko :wit
wypiękniał ten twój ogród i dojrzał .
Róże, hortensje śliczne.
Cudny widoczek https://www.fotosik.pl/zdjecie/25ac9bd6a481e4d2 .
Ten szpaler to z jezówki Green Jewel ??
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

"Podobają mi się ogrody od linijki z uporządkowanymi rabatami ale druga część mnie chce takiego kontrolowanego chaosu i bądź tu człowieku mądrym :lol: " - lepiej bym tego nie ujęła :D Ja mam troszkę łatwiej, bo moje podwórko jest długie, więc po prostu z przodu domu zostawiłam mój busz, a z tyłu rabatki są bardziej uporządkowane, w zależności od nastroju dnia czas spędzam tu, albo tu :lol: Ale takie kompletnie od linijki, to chyba jednak nie dla mnie, za dużo czasu trzeba im potem poświęcić... A przynajmniej tak mi się wydaje :wink:
Jeżówka Green Jewel podbiła i moje serce, muszę nadrobić to niedopatrzenie, że jeszcze u mnie nie mieszka :lol: Wcześniej średnio dogadywałam się z jeżówkami, dopiero w drugiej części ogrodu udowodniły mi, że warto w nie inwestować :wink:
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, tyle lat mnie u Ciebie nie było ale chyba nie odmówię sobie tej przyjemności i przeczytam Twój wątek od początku, wszystkie części. ;:108 Pięknie u Ciebie. ;:333 Podziwiam i zazdroszczę, bo przecież zaczynałyśmy w tym samym czasie...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rabata z wierzbą, tawułam i berberysami piękna. ;:oj Jakoś jej nie zapamiętałam. :oops:
Hortensje już krzaczory Ci porosły. ;:215 Jak chcesz wyższe to spróbuj przyciąć krócej od strony płotu, a z przodu niżej, będą ładnie ukwiecone. ;:108 U mnie ten sposób się sprawdził.
Marcinek w cudnym kolorze. ;:oj
Pozdrawiam i spokojnego przygotowywania do nowego roku szkolnego. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak widzisz, ja też mam coraz mniej czasu i coraz bardziej rozmyślam nad tym samym co Ty.
Bardzo dobry pomysł z zakątkami. Tylko trzeba je odpowiednio połączyć. Ty masz jeszcze możliwość zrobienia drugiej części ogrodu w takim mniej kłopotliwym stylu, ja musiałabym wszystko posadzić od nowa
Przecież nie wyrzucę tego co mam.Ale podejście do suszy i upałów mam takie samo. Jak wypadnie to trudno.
Ty jeszcze sadziłaś rośliny grupami. Ja mam całą masę roślin pojedynczych co stwarza po pierwsze bałagan, a po drugie problem jak wypadnie jakaś roślina. Co posadzić w jej miejsce? Czy to co prze nią rosło, czy to co za nią? Jak to będzie kompozycyjnie wyglądało?
Tak w nowym miejscu postaw na drzewa, krzewy, trawy i gdzieniegdzie byliny
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Znowu nie było mnie kawał czasu ;:131 . Przed nami ostatni weekend wakacji a od poniedziałku zacznie się szkoła ;:oj . W ostatnim czasie trochę odpoczywaliśmy i ładowaliśmy akumulatory na działce u teściów . Mieliśmy też czas na wypad we dwoje nad Solinę . Do tego przygotowania do nowego roku szkolnego i tak czas zleciał bardzo szybko . Od kilku dni mamy nowego członka rodziny ;:167 . Dołączyła do nas 6-tygodniowa sunia tej samej rasy co Cola ;:138 . Niestety jeszcze nie wybraliśmy jej imienia ale na dniach podejmiemy decyzję . Cola była zachwycona nową koleżanką ale teraz powoli wkrada się zazdrość . Staramy się okazać jej jeszcze więcej uwagi żeby nie czuła się odrzucona. Na razie różnica w gabarytach nie pozwala im się ze sobą bawić ale wiosną będzie wesoło :lol: . Do ogrodu powoli wkrada się jesień - rozkwitają astry, trawy pięknie prezentują swoje pędzelki. Miejmy nadzieję, że jesień będzie piękna.



Obrazek


Lucynko bardzo dziękuję za tyle komplementów ;:196 . Oj, jest sporo przypadkowych roślin u mnie w ogrodzie ;:173 . Nie umiem trzymać się konkretnego planu, zawsze posadzę coś spontanicznie. Już nie raz wyszłam z centrum ogrodniczego z jakimś nieplanowanym łupem ale chyba sama wiesz o czym piszę prawda ?? Pozdrawiam i cudownego weekendu życzę :wit .


Obrazek


Maryniu oj tak, jeszcze sporo wody upłynie zanim ukończę tworzenie swojego ogrodu a i tak potem ciągle będzie coś do poprawek i zmian . Chyba jeszcze nikt nie stworzył ogrodu raz a porządnie :;230 . Pozdrawiam .


Obrazek


Mariuszu seledynowe jeżówki są dla mnie numerem jeden tego roku. Nie podlałam ich ani razu a świetnie zniosły suszę i do tego te ogromne kwiaty jak na jeżówki . Polecam tą odmianę . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Aniu tak to jest jeżówka Green Jewel ;:108 . Co prawda poprzeplatałam ją trawą ale coś nie bardzo wyszło. Trawa za malusia i w ogóle jej nie widać. Pewnie trzeba wymyślić coś innego. Pozdrawiam .

Obrazek


Małgosiu nasze podwórko jest takie trochę niestandardowe i sama nie wiem do końca jak to ogarnąć żeby miało" ręce i nogi" . Z reguły ma się przedogródek potem dom a za domem jest ogród a u mnie sporo ogrodu jest przed domem. Właściwie połowa włości jest przed domem . Co do jeżówek to zauważyłam , że nie wszystkie odmiany chcą u mnie rosnąć. Chyba jednak niektóre są bardziej wybredne a inne mniej. Green Jewel radzi sobie świetnie a np taka White Double Delight strasznie marnieje. Pozdrawiam .


Andziu super, że wróciłaś ;:196 . Nie martw się, zanim się obejrzysz też będzie u Ciebie busz :lol: . Powodzenia i zdrówka życzę ;:196 .


Obrazek


Soniu mało zdjęć Wam pokazuję, tak naprawdę tylko jedną część działki ciągle wałkuję :oops: . Dzięki za radę, na pewno skorzystam przy wiosennym cięciu. Dziękuję, przygotowania jeszcze trwają ale tak naprawdę jeszcze we wrześniu trzeba będzie dokupić różne rzeczy. Wszystkiego dowiem się po pierwszym spotkaniu z nową wychowawczynią. Emilka idzie do pierwszej klasy także czeka Ją spora zmiana. To już nie będą zajęcia edukacyjne i zabawy na dywanie tylko ławki i tablica . Ciekawa jestem jak sobie poradzi . Pozdrawiam .


Obrazek


Małgosiu-Margo2 oj tak, to są właśnie rozterki ogrodnika . Póki co nie myślę o rabatach bo mam mnóstwo innych zajęć na głowie. Urządzanie ogrodu zostawiam sobie na kolejne lata. Najpierw musi powstać trawnik a nie powstanie dopóki nie położą nam kostki. Niestety termin mocno się przesunął i nadal czekamy ;:222 . Pozdrawiam :wit .


Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Piękne hortensje i jeżówki.
Ciekawie wygląda szpaler tych biało - zielonych raz z hortensją :D
Musiały Cię kosztować dużo podlewania.
Piesio bardzo fajny, ale czy ogrodu nie zniszczy :?:
Wyglądacie z E - Mem bardzo młodo, nie do wiary ,że takie dzieci duże macie :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Młodzi i piękni ! :D Miło widzieć tak sympatyczną młodą parę!!! Obrazek
Córci życzę dobrego roku szkolnego! Da radę!Obrazek
Pozdrawiam fantastyczną Rodzinkę!Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ooo, jaki cudny nowy nabytek ;:173 Widzę, że jednak obecność Coli przypadła wam do serca skoro postaraliście się o koleżankę dla niej :D Słodziak z niej ;:167 U mnie utworzyła się hierarchia w stadzie zgodna z czasem dołączania do rodziny :wink: , więc podejrzewam, że mała będzie już zawsze musiała ustąpić Coli oddając jej słusznie należne pierwsze miejsce :D
Czy ta róża pod waszym zdjęciem to The Fairy? Tak apropos widać, że wypad tylko we dwoje dobrze wam zrobił.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelkinko fajnie was widzieć . I to uśmiechniętych. :D
Pieski przeurocze.
Ten rozowiutki śliczny. ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko świetnie, że choć krótko możecie we dwójkę odpocząć. ;:215
Emilka rezolutna dziewczyna, na pewno w szkole szybko znajdzie nowe przyjaźnie i będzie sobie radzić. Każde dziecko jakoś się wpasowuje w system szkolny. Choć rodzicom łatwiej, jak przebiega to bezproblemowo. ;:108
Kolejny psiak, będzie jeszcze więcej pracy dla Ciebie. ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Tyle nowości, że nie wiem, od czego zacząć, Ewelinko kochana. :roll:
Może na początek najlepsze życzenia dla Pierwszoklasistki ;:167 , wielkie gratulacje dla przesympatycznej Pary ;:138 , słowa uznania dla Ciebie za dobre serduszko dla zwierzątek ;:167 . Śliczny nowy piesek, zresztą oba pieski ładniutkie. ;:215
A i ogród coraz piękniejszy. ;:63 ;:63
Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”