Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina u mnie to samo, czas się dłuży ,wiosna jakoś nie ma zamiaru przyjść chociaż dziś aktualnie śniegu brak :D cóż damy radę i za moment wybiegniemy na włości :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, melduję że u mnie wiosna na całego i cieplutko jak w maju. ;:1 ;:1
Jestem pewna, że również rozpoczęłaś porządki na rabatkach, bo zwłaszcza traw masz sporo do przycięcia. ;:215
Pokazywali w "Roku w ogrodzie", że te cieńsze trawy, najlepiej ciąć długim, ząbkowanym nożem do chleba. Kępka wygląda wtedy równiej, niż cięta sekatorem. Giganteusowi taki nóż nie dałby rady. ;:222
Cieszcie się pogodą każdego dnia, bo Święta chłodniejsze będą. ;:cm ;:cm :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko cieszą te pierwsze oznaki wiosny i szukamy coraz to nowych kwitnień, a potem obfotografujemy ze wszystkich stron ;:306 Na pewno teraz siewki ruszą, bo mają więcej światła a jak będzie ciepło to można wręcz na dzień wynieść na zewnątrz. Pozdrawiam wiosennie i życzę zdrowia oraz z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkiego co najlepsze dla całej rodzinki ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko nareszcie ciepło do nas dotarło i możemy cieszyć się z kwiatów drobnocebulowych.
Dla Ciebie i bliskich życzę zdrowych, radosnych świąt. ;:4
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ;:196 ,
pewnie ciepło wiosenne już też dotarło w Twoje strony i ta kępa krokusów ślicznie rozkwitła.
Śliczny ten aż jeden irysek, dzisiaj pewnie już Ci kwitną całe kępy.
Niespodziankę mi sprawiły te krokusiki takie błękitne.
Już myślałam, że mi poginęły a tymczasem wczoraj patrzę i co widzę. Całe spore kępy w błękicie.
Pozdrawiam cieplutko, życzę radosnych świąt, zdrowia i pięknej wiosennej pogody. ;:79 ;:79 ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit Ewelinko

Ależ cieszą te pierwsze kwiatuszki w ogrodzie i chociaż to pojedyncze sztuki to radość jest ogromna po tej długiej zimie. Irysek uroczy ;:167
Dziś u mnie już znowu zimno i wszystko przystopuje, ale myślę że w końcu cieplutkie dni się pojawią, i wszystko buchnie.
Życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i pięknej pogody na ogrodowanie ;:196 ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rozumiem twoją niecierpliwość, u mnie też długo zimnica była, prace wolno się posuwały, najbardziej bałam się tego, że nagle z dnia na dzień zrobi się ciepło wszystko ruszy z kopyta, a ja z pracami opóźniona strasznie... Tuż przed świętami udało mi się troszkę podgonić porządki na rabatach, jednak do końca wciąż daleko. Za to pierwsze kwiatuszki cieszą ogromnie :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Od mojego ostatniego wpisu minęło 2 tygodnie ale niestety pogoda w dalszym ciągu nas nie rozpieszcza :roll: . Owszem, było kilka ciepłych dni, które wykorzystaliśmy z eMem i postawiliśmy kilka drewnianych konstrukcji :heja . Lykkefund będzie się teraz pięła nie tylko po ceglanej ścianie ale też po pergoli nad schodkami . Powstał też drewniany łuczek przy zejściu obok małej skarpy i już posadziłam przy nim dwie róże Pilgrim oraz powojniki. W międzyczasie przygotowaliśmy warzywnik pod wysiewy, posadziłam też pozostałe róże i kilka powojników. Poczyniłam też liliowe zamówienie i do koszyka wpadło prawie 50 cebul ,będzie sporo sadzenia ale jaki potem zapach . Święta były chłodne i bardzo wietrzne a dziś rano leżał śnieg. Podobno od soboty temperatura ma być już przyzwoita więc tego się trzymajmy.


Obrazek

Obrazek

Agnieszko na szczęście irysek nie jest już samotny :lol: . Z tymi irysami w donicach chodziło mi o bródkowe, które przysłali mi zbyt wcześnie i bałam się je sadzić. Przetrzymałam je w ziemi w donicy w nieogrzewanym pomieszczeniu ale teraz siedzą już w ogrodzie . Pozdrawiam .


Małgosiu-PEPSI w ostatnim czasie było kilka przyjemnych dni więc wykorzystałam je ogrodowo. Rośliny poczuły słoneczko i ruszyły ale teraz ta zimnica znowu je przyhamuje . Od soboty mamy mieć już prawdziwą wiosnę z temperaturami rzędu 15 stopni wzwyż więc mam nadzieję, że to już będzie ta prawdziwa, wyczekiwana wiosna. Póki co u mnie sypie drobny śnieg . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Florianie dzięki, jakoś mi wyszło :wink: .


Aniu przez kilka dni było fajnie ale teraz znowu zimnica ;:145 . Niestety rośliny zwolnią i ciężko będzie w tym tygodniu cokolwiek zrobić w ogrodzie. Czekam na sobotę bo zapowiadają u mnie 15 stopni i słoneczko . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Lucynko rzeczywiście ogród obok domu ma swoje plusy . Remontów po sąsiedzku współczuję i mam nadzieję, że szybko się skończą. Dobrze, że masz te swoje sieweczki i zajęcie póki pogoda byle jaka ;:196 . U mnie dziś rano leżał śnieg ;:oj . Ten tydzień zapowiada się nieciekawie ale podobno od soboty będzie już cieplej i na to czekam. Pozdrawiam serdecznie .


Lenko było wiosna przez chwilkę a teraz znowu zima :;230 . Co zrobić , czekamy dalej. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Stasiu wykorzystałam ciepłe dni jak tylko się dało a teraz zimno i muszę cierpliwie czekać. Prace w ogrodzie trochę pchnęłam do przodu ale jeszcze sporo zostało do zrobienia. Trawy mam już przycięte i po raz pierwszy robiłam to piłką do drewna ;:oj . Dało radę i było dużo szybciej niż sekatorem ;:224 . Pozdrawiam serdecznie .


Marysiu wiosną każda malutka roślinka cieszy . W ostatnim czasie było kilka ciepłych dni , które wykorzystałam na maxa a tu znowu powrót zimy. Niestety taki często bywa kwiecień :roll: . Podobno od soboty idzie ocieplenie i na to czekam . Spóźnione podziękowania przesyłam i pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Soniu ciepło było i znowu go nie ma ;:306 . Musimy jakoś przetrwać do końca tygodnia a potem to już będzie tylko lepiej. Trochę po czasie ale dziękuję za życzenia, pozdrawiam :wit .


Krysiu-Ignis drobnocebulowe wczesną wiosną cieszą bardzo mocno i fajnie, że te zagubione pojawiły się u Ciebie. Aktualnie mamy powrót zimy i rośliny trochę przystopują ale od soboty ma być cieplej więc na pewno wszystko ruszy z kopyta. Trochę spóźnione podziękowania wysyłam i pozdrawiam serdecznie :wit .

Obrazek

Obrazek


Krysiu oj tak, pierwsze wiosenne kwitnienia cieszą bardzo mocno a jak do tego przyświeca słoneczko i pracują pszczółki to już w ogóle jest super ;:138 . Przez kilka dni było tak u mnie a tu nagle znowu ochłodzenie i powrót zimy. Od soboty idzie ocieplenie więc mam nadzieję, że to będzie ta prawdziwa wiosna. Wysyłam spóźnione podziękowania i pozdrawiam .


Małgosiu u mnie również było kilka fajnych dni i wykorzystałam je jak tylko się dało ale pracy jest jeszcze sporo. W tym tygodniu ma być zimno więc trzeba cierpliwie czekać. Mam nadzieję, że to ostatnia taka fala ochłodzenia tej wiosny . O tej porze roku cieszą nawet najmniejsze kwiatuszki ;:138 .


Obrazek

Pozdrawiam i spokojnego tygodnia Wam życzę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, tak ładnie zakwitły Ci krokusiki i iryski, ;:138 ;:138 że aż przykro się robi z powodu takiej nagłej zmiany pogody na niemal zimową. ;:174
Bardzo ładnie zagospodarowaliście otoczenie domu, ;:333 wszystko pięknie przemyślane i dopracowane w każdym najdrobniejszym szczególe. ;:215 ;:303 No i zrobiliście to wszystko w niedługim czasie. Wielkie brawa za wysiłek i pomysłowość. ;:433 ;:433
U mnie też pogoda się zbiesiła ;:223 i znowu czekam na cieplejsze dni, by dokończyć działkowe obowiązki wiosenne.
Pewnie jeszcze poczekamy. Nieładnie się zachowuje ten kwietniowy pleciuga. ;:222
Trzymajcie się cieplutko i zdrowo. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak pięknie przezimowała Ci lawenda mimo tak mroźnej zimy! Wrzosy (wrzośćce?) też w świetnej kondycji. I w ogóle w całym obejściu bardzo czyściutko. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Super ta pergola.
Róża będzie wyglądał zjawiskowo.
Też jestem ciekawa efektu na skarpie.
Szykuje się super rabata.
Pokażne zakupy zrobiłaś. Cieszę się, że ogród się coraz bardziej rozwija
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino, uwielbiam oglądać Twoje poczynania w ogrodzie. Wszystko tak dobrze potrafisz dobrać zestawić, że nawet teraz bez roślin fajnie już wygląda. Jak te konstrukcje obrosną różami i pnączami to będzie bardzo romantycznie :D
Oby tylko lepsza pogoda w końcu nastała i pozwoliła nam na te nasze prace ogrodowe :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino
Mnie się też podoba nowy trejaż dla róż :D
Super pasuje.
I chyba łuk też nowy jest :?:
Sami zrobiliście te konstrukcje :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”