Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Hej Ewelka! Ależ to jest piękne zdjęcie: https://images84.fotosik.pl/1040/068e36931092c5b1.jpg
Obiecuje cudne widoki, już wkrótce :)
A co wysiałaś i tak bogato wzeszło?

ewka36jj moje w tym roku też są ciut niższe, niż przed rokiem, ciekawe czemu tak? ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko prześliczne masz hiacynty, moje coś w tym roku zginęły, oczywiście nie mam tyle co Ty ale nawet tych nielicznych nie widzę :wink: Pozycje córci która bacznie obserwuje grządkę ;:333 pewnie naśladuje mamę ;:306 Ten łan tulipanów jak zakwitnie będzie wspaniały :D Mnóstwo pracy teraz mamy i coraz mniej czasu. Pozdrawiam i życzę dobrej pogody do pracy ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Aguś, a co tam posiałaś? :D
Fajnie wygląda ścieżka hiacyntowa. I tulipanki masz już takie duże ;:oj U mnie powolutku oj powolutku wyłaniają pączusie. Taki szpadelek, tylko bardziej okrąglutki mam i ja i bardzo się lubimy jak muszę poprawiać linie rabat. Tnie jak brzytwa.
Fajnie ta aranżacja na tle ścianki ceglanej wygląda :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Ostatnimi czasy temperatury mamy wręcz letnie ;:oj . Nie to żebym narzekała ale wiosenne porządki wyobrażałam sobie przy niższych temperaturach a i kwiaty kwitłyby dłużej .Nie mam kiedy podsypać rośliny nawozem bo jest zbyt ciepło a wczoraj tylko chwilkę popadało ;:222 . Może jakoś na noc to z rosą granulki trochę się rozpuszczą ?? Trochę boję się o psa bo Cola jest strasznie ciekawska pod tym względem i jak zobaczy jakieś dziwne kulki na rabacie to nie omieszka spróbować . Z tego powodu wolałabym jeden mokry, wilgotny dzień żeby nawóz szybko wsiąknął w glebę a psa miałabym pod opieką w domu. Tylko czy przy obecnej pogodzie nie chcę zbyt wiele ?? Wczoraj przyjechały mi bukszpany ,ot takie kuleczki nieduże ale ładnie zagęszczone . Może za rok, dwa doczekam się, że będą widoczne :;230 .Wszystkie już posadzone i mają rosnąć. W ogrodzie rośliny szaleją, kwiaty pokazują niektóre narcyzy. Poza tym pięknie rozkwitły mi tulipany Exotic Emperor ;:138 . Mam je pierwszy rok i są boskie . Czekam na kolejne a pąki już się rozchylają :tan .


Obrazek


Obrazek


Kasiu sama nie mogę się doczekać a już niektóre tulipany kwitną ;:138 . Warto było tyle czasu sadzić i nie żałuję poświęconego czasu. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Maćku to oczekiwanie jest niesamowite , zwłaszcza na nowinki . Moje tulipany już kwitną i czekam na kolejne. Dzięki i wzajemnie :wit .


Obrazek

Obrazek


Moniko trawa rośnie jak szalona , na prawdę jeszcze chwila i znów trzeba będzie kosić. Niczym jej nie nawozimy bo u nas to taki raczej pseudo trawnik ale nie jest źle ;:306 . Tulipanów mam sporo ale muszę przyznać, że sporo z nich nie wyszło albo ma same liście , szkoda. Pozdrawiam i pogody życzę .


Obrazek

Obrazek


Ewo może Twoje tulipany potrzebują trochę więcej czasu ?? Moja niektóre tulipany też brzydkie i nie wszystkie wyszły. Z lat poprzednich mam chyba tylko 75 % tak na oko . Dobre i to a jesienne nasadzenia nadrobią . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Jolu witaj ;:196 . Faktycznie hiacynty to chyba tylko w pierwszym roku takie piękne chociaż mam kilka z lat ubiegłych ,które wyglądają bardzo dobrze. Widać te czymś zasiliłam a inne to takie dwa kwiatki na badylu :;230 . Odnośnie żywopłotu to mamy do zasłonięcia jeszcze sporo działki więc na pewno nie wszędzie będą tuje. Tak jak pisałam wcześniej myślę też o serbach bo są przepiękne. O choinie kanadyjskiej też myślałam , Sonia już kiedyś mi ją doradzała. O cisach nie myślę bo jakoś kojarzą mi się bardzo z willami i wypasionymi dworkami a nasz dom jest jaki jest :oops: . Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Agnieszko ten las tulipanów nie zakwitnie jednocześnie. Starałam się sadzić takie odmiany, żeby coś tam kwitło przez dłuższy czas . W każdym razie to chyba najbardziej upchana cebulami rabata i będzie na czym oko zawiesić. Jestem tylko ciekawa jak bardzo będę narzekała na suche badyle :;230 . Te wysiewy to tylko aksamitka . Mam też szałwię trójbarwną ale jest jej ciut mniej. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Marysiu hiacynty kupowałam w Lidlu takie po kilka w paczce i pięknie zakwitły. Te z poprzednich lat są ciut bardziej ubogie, niektóre mniej inne więcej. Kwiatów też jakby mniej, chociaż niektóre ładnie przyrosły. Łan tulipanów jednocześnie nie zakwitnie bo sadziłam tak żeby była ciągłość kwitnień . Dzień teraz dłuższy ale czasu ciągle za mało a do tego te letni temperatury ;:oj . Dziękuję i wzajemnie.


Obrazek

Obrazek


Małgosiu Agnieszka mam na drugie imię więc też może być. Te wysiewy to tylko aksamitka :;230 . Szpadelek bardzo fajny i chwalę sobie póki co. Ciekawa jestem jak długo będzie służył. Twoje tulipany na pewno prędzej czy później urosną i zachwycą kwiatami. Tego Ci życzę i pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja kochana ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinka ślicznego masz pieska :D Wygląda na bardzo miłego i przyjaznego ale na pewno porządnie pilnuje swojej posesji :D
Tulipanki rosną Ci ślicznie. Ciekawe czy moje zakwitną w tym roku bo coś słabo rosną.... Szafirki ładne i duże. Moje posadziłem w lutym ale na razie są małe ale zaczynają pojawiać się kwiaty więc zakwitną :) Pozdrawiam i miłego dnia :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ja to po prostu wiedziałam jakie jest Twoje drugie imię :D ;:196. Strasznie Cię przepraszam. ;:196
A tulipany podziwiam dalej. Cudne są.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dla mnie to wszystko za szybko mija. Przed chwilą była zima, sypał śnieg 1 kwietnia. A dzisiaj drzewa owocowe kwitną ;:oj
Rośliny ledwo zakwitną i zaraz przekwitają. Ale... już wolę taką wiosnę niż gdyby miało być zimno. Tulipany Exotic Empreror zjawiskowe :D
Moje rozkładają płatki, zakwitną pewnie jutro ;:173 Nie narzekajmy, cieszmy się z tego co mamy :tan
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ojejuniu ależ bedzie u Ciebie pokaz cebulowych! ;:224 ;:65 Co za widoki! I to już. A co będzie gdy wszystkie rozkwitną..? ;:180
Psinę wymyziaj za uchem.

Seba masz rację, czas za szybko ucieka... ;:185
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Nie wiem jak to się stało, że zaspałam na otwarcie nowego wątku ;:202 Ale już jestem, nadrobiłam i teraz będę się już pilnować ;:215
Niesłusznie narzekasz na swoją wiosnę. Nie tylko jest, ale i pięknie kwitnie ;:63 Szybciutko rabatki zaczynają się zielenić, wychodzą coraz to nowe rośliny, jeszcze chwila a i kwiatów będzie więcej ;:65
Sasanki już kwitną ;:oj , a u mnie ledwo z ziemi wyłażą. Śliczne są, takie kosmate.
Jakoś nie przeszkadza mi, że hiacynty się wyradzają i kwitną słabiej. To też ma swój urok. Lepiej słabiej niż w ogóle, tak jak tulipany po kilku sezonach. Takie brzegi z hiacyntów są cudne, a jak tam musi pachnieć ;:oj W jednym miejscu tyle doznań :tan

Do róż mam podejście zupełnie różne od Twojego. Cieszę się, że po prostu są ;:108 Z góry zakładam, że zimą marzną i nie oczekuję od nich, że będą zieloniutkie i zaraz zaczną kwitnąć. Co roku tnę je poniżej kopczyka i niczego innego się po nich nie spodziewam. W tym roku wygląda, że przezimowały lepiej niż w porzednie zimy i jestem tylko miło zaskoczona :tan
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Aniu, ja już jakiś czas temu dałam nawóz i ciągle widzę, to białe kuleczki. Niestety susza... Cudownie, że jest ciepło, ale tak jak Ty trochę mi ciężko się pracuje w takich wysokich temperaturach.
Podobno we wtorek ma deszczyć, więc może uda Ci się ogarnąć temat nawozowy. ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko Cola wygląda już tak dojrzale, zmieniła się z ciapka w młodą damę.Piękna. ;:167 Jak grzecznie leży na trawce, nie na rabacie... ;:333
A ogród.....pięknieje z dnia na dzień. ;:333 Tak szybko zmiany w nim zachodzą, jakie rośliny już duże. Coraz więcej kwitnie i napędza nas do dalszych działań...
Miłej niedzieli wam życzę, wyściskaj dziewczynki , eMa też możesz..... ;:306 A psinkę przymusowo.Dużo ;:3 na dziś i na przyszły tydzień. ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale masz niesamowicie dużo cebulowych :shock: Jakoś nie kojarzyłam, że masz ich aż takie łany :D Pięknie wyglądają e co już kwitną, m.in. hiacynty, kulminacja jeszcze przed nami. Czekam z niecierpliwością na te widoki :D
Podobnie jak Ty, również czekam na deszcz, żeby móc rozrzucić nawóz :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko donicowe kompozycje piękne. ;:oj Różowe pelargonie też mam, tylko mój bardziej majtkowy kolor. ;:306 Tulipany już cieszą, a jak będzie dużo, to już tylko nimi będziemy się zachwycać. Pokaż
młode bukszpany. U mnie pięć powędrowało na wysypisko. ;:174 Kanty wzorcowe. ;:138
Też dziś sadziłam kwiaty z wnusiem w piaskownicy. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”