Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit
Bardzo ładne dekoracje wiosenne :D
Kępy krokusów ślicznie się prezentują.
No i bratusie, śliczne.
nie ma to jak wiosna, od razu radośniej ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Świetnie wygląda ta studnia ;:215
Czy w ogóle Twój ogród, Ewelinko wie co to jest zima i wiatry? ;:oj Taki porządeczek już w marcu? ;:433
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czytam że pochwalane są czosnki, a tulipany już nie no i z doświadczenia muszę powiedzieć że i czosnki potrafią być zawodne niestety. Sporo ich miałam, no właśnie miałam i zostało mi po większości z nich jedynie wspomnienie i jedynie 3 zasuszone kwiaty. Jednak nie rezygnuję tak jak i z wrzosów których nie udawało mi się utrzymać - postanowiłam nie przycinać wrzosów tak jak budlei, w końcu dziko rosnących nikt nie tnie, a kwitną co roku, może dzięki temu przetrwają (zwykle ginęły po przycinaniu).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, faktycznie wszystko wystartowało i z tego co patrzyłam to nasze okolice wiodą prym w wiosennym wyścigu kwitnień :lol:
Ogród masz czyściutki i ułożony, mój dopiero w fazie przycinania róż. Została ostatnia rabata i znowu się pogoda popsuła ;:222 Domki dla owadów to moja nowa miłość. Postawiłam na takie robione w domu i powiem ci, że i ja i dzieciaki mieliśmy radochę przy wypełnianiu. Wbrew temu co się może wydawać to wcale nie jest takie łatwe ;:224

Bufo-bufo pisze:Czytam że pochwalane są czosnki, a tulipany już nie no i z doświadczenia muszę powiedzieć że i czosnki potrafią być zawodne niestety. Sporo ich miałam, no właśnie miałam i zostało mi po większości z nich jedynie wspomnienie i jedynie 3 zasuszone kwiaty.
Mam tak samo. Część czosnków zupełnie wypadła. Zostały odmiany Mont Everest z biedry i kilka drobnych fioletowych z mixów z OBI. Te kupowane osobno (ponad 10zł każdy) wypadły zupełnie. A ja głupia jesienią kupiłam kolejne ;:223
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko u mnie też mieli zrobić podbitkę, a skończyło się na ociepleniu i tynkowaniu...no bo rusztowania ;:306 Myślę że pracy będziecie mieć dużo :D więc witaj w klubie :D
Ładnie kwitną wiosenne cebule i bratki masz takie jak lubię. Pozdrawiam i życzę, żeby wszystko dobrze poszło ;:215 :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Kochana, ale masz porządeczek! Trawka przystrzyżona, ani jednego chwaścika na rabatach, elegancko! ;:oj Jeju, kiedy u mnie tak będzie, może w czerwcu albo wcale :;230 Nie gniewaj się na tulipany :wink: Masz ich wciąż mnóstwo, jak zakwitną to będzie zachwycająco. A te co wyszły pojedynczym liskiem przecież nadrobią tym roku i za rok zakwitną. Fajnie wyglądają te chatki dla owadów ;:215 Buziaki, drapanko dla Neski ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widzę Ewelinko że w tym roku postawiłaś głównie na koktajlowe pomidory . Czy to ze względu na dziewczynki które je lubią czy na Ciebie ? :D
Masz bardzo dorodne rozsady, równie wyrośnięte i takie na bogato :wink:
Wiosna powoli się rozkręca w ogrodzie, czekamy na kolejne fotki :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jak tam remont?
Dobrze, że zdecydowaliście się na taki krok
Bedziecie mieli z głowy
Jestem bardzo ciekawa co postanowicie w kwestii żywopłotu-płotu
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, zachwycający jest ta czerwona, ceglasta ściana... piękne tło dla roślin, ogrodu ;:167
Ściskam Cię i pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Wybaczcie moją nieobecność ale u nas sporo się dzieje. Końcem marca przyjechał facet od ciężkiej roboty i niwelował nam teren. Przyznam, że miał nie łatwe zadanie bo dom, stodoła i droga są na różnych wysokościach . Tam odjął, tu dodał i wyszło całkiem w porządku. Oczywiście będą jeszcze poprawki bo sporo roboty przed nami ale mniej więcej główny zarys jest . Jutro najprawdopodobniej zjawi się wreszcie ekipa od podbitki i od tynków. Na przełomie maja i czerwca kolejna ekipa będzie robiła nam ogrodzenie tej nowej części działki. Ogólnie wokół domu mam teraz masakrę . Musieliśmy też zbić betony i chodnik sprzed domu bo doszliśmy do wniosku, że jak zrobią nam tynki to potem możemy je uszkodzić. Także na razie zamiast chodnika długa, szeroka decha :;230 . W związku z powyższym będziemy też tego roku kładli kostkę. Do tego dzieci, szkoła i codzienne sprawy sprawiły, że praktycznie nie włączam komputera. Mało tego Cola nabawiła się jakiegoś podrażnienia skóry bo biegała po polach gdzie najprawdopodobniej był wcześniej stosowany jakiś oprysk. Biedna dostała antybiotyk i ją leczymy. Dzisiaj wysiałam pierwsze warzywa i posadziłam dymkę. Jutro również mam plany wysiewowe. Moje domowe siewki jakoś rosną ale jeszcze długa droga przed nimi. Prawie wszystko popikowane ma swoje prywatne pokoje ;:224 . Ogród jakoś sobie radzi ;:108 . Aktualnie królują hiacynty i resztka tulipanów ;:224 . Sporo nie zakwitło ale już się z tym pogodziłam . Nie miałam jeszcze czasu na koszenie trawy. Doba jest aktualnie dla nas zbyt krótka. No nic, rozpisałam się a tu trzeba odpisać na zaległe wpisy :oops: .


Obrazek

Obrazek


Natalko do tej pory z tutkami jest wszystko w porządku, odpukać :lol: . Mam nadzieję, że tak zostanie do końca. Myślę, że jeszcze ze dwa, trzy tygodnie i groszki pójdą do docelowych donic. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Lucynko oj, zdziwiłabyś się jaki teraz nieuporządkowany się zrobił . Do domu prowadzi decha, na trawniku leży rusztowanie czekające na ekipę a chwasty zaczynają swoją inwazję. Nic tylko się załamać ale nie ja, ja cierpliwie to przetrwam bo wiem, że takie inwestycje to raz na całe życie ( oby ;:131 ). Liczę na to, że sporo pracy do lipca będzie wykonanej i działka oraz dom zyskają na tych remontach. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Małgosiu-clem Exotic Emperor sadzone jesienią mi kwitną ale te sadzone rok wcześniej niestety zostały doszczętnie zniszczone przez gryzonie albo zgniły ;:222 . No dobra zostało kilka sztuk ale posadziłam ich setki . Na szczęście jest na czym oko zawiesić bo kwitną hiacynty.


Beatko niestety aktualnie ceglana ściana wygląda inaczej . W zasadzie zostały tylko domki dla owadów bo wykopaliśmy beton i nie chcę na piachu stawić drewnianych skrzyń . Jakoś przeżyję a od lipca przy dobrych wiatrach będzie nowa aranżacja stojąca już na kostce . Cebulowe niestety nie są zbyt trwałe. Jak nie gryzonie to gniją albo po prostu się wyradzają. Prace remontowe nie są przyjemne ale jak mus to mus. Pociesza mnie to, że na pewno będzie lepiej niż jest . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Moniko na szczęście stodoła ( na razie ) nie będzie modernizowana. Na pewno trzeba będzie w najbliższym czasie wymienić dach ale nie stracę ceglanych ścian. Dziękuję i również życzę zdrówka i pogody ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Zuza aktualnie są łany hiacyntów i szafirków . Po krokusach pozostało wspomnienie. Ceglany mur to super sprawa ale jednak nie dla nas. Postawiliśmy na siatkę. Nie zależy nam na jakimś mega wypasionym ogrodzeniu a zaoszczędzone pieniądze wolimy przeznaczyć na coś innego. Dziękuję i wzajemnie :wit .


Dorotko sieweczki jakoś sobie rosną. Wysiałam też pomidory i inne cuda ale teraz to już wszystko pójdzie raczej do gruntu . Na temat tulipanów zostało chyba już napisane wszystko. Szkoda no ale cóż. Bratków trochę posadziłam ale tylko do donic . Róże oczywiście już przycięłam i wybacz za taką zwłokę z odpowiedzią. Pozdrawiam :wit .


Aniu wiosna i słońce, to jest to ;:3 . Pozdrawiam .


Beatko- Beaby dzięki za dobre słowa ;:196 . Studnia jest otulona matą trzcinową bo nie było innej koncepcji w tamtym czasie i na razie się trzyma . Jak zacznie się sypać to chciałabym drewnianą obudowę. Z tym porządeczkiem to bym polemizowała ;:224 . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Olu może to zależy od warunków w jakich rosną. U mnie mnożą się na potęgę i nie mam żadnych strat w czosnkach . Wrzosów nie mam i chyba nawet nie miałam więc nie wypowiem. Mnie niepokoi moja przycięta lawenda. Wyglądała lepiej przed cięciem a teraz nic nie wypuszcza .


Obrazek


Sabinko moje czosnki mają się dobrze ale też nie kupowałam jakichś ekskluzywnych odmian. Takie bardziej pospolite . Aktualnie moje rabaty nie są porządne no ale jakoś przetrwam ten okres. Czasu nie mam zbyt wiele, roboty sporo ale przetrwamy i to. Pozdrawiam .


Obrazek

Marysiu i dobrze zrobiliście. Ja jutro spodziewam się ekipy od podbitki i tynku także zacznie się masakra i trwoga o rośliny. Mam nadzieję, że nie będzie źle. Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Agnieszko daj spokój. Teraz to nie ma u mnie nawet odrobiny porządku. Trawy jeszcze nie kosiłam, chwasty zaczynają szaleństwo a ja mam inne sprawy na głowie. Przetrwamy to i potem będzie czas na wszystko. Pozdrawiam .


Seba zobaczymy co będzie z tych moich pomidorków. Na razie rosną dzielnie na parapecie. Powoli zapełniam warzywnik, który jednak zdążyłam przygotować ;:138 . Pozdrawiam .


Małgosiu-Margo2 na razie mega dużo pracy i mega dużo nieporządku ale przetrwamy to. Fotki w kolejnym wpisie to sama ocenisz :wit .


Basiu wzajemnie ;:196 .


Na koniec pole zmagań .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać, jest co robić.
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko to masz rewolucję trochę przedsmak mojej! Jednak u Ciebie nie ma paskudnej gliny na wierzchu więc będzie łatwiej! Terenu masz moc, a czy oprócz warzywnika masz na niego pomysł? Życzę jak najmniejszych szkód i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ale ładny widok na nowej działce. ;:215
Hiacynty pięknie Ci kwitną, moje jakieś niewydarzone.
Niech elewację szybko zrobią, bo to starsznie niemiłe sprzątanie po robotnikach. Może trafi Ci się czysta, solidna ekipa.
Biedna Cola, niech szybko zdrowieje.
Pozdrowienia dla wszystkich ;:4
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ale będziesz miała roboty ;:oj Całkiem spory ten dodatkowy kawałek.
Masz już na niego plany? Może warzywka? Sadzik? A może kącik relaksu?
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”