Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko pracy mnóstwo, wiadomo, ale efekty już widać, a to dodaje sił. Domek zapowiada się bardzo fajnie ;:333
U mnie też sporo tulipanów wypadło :( a tak je lubię... Na razie mam na nie lekkiego focha, ale pewnie do jesieni zapomnę, że dałam im bana :lol:
Na szczęście szafirki niezawodne, przepięknie ci zdobią ogród.
Psice w kwiatach stanowią najładniejsze ozdoby :D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Super pomysł z domkiem dla dziewczynek ;:138
Powaliły mnie Twoje ciemnofioletowe irysy ;:oj Cudne :!:
I warzywnik imponujący :D
Zdradzisz gdzie zakupiłaś płotek wiklinowy :?:
Zrobiłam sama ,ale żywot jego krótki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

:wit Ewelinko

Widać jaki ogrom pracy włożyliście w swoją działkę ;:138 ;:138 wygląda pięknie ; nasadzenia i kostka zagospodarowanie super, murek z kamienia a przy nim koło od wozu bardzo mi się podoba to coś co ja też bardzo lubię w ogrodzie, niestety czas i warunki atmosferyczne zniszczyły już trochę moje koła, chyba trzeba by było je chować do budynku na zimę.
Świetne zakupy, na pewno masz już zaplanowane co gdzie posadzisz :D Będę podglądać bo jestem ciekawa domku dla dziewczynek.
Kępy Irysów fajnie wyglądają ;:138 ;:138 Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jak niezapominajkowo u Ciebie. Pięknie te kwiatki wypełniają rabaty. U mnie maleńkie kępki, chronione i strzeżone, bo coś z ziemią nie tak, i kiepsko się rozsiewają.
Zakupy w szkółce ;:333 Buk przepiękny, ale ja kocham drzewa, a te pendulowate najbardziej. :D Będziesz z niego zadowolona, to piękna odmiana. Modrzew na pniu mi się marzył, w zeszłym roku nabyłam i padł....okazało się, że mrówki podżarły korzeń. Młody był i nie wygrał, ale to znaczy, że ja jeszcze muszę taki zakupić. :lol:
Podziwiam, zaglądam, czekam na dalszy ciąg. :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Od mojego ostatniego wpisu wiele się nie zmieniło . Co prawda kilka dni deszczu dało kopa roślinom ale nadal jest bardziej zielono niż kolorowo :lol: . Niestety kilka tujek sadzonych w marcu nie przyjęło się i widać, że padną. Kwietniowa susza nie pomogła zakorzenić się tak wysokim okazom . Domek dziewczynek na razie stoi w miejscu bo albo padało albo eM nie miał za wiele czasu . Na szczęście będzie miał kilka dni wolnego to może trochę przyśpieszy z pracą . W ogrodzie szaleją szkodniki - mszyce i skoczki okropnie zmęczyły moje róże więc musiałam sięgnąć po opryskiwacz. Dzisiaj u nas deszczowo i chłodno ale liczę, że po tym ochłodzeniu będziemy mogli skończyć z trawnikiem. Ostatnio eM zakupił okazyjnie glebogryzarkę elektryczną. Nie było w planach tego zakupu ale na pewno się przyda. Kupiłam sobie też w końcu jednoroczne do donic .


Obrazek

Obrazek


Florianie wcale nie jest taki duży . Gdybym miała 0,5 ha to byłby duży ;:224 no ale wszystko przede mną . Iryski piękne i pomyśleć, że nie zawsze mi się podobały. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek


Kasiu na pewno coś wymyślicie dla Filipka. Budowa domku wcale nie jest taka trudna tylko trzeba mieć sprzęt no i dużo wolnego czasu a z tym ostatnio u nas ciężko . Ogród pięknieje z roku na rok ale marzy mi się już taki dojrzały, wyrośnięty ;:224 . Cierpliwie czekam dalej. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Wiolu ja też niestety nie mam porządnej szkółki zbyt blisko i musiałam jechać 40 km ale było warto. Trochę się odstresowałam , odpoczęłam od dziewczyn i przy okazji upiększyłam trochę działkę. Czego chcieć więcej ;:224 ?. Fioletowe iryski bardzo szybko mi się mnożą i coś czuję, że będę musiała je porozsadzać bo pchają się na inne rośliny. Pozdrawiam.


Iwonko płotki to zakup sprzed kilku lat. Kupiłam jeszcze zanim kupiliśmy nową część działki i stały przy ówczesnym warzywniku. Tamten rok przeleżały w stodole czekając na swój czas. Prawdę mówiąc nie są zbyt trwałe i mimo chowania na zimę widać już zmęczenie materiału. Szkoda bo gdyby były trwalsze kupiłabym więcej ;:131 . Niektóre czosnki już kwitną ;:138 . Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Soniu z tym murkiem to masz rację, lepiej poczekać i zrobić coś porządniej. Sądzę, że zabierzemy się za niego dopiero w przyszłym roku . Dziewczynki czekają na domek ale na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Na razie albo pada albo eM nie ma czasu. W czerwcu ma urlop więc jak nie wyrobi się w maju to i tak na wakacje będzie skończony . Dziękuję i ja również pozdrawiam :wit .


Olu niestety swojego kamienia nie mamy . Na razie murek zszedł na dalszy plan . Nie dokonaliśmy wyboru z czego będzie zrobiony. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Lucynko przez te kilka lat odkąd posadziłam pierwszą roślinę ogród nabrał trochę masy ale nadal nie jest to jeszcze to o czym marzę. Tego roku jeszcze trochę przeróbek mnie czeka więc będzie na pewno sporo pracy. Liczę, że za kolejne 5 lat mój ogród będzie nie do poznania . Dziewczynki nadal nie mają domku ale muszą poczekać bo z czasem ostatnio u nas krucho. Sama domku nie zrobię a eM zapracowany. Na szczęście będzie miał kilka dni wolnego a w czerwcu urlop więc na pewno skończymy domek do lata. Pozdrawiam cieplutko :wit .

Obrazek

Obrazek


Wandziu faktycznie iryski w masie robią wrażenie i szkoda, że tak krótko kwitną. Fioletowe i żółte to nn-ki i jest ich najwięcej ;:108 . Odmianowe nie chcą już tak ładnie przyrastać ale może to kwestia stanowiska. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Beatko pięknie dziękuję za miłe słowa ;:196 . Kocham ten swój kawałek ziemi z każdymi wadami i zaletami ;:167 . Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję ;:196 . Buczek ma prawie 3 metry :tan . Sprawiłam sobie taki zaległy prezent urodzinowy ;:224 . Mam tylko nadzieję, że mi nie padnie ale ostatnio sporo pada więc wody ma wystarczająco. Brzoza póki co nie zamieszkała na rabacie z kołem. Jakoś tak pewnego dnia wpadłam na pomysł by podzielić moje już rozrośnięte miskanty i tam je posadziłam. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Aniu mam dwie śliwy Pissardii. Jeszcze młode ale bardzo mi się podobają . Kto wie czy nie kupię jeszcze trzeciej na rabatę narożną , którą planuję zakładać jesienią lub wiosną :tan . Ach fajnie mieć teren jeszcze do zagospodarowania ale te chwasty drażnią mnie najbardziej. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Marysiu mam nadzieję, że warzywnik przyniesie lepsze plony niż w roku ubiegłym. Domek na razie stoi w miejscu ale na pewno do wakacji będzie gotowy. Emilka póki co bawi się mając do dyspozycji dwie ściany i brak dachu ;:306 . Cierpliwie czeka na resztę . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Małgosiu-clem wiadomo jak jest, nic nie zrobi się samo ;:131 . W każdym razie czuję satysfakcję kiedy widzę jak było a jak jest. Co do tulipanów to podejrzewam, że jesienią dokupię ich trochę na tą nową część działki . Domek ciągle w trakcie realizacji ale do wakacji będzie gotowy. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Agnieszko płotki wiklinowe zamawiałam na all kilka lat temu. Wiklina najtrwalsza nie jest ale bardzo urokliwa. Iryski są nn i te rozmnażają się bardzo szybciutko. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek


Krysiu rośliny już posadzone . Od razu wiedziałam gdzie będą rosły i tylko jaśminowiec mnie zastanawiał . Fioletowe iryski to jakieś nn i bardzo szybko mi rosną. Co do koła to chyba faktycznie chowane na zimę byłoby trwalsze. Domek dla dzieci na razie ma tylko dwie ściany z czego okno zostało zmieniona na drzwi bo córka wymarzyła sobie jeszcze rurę do zjeżdżania jak strażak ;:306 . Trzeba było ciut zmienić projekt ale nie było problemu. Ostatnio eM nie miał zbyt wiele wolnego czasu ale na dniach ma wolne a w czerwcu urlop więc na pewno do wakacji skończymy. Rezultatem na pewno się pochwalę, pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Małgosiu-PEPSI ja też bardzo lubię te drzewa płaczące. Kurczę mają w sobie coś pięknego ;:303 . Buczek pokazał mi swoje piękne liście i pieszczotliwie nazywam go Buczysław . Modrzew faktycznie miał jakieś takie drobne korzenie ale mam nadzieję, że przeżyje i będzie rósł w siłę. Pozdrawiam .

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czosnki bardzo fajnie wyeksponowane na tle wyrazistej czerwonej ściany ;:333
Wspomniałaś o 0,5ha. Fiu, fiu? wysoko mieżysz ;:224 Wydzierżawiłem niecałe 6 arów pod dalie i mam ogrom pracy, a to pestka przy 0,5ha. Będę obserwował, jak sobie radzisz z takim obszarem.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale piękne widoki. Widać, że ogród dojrzewa. Nowe rabatki gustowne, przemyślne. To wspaniale urządzać ogród mając już jakieś doświadczenie.
Cudowny powojnik G C. Mój kupiony w tym roku, chyba nie zakwitnie bo mikrus, ale dla takiego widoku warto poczekać.
No i nabrałam ochoty na wyprawę do szkółki. :lol: Chyba nadeszła pora zrobić sobie święto :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jeśli sądzisz, że kiedyś Twój ogród będzie gotowy, to wyprowadzam Cię błędu. Nigdy nie spoczniesz na laurach i zawsze coś będziesz zmieniała, wprowadzała coś nowego, czy też uzupełniała po ewentualnych stratach, czego w żadnym wypadku Ci nie życzę. ;:108
Aktualnie Twój ogród jest naprawdę piękny. ;:215 Nawet klematis w pełnym rozkwicie. ;:138 Jaka to odmiana?

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rabata z kołem super wygląda na tle brzózek ;:167
Kiedy moje tak urosną...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko powojnik Guernsey Cream ;:218 zjawiskowy, widok niesamowity. ;:oj Moje po przesadzeniu dwa lata temu nie mogą się pozbierać, prawie nie kwitną. ;:222
Pissardi szczepią jakoś tak niesymetrycznie. Piękne drzewo, ale moja też ma taka nieforemną koronę.
Zakupy do donic wszyscy chyba zrobili w ubiegłym tygodniu. ;:173 Moje niestety stoją w garażu, zimno niesamowite. ;:174
Też muszę zajrzeć do róż, bo skoczki mam co roku. ;:223
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ale masz klimatycznie.Coraz więcej pięknych roślin i krzewów.Piwonie ile mają pąków.
Moje w tym roku mają po dwie kulki.Dostały jesienią obornika i tak się odwdzięczają ;:222
Kupiłam w szkółce Amanogavę i czekać będę cały rok, aby ujrzeć kwiatki.
Musisz mieć dobrą ziemię, bo powojniki masz wielkie.Ciekawe jakimi różami obsadzisz ceglany budynek ;:170

Pozdrawiam miło :wink:
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Buki płaczące to jedne z piękniejszych drzew. W zeszłym roku w Szwecji widziałam w parku duży, wąski okaz buka o ciemnych liściach ;:oj W tamtym kraju stare drzewa się szanuje, a u nas z okazji remontu drogi powycinano wszystkie najbardziej okazałe drzewa, w tym mojego ulubionego buka, który rósł dość daleko od jezdni ;:174 "Buczysław" :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pięknie u Ciebie i należy ci się pochwała za świetnie wykonywana pracę. ;:108
Rabata z kołem bardzo malownicza z tymi brzozami w tle, cudowna, bardzo dla mnie nostalgiczna ceglana ściana, bluszcz na osłoniętej słomą cembrowinie studni też śliczny. Umiesz tworzyć klimacik. Ogród coraz dojrzalszy, pięknie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”