Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Twój piękny ogród to tak dodaje splendoru że nawet taka wielka rewolucja wygląda zupełnie ok.
Trzymam kciuki aby wszystko poszło szybko i dobrze ;:333 ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko sporo pracy przed Wami, ale widzę, że już częściowo poplanowane terminy i będzie szło z górki :wink: Areał super, będzie co sadzić, tylko pozazdrościć może nie tyle pracy co późniejszego efektu :)
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ależ się u Ciebie zadzieje ;:oj o ho, ho :heja . Te inwestycje pt " raz na całe życie" zawsze dają popalić i psychicznie i fizycznie i finansowo, ale cieszą najbardziej ;:215 . Trzymam mocno piąstki zaciśnięte aby wszystko szło zgodnie z Waszym planem ;:162
Jak Psica kochana się czuje? Pomaga antybiotyk? Szczere głaskano jej posyłam, bo wybrażam sobie jak się męczyć musiała przez to uczulenie. Niech szybciutko zdrowieje
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ale u Was się dzieje :) Sporo mas teraz zajęć, wszystkiego doglądnąć.
Spory areał ziemi masz do zagospodarowania.Już widzę oczyma wyobraźni jak będzie cudnie.Ziemia obok cudnego budynku z czerwonej cegły, na który nie mogę się napatrzeć ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko no niestety tak to już jest, że najpierw trzeba nabałaganić, żeby później było pięknie :wink: Za to ile będzie miejsca na nowe nasadzenia :D
Wiosna piękna u ciebie ;:215 Trochę zmartwilaś mnie tymi tulipanami Exotic Emperor, bo jesienią ich sobie dokupiłam, choć przyznam, że moja ich pierwsza kępka ma już trzeci rok i nadal ładnie kwitnie.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko trzymam kciuki za jak najmniej bolesne i odczuwalne niedogodności związane z remontem, oby przeszedł jak najszybciej i jak najsprawniej. Ślicznie w tym Twoim ogrodzie, a szafirkowy szpaler przeuroczy. Co do tulipanów to też widzę ubytki z posadzonych wcześniej, a z tych posadzonych na jesieni też już wykopalam i wyrzuciłam trochę bo były chore. Więc podejrzewam, że i ja się wylecze z nich w najbliższym czasie. Przynajmniej częściowo.
Serdecznie pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, wielka rewolucja u Ciebie i na razie jest bałagan, bo musi być przy tego typu pracach. Ale wszystko powoli ogarniecie, a potem to już będzie bajecznie ;:215
Masz ogromną ilość hiacyntów i wyobrażam sobie jaki zapach roznosi się dookoła. Co prawda trzeba pewnie położyć się plackiem, żeby go poczuć, ale oprócz zapachu jest wesoło i kolorowo ;:108
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pewnie praca wre i nie ma czasu na nic, a jeszcze święta :) Życzę wytrwałości Ewelinko w dążeniu do celu z nowym terenem i oczywiście Wesołych Świąt :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy chciałabym złożyć Wam Wszystkim życzenia ;:4 .

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary,
radosnych spotkań przy wielkanocnym stole,
oraz smacznego święconego jajka.
Wszelkich pomyślności i łask Bożych .


Skoro już jestem pasuje mi napisać kilka słów co tam u mnie :oops: . Jak poprzednio teraz też żyjemy na szybkich obrotach ale na szczęście pierwsze etapy prac są już prawie za nami. Panowie zrobili nam piękną podbitkę i otynkowali domek ;:138 . Zostało jedynie położenie kamienia elewacyjnego przed domem i dokończenie cokołu frontowego. Co prawda stare podpiwniczenie psuje efekt końcowy no ale niestety tego roku nie damy rady tego zrobić. Ważniejsze jest ogrodzenie i kostka ;:108 . W każdym razie dom zyskał na tej metamorfozie . Udało mi się już ogarnąć po majstrach i powiem, że obyło się bez większych szkód. Niektóre tulipany ucierpiały ale od razu ścięłam je do wazonu, także nie ma tego złego. Aktualnie odpoczywamy a na święta wybieramy się do rodziny więc właściwie nic nawet nie muszę robić. Po świętach ruszamy z dalszą pracą. Em montuje mi powoli kompostownik więc będzie gdzie wyrzucać odpady roślinne ;:138 . Poza tym zaplanował sobie zrobić mi drewniany płotek wokół warzywnika ;:138 . Kupił sobie chłopak maszynę do drewna i szaleje :;230 . Oby tylko zapał szybko się nie wyczerpał :;230 . Razem z Emilką wysiałyśmy już sporo warzyw, posadziłyśmy kwiaty do donic na balkonie. Powoli robi się pięknie :heja . W szale prac miałam czas na jeden wyjazd i kupiłam sobie 3 magnolie - Betty, Susan i jedna nn za to z białym kwiatem i obstawiam, że to będzie magnolia japońska. W planach mam jeszcze kupić dwie :lol: . Poza tym ogród rośnie i cieszy oczy. Na chwasty staram się nie patrzeć . Pokażę Wam kilka zdjęć a odpowiedzi w kolejnym poście ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



:wit .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Marysiu jak na razie konkretnych planów co do rozmieszczenia rabat nie robiłam . Aktualnie trzeba skupić się na innych sprawach a na rabaty będzie czas . Plany są ale jak to ostatecznie wyjdzie to się okaże . Mąż zaczyna mi się wtrącać w rabaty więc może być różnie :;230 . Pozdrawiam :wit .


Soniu na szczęście sprzątanie po robotnikach już za mną. Myślę, że było całkiem znośnie i wielkiego nieporządku nie zostawili. Cola już doszła do siebie i po ranach nie ma śladu. Pozdrawiam ;:196 .


Agnieszko właściwie ja lubię ciężką robotę ;:108 . Prace z łopatą, kilofem czy młotem 5-cio kg mi nie straszne . Kącik relaksu będzie i warzywka też a na sad niestety braknie miejsca . Jeśli uda się nam kupić kilka arów po sąsiedzku to wtedy będzie sad . Tak na dobrą sprawę 10 arów to wcale nie jest dużo ;:185 . Sam podjazd z chodnikiem zajmą nam około 200 metrów kw. do tego warzywka, miejsce na grilla, basen, huśtawki itd. Teren nie jest płaski więc w dwóch miejscach chcąc nie chcąc mam spadki i skarpy a tego nie mogę wykorzystać inaczej jak tylko posadzić rośliny. Mimo wszystko działka zapowiada się fajnie i za kilka lat mam nadzieję, że będzie to już widać. Pozdrawiam ;:196 .


Iwonko sporo hiacyntów posadziłam jesienią a te z poprzednich lat wyszły w okrojonym składzie. Szkoda, że te rośliny cebulowe tak szybko znikają . Człowiek wyda kupę kasy i zmarnuje kupę czasu na sadzenie a potem roślin ubywa. Faktycznie za nami sporo prac , w tym tych najbardziej ciężkich jak zbijanie betonów czy odkopywanie fundamentów przed domem. Przed nami jeszcze dużo roboty ale ta powinna być już bardziej przyjemna :wink: . Pozdrawiam :wit .


Lucynko dziękuję, zdrówko najważniejsze i na pewno przyda się go teraz dużo ;:196 . Prace przesuwają się powoli do przodu i choć nie widać tego jeszcze na dokupionej działce to i tak jestem zadowolona . Jak tylko uporamy się z ogrodzeniem i kostką to weźmiemy się za ostateczne równanie terenu, sianie trawy i zakładanie rabat ;:108 . Pozdrawiam .


Agnieszko-pelagia72 pastele są bardzo przyjemne dla oka to fakt ;:215 . Nazwy narcyza nie pamiętam ale gdybym poszukała to pewnie bym znalazła. Aktualnie jest kolorowo i rośliny wdzięczą się do słoneczka. Czekam na kolejne spektakle w tym czosnków, które uwielbiam a wyszło ich sporo tego roku. Pozdrawiam .


Sabinko poczekaj tylko na fotki 2013 a 2020 . Oby tylko Bozia dała i zdrówko było bo bez tego ani rusz . Faktycznie dobrze jest mieć zdjęcia z tego brzydkiego okresu bo za kilka lat je wyciągnę i zobaczę ile można zdziałać pracą . Pozdrawiam :wit .


Igo witaj :wit . Dzięki za dobre słowo . Wszystko idzie powoli w dobrym kierunku a to najważniejsze .


Mariuszu na pewno jest co robić ale na szczęście te najcięższe prace są za nami, teraz będzie już z górki :;230 . Przyjdzie mi poczekać na efekty swojej pracy w postaci bujnego ogrodu ale myślę, że warto czekać.


Małgosiu dzieje się, dzieje i czasu mi brakuje na wszystko. Piesek już w porządku . Antybiotyk szybko zadziałał i rany szybko zaschły i się zagoiły. Niestety Cola jest alergikiem i ma bardzo wrażliwą skórę. Jeszcze nie raz przyjdzie mi się martwić .Pozdrawiam :wit .


Aniu działka wydaje się spora ale już narzekam, że miejsca mi braknie na wszystko co chciałam posadzić :;230 . Gdyby ten teren był tylko pod rabaty to spoko a tak będzie tam jeszcze musiało się zmieścić mnóstwo innych rzeczy. Damy radę i mam nadzieję, że za kilka lat będzie to jakoś wyglądało. Pozdrawiam .


Małgosiu-clem te tulipany, które posadziłam jesienią zakwitły . Nie masz się co martwić na zapas bo ja myślę, że u mnie tulipanowy pogrom to wina gryzoni. Znalazłam sporo dziur i tam cebulowe najbardziej ucierpiały. Exotic Emperor miał na forum dobrą opinię więc nie powinno być tak źle. Pozdrawiam :wit .


Beatko szafirkowa rzeczka to było moje małe marzenie , które się spełniło. W dużej grupie robią największe wrażenie. Tulipany na pewno będę dosadzała ale już na pewno nie z takim rozmachem . Są inne piękne i wdzięczne rośliny . Pozdrawiam .


Dorotko zapach hiacyntów piękny ale tak jak piszesz trzeba leżeć na trawie albo przynajmniej kucać ;:306 . Prace powoli idą do przodu więc nie ma co narzekać. Damy radę to przetrwać i to mnie pociesza, że przecież ten bałagan nie będzie trwał wiecznie. Pozdrawiam ;:196 .


Mariuszu nazbierało się wszystkiego bo nie dość, że prace, święta to jeszcze dzieci, przeróżni lekarze itd , itp. Jakoś daliśmy radę więc nie jest źle. Zaraz trzeba przygotować święconkę i lecieć ją poświęcić. Dziękuję i wzajemnie, dużo zdrowia i spokoju . Pozdrawiam .


Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz wszystkiego dobrego .
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko jak cudnie u Ciebie ;:oj rzeka tulipanów, szafirków i hiacyntów rozsiewających cudowne aromaty. ;:138 ;:138
Trawniczek równiutki jak dywanik a dom po renowacji zyskał na wyglądzie.Musieliście się napracować ... brawo Wy. ;:433 ;:433
Fajnego masz stróża, przysiadł i pilnuje nowo zakupionych skarbów. ;:306 ;:215 A Emilka dzielnie pomaga mamusi. ;:167
My również Święta spędzamy u rodzinki , zatem kochana niech i dla Was będą radosne i pełne rodzinnego ciepła ...Wesołego Alleluja. ;:79
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko to miło czytać dobre wieści że panowie pracę wykonali dobrze i jesteście zadowoleni. Pochwały dla Pana eMa za zaangażowanie w prace ogrodowe.
A z okazji Świąt Wielkanocnych życzę zdrowia i spokoju oraz radosnej, rodzinnej atmosfery, wesołego Alleluja ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko - ilość cebulowych zachwyca! Pięknie i bardzo kolorowo.
Pochwalę też kolejny raz tę Twoją lawendę - świetnie jej u Ciebie.
Ojejku, gdyby rabaty zależałyby tylko ode mnie to pewnie miałabym zupełnie inaczej w ogrodzie niż jest. Ale też muszę się liczyć ze zdaniem innych. Zatem życzę dobrych pomysłów ogrodowych ze strony męża. ;:215
Wszystkiego najlepszego! ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”