Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko córy szczęśliwe na dworze, słodkie. ;:167
Amanogawa pięknie Ci kwitła. ;:oj Moja chyba przemarzła, bo miała kilka kwiatów. ;:174
Czosnki piękne i ładnie wkomponowane w rabaty.
Warzywnik ładny, będą dziewczynki mieć radość ze zbierania plonów. ;:215
Też już mam dość deszczu, bo trawnik nie zrobiony i nie mogę patrzeć na swój ogród po spaleniu ponad pięćdziesięciu bukszpanów. ;:223
Ciepła i słońca życzę, aby wypad do Bolestraszyc się udał.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko zostaw niezapominajki jak najdłużej na rabacie, żeby się wysiały, one bardzo wędrują po ogrodzie, ale w tym też ich urok U mnie ostatnio mocno przerzedziły się, ale to chyba moja wina, którą naprawiam.
Ceglasta ściana daje dużo uroku roślinom ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino
Cudne fiolety czosnków i irysków :D
Gust mamy podobny :)
No i moje ulubione tło ze starej cegły i drewna.
Bratki i stokrotki w pojemnikach wpasowały się tam genialnie.
Widzę ,że warzywnik macie spory, oby warzywka się udały mimo niesprzyjających prognoz. :)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, powiem Ci że najbardziej spodobały mi się zdjęcia na tle ceglanej ściany ;:167 Bratki prześlicznie się prezentują a róża Vielchenblau jak z angielskich ogrodów. Ileż to ja się takich murków w necie naoglądałam i tylko powzdychać mogę. Zazdroszczę Ci jak nie wiem co :lol:
Rabatki piękne. Będę czekała razem z Tobą na pokaz nowych irysków. Nowa część działki, to kawał rozległego terenu. Będziesz mogła się wyszaleć :lol:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, ale miło ogląda się twoje wiosenne zdjęcia. Piszesz, że tulipany zawiodły, a gdybym nie doczytała to naprawdę zdjęcia temu przeczą. Miałaś niesamowicie ukwiecony ogród ;:oj Uwierz - pisze ci to osoba, która na jednej z rabat miała 15 (słownie: piętnaście) tulipanów z blisko setki posadzonej dwa lata temu ;:222
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :D

Piękne, sielskie obrazy i ta czerwona cegła no zwala mnie z nóg ;:224
Iryski z Czech to są te SDB?Ładne kolory, na takie niebieskie to i ja bym się skusiła.
Zauważyłam ,że masz klony szczepione.Od jakiegoś czasu poszukuję szkółki lub sprawdzonego sprzedawcy.
Chciałam posadzić u siebie ;:108

Miłego dnia :wink:
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Działacie na nowym terenie, pięknie.
Urzekła mnie skarpa, coś wspaniałego. I to drzewo nad nią! ;:167
Róże masz pięknie rozrośnięte. Pilnuj niezapominajek, żeby się nie rozszalały. Córki na huśtawce najlepsze, mają wspaniale dzieciństwo na własnym podwórku z takim pięknym ogrodem. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Ostatni weekend był bardzo ładny i pracowity :tan . W sobotę skosiłam trawę i ogarniałam chwasty a eM majstrował przy płotku do warzyw. Potem pomogłam go zamocować . Brakło nam jak na złość materiału i niestety nie skończyliśmy wszystkiego . Z malowaniem też musiałam się wstrzymać bo brakło na to czasu a teraz pogoda nie pozwala . Wczoraj było ciepło a burza przeszła bokiem więc wyplewiłam warzywa i posadziłam pomidory oraz papryki, które męczyły się w doniczkach ;:222 . Dzisiaj od rana leje i poprawy nie widać . Ziemia znowu namoknie i trzeba będzie brodzić w błocie ;:222 . Masakra z tym majem, a tak bardzo lubię ten miesiąc :roll: . Dzisiaj tylko płaczące zdjęcia.


Obrazek


Olu nie strasz proszę :lol: . Żarnowiec jest taki ładny, że szkoda by było. Z tego co wiem New Dawn to kawał krzaka i na pewno podpora musi być spora i mocna. Na pewno znajdziesz na forum jakąś inspirację, pozdrawiam :wit .



Obrazek


Soniu jak tylko pogoda dopisuje to korzystamy. Tak mało było ciepłych dni w maju, że żal siedzieć w domu kiedy jest ciepło. Dzisiaj znowu leje ;:222 . Amanogawa ładnie mi kwitła ale jak do tej pory słabo mi rośnie. Mam wrażenie, że urosła dosłownie odrobinę . Może po prostu ma tak jak niektóre rośliny, że musi się zakorzenić a dopiero potem zaczyna rosnąć. Niestety wypad nie wypalił bo Teściu był w pracy a bardzo chciał jechać z nami więc sobie po prostu odpuściliśmy. Może w ten weekend się uda pojechać, pozdrawiam :wit .


Zapłakany warzywnik .

Obrazek


Basiu niezapominajki jeszcze są ale jednak mocno uszczupliłam je w jednym miejscu. W razie czego będę przenosić siewki. W przyszłości będę miała więcej ceglanej ściany do wykorzystania pod rośliny pnące oraz jako tło dla donice . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Agnieszko uwielbiam czosnki . Tego roku jest też sporo białych bo cebule przyrosły . Warzywnik mam raczej niewielki - ma około 6,5 na 9 metrów . Na nasze potrzeby na razie wystarczy. Pozdrawiam .


Goździkowa alejka w blokach startowych .


Obrazek



Wiolu a więc nie ma tego złego z tą starą stodoła ?? Początkowo narzekałam na nią, że to taki wielki potwór i w ogóle ale teraz ta cegła podoba mi się coraz bardziej czytając takie komentarze :lol: . Teren wcale nie jest taki rozległy. Prawdę mówiąc wydaje mi się go bardzo mało i nie będę miała zbyt wiele miejsca na rabaty . Mocno ograniczają mnie skarpy gdzie w zasadzie mogą być tylko płożaki . Czas pokaże co wykombinuję bo jak na razie nie mam czasu na myślenie o rabatach , jest tyle innych rzeczy do zrobienia. Jak zrobią ogrodzenie będę mogła w końcu zrobić dokładny pomiar i cokolwiek planować. Poza tym mam kilkanaście roślin, które w donicach czekają na nowe miejsca więc też muszę je gdzieś wcisnąć. Nie wspomnę już nawet o finansach, które tego roku mocno się uszczuplą więc szaleć na razie nie będę mogła . Zacznę od wiosny :wink: . Pozdrawiam :wit .


Ach te kule ;:167 .


Obrazek


Sabinko z tulipanami miałam podobnie. Na jednej rabacie miałam w zeszłym roku taką alejkę z 3 kolorów. Tego roku zakwitło mi tylko kilkanaście sztuk a wsadziłam ich mnóstwo ;:222 . Dobrze, że jesienią dosadzałam w innych miejscach to trochę ich jednak kwitło.


Będzie kwiat ;:138 .

Obrazek


Aniu z Czech wzięłam tylko kilka SDB a reszta to te wysokie falbaniaste iryski. Niestety nie wszystkie zakwitną ale liczyłam się z tym. Kilka falban jednak będzie i już nie mogę się doczekać . W sumie mam 3 klony ale na razie to maluchy. Dzięki i wzajemnie, pozdrawiam ;:196 .



Tutaj też będzie falbanka ;:138 .

Obrazek


Moniko dziękuję ;:196 . Skoro tak spodobała Ci się skarpa to zapraszam do pomocy :lol: .Będę miała jeszcze pole do popisu :

Obrazek

W sumie jeszcze jakieś 50 metrów do zagospodarowania bo cały narożnik i północną ścianę działki mamy ze skarpą . W innym miejscu też mamy taką łagodniejszą skarpę po łuku i też będę kombinowała co i jak. Niezapominajki ograniczam bo faktycznie sieją się na potęgę. Pozdrawiam .



Obrazek

Na koniec dla różomaniaczek Morden Blush .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę.
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj,pięknie i kwitnąco u ciebie kochana jest na co popatrzeć ;:63
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Falbaniaste iryski super się zapowiadają, ale i wszystkie SDB mnie urzekły, zwłaszcza te z niebieskim ;:173
U mnie też sporo ostatnio pada, ale ja tam nie narzekam z tego powodu, bo jeszcze pamiętam jaki smutny i szary był ogród w tamtym roku, gdy o tej porze była już straszna susza... A teraz jak patrzę na tę soczystą wiosenną zieleń to i zmoknąć mogę :wink:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

ale masz tych goździków ;:224 ;:224 ;:224
Czosnki i iryski takie wysokie, pysznią sie nad innymi roślinami jakby je nadzorowały :D
Moj tez zapłakany warzywnik .I ziele ciągle sie pcha. :twisted:
Juz masz róże kwitnace, suuper. Ja jeszcze czekam.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Hej Ewelinko troszkę mnie u Ciebie nie było ale widzę, że prace szły pełną parą :) Działka wygląda pięknie, córki widzę zabiegane i roześmiane, ciekawe tylko czy chętnie mamie pomagają hihi :) Warzywniczek pierwsza klasa!
A no i jeszcze zapomniałem dodać, że iryski masz śliczne :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko deszczu nie ma końca . Fakt, roślinki super rosną , ale słonko też by się przydało.
Ale ty masz dużo czosnków! Piękne.
Z moich , w tym roku parę sztuk zakwitło.
Już pierwsza róża u ciebie. U mnie tylko patrzeć i też rozkwitnie. Mszyce ci róż nie atakują?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”