Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko coraz ładniej się robi u ciebie....
A ty nie zwalniasz tylko lecisz do przodu z robotą....u mnie też przysypało śniegiem....
Wczoraj na szybko zabezpieczałam roślinki. Jakoś przez tego wirusa to ani nie możemy się w pełni cieszyć nadchodzącą wiosną.
Siedzimy w domu , dzieci zawalone lekcjami , nowe zakazy od dzisiaj....
Wszystkiego dobrego dla was.... ;:168 Uważajcie na siebie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ogród pięknieje w oczach. Za każdym razem kiedy pokazujesz nowe zdjęcia zachwycam się coraz bardziej. Zapewne to efekt postępującej wiosny, ale też i Waszej pracy. Ceglana ściana wymarzona na pnące róże. Pooglądaj sobie zdjęcia angielskich ogrodów różanych ;:167
Co do oprysku, to na opakowaniu pewnie będzie pisać przy jakiej minimalnej temperaturze jest skuteczny.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Coraz piękniej u Ciebie, Ewelinko! ;:138 ;:138 Nawet piesek leży sobie i podziwia, dumny ze swoich państwa. ;:215
Cudnie wygląda szpaler kwitnących hiacyntów ;:63 ;:63 , zapewne chętnie sobie obok nich spacerujesz i wdychasz ich słodkie zapachy. ;:333
Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

No dzieje się ;:215
Uwielbiam obserwować takie prace. Po części nawet zazdraszczam. Ale tylko trochę. Ja już jakoś sił nie mam ;:173
Patrzę na tę rabatę z murkiem. Czy tam planujesz jakieś drzewko?
Mnie tam by bardzo pasował nutkaj w odmianie jubil, bo wąski jest. Może nie na samym środku, ale jakoś tak
Teraz jakoś tak płasko.
Wysepki wrzoścowe rewelacyjne
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Fajnie, że działasz tak intensywnie w ogrodzie. Gdzie zamówiłaś tyle wrzośców ? Bardzo je lubię . Miałem w zeszłym roku dwie piękne sadzonki, ale padły nie wiedząc czemu . W tym roku muszę nadrobić i kupić .
W ogrodzie zaszły już takie zmiany, ciekawie to wygląda. Oby tylko pogoda dopisywała teraz :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko idziesz jak burza z wszystkimi pracami :shock: Podwórko pięknieje z każdym tygodniem ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko będziesz mieć piękny ogród, ponieważ nie jest płaski. Na pewno pracy dużo więcej, ale jednak zróżnicowanie poziomów czyni ogród ciekawszym. ;:215 Wysepka przy wejściu bardzo ładna, jak zarośnie, na pewno zachwyci każdego. ;:oj
Z psiakami i zasianym trawnikiem, będzie trudniej, ale na pewno znajdziecie jakieś rozwiązanie. ;:108
Dużo zdrowia dla wszystkich i spokojnego ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko czekam też na burzę Twoich kwiatów, bo na razie jest porządek idealny ale jakoś smutno. Tym bardziej że masz tyle roślin kwitnących!
Buźka wyglądająca oknem słodko wygląda ;:167
Z psami nie tylko na wysianą trawę, ale i na opryski uważaj żeby psom nie zaszkodziły, bo one lubią z nosem przy ziemi...
O tak fryzjera wszystkim nam brakuje ...obu płciom! ;:306
Pozdrawiam i podziwiam ogrom pracy włożony w teren :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Za nami pracowite dwa tygodnie . Pogoda dopisywała i każdą wolną chwilę spędzałam z dziewczynami na działce pracując lub bawiąc się . W ubiegły weekend udało się nareszcie rozburzyć schodki . Okazała się to mega trudną robotą i bez sprzętu cięższego byłoby chłopakom trudno . Wysiałam już część warzyw, posadziłam truskawki . Wykosiłam po raz pierwszy trawnik a raczej kawałek trawnika, koszenie trwało 15 minut :;230 . Aktualnie ta stara część działki jest troszkę przerabiana . Usunęłam dwie rabaty przed domem na korzyść trawnika ale przesunęłam linię innej rabaty więc jestem na zero ;:306 . Aktualnie czekamy na deszcz bo jest dość sucho a do podziału mam sporo roślin no i ziemia pod trawnik czeka .Co trzy dni podlewam tuje i serby bo bez tego na pewno by padły. Ogólnie sporo się dzieje i czasu na wszystko brakuje. Jutro cały dzień sprzątanie i gotowanie . Mam zalecenie od eMa by odpuści sobie ogródek.

Obrazek

Obrazek


Seba mistrz drugiego planu to Weronika ;:167 . Lubi czasem przyglądać się co tam robi mama. Czekam na soczystą zieleń ale jak tak dalej pójdzie to ta zieleń nie będzie taka ładna - sucho jest okropnie . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Agnieszko z tym radzeniem różnie bywa ;:224 . Jak to w życiu raz jest lepiej a raz gorzej. Psy czasem dokuczają i trzeba je ochrzanić ale ogólnie da się wytrzymać i połączyć zakładanie ogrodu z posiadaniem psów . Powoli do przodu, marzy mi się jeszcze trawa bo już nie mogę znieść tej gołej ziemi ale jeszcze chwilę muszę poczekać. Po świętach będę w stanie część trawy już posiać ale nie całość . Pozdrawiam .


Madziu pomysł wybiegu raczej nie wypali - już słyszę mojego eMa jak mówi " A po co ?? damy radę " :;230 . Raczej nie jest zwolennikiem takich krótkoterminowych rozwiązań bo to tak czy siak trzeba jakoś postawić - słupki, siatka itp. Nawet prowizorka wymaga czasu i pracy . Planujemy kiedyś kupić im kojec bo są sytuacje, że psy trzeba na jakiś czas zamknąć .Na wydzielenie większego obszaru raczej nie ma szans. Może działka nie jest mała ale uwierz mi rzeźba terenu i usytuowanie budynków nie daje nam wielu możliwości . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Aniu ten ciemny listek to budzący się czarny bez . Nie pamiętam tylko czy to odmiana Eva czy Black Beauty ;:124 . W każdym razie piękny jest i ładnie przyrasta. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Florianie dziękuję a jak pachnie! Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Olu nie jest zbyt kolorowo z tą epidemią ;:218 . Kolejne obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa nam wprowadzili ;:222 . Faktycznie nie można w pełni cieszyć się ogrodem ale nie narzekam, mam ręce pełne roboty i tylko wyjazdu do szkółki mi brakuje. Miejmy nadzieję, że to szaleństwo kiedyś się skończy. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Wiolu z tym opryskiem to raczej zastanawiałam się czy pryskać przed czy po przekopaniu ziemi :lol: . Po świętach chcemy w końcu zabrać się za to przygotowanie ziemi pod wysiew ale jest strasznie sucho ;:222 . Część działki zrobi nam traktor z glebogryzarką ale część trzeba zrobić ręcznie ewentualnie pożyczyć taką małą glebogryzarkę. Niestety przy Weronice nie mogę zrobić wszystkiego co sobie zaplanuję a zanim eM wróci to już jest późno. No nic , trzeba spiąć się i to zrobić bo mam już dość tej gołej ziemi. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Lucynko o tak, hiacynty pachną obłędnie. Kiedy kosiłam trawę miałam ochotę jeździć tam kilka razy :;230 . Z dnia na dzień prace postępują, rośliny rosną i jedyne czego teraz trzeba to deszczu . Jest strasznie sucho . Miejmy nadzieję, że deszcz w końcu podleje nasze ogrodu bo potem to tylko buchnie kwieciem. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chyba czytasz w moich myślach ;:138 . Tak , tam właśnie będzie Jubilee ;:108 . Do tego bardzo chcę posadzić brzozę Youngi i modrzew na pniu . Na pewno z czasem przestanie być płasko. Rośnie tam już świerk serbski Bruns , który też jest dość ciekawym drzewem. Po świętach dostawa wrzośców, dodatkowe 56 sztuk na pewno będzie wyglądało lepiej. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Seba1999 wrzośce zamawiałam na all. Sama jestem ciekawa jak będą wyglądały sadzonki bo czasem różnie z tą zgodnością bywa. Po świętach ma przyjechać kurier i biorę się za robotę. Mam już kupioną ziemię do roślin kwasolubnych więc zmieszam ją z ziemią rodzimą i posadzę sadzonki. Zobaczymy czy spodoba się im u mnie . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Małgosiu-clem dziękuję bardzo ;:196 . Sporo pracy za nami ale od razu lepiej na duchu jak widać efekty . Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Soniu rzeczywiście te poziomy mają w sobie coś ciekawego . Bardzo jestem ciekawa jak uda mi się to zagospodarować. Niby już plan jako taki na całość mam ale sama nie wiem jak to będzie wyglądało. Na pewno w jeden sezon ogrodu nie urządzę . Z sezonu na sezon będą dochodziły rabaty, pergole i inne drewniane konstrukcje. Bardzo chcę mieć taki podział na strefy . Czas pokaże jak to wyjdzie. Z psami nie będzie łatwo ale wiem, że jest to możliwe więc damy radę. Poza tym nie ukrywam, że nie zależy mi na idealnym trawniku. Psy tak czy siak będą mi robiły placki od swojego moczu ;:131 . Coś za coś. Pozdrawiam .


Marysiu niestety mnóstwo cebulowych mi wyginęło. Nie będzie burzy kwiecia jak dwa lata temu . Coś tam powoli zakwita ale czasu na zdjęcia też jakoś mało a wieczorem jak sobie przypomnę to światło już nie to. Faktycznie z opryskami też muszę uważać. Niestety psice pewnie więcej czasu spędzą w tym czasie w domu . Mój em ma spokój- sam jest sobie fryzjerem :;230 . Pozdrawiam :wit .


Przed nami Święta Wielkiej Nocy więc z tej okazji chciałabym złożyć Wam Wszystkim życzenia .

Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
mimo sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy,
trzymajmy się w zdrowiu.
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego wieczoru Wam życzę .
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widać nie odpuszczasz sobie nawet na chwile i działasz pełną parą ! Powiedz co planujesz na tym zboczu rozkopanym? Wydaje się dość strome. I wspaniałe masz szafirki, ja dokładnie na podobny efekt liczę za rok lub dwa ;:224
Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt ! ;:167
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, Wasz ogródek zmienia się z dnia na dzień, prace postępują to obejście pięknieje. ;:215
Dobrze, że masz dwie zdolne pomocnice i dwa psiaki do pomocy, nawet glebogryzarka nie będzie potrzebna. ;:306
Dziękuję kochana za piękne Świąteczne życzenia, niech i dla Was będą radosne, a przede wszystkim zdrowe i pełne nadziei na lepsze jutro. ;:167 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dopiero na ostatnich zdjęciach widzę, jaki masz pagórkowaty teren. Chyba znacznie większy niż u mnie ;:136
Nadal zachwyca mnie pas hiacyntowo-szafirkowy!
Ja czasem złoszczę się na koty (jedna moja inne złażą się od sąsiadów), które potrafią kopać w ziemi podczas załatwiania się, bądź w niej tarzać ale to nic w porównaniu z psami. Nie zazdroszczę ;:185
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko dużo pracy za Tobą, ale i przed Tobą ;:138 Będzie pięknie. Już tyle zmian widać na przestrzeni lat ;:63
Widzę, że masz też warzywa, a już myślałam że nie..
Spokojnych Świąt ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”