Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jak ja Ci zazdroszczę spaceru z pieskami... Pięknie się oba prezentują. ;:138
A po drodze spotkałaś jeszcze piękniejsze zwierzęta, które od dziecka kocham i podziwiam, KONIE! ;:111
Jednak najpiękniejsze obrazki prezentują Twoje śliczne różyczki ;:333 , a wśród nich przecudną Gizelkę. ;:215
Irysy lubię oglądać, ale jakoś nie mam ochoty sprowadzać ich na moją działkę. ;:131 Wprawdzie nieliczne i u mnie rosną, jednak jeszcze się do nich nie przekonałam. Twoje są bardzo ładne. ;:138
Do niedawna podobnie traktowałam liliowce, które ostatecznie podbiły moje serce. ;:108 Może kiedyś kosaćce też mnie zawojują....
Pozdrawiam i zdrówka Wam wszystkim życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko jak miło letnie widoki obejrzeć. ;:215 Iceberg Climbing cudna. ;:oj
Wolne rośnięcie cisów to w zasadzie mity. Sadziłam Hilli i Hicksi jako 25-30 cm chudzielce. Po siedmiu latach mają 180 centymetrów, ale od czterech lat są cięte z góry, co dwa lata. Gdybym nie cięła, miałyby około 230 cm. W bardziej zasobnej glebie, w innej cześci ogrodu, mają 50 cm przyrosty roczne. Tam mam solitery i nie tnę ich z góry. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, około dwa lata potrzebują na zakorzenienie się i wtedy ruszają ładnie.
Spacer z takimi słodziakami przemiły. ;:215
Zdrowia dla dziewczynek. ;:167
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko - cudne te Twoje róże, aż kipią kwiatami. ;:167
Ładne iryski, ja na swoje czekam z niecierpliwością bo nie tak dawno posadzone więc to będzie premiera w moim ogrodzie z niektórymi.
Ja zamiast wrzosów preferuję wrzośce. Są ozdobne przez cały rok, szczególnie zimą i wczesną wiosną, co jest dla mnie cenne w ogrodzie.
Ale ostatnio wyczytałam, że są wrzosy, które nie wypadają zimą, muszę je poszukać w sprzedaży.
A żywopłot z kosodrzewiny jest za skromny? Zero wymagań, można strzyc aby zagęścić.
Wyższa irga też jest cudna na żywopłoty.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Od kilku dni jest u mnie dość zimno a do tego nocne przymrozki, marznący deszcz i mgła ;:222 . Nic przyjemnego ale kiedyś musiało się to w końcu zacząć ;:131 . W ogrodzie już nic nie kwitnie, dominują odcienie brązu ;:108 . Gdzieniegdzie na różach i berberysach wiszą kolorowe owocki . Sezon dobiega końca ;:108 . Pozostało już tylko przygotować rośliny do zimy i cierpliwie czekać na wiosnę. Kopczyków jeszcze nie robię bo jest za ciepło ale myślę, że w grudniu trzeba będzie się za to zabrać. Zeszłego roku po raz pierwszy mocno okryłam delikatniejsze róże i jestem zadowolona z efektu dlatego zamierzam teraz zrobić to samo. Prócz kopczyków dostaną włókninę na pędy . Myślę, że warto się odrobinę wysilić . Dzisiaj kolejne wspominki.


Obrazek

Obrazek



Obrazek


Kasiu - Katiusha Gizelka ma podpory z bambusów więc tak całkiem na baczność sama to nie stoi ;:224 . Mimo wszystko ten bambus to dla niej za mało i wiosną muszę pomyśleć nad czymś solidniejszym. :wit .


Obrazek

Obrazek


Kasiu - Kania najstarsze moje róże mają już kilka lat więc już nabrały masy . Poza tym tamtej zimy po raz pierwszy okryłam niektóre róże i przezimowały całe ;:215 . Lo to wariat i już się głowię nad podporą dla niego :;230 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko konie pasą się na pobliskim pastwisku więc praktycznie za każdym razem na nie trafiam ;:108 . Czasami nawet podchodzą do mnie :lol: . Liliowce warto mieć bo pięknie kwitną a irysy to takie moje zeszłoroczne chciejstwo ;:224 . Zobaczymy co pokażą w przyszłym sezonie. Dziękuję i wzajemnie :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soniu sama nie wiem jeszcze na co się zdecyduję ale na pewno będą i graby i irga błyszcząca a cisy też chcę tylko może w innym miejscu. Mam całą zimę na zastanowienie ;:108 . Chciałabym posadzić kilka takich parawanów roślinnych więc różnorodność mile widziana ;:108 . Spacerki są przyjemne nawet podczas zimy, można odetchnąć pełną piersią . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko nie mam żadnego doświadczenia z wrzosami ani z wrzoścami ;:185 . Po prostu myślę nad kolorem na tej iglastej rabacie i tak mi wpadły do głowy. Czy je wykorzystam ? Nie wiem, zobaczymy co wymyślę zimą. Mam też kilkanaście irysów, które nie zakwitły mi tego roku i czekam z niecierpliwością na przyszły sezon. Kosodrzewina wygląda fajnie ale mi zależy na wąskich przegrodach a kosodrzewina wygląda ładnie jak jest w miarę naturalna czyli szeroka. Takie jest moje zdanie ;:108 . Irga zdecydowanie tak, czytałam o tej błyszczącej przebarwiającej się jesienią i chyba na nią się zdecyduję ale w innym miejscu działki. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę .
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jakie piękne piwonie ;:oj ;:167 Zakupiłam hektary włókniny zimowej, to także opatulę moje liliputki róże i kilka innych zieleninek ;:108
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne wspominki...urocza Gizelka, bardzo mi się spodobała ..choć dużo widać miejsca zajmuje więc u mnie nie zagości ale u ciebie w dużym ogrodzie ;:215 . Laguna moja w tym roku się nie spisała, zresztą jak inne róże...liczę że w przyszłym roku ozdrowieje ( w tym plamistość ją męczyła )..no i kwiatki nie będą się przypalać od słonka :wink: . Powiedz mi Ewelinko czy u ciebie też się przypalają, a może w półcieniu rośnie :roll: . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj kolejny pochmurny i mglisty dzień :roll: . Miałam czas na domowe porządki i na książkę ;:224 . Studiuję też wnikliwie róże bo planuję wiosną kupić trochę historycznych i przysłowiowych "terminatorek" ;:224 . Jeśli macie jakieś sprawdzone, niezawodne odmiany to śmiało piszcie ;:108 . Mogą nawet kwitnąć tylko raz byleby zjawiskowo :lol: .



Kasiu włókniną opatulam tylko kilka róż - w tym głównie pnące ;:108 . Reszta dostaje tylko kopczyk . Wiosną i tak większość rabatowych tnie się nisko a te co mają zielone pędy staram się kulkować. Przyznam, że ten zabieg na prawdę sporo daje i polecam ;:215 . Kupiłam dwa lata temu kilka piwonii i tak na razie nieśmiało pokazywały kwiaty. Może za rok będzie ich więcej ;:224 . Te byliny należą niestety do tych, które wymagają czasu zanim karpa się rozrośnie i będą bujnie kwitły ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Zuziu moje róże raczej też męczyły się z chorobami i do tego ze szkodnikami ;:222 . Mimo wszystko dały radę i jestem zadowolona biorąc pod uwagę, że w ogóle nie miałam dla nich czasu. W przyszłym roku bardziej o nie zadbam ;:108 . Laguna rośnie u mnie w pełnym słońcu i przyznam, że nie paliła jej kwiatów. Owszem, one traciły trochę kolor ale nie były spalone ;:185 . Tu po lewej na pergoli ;:108 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Polecam rosa rugosa w odmianach, np. Agnes, Ritausma czy Hansa.
Kwitną na okrągło, nie chorują, nie przemarzają.
Z róż botanicznych polecam także Harison's Yellow, jest zjawiskowa.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne wspomnienia na tą pogodę aż się chce wracać do lata ogladając te zdjęcia przepiekne. :D
Co to są ten gąszcz bialo fioletowych, z daleka przypoinaja mi orliki?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e8034b48b6fb74c8
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Widzę, Ewelinko, że zaczynasz wspominać. ;:333
Piękne i bardzo kolorowe, zróżnicowane te Twoje wspomnienia. ;:138 ;:138
Słoneczka życzę ;:3 ;:3 , niech choć Tobie rozweseli świat. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Wspominki cudne ;:167
Wiem, że na piękne piwoniowe krzaczki przyjdzie mi poczekać Obrazek Mam tylko nadzieję, że się doczekam Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelina, ja tylko jednej zimy nie okryłam róż. Poczytałam kilka opinii, że starsze okazy powinny dać sobie radę, że kopczyki wystarczą itp.. tylko niestety nasze zimy są o wiele zimniejsze niż w centralnej Polsce. Straciłam wtedy kilka piękności, a niektóre startowały z dwoma lub trzema oczkami - reszta zmarznięta. Od tamtej pory choćby nie wiem co - okrywam. A skoro na poniedziałek zapowiadają -6 to przypuszczam, że jeszcze przed weekendem czeka mnie sporo pracy :roll:
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, oszałamiajacy masz ogród ;:oj wspomnienia z lata, róże fantastyczne , tyle wspaniałych roslin - nowe zapowiadają się ciekawie Te zmiany w zagospodarowaniu terenu, nowy chodniczek , rabata i nowa ozdoba ogrodu nadajaca rustykalny akcent... ;:oj
ZAZDROSZCZĘ ;:224
Psiaki, morduchny piekne, widzę, że się lubią i są śmieszne, fajne zdjęcia im zrobiłaś :D

Pozdrawiam cieplutko ! :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”