Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pięknie :)
To chyba najbardziej kolorowy ogród, o tej porze roku, na FO. :)
Praca wre, postępy widać, to ważne, bo jak się robi a nie widać, to robić się nie chce. Ale wymyśliłam zdanie, hihi ;:224
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, przepiękne widoki w Twoim ogrodzie ;:215 , a już szczególnie zachwycają łany tulipanów! Cudne! ;:138 ;:138
Otoczenie domu jeszcze piękniej się zapowiada, a ponieważ nie boisz się - jak piszesz - nawet najcięższej roboty, to już mogę sobie wyobrazić, jak cudne zdjęcia będziemy oglądać. ;:111 ;:433
Pozdrawiam cieplutko i dobrej pogody życzę, wymarzonej. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelka piękne te tulipanowe rabaty, pewnie już im wybaczyłaś wszystko, jak tak zakwitły ;:138 Zazdroszczę Ci trochę tego planowania i gospodarowania na nowym miejscu :D Wybrałaś super magnolie, czytałam już u Madzi, jak zobaczysz kwiaty Betty to oniemiejesz, nie dość ze są ogromne to pachną jak owocowa mamba :wink: A co do brzoskwini- to akurat ona nie jest bezproblemowa, bo wiosną trzeba bardzo, bardzo pilnować jednego oprysku (na kędzierzawość). To już morela jest mniej kłopotliwa, nie trzeba ciąć ani nawet pryskać, jakoś sobie radzi. Ma ładne liście, a jak owocuje albo kwitnie wygląda bosko. Macie dobrą ziemię i chyba dość ciepło, pewnie dałaby sobie radę.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Cudną masz tulipanową rzekę, wije się wokół domu jak kolorowa wstążeczka. Zakwitły ogromną ilością kwiatów, nawet jak gdzieś są luki, to zupełnie ich nie widać :tan Wid
Jak już zaczną kwitnąć te wszystkie magnolie, to dopiero będą widoki ;:oj
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino...na widok tylu kwitnących cebulowych dech z wrażenia mi zaparło, cudownie niczym w katalogu ..tylko podziwiać ;:180 ;:180 . Czyż może być piękniej ;:215 Możesz być z siebie dumna że udało ci się stworzyć tak piękny ogród jakiego chyba w okolicy nie ma ;:128
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dom prezentuje się naprawdę pięknie i wcale nie widać po roślinkach że ucierpiały. Wcale nie widać, że były prowadzone tam jakieś prace.
Rabatki masz cudowne, kolorowe i oczu nie mogę oderwać od tych obwódek, szpalerków i łanów :lol: Tulipany chyba nie tak źle wypadły. U mnie jest o wiele gorzej i naprawdę zniechęciłam się do sadzenia, zwłaszcza że podobnie jak Ty, też sadzę je w większej ilości.
To teraz czeka Cię szaleństwo planowania i sadzenia. :lol:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko cebulowe dają czasu ;:oj Pięknie kwitną o obficie :) Domek prezentuje się bardzo ładnie jak jeszcze dół zrobicie to już w ogóle, małymi kroczkami i będzie coraz lepiej. Magnolie super sprawa, u mnie jeszcze nie ma ale na pewno znajdę miejsce chociaż dla jednej :)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Podziwiam Cię za to, że potrafisz tak cudnie zaaranżować tulipanowe nasadzenia. Wyglądają przepięknie ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Za nami święta , które jak zawsze szybko zleciały a przed nami majówka. Mój eM ma ponad tydzień wolnego ;:224 . Długo wyczekiwany deszcz w końcu przyszedł i do nas ;:138 . Od dwóch dni pada kapuśniaczek i nareszcie rośliny dostały solidną porcję wody ;:138 . Z jednej strony to fajnie bo było już na prawdę bardzo sucho ale z drugiej mogło popadać przed tym wolnym. W ostatnią sobotę udało nam się złożyć i pomalować kompostownik . Wczoraj eM miał robić jeszcze pokrywy ale niestety pogoda nie dopisała. Mieliśmy za to czas i pojechaliśmy obejrzeć kostkę i wybrać ostatecznie wzór i kolor . Do tego pozałatwialiśmy jeszcze kilka spraw urzędowych, które wisiały nad nami od pewnego czasu. Dzisiaj powtórka z wczorajszej pogody dlatego z plewienia nici ;:222 . Po takim deszczu przyroda ruszy z kopyta a w tym chwasty :;230 . Na pewno za kilka dni będzie co robić. Poza tym na różach pojawiły się szkodniki - mszyce i skoczek. Na razie nie ma szans na oprysk więc czekam na zmianę pogody. W ogrodzie jeszcze ostatkiem sił kwitną tulipany. Susza i wysokie temperatury w zeszłym tygodniu nie wpłynęły dobrze na ich długość kwitnienia. Deszcz dokończył dzieło i w rezultacie tulipany wyglądają koszmarnie. Na dniach trzeba będzie zrobić z tym porządek. Niezapominajka rozsiała się bardzo mocno i pięknie to wygląda ale niestety sporo trzeba będzie usunąć. Ostatnio kupiłam sobie mojego wymarzonego płaczka ;:138 czyli cyprysika nutkajskiego " Jubilee" oraz kolejne magnolie -gwieździstą i Galaxy :heja .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stasiu dziękuję ;:196 . Rzeczywiście cebulowe w większej ilości robią wrażenie ale potem te suche liście są denerwujące. Szkoda tylko, że tulipany z tym kwitnieniem mają tak różnie i się wyradzają . U mnie tego roku braki uzupełniła niezapominajka więc nie ma tego złego . Święta już za nami, spędziliśmy je u rodziny w miłej atmosferze . Pozdrawiam .


Beatko ja również cieszę się, że mój eM angażuje się coraz bardziej w ogród chociaż prawdę mówiąc mamy nieco inny pogląd na wygląd rabat. On wolałby małe iglaki , kamienie i eleganckie rabaty a ja uwielbiam byliny i taki trochę kolorowy chaos :;230 . Doszłam do wniosku, że faktycznie mam za dużo bylin i trzeba trochę zmienić proporcje ,tzn sadzić krzewy , iglaki i drzewa a bylin mam na razie wystarczająco dużo. Pozdrawiam i oczywiście za życzenia dziękuję ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko-Beaby cebulowe fajnie kwitły ale powoli kończy się ich czas u mnie. Ciekawe co pokażą jeszcze czosnki bo zdaje się, że zapeszyłam i nie ma takiego szału jak rok temu. Może miały za sucho i w rezultacie nie wytworzyły tylu główek ;:131 . Pomysły ogrodowe to mój eM ma więc będzie się działo ;:138 . Pozdrawiam .


Marysiu chyba masz rację, nie ma co się buntować zwłaszcza, że eM wpada na coraz lepsze pomysły. Zaplanował sobie, że sam wykona murek oporowy i to z kamienia ;:138 . Jestem w szoku bo tego się po Nim nie spodziewałam ;:306 . Ale cicho, cicho co by nie zapeszyć :wink: , pozdrawiam :wit .



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aniu nie pamiętam ile tulipanów posadziłam ubiegłej jesieni ale na pewno mniej niż dwa lata temu. Te sprzed dwóch lat cieniutko i nawet te z jesieni nie wszystkie zakwitły. Niestety sporą winę ponoszą nornice. Miejscami wyjadły cebule do cna. Nie chciało mi się sadzić takiej ilości cebul do koszyczków. Pozdrawiam .


Małgosiu-clem a dziękuję ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kasiu właściwie to miejsca po tulipanach świecą pustką dopóki jakieś byliny nie zasłonią liśćmi tych pustych miejsc. Moja lawenda na szczęście ruszyła i żyje ;:138 . Trzymam kciuki za Twoją i pozdrawiam .


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Agnieszko dzięki a w tym zdaniu jest sporo prawdy ;:224 .


Obrazek

Obrazek

W tym miejscu w zeszłym roku miałam mnóstwo tulipanów Exitic Empire a do tego różowe Upstar i fioletowe Purple Prince i Purple Pion. W tym roku nie kwitło prawie nic ;:145 . Dobrze, że niezapominajka się wysiała i nie było całkiem pusto.

Obrazek


Lucynko dziękuję za dobre słowo ;:196 . Zapowiada się mnóstwo roboty dookoła domu ale wszystko powoli do przodu. Na razie nie szalejemy, czekamy na ogrodzenie a potem na kostkę. Jak już będzie kostka, będziemy mogli wyprofilować ostatecznie działkę i końcem sierpnia wysiać trawę. Jesienią na pewno posadzę jakieś rośliny ale budżet mocno uszczuplony więc na szaleństwo nasadzeń nie będę mogła sobie pozwolić . No nic, co się odwlecze to nie uciecze podobno ;:224 . Pozdrawiam .


Agnieszko -Aguss85 na pewno masz większą wiedzę niż ja odnośnie drzew owocowych więc wierzę na słowo, że brzoskwinia nie jest bezproblemowa. W sumie nie mam parcia na owoce a bardziej chodziło mi o piękne kwitnienie. Różowe kwiaty nie są tak często widziane jak białe. Trzeba się jeszcze dokształcić w tym temacie. Magnolii mam na ten moment 5 i na razie na tym zakończę zakupy. Teraz pasuje by przetrwały u mnie i za kilka lat pokazały swój urok. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Iwonko cebulowa rzeka fajna ale szkoda, że nie kwitnie tak co roku . Magnolii mam już 5 i sama jestem ciekawa jak będą sobie u mnie radziły ;:138 . Oby za parę lat pokazały cudne kwiaty. Pozdrawiam .


Zuza bardzo dziękuję za tyle komplementów. Lubię mieć kolorowo, może miejscami nawet za bardzo ;:306 . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Magnolia Susan i Emilka :D .

Obrazek


Wiolu tulipany faktycznie nie wypadły tak źle ale mogło być lepiej :lol: . Tulipanowe luki uzupełniła na szczęście niezapominajka . Aa tak, szaleństwo planowania i sadzenia przede mną ale trzeba będzie nieco zmienić styl . Tzn mam na myśli to, że muszę sadzić więcej krzewów,drzew, iglaków a mniej bylin. Mam zabylinowany cały ogród a tej objętości krzewów na razie nie widać. Mam nadzieję, że za kilka lat to trochę się wyrówna. Pozdrawiam .


Mariuszu nam też podoba się domek w nowej odsłonie. Kolor zdecydowanie lepiej komponuje się z moim kolorowym misz-maszem. Podpiwniczenie zrobimy ale na pewno już nie tego roku . W zasadzie to i tak inwestycji jak na jeden rok będzie sporo także nie mogę narzekać.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Małgosiu-PEPSI dziękuję ;:196 .W zasadzie nie planuję tego jakoś szczególnie tylko sadzę :wink: .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda mój warzywnik z okna . Podzieliłam go na dwa prostokąty a chodzik jest z płyt betonowych. Na razie szału nie ma ale wierzę, że coś tam urośnie. W tunelu rosną sałaty . Warzywnik czeka jeszcze na swój płotek z drewna i na aksamitki dookoła.


Obrazek

Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko jak fajnie oglądać że tyle się u Was dzieje. Kwitnienia przepiękne. Niestety i ja dołączam do klubu rozczarowanych kaprysami cebulowych. Ale cóż, bez nich też nie wyobrażam sobie wiosny w ogrodzie. Jednak najpiękniejszym kwiatuszkiem tym razem jest bezapelacyjnie Emilka.
Uwielbiam oglądać Twój ogród.
Życzę udanej majówki i serdecznie pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, z ogromną przyjemnością spaceruje się po Twoim pięknym ogrodzie. ;:138
Deszczyk ożywił roślinki, którym i przed podlaniem niczego nie można było zarzucić. ;:108 U mnie ciągle bezdeszczowo. ;:223
Tyle powojników już u Ciebie kwitnie bądź jest gotowych do otworzenia pąków. ;:215
Z tulipanami, niestety, jest ten problem, że po roku część albo znika, albo rośnie tylko w liście. ;:145 Tak się dzieje z tymi nowymi odmianami. U mojej sąsiadku nie tylko nie giną tulipany, ale z roku na rok jest ich coraz więcej, ale są to stare odmiany w dwóch kolorach: czerwone i żółte. ;:303
Ślicznie wygląda 'rzeka' szafirków na brzegu rabaty, a po przeciwnej stronie błękit niezapominajek! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko i udanego weekendu majowego życzę. ;:196 ;:196

Zapomniałam: Emilka fantastycznie prezentuje magnoliowe drzewko. ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj można było popracować w ogrodzie bo pogoda dopisała ;:138 . Co prawda po południu padało kilka razy ale na szczęście kilka godzin było słonecznie. Głównie plewiłam chwasty i usunęłam też sporo niezapominajki, która dusiła inne rośliny. Przesadziłam też kilka roślin i podsypałam w końcu róże , lilie i co tylko się dało. Późno to nawożenie ale wcześniej nie miałam na to czasu. :oops: . Jutro kontynuacja prac o ile nie będzie deszczu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko miło czytać takie rzeczy, dziękuję ;:196 . Mam sporo zastrzeżeń do swojego ogrodu i niewykluczone, że sukcesywnie będę robiła spore zmiany. Muszę wprowadzić więcej objętości do ogrodu ale to już chyba mówię kolejny raz :lol: . Prawdziwa rewolucja zacznie się jesienią albo wiosną przyszłego roku. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko deszczyk był bardzo potrzebny i już widać ogromną zmianę w roślinach, stały się żywsze i jędrniejsze :heja . Szkoda, że te stare odmiany tulipanów występują tylko w tych kolorach ;:131 . Akurat czerwony i żółty nie są moimi ulubionymi :;230 . Gdyby tak były różowe i białe ;:224 . Dziękuję i wzajemnie, pozdrawiam :wit .



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego wieczorku życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”