Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, bardzo fajny pomysł na nową podporę do róż przy domu ;:63 Będzie widok jak róża i powojniki się rozrosną.
Wiosna ociąga się chyba wszędzie, chociaż na forum widziałam już tyle kolorowych ogrodów, że aż serducho mocniej zabiło na te wesołe widoczki ;:167 U mnie wiosna skromniutka, bo i roślinek mało było posadzonych jesienią. Ale liczę, że z każdym kolejnym rokiem ilość będzie się zwiększać. I do mnie przyjechała w ubiegłym tygodniu paczka z liliami, mieczykami abisyńskimi oraz z daliami. Wszystko oprócz dalii już posadzone, a na rękach niezłe odciski, bo ziemia u mnie twarda i trudno nawet sadzarce dołek wykopać :roll:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, nie narzekaj kochana, bo nie jest u Ciebie tak źle. Widzę pięknie kwitnące hiacynty, stokrotki, narcyzy, skalnice, ;:303 ;:303 ;:303 a nawet ukwieconą już magnolię gwiaździstą! ;:138
Moja magnolia zaledwie jeden pączek lekko rozchyliła.

Trzymajcie się cieplutko, nie zważając na pogodę, ;:3 ;:3 bo jeszcze będzie pięknie, ;:333 tylko troszkę cierpliwości nam trzeba. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16020
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Bardzo kształtna jest Twoja forsycja. Czy ją formujesz, czy sama ma taki zgrabny pokrój? Moja to taka jakby miotła. Tudno ją okiełznać.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, rabaty masz ogarnięte, co trzeba przycięte, obejście wysprzątane na medal. Brawa dla gospodyni i pomocników. ;:433 ;:433
Bo przecież pieski też pomagają. ;:306 Hiacynty takie dorodne, wrzośce, skalnice a forsycja to już ogromny krzaczor. ;:215 ;:138
Gdy łuki i pergole zakwitną różano powojnikowym kwieciem, to ogród będzie bajkowo wyglądał.Będę Ci kibicować i podziwiać. ;:oj ;:oj
Fajny pomysł z tymi mini ścieżkami z płyt, nawet gdy będzie rosa, to po nich suchą stopą przejdziesz. ;:65 :heja
Pogoda do końca kwietnia fatalna, piszesz, że u Ciebie sucho a u nas woda stoi i grząsko, może się zamienimy. ;:306 :;230
Przytulam i pozdrawiam, życząc cierpliwości w oczekiwaniu na cieplejsze dni. ;:4 ;:167 ;:cm ;:cm ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko podglądam kolorową wiosnę u Ciebie od kilku dni. Szczególnie zazdroszczę wrzośców, pięknie się zadomowiły. ;:138
Magnolia świeci białością ;:oj i jarząb zagości w ogrodzie. ;:215
Podziwiam, jak czyściutko masz wokół domu i na rabatach. ;:180
Współczuję gryzoni, ale chyba walka z nimi skazana na porażkę. ;:223
Życzę zdrowia dla wszystkich i niech ciepło wreszcie nadejdzie. ;:168
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czytam, jak wiele prac wykonałaś w ogrodzie. Gratulacje!
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko nie narzekaj, ogród piękny z głową przemyślany co gdzie ma rosnąć, aż miło popatrzeć ;:215 ;:215 Tylko pogoda, nie taka jaka powinna być ;:145 ale może będzie lepiej i w końcu zaświeci nam ;:3
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Pogoda w ostatnich dniach nie sprzyjała działaniu a raczej planowaniu ;:224 . Skorzystałam z tego czasu i mocno główkowałam nad kolejnym kawałkiem działki, który nie jest jeszcze zagospodarowany . Ostatnio na forum widziałam sporo różaneczników i azalii a ponieważ nie mam w ogródku tej grupy roślin to pomyślałam, że powinnam spróbować . Mam takie jedno miejsce, które przez część dnia jest ocienione i właśnie tam zaplanowałam sobie taką rabatkę . Zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;:131 . Planuję dołożyć też hosty, paprocie . Od jutro jeśli pogoda pozwoli zabieram się za przygotowanie ziemi bo trochę tam zarosło :oops: .


To miejsce tutaj po lewej . Trochę roślin już tam rośnie bo miałam sporo nadliczbowych ale są miejsca wolne i dalej do ogrodzenia nie rośnie praktycznie nic.

Obrazek

Obrazek


Dorotko na pewno z roku na rok będzie u Ciebie coraz piękniej. Rośliny potrzebują czasu więc za kilka lat już będzie inaczej . Muszę przyznać, że po części to Twoja sprawka, że zainteresowałam się różanecznikami i azaliami . Nie mam pojęcia jak mi z nimi pójdzie ale chyba warto spróbować. U mnie ziemia już miękka bo solidnie ostatnio popadało ;:224 . Pozdrawiam :wit .


Lucynko nie narzekam ale zawsze mogłoby być lepiej :lol: . Moja magnolia jeszcze młoda i niestety wszystko wskazuje na to, że posadzona niefortunnie i trzeba będzie ją przesadzić ;:223 . Cierpliwość tej wiosny wskazana. Może jutro uda się coś zrobić . Pozdrawiam .


Wandziu forsycję tnę dość mocno po kwitnieniu . Staram się ją kształtować w kulę. Później wypuszcza i tak długie baty więc nie wiem jaki krzaczor z niej będzie za kilka lat ;:oj .


Stasiu u mnie już się pozmieniało bo padało kilka dni i teraz też mokro ;:306 . Pogoda jest fatalna ale nic na nią nie poradzimy. Na te kwitnienia róż czekam z niecierpliwością ale na obrośnięte łuki poczekam kilka lat. Ogródek wygląda już coraz lepiej ale jeszcze trochę roboty jest do zrobienia. Zostało mi też trochę miejsc do zagospodarowania. Na nudę na pewno nie mam co narzekać. Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit .


Soniu dziękuję ;:196 . Jarząb to taki trochę spontaniczny zakup ale myślę, że będę zadowolona. Ładnie przebarwia się jesienią a to też ważne . Czyściutko to jest tylko na tych rabatach przed domem bo im dalej w ogród tym gorzej :;230 . Z gryzoniami mam coraz większy problem. Już wiem, że nie będzie łatwo. Dziękuję i wzajemnie życzę dużo zdrówka , pozdrawiam :wit .


Florianie sporo jest zrobione ale jeszcze więcej do zrobienia pozostało ;:306 . Wciąż nie mam zagospodarowanej sporej części działki więc będzie co robić. Pozdrawiam :wit .


Halinko nie jest do końca tak, że wszystko mam przemyślane ;:224 . Sporo roślin jest posadzonych spontanicznie i bez sensu . Skoro to nie rzuca się w oczy to nie narzekam ;:224 . Pogoda póki co jest byle jaka ale wierzę w mój ukochany maj ;:167 . Pozdrawiam serdecznie :wit .



Pozdrawiam i udanego popołudnia Wam życzę.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Super pomysł z tą nową rabatą. Jest coraz piękniej. Ja nie umiem tak dobrze planować. Już masz ładnie porobione obrzeża działki, brawo ;:63
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, pomysł na nową rabatę godzien Oscara. ;:138 Cieniste zakątki też pięknie można zagospodarować. ;:108 U mnie już prawie takich nie ma. ;:185
Zazdroszczę Ci umiejętności planowania aranżacji ogrodu, :lol: a nade wszystko realizacji tych planów, ;:63 bo ja też planuję, planuję, a później zapominam i szukam wolnych miejsc dla nowo zakupionych roślin. ;:306

U mnie niedziela słoneczna i ciepła, jutro ma być jeszcze cieplej. Niech i Tobie słoneczko ogrzeje i ozłoci ogród swymi złocistymi promieniami. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Dobrego tygodnia, Ewelinko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jakie powojniki dokupiłaś w tym roku? Strasznie mnie kusi, żeby też kilka nabyć, ale nie bardzo wiem, gdzie bym jeszcze z nimi mogła pójść ;:224
Przykro mi czytać, że jakieś paskudy wyjadły ci tyle cebulek :( Pamiętam te widoczki u ciebie... A o ile tulipany lubią być krótkowieczne, tak np. szafirki raczej się ładnie rozrastają i z roku na rok ich przybywa.
Gdzie nabyłaś te płyty chodnikowe? Zawsze mi się podobały takie zanurzone w trawie, ale jakoś ich spotkać nigdzie nie mogę. Mam co prawda takie duże, ale tych sama nie mam sił unieść, a emowi ciągle czasu brakuje...
Zazdroszczę miejsca na różaneczniki. U mnie mało miejsc zacienionych, nawet z nimi nie próbuję ;:185 Za to z przyjemnoscią będę podziwiać u ciebie :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie w przerwie na kawę :wit .


Tydzień rozpoczął się bardzo intensywnie i pewnie do końca tygodnia nie będę zwalniać tempa. Pogoda jest w kratkę ale da się zrobić cokolwiek więc nie narzekam ;:138 . Rozpoczęłam już pracę nad rabatą w półcieniu. Posadzę kilka różaneczników i azalii a do tego hosty i trawki hakonechloa ;:108 . Wzięłam też w obroty rabatę z kołem. Doszłam do wniosku, że za bardzo poszłam na rękę eMowi sadząc tam prawie same iglaki więc kilka płożących poleciało na skarpę a zamiast nich posadzę azalie japońskie. Odrobina koloru na pewno się tam przyda ;:108 . Oby tylko jakoś mi poszło z uprawą tych roślin. Za kilka dni wybieram się do szkółki więc jak ktoś ma jakieś sprawdzone typy w tonacji biały - różowy to poproszę :) . Wczoraj udało mi się wykosić trawnik i od razu wszystko wygląda jakoś lepiej. Rośliny czują ciepło i z dnia na dzień widać coraz więcej koloru ;:138 . Udało mi się też wreszcie wysiać warzywa ;:108 . Przelotne deszcze i ciepło na pewno pomogą im szybciej wystartować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu dziękuję ;:196 . Z roku na rok jest coraz lepiej ;:108 . Już nie mogę się doczekać aż rośliny urosną . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję ;:196 . Zobaczymy co mi z tego wyjdzie i czy dogadam się z tymi roślinami . Podobno różaneczniki i azalie nie są proste w uprawie . Na razie u mnie też jest niewiele takich półcienistych miejsc bo drzewa małe ale drzewa sąsiadki robią odrobinę cienia ;:108 . Myślę, że warto to wykorzystać. Dziękuję i wzajemnie życzę słonecznego i pięknego tygodnia ;:196 . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu tego roku postawiłam na powojniki w kolorze niebieskim i fioletowym ;:224 . Kupiłam Generała Sikorskiego, Bałtyk, Lasustern, Jackmanii, Chalmondeley, Viola, Etoile Violette ,Daniel Deronda , Lady Betty Balfour, Justa . Tulipany posadzę jesienią na rabatach bliżej wjazdu i domu. Spróbuję je posadzić w większych donicach. Może myszory ich tak szybko nie zjedzą. Płyty chodnikowe kupiłam na sztuki w sklepie budowlanym Merkury Market. Nie wiem czy jest taki w Twojej okolicy. Nawet załapałam się na promocję ;:224 . To małe płyty , mają 30x30 i nie są tak bardzo ciężkie . W ofercie mieli też trochę inne i ciut większe bo 35x35 jednak te podobały mi się bardziej. Może uda Ci się gdzieś upolować. Szukaj w marketach budowlanych bo bardzo często mają tak na sztuki ;:108 . Zobaczę jak uda mi się uprawa różaneczników. Nie poszaleję jeszcze z ilością bo chcę na razie zobaczyć jak im będzie u mnie. Jeśli się sprawdzą to będę przeszczęśliwa i na pewno znajdę im więcej terenu . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i pięknego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7937
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Podziwiam porządek w ogrodzie. :D
Nie wiem ,jak Ty jesteś w stanie go utrzymać mimo psów.
Pewnie są grzeczne :)
Upodobania do barw mamy wspólne ,powojniki nowe na pewno będą cudne :D
Jak zwykle urzeka mnie widok Waszej ceglanej stodoły. :D
Ja w warzywniku tylko cebulę mam posadzoną, reszta posiana w doniczkach.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”