Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, już widać wielkie zmiany a przecież to dopiero początek roku, wiele roślin ukaże się później, zwłaszcza te świeżo posadzone. ;:215
Efekty pracy z poprzednich lat już widać na rabatkach, szkoda że tulipany nie są tak trwałe jak szafirki, ale i tak jest pięknie. ;:433 ;:433
Dziewczynki rosną, pieski stopniowo mądrzeją, Ty nabierasz doświadczenia a dom bogatego otoczenia. ;:138 ;:63
Oby tylko zdrowie wszystkim domownikom dopisywało, czego z głębi serca Wam życzę. ;:97 ;:97 ;:79 ;:cm ;:4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Nie używajcie podkładów kolejowych please :!:
Są nasączone rakotwórczymi substancjami. ;:oj
Latami wydzielają zapach i toksyny.
Piękna wstęga szafirków ,jak u mojej Babci. :D
Migdałek przecudny.
Wciąż podziwiam urodę starego budynku, jakieś ciepło od niego bije. :D
Ciekawa jestem ,jakie będą nowe róże.
Pieski bardzo sympatyczne ,nie wyglądają na szkodniki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Może kamienny murek oporowy?
Zielony dywan z trawy bardzo ładnie łączy części kwiatowe. Intrygujące jest zniknięcie dużej ilości cebul kwiatowych, jaką masz Ewelino ziemię w ogrodzie ?
Posadzone róże to chyba z tych większych? Całkiem sporo ziemi przewidujesz dla nich.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Mamy maj, mój ukochany miesiąc ;:167 . U nas nareszcie trochę popadało i ziemia od razu zrobiła się inna. Rośliny na pewno odżyją i ruszą z kopyta. Mam nadzieję, że znajdę czas na pielenie bo jedna rabata zarosło okrutnie . Wstyd ją pokazać :oops: . Aktualnie kwitną pumile, niektóre tulipany i inna drobnica . Jest jeszcze stosunkowo mało koloru i dużo zieloeni ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni. Od tygodnia mój eM pracuje nad domkiem ogrodowym dla dzieci. Kupił sobie kilka przydatnych narzędzi i może poszaleć z drewnem . Idzie bardzo powoli bo to jego pierwszy tak trudny projekt. Plan jest bardzo ambitny więc trzymam mocno kciuki. Jak już upora się z domkiem na pewno zrobi mi jakieś pergole lub inne przydatne konstrukcje do ogrodu :lol: . Wczoraj nareszcie mogłam wyrwać się z domu bez dzieci i pojechałam do szkółki . Kupiłam część roślin z mojej listy ale niestety wszystkiego nie było . Do wózka wpadły hortensje bukietowe, kilka krzewów budlei , jaśminowiec , buk Purple Fountiain sporych rozmiarów, leszczyna Purple Umbrella, śliwa Pissardii , modrzew Stiff Wepper i cyprysik Filip's Goden Tears . Mam nadzieję, że rośliny ładnie się zakorzenią .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu przemyślałam sprawę razem z eMem i jednak zrezygnowaliśmy z podkładów kolejowych . Mnie też podobają się takie murki z piaskowca ale prawdę mówiąc nawet nie liczyłam ile to może kosztować. Założyłam z góry, że za dużo :;230 . Migdałek już przekwitnięty i przycięty . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko u nas też popadało ale ja się z tego cieszę oczywiście jak każdy z nas ;:215 . Z róż zamówiłam : Jacques Cartier,
Raubritter, Snow Pavement, Charles de Mills, Henri Martin, Koszuty, Salet, Brenda Colvin ,Frau Eva Shubert ,Rose de Maeux ;:224 . Na pewno poczekam sobie ze dwa sezony aby pokazały swoje piękno ale na pewno warto czekać. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko trochę szkoda, że tak dużo tulipanów mi nie wyszło ;:222 . Liczyłam, że jednak mimo wszystko będzie ich więcej. Myślę, że maj będzie bardziej kolorowy u mnie . Szafirki dały radę ale w jednym miejscu też zniknęły. Może winne są nornice ? Lucynko nie martw się, podkłady kolejowe u mnie nie zagoszczą ;:196 . Na pewno postawimy na coś bardziej naturalnego, szkoda zdrowia na takie chemikalia . Dziękuję i pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Iwonko u mnie też ostatnio trochę padało ;:108 . Foliaczek mały ale bardzo przydatny i dobrze, że mam chociaż taki . Guersey ma już takie wielkie paki, że lada dzień zakwitnie . Dziewczynki mają sporo miejsca na zabawę chociaż jeszcze trawa by się przydała :roll: . Póki co wysialiśmy tylko przed domem a ta dokupiona część nadal świeci gołą ziemią. Niestety susza odstraszyła nas od zakładania trawnika . Może jak jeszcze trochę popada to wysiejemy w maju . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Marysiu coś w tym jest :;230 . Pralki i inne sprzęty też jakoś tak dziwnie psują się szybko . Tu pewnie też chodzi o zarobek producentów :wink: . Szkoda, że te stare odmiany nie są białe lub różowe ;:173 . Miejmy nadzieje, że faktycznie w maju będzie tego deszczu więcej niż w kwietniu bo przyda się . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko prawdę mówiąc nie mam czasu na walkę z chwastami i chwilowo nie ogarniam :oops: . Murek to pomysł męża więc niech ma coś od siebie. Ostatnio koło murka stanęło duże koło . Cebulowe bardzo mnie rozczarowały tego roku. Spodziewałam się, że będzie ich mniej ale nie aż tak . Szok! No nic, trzeba będzie chyba inwestować w inne rośliny a tulipany najwyżej tylko bliżej wjazdu będę sadziła w tych reprezentacyjnych miejscach. Dziękuję i również pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Małgosiu powoli do przodu . Roboty jest tyle, że nie wiadomo co najpierw robić . Aktualnie nr 1 to domek dla dzieci bo przyda się miejsce do szaleństw na powietrzu. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stasiu rzeczywiście zdrowie jest najważniejsze więc oby trwało jak najdłużej a resztę zrobi się w swoim czasie. Ogród powoli nabiera kolorów i całe szczęście, że popadało u nas trochę. Tobie też deszczu życzę i pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Agnieszko nie będzie podkładów kolejowych, to już postanowione. Stodoła została przeze mnie doceniona dopiero po czasie a jak dostanie ozdoby w postaci róż pnących to już w ogóle będzie pięknie . Psice szaleją i czasem robią szkody ale dostają ochrzan i bawią się dalej ;:306 . Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Olu kamienny też piękny ale nie wiem ile by to kosztowało a metraż jest spory . Póki co mamy inne zajęcie a murek poszedł na dalszy plan. Nie mam pojęcia czy uda się go wykonać tego roku . Najpóźniej w przyszłym musi już być. Ziemię mam dość ciężką więc z cebulowymi różnie bywa . Przy sadzeniu do każdej przygotowywałam ziemię zmieszaną z piaskiem. Myślę, że buszują u mnie nornice a susza zeszłoroczna też miała swój udział w tej cebulowej zagładzie. Posadzone róże to raczej większe okazy. Napisałam Dorotce dokładnie jakie odmiany. Pozdrawiam .

Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę .
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Coraz lepiej widzę, jak duży masz ogród i jak się zagęszcza roślinami, a co za tym idzie, ile pracy wymaga, by dobrze wyglądał. Szacun ;:180
Szczególnie podziwiam kosaćce - moje ulubione ;:333
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko wspaniałe zakupy poczyniłaś. Będzie pięknie ;:138 Zresztą już jest ;:108
Dobrze że nie zdecydowaliście się na podkłady. Mi też kiedyś forumki odradziły i nie kupiliśmy ;:185
Dziewczynki bardzo ucieszą się z domku. Mój Filipek też by pewnie się cieszył. Trzeba coś pomyśleć :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale pięknie. Za każdym razem jak pokazujesz jest piękniej :D
Wspaniałe zakupy. Marzę żeby wybrać się do jakiegoś centrum, ale u mnie to wyprawa 50 km :roll:
Małe iryski śliczne i fajnie wyglądają te kępki fioletowych rozsadzone na całej rabacie :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Wcześniej urządzone rabaty szybko zmieniają teraz swój wygląd, robią się coraz bujniejsze, kwieciste i kolorowe ;:oj Czosnki już prawdziwie wybujały, lada chwila pąki pękną i będą bujać się na wietrze.
Zakupy cudne, tyle roślin kupiłaś ;:oj Ależ musiałaś mieć frajdę- już zapomniałam jaka to przyjemność wybierać każdą roślinkę, brać do ręki, oglądać, decydować........ach, rozmarzyłam się ;:224
O domku na drzewie marzą chyba wszystkie dzieci, Twoje dziewczynki będą miały to szczęście, że ich marzenia się spełnią ;:63
Na włókninie widać ślady psin, nie oszczędzają ich ;:306
Gratuluję pomysłów i ich wykonania, należą się Wam wielkie brawa ;:138
Zapomniałam pochwalić płotki, piękne, bardzo mi się podobają ;:oj Sami pletliście, czy kupiliście?
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko Amanogawa pięknie kwitnie. Iryski jasno i ciemno niebieskie cudne. ;:oj Dużo niebieskości na rabatach, mój ulubiony kolor. :)
Warzywnik ładny, a jak się zazieleni będzie wyjątkowy. ;:215
Dziewczynki chyba przebierają nóżkami, żeby już się bawić w domku. Pochwały dla M. ;:180
Zakupy świetne, niech ładnie rosną.
Maj zimny, ale przynajmniej ogrody mamy nawodnione.
Dobrze, że zrezygnowałaś z podkładów. Lepiej poczekać trochę i uzbierać pieniędzy na inną formę murka oporowego. ;:108
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

O moja ulubiona tuja :D Aurea Nana. Kamienny murek jest najtańszy pod warunkiem posiadania własnych kamieni. Ostatnie 2 zdjęcia bardzo mi się podobają :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

To niesamowite, jak szybko zmienia się Twój ogród Ewelinko ;:138 ;:138
Pamiętam jeszcze, jak zaczynałaś, a dzisiaj to już bardzo dojrzały raj na ziemi!! ;:215
A i dziewczynki będą miały (a może już mają) swoje miejsce w ogrodzie. ;:303
mam nadzieję, że pieski już nauczyły się ścieżkami i alejkami chadzać. ;:218

Pozdrówka i dużo dla Was zdrówka. ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Te niskie iryski w takiej obfitości jak u Ciebie naprawdę robią wrażenie. Szczegolnie spodobały mi się te jasnożółte. Szkoda tylko że kwitną zbyt krótko.
Wasz ogród zmienia się i pięknieje z każdym dniem. Organizujecie go z wielkim rozmachem. A stodoła króluje nad wszystkim, godna pozazdroszczenia. ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, chodziło mi o to, że ilościowo terenowo masz mnóstwo do ogarnięcia, a nie to, czy tamto ;:168
Na prawdę jestem pełna podziwu i zachwytu dla Waszej pracy i za serce włożone w tak piękny ogród ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”