Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko tak niedawno zakładałaś ogród a wygląda już jak młoda panienka, piękne kępy irysów ;:333 i jeszcze trochę a tak samo zarośnie dokupiona część. Domek też wygląda bardzo ładnie. Córeczka rośnie, w ogrodzie nie tylko psy ale i piękna kocica ;:215 Zakupy bogate a jak się rozrosną rabata będzie imponująca. Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko Zdjęcie z Dziewczynką boskie ;:167 Pochwalę też pięknego powojnika ;:167 Z kwasolubów będziesz bardzo zadowolona, one wnoszą do ogrodu wiosennego dużo koloru :D Przepięknie masz zaplanowane swoje nasadzenia ;:138 ;:138 W końcu zrobiło się ciepło i każdą chwilę wykorzystuję na bycie w ogrodzie tak jak Ty. Plewienie ciągle jest i u mnie też panoszy się w paru miejscach podagrycznik :evil: no cóż trzeba z nim walczyć. Irysy bardzo obficie Ci kwitną serwujesz im coś? Pozdrawiam i dobrego ogrodowania życzę
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, cieszę się, że poniekąd przyczyniłam się do zakupu przez ciebie różaneczników. Posadziłaś bardzo ładne odmiany i wiem, że przy Twoich zielonych rączkach na pewno im będzie u Ciebie dobrze. Niech rosną pięknie i cieszą ogrodniczkę, a przy okazji i my będziemy podziwiać ich urodę ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Po mokrej i chłodnej wiośnie przyszła pora na prawdziwe upały ;:oj . W kalendarzu mamy od dzisiaj lato także nie ma co się dziwić ;:3 . W ogrodzie królują aktualnie róże. Sporo z nich już zakwitło ale też sporo każe mi na siebie dłużej czekać . Trawnik czeka aktualnie na koszenie, nie chcę go męczyć przy takich upałach i czekam aż może trochę się ochłodzi. Mój warzywnik tego roku to jedna wielka porażka ;:222 . Inwazja ślimaków trochę uszczupliła mi sałaty i inne warzywa . Cukinię siałam kilka razy i w ogóle nie wyszła - dałam za wygraną . W sumie to mam jeszcze zapas z zeszłego roku . Aktualnie zajadamy się swoimi truskawkami . Emilka czeka na groszek cukrowy a ja na fasolkę szparagową .


Obrazek

Obrazek


Zakochałam się w tym duecie - Frau Eva Schubert oraz Henry Martin. Z niecierpliwością czekam aż osiągną znaczne rozmiary.

Obrazek


Lucynko dziękuję za pochwały ;:196 . Sporo czasu minęło od Twojego komentarza i aktualnie noce wyglądają na szczęście lepiej . Myślę, że ciepłolubne warzywa mają już dobrze ;:108 . Irysy to piękne rośliny ale bardzo szkoda, że tak krótko kwitną. Na szczęście są inne rośliny, które kwitną pięknie i długo . Pozdrawiam serdecznie :wit .


Florianie niestety tylko kilka irysków chce tak ładnie przyrastać. Reszta ma bardzo małe przyrosty i nie wiem czy kiedykolwiek stworzą kępy . Na szczęście są inne rośliny, które rosną chętniej ;:173 . Maj to piękny miesiąc ale ma godnego konkurenta w czerwcu ;:167 . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stasiu dziękuję za pochwały ;:196 . Czekam aż rośliny nabiorą krzepy i myślę, że za kilka lat będę bardziej zadowolona z efektów . Powojniki botaniczne są posadzone przeze mnie. Przyznam, że nie myślałam wtedy o tej siatce. Ta siatka raczej nie nadaje się do konserwacji a jedynie do wymiany. To nastąpi pewnie dopiero za kilka lat. Sąsiadka leciwa i planuje sprzedać dom. Co zrobi nowy właściciel wyjdzie w praniu. Podejrzewam, że prędzej czy później zrobi sobie lepsze ogrodzenie. Dziękuję i wzajemnie ;:196 , pozdrawiam .


Igo dziękuję, niebieskiego u mnie pod dostatkiem zwłaszcza kiedy wysieje się niezapominajka ;:167 . Biały powojnik to Guernsey Cream . Pozdrawiam :wit .


Skarpa powoli nabiera koloru .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Agnieszko dziękuję, beczka to pomysł eMa. Kupił używaną w złym stanie ale pięknie przywrócił jej dawny blask. Tak, paprotka to pióropusznik strusi. Planuję trzymać ją w ryzach ale zobaczymy czy mi to wyjdzie ;:306 . Jeśli będzie za bardzo się panoszyć to pożegnamy się chociaż byłoby szkoda bo bardzo podobają mi się paprocie . Pozdrawiam :wit .


Marysiu czas strasznie szybko leci i zanim się obejrzę na nowej części też będzie busz ;:306 . Jestem bardzo ciekawa jak poradzą sobie u mnie kwasoluby . Na razie wyglądają bardzo ładnie ale zobaczymy co będzie po zimie. Pozdrawiam serdecznie ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Nowość która skradła moje serce - Versigny .

Obrazek


Krysiu przyznam, że nic specjalnego nie robię z irysami. Te niskie rosną chętniej niż te wysokie. Myślę, że po prostu trafiłam na dobre odmiany , które chętnie przyrastają. Aktualnie kwasoluby wyglądają bardzo ładnie i mam nadzieję, że z roku na rok będą wyglądały coraz lepiej. Zobaczymy jak będą wyglądały po pierwszej zimie. Mam tylko dylemat odnośnie okrywania na zimę. Czytam różne opinie i sama już nie wiem . Okrywasz swoje okazy ?? Pozdrawiam :wit .


Dorotko dziękuję ;:196 , mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz ;:196 . Na razie kwasolubiy wyglądają bardzo ładnie z nowymi przyrostami. Wyłamałam przekwitnięte kwiaty różanecznikom chociaż trochę bałam się, że coś uszkodzę. Zobaczymy jak
poradzą sobie w zimie. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko masz raj u siebie ;:167 Pięknie zakwitły Twoje niektóre róże. Zwróciłam uwagę na rosnąca przy pergoli tę ciemniejszą. Co to za odmiana? Duet cudowny, rzeczywiście można się na niego przyglądać i podziwiać.
Przez ostatnie dni upalne mój trawnik mimo codziennego podlewania nie wygląda za ciekawie.
Wczoraj przeszła ogromna burza i zlała wszystko.Może będzie poprawa.
Twoja różana skarpa zaczyna się różowić, brawo ;:138

Pozdrawiam i życzę zdrówka :wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelino
Podziwiam róże ,rozrosły się fantastycznie.
Ta na ścianie ceglanej wygląda super. :D
Morelową widzę pierwszy raz.
Masz rękę do róż :D ,widać to po nich. :D
Czy u Was nie ma suszy :?: Nic nie znać braku wody.
A jak warzywnik :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Aniu dziękuję, do raju jeszcze wiele potrzeba ale jakaś namiastka już jest ;:196 . Może za 8 lat poczuję się jak w raju. Na razie brakuje mi jeszcze objętości na nowej części. Liczę na żywopłoty i przegrody, które posadziłam ;:108 . Grab zaczyna wyglądać coraz lepiej ale do żywopłotu jeszcze mu daleko :;230 . Irga błyszcząca to samo ;:173 . Czy chodzi Ci o tę różę :


Obrazek

?? Jeśli tak to jest Laguna ;:108 . Z roku na rok wygląda coraz lepiej ;:138 . Wciąż ma masę pąków , które jeszcze nie kwitną. Obok Giardina ale od samego początku bardzo kiepsko mi rośnie. Może trafiła mi się słabsza sadzonka ?? Pozdrawiam serdecznie :wit .


Obrazek

Obrazek


Agnieszko myślę, że wielkiej suszy u mnie jeszcze nie ma. W zeszłym tygodniu sporo lało . Co prawda upał i wiatr szybko wysuszają glebę ale jeszcze nie jest źle . Warzywnik tego roku wygląda kiepsko. To raczej moja wina bo chłodna wiosna zniechęciła mnie do wysiewów ;:222 . Połowa miejsca nie jest w ogóle obsiana i zalegają tam chwasty :roll: . Plewię bardzo rzadko i ogólnie nie wygląda to najlepiej ;:185 . Doszłam do wniosku, że niektórych warzyw nawet nie warto sadzić bo roboty przy nich sporo a efekty marne. W ostateczności i tak kupuję w sklepie. Zastanawiam się nad założeniem warzywnika w skrzyniach. Są plusy tego rozwiązania , minusy w sumie też ale może ten ładniejszy wymiar warzywnika zachęci mnie bardziej do pielęgnacji. Czy mam rękę do róż ?? Sama nie wiem, chyba nie ;:185 . Po prostu staram się wybierać niezawodne odmiany. Zdecydowanie wolę historyczne potworki niż kapryśne wielkokwiatowe panny . Pozdrawiam serdecznie :wit .


Róża stulistna Rose de Meaux :

Obrazek

Historyczna Ghislaine de Feligonde:

Obrazek


Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Naprawdę jest u Ciebie na czym oko zawiesić. Róże są całe obsypane kwiatami. Też mam w większości te odmiany co Ty, ale moje nawet się nie umywają z kwitnieniem do Twoich.
Ladnie to sobie wszystko organizujesz i z wielką przyjemnością oglądam Twoje kolejne poczynania.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witaj Ewelinko :wit
Od samego początku jestem zauroczona Twoim ogrodem.Wszystko przemyślane i posadzone z gustem, wielkie brawa dla Ciebie ;:433 ;:433
Azalie japońskie są śliczne też mam ich kilka ,ale nie okrywam na zimę, a u mnie jest trochę zimniej niż u Ciebie i ładnie kwitną. Gorzej jest z azaliami wielkokwiatowymi, które zbuntowały się już drugi sezon ;:223
Clematisy cudowne, a róże bajeczne ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko róże na kratce wspaniale się prezentują. ;:oj Biała pnąca przepiękna, a lawenda wychylająca sie na murek dopełnia piękny obraz. ;:215
Irga zdecydowanie szybciej zapełnia przestrzeń, jak pędy się ukorzeniają. Moja po trzech latach całkowicie porosła skarpę. U syna posadziłam w tym roku i od razu przycięłam większość pędów, już widać, jak ładnie zarasta glebę.
Będę w przyszłym tygodniu postaram się zrobić kilka zdjęć.
Bronisz się przed nazwaniem ogrodu rajem, ale jak się pamięta początki, to nie jest to wyrażenie użyte na wyrost. Wykonałaś ogrom pracy, a najważniejsze, że masz doskonałe wyczucie roślin i pięknie je zestawiasz. ;:180 ;:138

Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

WAW!!
Jakie u ciebie widzę piękne, duże obfite róże.
Świetne krzaczorki. Czymś je dokarmiasz ??
Ostróżki przecudnej urody.
Ghislaine de Feligonde śliczna. Moje sporo przymarłą w tym roku. Ale obiła.
ale połowa jej w tym roku w zestawieniu do poprzedniego.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Dałaś po oczach różanymi kwitnieniami Ewelinko bujne ,pięknie obsypane kwiatami, zapach musi być nieziemski ;:138 ;:138
Gizelke mam u siebie i rozkręca się na całego, z daleka jak panna młoda wygląda, cudowny potworek. Ostróżki to fajne towarzystwo dla róż ;:108
Prawdziwy raj nic tylko w nim przebywać :D Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, bardzo trudno mi się ostatnio otwierają zdjęcia. Czasami więc tylko czytam posty i staram się coś zapamiętać, bo wrócić do danego tematu w niektórych wątkach jest trudno, bo tak pędzą. Taj jak Twój ;:215
Chyba u Ciebie czytałam, że masz paprocie. Ja pióropusznik już zastałam u siebie i spokojnie - ścinam go przed zimą tuż przy ziemi i te liście wyrzucam. Nie rozsiewa się, trzyma się w ryzach, jestem bardzo zadowolona, że go mam. A ponieważ bardzo lubię paprocie to teraz dokupuję te nie inwazyjne, jest spory wybór i są po prostu piękne. Ale te zostawiam aż do wiosny na swoim miejscu i przycinam je dopiero wczesną wiosną.
Ale fotka z Twoim cudnym czarnym kociakiem mi się otworzyła. ;:167
Pozdrawiam ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”