Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Olu Cola rośnie bardzo szybko ;:108 . Niedawno była taką małą puchatą kulką a teraz już taka duża. Co to będzie zanim skończy rok ;:oj . Dopiero za tydzień stuknie jej pół roku . Faktycznie w ogrodzie szybko następują zmiany. Z dnia na dzień jest inaczej i widać jak rośliny rosną. Trochę po czasie ale rodzinka i piesek wyściskani ;:196 .Dziękuję i wzajemnie :wit .

Wiolu nie miałam tych łanów w tamtym roku. Jesienią po prostu mocno się zaparłam i sporo cebul posadziłam. Z efektów jestem zadowolona chociaż niektóre cebule mi nie wyszły. Czy u Ciebie padało dzisiaj ?? U mnie jeszcze nie ale zanosi się na deszcz. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soniu dziękuję ;:196 . Przy okazji zrobię zdjęcie bukszpanom. Ten jeden na zdjęciu to taki zapomniany, którego przesadziłam w nowe miejsce. Mam nadzieję, że rozpocznie u mnie epokę bukszpanów :wink: . Bardzo długo opierałam się tym roślinom ale w końcu się odważyłam . Zobaczymy jak sobie poradzą u mnie. Pozdrawiam :wit .

Lucynko zdecydowanie warto było posadzić tyle cebul. Może to jeszcze ie jest taki spektakularny efekt na jaki liczyłam ale i tak jest pięknie. Cola jest świetnym psem i cieszę się, że z nami jest. Pozdrawiam i udanego tygodnia życzę :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Agnieszko odpukać ale póki co Cola nie wykazuje chęci do kopania. Zdarzyło się, że gdzieś tam coś łapą próbowała ale jak tylko zwróciłam jej uwagę to przestała. Oby tak zostało ;:224 .Masz rację, hiacynty nawet ładnie się mnożą chociaż u mnie to też zależy. Niektóre ładnie przyrastają a inne stoją jak zaczarowane. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Bardzo dziękuję i wzajemnie cudnych kwiatów życzę :wit .

Mariuszu ktoś kiedyś napisał, że mam podgrzewany ogród , więc może to dlatego :wink: . Wiosnę mam w tym roku cudną i z niecierpliwością czekam na kolejne kwiaty. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Moniko Cola daje nam bardzo dużo radości ,jest przekochana i przewspaniała ;:167 . Wczoraj całe popołudnie graliśmy z nią w piłkę a gra jak rasowy piłkach ;:215 . Ten bukszpan to mój jeden taki, te co kupiłam są dużo mniejsze ale też zagęszczone. Czekam aż przyrosną ale trochę to potrwa . Tulipany szaleją a ja tylko się z tego cieszę ;:138 . Aa widzisz, bardzo pokrzepiłaś mnie tym ostatnim zdaniem ;:196 . Ja tak czasem wkurzałam się na ten mój ogród ale jednak ma swoje plusy. Pozdrawiam :wit .


Lenko tego roku wiosna może i spóźniona ale teraz daje po oczach . Cudnie jest ! Oj tak, ja również się cieszę, że Cola nie dewastuje mi ogrodu. Bardzo się tego bałam ale nie jest źle. Zdarzy sie, że czasem pobiegnie za wróblem i coś tam uszkodzi ale i tak jest dobrze . Mój trawnik to raczej pseudo trawnik i jutro znów będę musiała kosić. Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko z żalem u siebie patrzę na usychające żonkile, a tulipany na razie w zielonych pąkach. U Ciebie prześlicznie wyglądają łany tulipanów ;:63 Piesio jak grzeczniutki...nie przekracza obrzeża ceglanego ;:167
Cudną masz wiosenkę :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko warto było poklęczeć na jesień ;:172 ;:215
Gdzie Ty to wszystko poupychałaś? Nie przypominam sobie żebyś miała puste rabatki...
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ból kolan łatwo zapomnieć przy takich widokach. ;:oj
Wiosna na całego. Ładniej wyglądają kępy roślin niż pojedyncze, raz tu raz tam.
Piękne te pełne Tulipany, a Cola rośnie jak na drożdżach. :D
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

;:180 jakie duże masz już piwonie ;:oj
Widać, że także lubisz tulipany po ich ilościach ;:167
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko - pięknie się urządziłaś na wiosnę ;:167
Tak ślicznie wszystko skomponowane i takie ogromne ilości kwiecia - nic tylko podziwiać i chwalić ;:180
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Tulipanowo - hiacyntowe rabaty są tak piękne, że aż zapierają dech w piersiach! ;:138 ;:138 ;:138
Napracowałaś się jesienią, ale teraz masz naprawdę przepiękny ogród, ;:215 Ewelinko!
Cola taka grzeczna, ;:63 szybciutko się uczy. ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękne te Twoje szpalery cebulowych ,jak wojsko stoją :D
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ;:196
Wielkie brawa dla Ciebie za te pięknie skomponowane łany tulipanów , hiacyntów i innych cebulowych . ;:433 ;:433 ;:433
Ile Ty tego nasadziłaś, że masz taki wspaniały efekt. ;:oj
Czy będziesz później wykopywała te cebule ?
Ostatnio te wykopywane miałam często już podzielone i drobne. Czyli z nich kwiatki będą marne.
Ale udało mi się dokupić chyba te same odmiany i dosadzałam tam, gdzie rosły takie poprzednio.
Ciekawe, czy będą zgodne kolory, czy może będę miała miszmasz kolorów.
Miłego dnia :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ja mam takie duże te płyty, z pięćdziesiąt pewnie będą miały, ciężkie jak diabli, więc niestety muszę czekać na ema z ich ułożeniem...
Ślicznie kolorowo się robi u ciebie. Rabaty przepięknie wyglądają ;:215 Exotic Emperor są i moimi ulubionymi tulipanami, swoje mam już drugi rok i też pięknie zakwitły, nawet liczniej niż w poprzednim roku. Chciałam dokupić ich więcej jesienią, ale niestety się nie załapałam :( Cola już tak urosła, że z trudem ją poznać można :shock: A jak się sprawuje w ogrodzie? :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Wstaje kolejny piękny dzień a kawa w takich warunkach smakuje wyśmienicie. Wczoraj udało mi się pomalować trzy podpory dla powojników i zamontować je . Mój potwór Polish Spirit będzie teraz miał solidną podporę i miejmy nadzieję, że ta nie złamie się tak szybko jak bambusowy poprzednik. Posadziłam też ostatnie lilie i teraz tylko czekam na kwiaty . Poza tym wykosiłam trawnik a dzisiaj czeka mnie przeprawa kosiarką przez 10 arów. Wczoraj niestety brakło mi czasu . Kolejne tulipany pokazują swoje kwiaty więc dzisiaj będzie co fotografować . Ach, piękną mamy pogodę ;:173 .


Marysiu każdy kwiat ma swój czas także nie żałuj usychających żonkili . Za chwilę zakwitną inne rośliny. Ja osobiście czekam na czosnki bo porozmnażały mi się jak nie wiem a i jesienią sporo dosadzałam. Uwielbiam te ich kule ;:167 . Cola jest w miarę grzeczna chociaż czasem zdarzy się, że wejdzie na rabaty . Z reguły w pogoni za kotem, wróblem lub pszczołą :;230 . Pozdrawiam :wit .


Kasiu oj, warto ;:224 . Cebulowe wciskałam gdzie się dało a miejsca było jeszcze sporo . Ta rabata na której kwitną teraz Emperory jest z hortensjami więc w sumie pusta do czerwca . Z przykrością muszę jednak stwierdzić , że nie wszystkie zeszłoroczne tulipany wyszły. Wydaje mi się, że to sprawka nornic. No nic, oby tylko nie zjadły więcej :evil: .


Agnieszko masz rację, całe kępy roślin wyglądają dużo lepiej niż pojedyncze kwiatki . Mam tylko nadzieję, że to nie będzie jednoroczna przyjemność ;:131 . Pełne tulipany są cudowne a Cola jest już ogromna . Dzielnie towarzyszy mi w każdej pracy a to najważniejsze . Pozdrawiam :wit .


Maćku pełne tulipany mam dopiero pierwszy rok . Spodobały mi się u dziewczyn i w sierpniu tylko czekałam na ofertę B, żeby wykupić paczki ;:306 . W tym roku też będę czaiła się na cebule ;:224 .


Beatko bardzo dziękuję ;:196 . Moja tegoroczna wiosna jest zdecydowanie bardziej kolorowa niż poprzednia i bardzo się z tego powodu cieszę. Poza tym pogoda jest cudowna a w tamtym roku było chłodno . Pozdrawiam :wit .


Lucynko hiacynty za chwilkę przejdą do przeszłości ale zakwitną nowe rośliny . Warto było w zeszłym roku poświęcić tyle czasu na sadzenie i chociaż trochę tulipanów zjadły nornice to i tak jestem zadowolona . Cola potrafi jeszcze psocić, jak to szczeniak. Za kilka dni skończy pół roku więc to jeszcze dzieciak . W każdym razie sporo rozumie ;:333 . Pozdrawiam .


Dorotko wojskowy w domu to i cebulowe się dostosowały :;230 .


Krysiu dziękuję ;:196 , no nie powiem ale cebul miałam ponad 1200 . Sporo sadzenia miałam ale efekt jest bardzo poprawny więc było warto . Co do wykopywania to na pewno będę je wykopywała ale nie tego roku. Tego roku niech sobie jeszcze przyrastają . Miejmy nadzieję, że u Ciebie kolory będą zgodne . Nic tak nie wkurza jak przemyślana kompozycja, która nagle okazuje się fiaskiem bo pomylono odmiany . Dziękuję i wzajemnie :wit .


Małgosiu oj tak, te duże płyty są ciężkie . Miałam przyjemność dwie przenosić i powiem Ci, że plecy nie moje :;230 . Te mniejsze są dużo lżejsze i bez problemu można sobie z tym poradzić kobiecą ręką . Właśnie nie mogę nigdzie dostać tych mniejszych bo podobno rzadko produkowane :roll: . Może prędzej z jakiejś rozbiórki mi się trafią . Cola sprawuje się całkiem nieźle. Z reguły chodzi po trawniku ale zdarzy się jej wejść na rabaty np. w pogoni za kotem albo pszczołą. Na prawdę ( odpukać ) jest bardzo dobrze. Bałam się, że będzie gorzej. Chwilami ma głupie pomysły jak np ukraść pańci rękawiczkę ale wydaje mi się, że chce po prostu zwrócić na siebie uwagę . Przynosi mi też zabawki i wtedy każe mi sobie rzucać . Mam w niej świetnego towarzysza kiedy nie ma nikogo w domu i ciągle coś do niej mówię :;230 . Sąsiedzi pewnie wezmą mnie za wariatkę . Pozdrawiam .


Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ta ilość roślin cebulowych robi duże wrażenie. Moim ulubionym tulipanem jest Angelique. Niestety zaginął po zimie. Myślę, że cebulki były zainfekowane bo latem, wsadzając inną roślin, natchnęłam się na taką mazistą cebulkę. U mnie tulipany wyszły w ilościach zdziesiątkowanych. Cola to urocze stworzenie i chyba ma dobre maniery. A jak się układają jej relacje z dziewczynkami ? Pozdrawiam Cię Ewelinko i życzę udanego, słonecznego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelka ślicznie kwitną tulipanki, a Exotici na przodzie nie dość, ze są wczesne, to tak pięknie pachną, musisz tam mieć naprawdę cudne wonie w ogródku :D
Cebulowe wiosną to jest to ;:138


Ps.
Ewo, moje Angelique też zachorowały, a forumowy kolega specjalista od cebulowych grzes993 wspominał, ze ta odmiana ma często wirusówkę- chorobę Augusta.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”