Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elizabetka pisze: Jak ten czas leci...ale powiem szczerze jak kiedyś nie cierpiałam listopada to teraz, póki co mi się podoba.
Może przez to, ze na zegrodce nie było chryzantem. Jak cudownie, że są i że kwitną nawet po przymrozku -5.
Zgadzam się w 100% .
Tylko żal kolorów i ciepełka.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Kamelia nie lubi ponoć bardzo przenoszenia, Twoja nie gubi żadnych liści ? Moja jest troszkę inna, liście ma bardzo błyszczące i ciemne, kupiłem ją w Lidlu .
Ma pączek z tego co widziałem, chyba przeniosę do domu :)
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit
Beatko no niestety najcieplej nie jest i kolory nie te ale dziś przeszłach się po zegrodce i wcale nie jest tak źle z tymi kolorami. :lol:

Cześć Seba. :D
Z tego co czytałam o kamelii to nie lubi jak się ją obraca, zawsze musi być tak samo skierowana do słońca. Przenoszenie zniesie ale postaw ją taką samą stroną do światła jak stała do tej pory. Jeżeli chodzi o gubienie liści to tylko jeden z samego dołu pożółkł, usunęłam go jak mi pozwolił...nic na siłę. :wink:
Moja też ma ciemno zielone i błyszczące liście tylko aparat je rozjaśnił. Ja ją zabrałam do domu odkąd noce stawały się zimne bo wtedy kamelia potrzebuje co najmniej 20 st. ciepła bo tworzy pączusie kwiatowe. :D Trzymam kciuki za Twoją ślicznotkę. ;:138


A teraz trochę kolorów jesiennych. :D


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziękuję za Wasze odwiedzinki. ;:167 ;:196 ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu ognik przepiękny obficie obsypany owocami.
Jesienne widoki ogrodu, chryzantemy widać jeszcze ładnie wyglądają, u mnie mróz wszystko załatwił.
Że też ja tak rzadko chodzę do biedry, gdybym zobaczyła sliczny kapelusik na pewno w nim bym wyszła ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Dorotko ognik w tym roku wyjątkowo ładnie ustrojony w dorodne owoce. Kwitł na wiosnę też przepięknie.
A chryzantemy przeżyły przymrozek -5, są niesamowite i takie dzielne ;:138
Jeżeli chodzi o kapelusz to były różne ale wszystkie pełne i ciężkie i nawet z pomponikami a ja od razu ten zauważyłam i już był mój :heja Sprawdził się bez dwóch zdań. :D
;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A to jest łączka rzodkiewki strączkowej. Nasiona po dojrzeniu się rozsiały i teraz mamy młode listki do kanapek. :lol:

Obrazek


;:4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elżbietko! jestem i ja w końcu...czasem czytałam w telefonie, ale pisać z niego nie lubię :lol:
Ogródek żyje gospodyni też więc wszystko w porządku! Coraz to nowe parapetowce przybywają a moje jak zwykle ...pomacoszemu! Chociaż może nie do końca, bo pelargonie stały się ozdobnikiem parapetu w pokoju :D Cebulka amarylisa czy jak go tam zwał siedzi w doniczce i chociaż zasuszam od lata to listek zielony góruje. Znowu nic z tego nie będzie. Nic to kupię nowy jak się pokażą w Ldl....gotowy z pączkiem ;:306
Pięknotka ślicznotka rośnie pomalutku, ale parę koralików ma i chyba muszę ją czymś dokarmić żeby była bardziej widoczna.
Sezon za nami to może będzie więcej czasu na FO, a na razie milutkiego weekendu i zdrówka życzę ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jakie piękne chryzantemki? Choć i tak najbardziej mnie zdziwił kwitnący o tej porze roku rozwar? Choć u mnie kwitnie jedna sztuka goździka brodatego, więc już chyba niczemu dziwić się nie należy?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit Elżuniu! Jesienne obrazki w Twoim ogrodzie - piękne obrazki! ;:138
Moją uwagę jednak zwróciła rzodkiewka strączkowa. :roll: Jest to coś, o czym w życiu nie słyszałam. ;:111 Zaraz lecę poczytać, co zacz. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu takiej odmiany rzodkiewki nigdy nie jadłam. Jaki jest smak, podobny do normalnej korzeniowej rzodkiewki.
Faktycznie pięknie wygląda ten ognik, duży krzak obsypany owocami, chyba z daleka widoczny.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Eluś urzekła mnie twoja chryzantema czerwona z żółtym oczkiem zrobimy machniom na wiosnę.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Ogniki super obrodziły u Ciebie tak jak Twoja moja pięknotka ;:196 Sezon dobiegł końca Elusia mogłoby trochę więcej podlać, bo to wszystko mizerota a wcale na moich piaskach.Teraz jesteś zarobiona w akcji miłego wypoczynku .Masz cudną zapączkowaną kamelię teraz ogrodowe kwiecie przenioslo sie do domu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu, ja musiałam coś położyć na dno, bo moje skrzynie stoją na polbruku i na paletach
A palety jak wiadomo są dziurawe.
Teraz wykładam dno agro. Reszta już nie bedzie bez niczego.
Zostało mi jeszcze 5 skrzyń do zrobienia, ale to już będzie robione wiosną.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Miło mi kochani, że mnie odwiedzacie i się wpisujecie. ;:oj ;:4

Maryś :lol: tak, żyję.
A hippeastrum niech żyje sobie, swoim życiem :wink: . Jak będzie chciał to liściom każe zżółknąć i zaschnąć i będzie odpoczywał.
One sobie poradzą i nie trzeba ich na siłę zasuszać. :heja
Teraz, jak już mam sezon ogrodowy zamknięty, powinnam mieć więcej czasu ale znowu w domu musimy nadrobić wszystkie zaległości.
I tak to mosz ;:306

Loki chryzantemki jeszcze teraz są ładne, jak nigdy, tak długo nie zdobiły. Na wiosnę będę rozsadzać po całym ogrodzie, żeby na jesieni było bardziej kolorowo.
U Ciebie kwitnie goździk brodaty a u mnie dzwonek, który przycinam do zielonego jak góra staje się nieciekawa.
:D

Lucyśko dziękuję za miłe słowa.
Rzodkiewkę strączkową mam z Akcji Wymiany Nasion z naszego Forum. Mam ją po raz pierwszy i jest fajna. Je się zielone strączki a nie czerwone zgrubiałe korzonki.
Różnica jest taka, że czerwone je się na wiosnę a zielone w lecie. ;:138 I zawsze można coś poskubać.
Serdeczności dla Ciebie. ;:196

Dorko rzodkiewka strączkowa, podobna do małych strączków fasoli i zrywa się je w lecie. Strączki tworzą się w miejsce kwiatu.
Zrywać jak jest zielona. Miałam pierwszy raz i nie zauważyłam jak mi się rozsiała. W przyszłym roku przypilnuję i pozbieram nasiona.
Fajna i ciekawa i zawsze można coś skubnąć. :wink: :D

Halinko ta chryzantemka jest cudna i na wiosnę koniecznie ją będziesz mieć. ;:108

Jadzinko niby popaduje ale jak się łopatą ruszy to sucho okropnie. Bardzo przydałby się deszcz.
Masz rację: na placu porobione to teraz przeniosłam się do mojego ogrodu domowego. ;:168
Serdeczności. ;:167

Gosiu skrzynie są fajne ale też wymagają naszej uwagi. A wiosną znowu będzie tyle roboty, że nie wiadomo gdzie ręce wsadzić.
Trzymam kciuki ;:215 i żeby się udało wiosną to porobić. ;:196



Dla Was mój ogród domowy. :wit

Oncidium motylek ;:167





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I żeby nie było zbyt żółto . ;:196

Obrazek

;:4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”