Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Eluśko ciekawe czy udało sie zrealizować wszystkie założenia sobotniego planu .Ja dzisiaj tylko nawiozłam wszystkie róże granulowanym końskim obornikiem .Mam nadzieję ,ze im to wystarczy, a potem dostaną jeszcze Astvitu dolistnie.Ten lodowaty wiatr mnie przeraza ale róże pomalutku się kotaszą ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit
Skończyła się zima a zaczęło lato....ale kwiaty typowo wiosenne.



Witajcie kochani w ten letni podwieczór. :lol:

Beatko co Ci na to powiem.....tabletek unikom jak ognia ...to już jednak wola ta harówa zegrodkowo. ;:306
Pomidorki już masz takie duże a moje jak nigdy dopiero kiełkują....oby do maja zdążyły.
A co do agapanta to niestety musiałach rozbić doniczka bo się nie dało...ani skryki. Faktycznie ostry nóż tylko dał radę plątaninie korzeni.

Maryś zgadza się tylko, że one już wymagały przesadzenia...'bo za ciasno to nawet agapant nie da rady' ;:306
...jak nie chce kwitnąć to dowal mu nawozu z potasem na zmianę z czystą wodą...nie ma bata zakwitnie ;:108
Co mówisz ;:oj ...grządki nigdy nie będą czyste...zresztą jak to w naszych zegrodkach bywa....to nie ogrody profesjonalistów. :wink:
Oj dzięki, dzięki ...będziemy się tak rozkoszować aż do późnej jesieni. Grill niestety nie wypalił ale była biała kiełbasa poświąteczna z wody z musztardą i tartym chrzanem. ;:224 ;:196

Oleńko uwielbiam przylaszczki,krokusy i śnieżniki, narcyzki..... ;:oj . A te niebieskie wiosenne kwiatuszki, o które pytasz to śnieżnik chiodonoxa
Zima się skończyła i od razu letnie ciepełko no i wszystko przyspiesza a diobołki się cieszą. :lol:
Dziękuję za życzenia co do wykonu...zobaczymy na jak długo starczy zapału... ;:306

Dorko jo żech jest wykończono ta gwiazdnicą.....o mało się nie poddałam ale ze mną nie tak łatwo....spakowałam do ogromnego czarnego wora i zamknęłam...zastanawiam się czy nie dać mocznika coby się spaliło we własnym sosie. Na śmietnik trochę mi szkoda bo tam i kawałki kory są i fajna darń.
Nasze kociaki uwielbiają kąpiele w piachu. ;:168 Podziękowanie przekaże przylaszczce....dzięki ;:196

Lucyśko oj tak ...my uwielbiamy oddawać się pracy na ogrodzie...tylko ciekawe jak długo :lol: kiedy będziemy mieć serdecznie dość.
Z grila nici ale wszystko przed nami. Niedziela bardzo się przydała żeby rozprostować wszystkie kości.
Dzięki Lucyśko za miłe słowa ;:167 ;:196

Jadzinko wszystko co żech sobie zaplanowała na sobota zrobiłach na szczęście...bo inaczej dziś musiałabych robić na nocka ;:306
Nawozisz dolistnie...a wiesz to jest bardzo dobry pomysł i chyba też tak zacznę nawozić. Rozumiem, że to sprawdzony sposób u Ciebie.
Dziś już prawdziwie letnio się zrobiło i deszcz by się przydał...różom ledwo co oczka grubieją.


Zapraszam na spacerek. ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczorka życzę. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jagody kamczackie już ci kwitną ;:oj
U mnie dopiero listki wypuszczają.
Hiacynty masz piękne i lepiej rozwinięte niż u mnie.
Piękne te wiosenne.Jak one ciesz.oj cieszą
Kępy ciemiernikowe imponujące.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Aniu jagody mają okropne przyspieszenie...wczoraj w pączkach a dziś już kwiaty się pootwierały.
To samo hiacynty...okropnie wszystko się spieszy aż dziwne a może mnie się tylko wydaje.
Aniu cieszmy się wiosenką.
;:168

Moje kleome muszę jutro popikować ...chyba ze 100 jest tych maleństw. ;:oj

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elżuniu,cudowny spacer wśród wiosennych kwiatów i z takim pięknym słoneczkiem ,a Cleome aż ci zazdroszczę :uszy ,ja nie wysiałam nic ,jak taki las Cleome Ci zakwitnie to zrobisz furorę,jagody kamczackie i u mnie kwitną ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elżbietko a moje kamczatki jeszcze skulone tak samo jak i hiacynty. No ale u mnie klimat górki. Ładnie wykiełkowały i wyrosły cleome, może lepiej je popikować, moich nie ma tak dużo i jeszcze im odpuściłam. A w ogóle moje sadzonki dostały eksmisję do tunelu i tam sobie muszą radzić :D Wypatruj listonosza ;:218 bo właściwie powinien być dzisiaj ale najdalej jutro. Strasznie ta wiosna się spieszy ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu podglądam Twoją wiosnę, pięknie kolorowa, przylaszczka cudna. ;:oj Czosnek coś podjadło. ;:218 Pustynnik z ładnym kamykiem, wyjątkowo uroczo sfotografowany. ;:215 Bergenia ma takie ładne liście. :shock: Swoją jutro wyrzucam, bo trzeci rok z rzędu ma czarne i raczy mnie jednym, marnym kwiatkiem. ;:222
Lista pomidorowa pięknie się prezentuje. :)
Mięśnie i kości bolą, ale kilka pracowitych dni i już pozimowe zastoje miną. ;:108
Miłych chwil w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elusia dolistnego dokarmiania jeszcze nie próbowałam ,ale czas najwyższy to sprawdzić jak takie dokarmianie działa. U mnie już pojawiają się listki na różach aż strach się bać jak znów zawitają minusy ;:222 Oby maj był łaskawy .Kurcze ja dopiero wysiałam Cleome a u Ciebie już takie wielgachne siewki ;:oj Hiacynty jakieś takie rozczapirzone w tym roku ,ale jednak są Słonka i błękitnego nieba Ci życzę ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Jakie duże kleome, moje dopiero dostają listki właściwe.
Ja już nie zliczę ile ja takich worków gwiazdnicy wyeksmitowałam, walczę z nią od początku czyli 9 lat i mam jej coraz więcej. Przedtem dawałam na kompost i teraz mam za swoje, tak ją podjarałam, że poszła w siłę jest jej więcej, a o dorodności nie wspomnę ;:306
Śliczna Twoja wiosenka, żadnego chwasta nie widać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witam moich miłych gości w ciepłe wiosenne popołudnie. ;:168 ;:3
Dzisiej od rana pełne cieplutkie słonko przypomina letnie upały dlatego na ochłodę ;:306 dopóki jeszcze jest.


Obrazek

Przednówek, jak to moja starka (babcia) godała, ciężko było przetrwać bo do nowych zbiorów daleko a stare zapasy się kończyły.
Nie tak jak teraz... wszystko w sklepach można dostać. Mnie jednak zostało coś z tych babcinych :D starych czasów i mam zwykle coś w tej mojej spiżarce. ;:173


Martuś dziękuję za miłe słowa . Zaszalałam na całego z tymi zasiewami...a się zastrzegałach 'tylko owocowe i warzywa'...no i sama widzisz gdzie mam swoje własne postanowienia ;:306
Cleome mam po raz pierwszy, nigdy na żywo nie widziałam....oby się udały. ;:168

Maryś na pewno i do Ciebie doszło ciepełko więc już doganiasz a może i przeganiasz mnie. :wink:
Wielkie dzięki za lilaka Krasawica Moskwy....marzyłam o nim ;:167
Deszcz by się przydał bo u mnie już sucho.

Soniu dzięki ;:196 ...to szpaki mi tak podskubują młode roślinki ale im to wybaczam bo się mnie nie boją...w ostatnie mrozy potrzebowały mojej pomocy malutkie.
Co dzień pojawia się coś nowego i wspólnie cieszymy się każdą roślinką i każdym choćby najmniejszym kwiatkiem. ;:167
Byliśmy wszyscy spragnieni pracy na ogrodzie.. po takiej wyćwice śmigam po schodach. :D

Jadżko ja też nie próbowałach dolistnego ale czytałam, że to bardzo dobry sposób. Pomidory dożywiałam dolistnie wapnem i pomagało to i reszta byłaby zadowolona.
Już kwitnie forsycja to ...co ma być to będzie...rośliny sobie poradzą. Dzięki za życzenia. ;:196

Dorko cleome właśnie przed chwilą przepikowałam do czornych doniczek po bratkach. Do każdego kąta jedna roślinka i mam nadzieję, że do maja im to wystarczy.
Gwiazdnicę też dawałam do kompostu i to chyba był nasz błąd...albo za krótko się kompostowało. Szkoda mi wyrzucać bo tam i resztki kory są i myślę, że trzeba będzie osobno ją kompostować. Na razie dałam do dużego wora i zawiązałam go i myślę czy ;:108 czasem nie dać tam mocznika żeby popalił to zielsko....dorodne wyjątkowo. ;:108 Chwastów Ci u mnie dostatek ale nie sposób wszystkiego wyczyścić. :wink: :D


Zapraszam na obchód :wit ;:167 życząc miłych chwil.


Obrazek

Obrazek

pierwszy kwiatek na moreli Somo
Obrazek

Obrazek

pigwowiec powoli szykuje się do kwitnienia
Obrazek

Obrazek

Po raz pierwszy zobaczyłam sasankę w tej książce. ;:167

Obrazek
Obrazek


wiadomo czym to groziło:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...a teraz migdałek, który rozpoczyna swój koncert.....taki jakby na pniu....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego i radosnego wiosennego popołudnia....buziaki, uściski.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Ta różowa sasanka przeurocza ;:167 Mam, ale takie maleństwo, że ledwo je widać, muszę przesadzić bliżej skalniaka.
Zegrodka jest świetna, tyle przestrzeni, takie piękne okazałe krzewy. :)

Ja też teraz wyciągam zapasy z zamrażarki i piwnicy. Dzięki temu raz witaminy, dwa zaoszczędzoną kasę można wydać na ogród :wink: :lol:
Pozdrawiam Elu!
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit

Moniś sasanki są przeurocze przez tą ich puchatość i śliczne kolorki. Wszystkie uwielbiam. ;:167
Przestrzeni mam dużo i czasami mi się wydaje, że za dużo. Gdyby ziemia była bardziej zasobna i próchniczna łatwiej by mi było.
Mam jak mam i dopóki z miernymi efektami daję rady to na razie nie będę zaorywać. ;:306

Wczorajsza fotka
magnolii stellata 'Rosea'
Obrazek

;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit Elżuniu! Skorzystałam z miłego zaproszenia i odbyłam długi spacerek po Twoim ogrodzie. ;:65 ;:65
Masz bogatą kwiecistą wiosenkę, ;:333 a najmocniej na moje zmysły zadziałały hiacynty tworzące śliczne kolorowe i pachnące kępy. ;:138 ;:138
Magnolia w pełnym rozkwicie! ;:215 Moja dopiero się budzi.
Dobrego weekendu. ;:3 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”