Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elu :wit
Piękne zimowity. Ja muszę swoje poprzesadzac bo sa zduszone pod krzaczkami lub innymi roślinami.
Opuncje kiedyś miałam kilka lat. Potem mi zmarzla. I dobrze.bo ciągle przy plewieniu byłam podrapana. :roll:
Jabuszka smakowicie wyglagladaja. :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elka pogoda nas rozpieszcza, a Diobliczkowi to pasuje ;:333 Jak mieszkałam w Tarnowie to moje dzieci też często chodziły na żużlowe zawody na Unii ... ten sport bardzo był kiedyś popularny, a odgłos wyścigów słychać było z daleka . ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

:wit
Na powitanie przynoszę rozpoczynające kwitnienie marcinki. ;:4
Obrazek
i garść ogórków...to już ostatnie.


Obrazek

Dorko barbula nie tworzy odrostów...trzeba ukorzenić a ja już próbowałam i mi to nie wychodzi. ;:145 Przyłożyłam doniczkę z ziemią do pędu ubiegłej jesieni i na wiosnę patrzę ale nic z tego nie wyszło. Ale spróbuję powtykać do ziemi patyczki, bo ja się nie poddaję tak szybko. ;:306
Pomidorki już ostatnie sztuki zostały i trzeba posprzątać. Diobołek pomiziany..dziękuję ;:196 ...teraz wygrzewa się w słoneczku na placu.
Obrazek
Jadzinko super atmosfera jest na stadionie ;:138 ..tyle młodych ludzi przychodzi i całe rodziny też. Okazja żeby pobyć wśród ludzi i poczuć się fajnie. ;:128
A co do tej kapeli to muszę poszukać ich nagrań...fakt AC/DC to moja ulubieńsza grupa.
Obrazek

Aniu bez świeżo zakwitniętych zimowitów byłoby smutno. ;:138 Ja też muszę swoje przesadzić, ale w tym czasie jest dużo innej roboty i odkłam to do następnego roku... ;:306 ..no i wiesz jak to się kończy. Moje opuncje jeszcze nie wyplewione bo ważniejsze winogrona....może po niedzieli wypełnię swoje plany. :lol:


Obrazek

Ewko cieszmy się słonkiem póki można...jutro zapowiadają opady i ochłodzenie. Czyli zacznie się prawdziwa jesień...ale może nie będzie tak źle. :wink: ;:168
Miejmy nadzieję, że ROW Rybnik wejdzie do ekstraligi...w niedzielę wyścig z Motorem Lublin. ;:303...trzymaj kciuki. ;:215

Obrazek

Dziękuję za Wasze odwiedzinki. ;:4 ;:167
Mały spacerek w porannym słonku dla Was. Nasiona na AWN już pozbierane. :!: :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Idę w bukszpany...u mnie ładnie rosną bo mam przewiewny ogród.
Tego gagatka ładnie przytnę żeby się zagęścił....ale to już w przyszłym roku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Owoce pigwowca czekają na przerób. ;:173
Obrazek

Pomidor Snow White późny, dobrze służy mu słoneczko. Owoce pyszne a skórka cieniutka.
Obrazek

Wiosną pobiorę sadzonki z pelargonii Wantirna i obsadza cało donica.
Ma piękne liście i cudne różyczkowe kwiaty...choć drobniejsze ale niesamowicie urokliwe.
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Eluśka ;:196 a słyszałaś o tej ćmie bukszpanowej u Irenki [irpam] robi spustoszenie wśród cudnych bukszpanowych obwódek .Wczoraj i dzisiaj patrzyłam na swoje krzewinki ,ale na razie są OK oby do nas nie dotarło to świństwo azjatyckie Snow white górą ;:215 Mojemu wnusiowi ktory przyjechał na urlop też smakują, bo w Holandii takich dobrych tomatów nie ma ;:185 tylko chemia a z naszych można super zdjąć skórkę .Smakują mu też zeberki i twierdził ,ze one są takie śliczne ,że szkoda im ściągać sukienek ;:306
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

No ja w gruncie opuncję mam tylko jedną, co ułatwia plewienie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Eluniu, te żółte pomidorki pyszniutkie! U mnie już zjedzone :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elka trzymam kciuki za twoje bukszpany , ja mam jedną kule chyba ma z 20 lat i niestety dopadła ją zaraza ;:223 ... Obcięłam, opryskałam Mosplinem i zobaczę czy da się ją uratować ... Dobrego tygodnia ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16578
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Elżuniu, rozumiem, że te smakowite żółte pomidorki płodzą niewielkie owocki? ;:218
Szkoda, bo dla mnie pomidor musi mieć porządną objętość i wagę. ;:306
Po ogórkach pozostało już u mnie tylko wspomnienie i pełne słoiki. ;:7
Sporo kosmosów jeszcze zdobi Twój ogród. ;:333 Moje przekwitły i rozsiały się na za rok. ;:108 Choć jeden już wzeszedł i mimo że niewiele podrósł (ze 20cm), to zdążył zakwitnąć już dwoma kwiatuszkami. ;:63
Brzuchate dynie z góry spoglądają na pąsowe jabłuszka, a różyczki, hortensje, tytonie i marcinki fantastycznie zdobią Twój jesienny ogród. ;:138 ;:138 Niech zdobią jak najdłużej. ;:63
Dobrego, cieplejszego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Moje kosmosy nadal kwitną ;:196
Uwielbiam je. Zresztą wiesz :D
Jeśli zrobisz pomidory w jednym miejscu, to znaczy, że w ich miejsce posadzisz inne roślinki?
Może masz i rację z tym piaszczystym podłożem
Tylko, że ja w skrzyniach dałam kompost razem z ziemią kwiatową.
No, ale to nie glina.
Dlaczego na stadionie sprzedają wodę bez zakrętek?
Boją się, że będą nimi rzucali?
Bez sensu
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witajcie kochani. ;:167 ;:168

Ale w nocy wiało :!: :!: :!: wszystkie donice na zegrodce ( oleandry, fuksje, agapanty, juka domowa na balkonie) poprzewracane, na szczęście nic nie połamane.
Ochłodziło się bardzo i zrobiło się prawdziwie jesiennie.
Obrazek


....i najlepiej patrzeć na ogród przez okno. :wink:

Obrazek


Jadzinko właśnie byłam u Marysi i widziałam gąsienicę ćmy bukszpanowej. Trochę jestem wystraszona.
Słyszałam o tym szkodniku ale nie wiedziałam, że on już tak blisko.
Mam sporo szerszeni na ogrodzie więc liczę, że sobie dadzą radę z tą zarazą nieopedzaną.
A co do pomidorków to jestem na etapie poszukiwania podobnego do Snow White ale w kolorze czerwonym. Planuję ;:306 na następny rok posadzić 2 Snow White w donicach (bo się sprawdziły) i dwa czerwone. Na razie mam na liście takie: Cherokee Green Pear, Tigerella, Korale Morango, K/25 Zielona Zebra z malinowym rumieńcem, Red Pear (małe owoce) i zielona zeberka od Andrzeja any57. Red Pear i zieloną zeberkę od Andrzejka już mam ale kuszą mnie te w/wym.
Wszystkie nasze pomidorki są śliczne, że aż szkoda je jeść . ;:306
;:196 :D

Loki szczęściarz z Ciebie. Moje się rozrastają ale kwiatek miałam tylko jeden w tym roku. Nasionko zabiorę, wysuszę i będzie na AWN.

Basieńko w przyszłym roku też sadzę je do donic bo są i przepiękne i pyszne. U mnie jeszcze dojrzewają na krzaku a cała reszta zjedzona czy też przerobiona. :)

Ewko no popatrz już zaraza u Ciebie. A słyszałaś o ćmie bukszpanowej...to paskudny szkodnik :!: Choć w angielskich programach mówili o chorobie. Więc właściwie nie wiadomo co dopadło Twojego bukszpana. Jeżeli to ta ćma to może pomoże oprysk z wrotyczku. ;:224

Lucyśko te żółte pomidorki są jak duże winogrona. Daj się skusić a na pewno nie pożałujesz ;:108 Są pyszne, słodziutkie i mają cieniutką skórką.
Ja też kiedyś chciałam mieć same duże befsztyki pomidorowe ale nie pogardziłam ofiarowanymi nasionkami, wysiałam je i jestem mega wdzięczna Asi camellia ;:167
Tak więc delikatnie namawiam do wypróbowania. :wink:
Moje kosmosy też już w większości zakończyły kwitnienie a wydane nasionka skrupulatnie wyzbierałam....może komuś się przydadzą.
Tytoni nie mam a tylko dziwaczki..one u mnie chcą żyć i je posadzę na miejscu liliowców. Zrobię kępy liliowców i kępy dziwaczków.
Dziękuję za życzenia i Tobie wzajemnie wszystkiego cudownego. ;:4


Gosiu to cieszę się bardzo...właśnie wróciłam i widziałam. :D U Ciebie są piękniejsze. :!:
NO właśnie jeszcze nie wiem co posadzę na miejscu pomidorów...nie mam pomysłu na razie. A jak zostawię puste to chwasty się nasieją więc trzeba coś wymyślić.
Muszę w końcu pojechać po obornik do gospodarza...ile już było tych sobót a zawsze czasu braknie.
A z tymi zakrętkami to też byłam ciekawa...i faktycznie żeby nie rzucać....

W moim ogrodzie zrobiło się jesiennie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten biedak musiał wieczorem zasnąć a w nocy zaskoczył go deszcz i wichura. Słonko wyszło to się wysuszy. ;:168
Obrazek

Serdeczności na cały tydzień dla wszystkich gości.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Szałwia super komponuje sie z Twoją/ moja różą Riant .No i patrz niby usunęłam ją z ogródka, a ona z korzonków rozszalała sie na całego .Wprost bryluje na tej pergoli i wypuściła długaśne pędy .Ona wiedziała ,ze rozpaczałam po jej utracie i się zrehabilitowała na jamen ;:196 Dzisiaj rzeczywiście lepiej oglądać swiat przez okno .U mnie spokojnie niczego nie przewróciło nawet dalie sie trzymają
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witaj Elżuniu,w ogrodzie masz jeszcze pięknie ,sporo roślin kwitnie ,a pomidorki własne są najpyszniejsze ,moje też się kończą ,pigwy masz sporo ,będzie naleweczka i soczek do herbatki ,kosmos teraz się popisuje swoją urodą ,bo nie ma za dużo konkurencji ,a jego skromność jest dla mnie cudowna ,pozdrawiam ;:196
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w śląskiej zegrodce cz. 8

Post »

Witam, tak piękna jesień u Ciebie, że nie widać by wichura narozrabiała.
Mam nadzieje, na ciepłe dni jeszcze bo pomidorki tak pięknie wygladają mimo wątpliwej urody krzaków ( przynajmniej u mnie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”