Moja działeczka :) cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

:cry: dzisiaj podlało, masz rację, w końcu trawa trochę ruszy,szkoda że nawozem nie sypnełam. ;:145
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

beacik78
Po niedzieli jest szansa na kolejne opady :) Zobaczymy. Mi się udało lekko sypnąć bo miałem tylko trochę nawozu. A nie chciało mi się jechać kupić i stać w korkach. Rozdzieliłem to co miałem i tyle.
Wczoraj byłem na działce. Skosiłem trawę która trochę ożyła bo upałów nie ma. Teraz popadało więc mam nadzieje, że nabierze ładnej zieleni. Trochę porządków po ulewach, bo część kwiatków położyła się od nacisku deszczu. Ale jest dobrze. Nie połamało, to najważniejsze.
Zaraz jedziemy całą familią na działkę. Skorzystać w pięknej pogody i ostatnich dni urlopu :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Cześć :)
No i mamy niedziele :) Wczoraj spędziliśmy z rodzinką sobotę na działce. Trochę, jak zawsze popracowałem. Mogłem poświęcić czas na pracę a nie na podlewanie :) Obecnie realizuje jeden z moich planów na ten rok. Czyli ułatwienie sobie koszenia na działce. Usuwam trawę w miejscach gdzie jest mi ciężko wjechać kosiarką. Powoli ale do przodu ;:138

Miejsce koło porzeczek.
Obrazek

Obrazek

I miejsce koło tarasu i agrestu :)

Obrazek

Miłej niedzieli wszystkim życzę :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

U mnie wczoraj dwukrotnie było oberwanie chmury,lało jak z cebra,tak więc podlewanie też mnie ominęło,ale za to trochę poprzesadzałam,a u Ciebie jak widzę sporo miejsca do nowych nasadzeń ;:306
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj super Ci to wyszło w dodatku zyskałeś miejsce na nowe rośliny ja chyba pójdę w twoje ślady, ale na razie jestem na wczasach. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

dorcia7
U mnie też pada. Nie leje. Ale fajnie podlało :) I jestem zadowolony :) Podlewać też nie muszę:) Od piątku słoneczko i ciepełko u mnie wraca ;) Oj tak Dorcia miejsca do nasadzeń się robią :D Bedę miał gdzie rozsadzać kwiatki :D

Alicja125
Ja od wtorku już w pracy. Urlop się skończył. Ale spokojnie jest jeszcze czas na działkę. Choć od dwóch dni nie byłem bo pada.
Ułatwiam sobie koszenie trawy a przy okazji nowe miejsca na kwiatki :) Miłego wypoczynku i udanego urlopu :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witajcie :) Dawno mnie nie było. Taki okres w roku, bardzo pracowity :D Mamy dziś już 6 sierpnia ;:202 Masakra jak czas leci. Dzień coraz krótszy. Widać gołym okiem. I będzie coraz szybciej się skracać.... Na działce ciąg dalszy suszy. Niestety w tym roku opady nas omijają. Więc dużo czasu trzeba poświęcać na podlewanie. Ale jak nie zadbać o roślinki :D Do tego kilkudniowe ataki upałów które dobijają nas i nasze rośliny.
Coraz więcej owoców zbieramy z działki. Truskawki się skończyła ale na nowo kwitną ;:138 Może jeszcze w tym roku zaowocują :D
Borówki się kończą powoli ale za to malinki zaczynają swój wysyp. Do tego wcinamy jabłuszka z jednego z drzew. Z porzeczek soki porobione a z agrestu drzemy.
I tak leci czas :) Pracowicie ale przyjemnie.
Oto kilka fotek z mojego królestwa :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witajcie :)
Dawno mnie nie było ale spokojnie wszystko jest OK ;:333 Po prostu staram się korzystać ile się da z ostatnich dni wakacji i lata :) Coraz bliżej jesieni. Dni coraz krótsze ..... i kolejny sezon niemal za nami :( Życie..... Ale cieszę się z tego sezonu. Suchego bardzo ale i bardzo ciepłego :D
Pierwszy raz byłem również na dniach ogrodnika czy jak to woli dożynkach w moich ogrodach :D I było super. Super imprezka i super niespodzianka :D Muszę się pochwalić :D Odebrałem dwa dyplomy. Jeden za rok 2017 i drugi za ten rok :D Oto one ;:224 ;:224 ;:224


Obrazek

Obrazek

:heja :heja :heja

To jeszcze bardziej mobilizuje mnie do ciężkiej pracy :D


Na działce wszystko rośnie. Mam wrażenie ,że teraz lepiej bo upały ustały ;:215

Oto fotki z ostatnich dni :



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

POZDRAWIAM !!!
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze na początku to przyjmij moje gratulacje. Takie dyplomy to marzenie nie jednej osoby. Plony tegoroczne pięknie dopisały u mnie jabłek nie było, ale śliwki aronie i porzeczki dopisały i tez porobione. Z czasem to ciężko ja Cie rozumie u mnie tez, bo działka wnuczek i dom. sporo pracy.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
Alicja sezon minie będzie czas na forum :D
Jutro rano jadę na działkę. Trzeba trawę skosić, podlać, jakieś tradycyjnie porządki. Już nie długo zaczną się liście sypać sporymi ilościami....To najgorsze. Nie lubię grabić :D Ale życie :D
Dzięki za gratulacje :)
W tym roku sporo malinek mam. I powiem szczerze, że pierwszy raz sprzedałem coś z działki i zarobiłem $$$ ;:183
Kupiłem węża 3/4 cala i zraszacz. Teraz ciśnienie z pompy jest znacznie lepsze. Chciałem ocieplić altankę styropianem...chciałem :) Ale popsuł się alternator w aucie i 390zł poszło na to. Ale kolejne malinki sprzedaje. Mam sporo zamówień więc wszystko jeszcze jest możliwe :)
Poza malinkami wysyp jabłek, gruszek, itd. Ogólnie bardzo udany rok mimo wielkiej suszy :) !!!
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Nonono gratulacje Piotrku ;:138
to daje ogromnego kopa!
fajnie,że udaje Ci się sprzedawać owoce,obustronne korzyści :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze ja też zamierzam ocieplać altankę ale w tym roku poszły mi pieniążki na remont wnętrza, okna, dach i prąd który był bardzo pilny bo na kablach aluminiowych nie mogło być. Na przyszły rok została mi ubikacja co do tej pory jest prowizorka, reszta remontu altany w środku drugi pokój oraz jak finanse pozwolą strych ocieplenie i przeróbka na sypialnie. Plany mam spore zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Foxowa
Dziękuje :D Ja co roku mam takiego kopa do działania :;230 Kocham robić na działce :)
Maju mam tyle zamówień ,że musiałem ogłoszenie wycofać :D |Obecnie realizuje zamówienie na 15kg. A mam kolejne 2-3 takie w sumie :)
Owoców w tym roku ..... nie tylko malin. I super. Jest co jeść :D
Skrzynki gotowe na zrywanie gruszek i jabłek. Oczywiście sporą cześć rozdam i rozdaje po rodzinie. Sam nie zjem a gdyby miało się popsuć to grzech. Żona robi soki z jabłek na wyciskarce i pijemy na bieżąco :)

Alicja125
I super Alicja :) Ja muszę ocieplić najpierw by później robić wnętrze. Zobaczymy czy w tym roku ocieplę... Bardzo chciałbym ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Plany muszą być by je realizować :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”