Moja działeczka :) cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Czesc Piotrek.
Oj,zdr?wka życzę. Chybaście wzieli to co było moją działką,bo nagle wszyscy chorzy a ja nie,choć zawsze w tym przodowałam.
Nie dajcie się chorobie kochani! Działki na was czekają!
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze ja już wylazłam się z wyrka bo dłużej nie wyleżę i choć jeszcze kaszel i ogólnie nie do końca dobrze to byłam dziś w ogrodniku na zakupy kupiłam truskawki i poziomki całoroczne jak dam rady to podjadę jutro na działkę i zasadzę. Ty się kuruj i wracaj do zdrowia musimy iść na działkę ;:65 . Maja już się wychorowała to teraz goni my tez musimy. Życzę dużo zdrówka i przesyłam pozdrowienia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Foxowa
Maju to ty się nie daj chorobie :) Ja ogólnie to mało kiedy dawałem sobie złapać wirusowi. Ale tym razem lekko olałem pierwsze objawy i poszło dalej. Mam L4 tydzień czasu i chce się wykurować. Później do pracy powrót i na działkę :D
Dramatu tam nie ma. Bo jeszcze przed położeniem się do wyra , byłem i porobiłem :D Pozdrawiam

Alicja125
To fajnie Alicja masz :) Ja do niedzieli szlaban i w domu siedzę. Chce od poniedziałku do pracy i na działkę na spokojnie :) Trzeba owoce oberwać do końca z drzew bo jeszcze gałęzie się uginają :) Mali muszę ściąć. Kompost chciałbym rozsypać przed zimą na maliny. Spokojnie zdążę :) Pozdrawiam
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Ja już owoców na drzewach nie mam wszystko w słojach i w butelkach :wink: Warzywnik już mam wyplewiony przekopany z obornikiem to co mi zostało to grabienie liści oprysk na drzewa mocznikiem i muszę wykopać dalie, śmierdziuszki i bratki oraz po plewić w rabatkach, ale to już po przymrozkach na razie kwitną. Róże tez potrzebują żeby zrobić kopczyk. Oj sporo jeszcze pracy. Zastanawiam się czy w tym roku okrywać drzewka posadzone w zeszłym roku na jesieni, a ty jak byś mi radził? Pozdrawiam życzę spokojnej dobrej nocki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125
Witam z rana :D
To już sporo macie Alicja zrobione :) Najgorsze grabienie liści..... tego nie lubię !!!
Drzewa pryskacie mącznikiem na zimę??? Po co się to robi???
Co do drzewek. Ja okrywałem młode drzewa gdy zapowiadany był mróz mocniejszy. Wtedy młode drzewa okrywałem. Tak nie ruszałem ich. Ale u mnie zimy cieplejsze niż u Ciebie :) Na pewno warto okrywać młode drzewa. Tej zimy okryłem młodą brzoskwinię i jej jedna gałązka wyszła przez silny wiatr. I zmarzła. Musiałem ją wyciąć. Gdybym nie okrył wcale, może drzewa bym nie miał a nie wspomnę o owocach :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Alicja125 pisze:Maja już się wychorowała to teraz goni ...
Goni do pracy;)

Jak możesz Piotr nie lubić grabienia liści. Ja uwielbiam. Potem wspaniała ści?łeczka z nich wychodzi. Tak samo z igieł.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Foxowa
Hahaha masz rację ale nie lubię :) Tzn efekt końcowy jest super gdy trawnik się odkrywa :)
Ale dziś jesiennie u mnie.... pochmurno, kropi, zimno.... Ale od piątku znowu piękna jesień :) i następnym tydzień również wspaniale ;:3
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Dyplom fajna rzecz, zasłużone gratulacje.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

miałam dziś popracować w przydomowym ogródku, mam dużo cebul do wysadzenia , ale pogoda u nas Piotrek faktycznie brrrr.... Zamiast tego trochę posprzątałam , a teraz siedzę i palę sobie w kominku. Wiatr przeszywał dziś na wylot , okropność. Wiesz może na jakiej alejce Twoja Babcia ma działeczkę ? , może się znamy ? hihihihi !
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

ed04
Dzięki wielkie :D

ewaidc1198
Po południu to późna jesień za oknem..... mokro i zimno :)
Moja babcia ma działkę dookoła w żywopłocie. Codziennie tam jest i biega jak szalona. A ma 84 lata :D Cała babcia Hela :) Alejki nie znam :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

a z czego ten żywopłot? Te nasze babcie i mamy to specjalne ,wyselekcjonowane roczniki normalnie. Moja Mama ma 91 lat , mieszka sama w Koszalinie i też codziennie biegnie 2 km na działkę . Nie napisałam ,,idzie " bo trudno za Nią zdążyć . :;230
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Witaj Piotrze :wit
Moje drzewa maja dobre owoce, ale maja tez parcha zależny mi na nich. Doradzono mi, żeby zrobić oprysk mocznikiem 5% teraz w październiku nawet do 90 % likwiduje chorobę. Kupując mocznik w sklepie ogrodniczym potwierdzono mi to, więc kupiłam mam nadzieje, że moje drzewka będą w lepszej kondycji w przyszłym roku. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Moja działeczka :) cz2.

Post »

Z tym mocznikiem to prawda, jest dużo materiałów na ten temat i nawet dyskusja na naszym forum w dziale ? PORADY Ogrodnicze i Działkowe - ? Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne Jesienne opryski. Nalewka podaje tam linki do tych materiałów m.in z Hasła ogrodniczego. Warto się zapoznać bo to niedroga i skuteczna metoda i jak inne tanie i skuteczne metody ,,leczenia" mało znana i nie propagowana . ;:172
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”